Preseed kullananlar

Kızlar altı üstü 1200 tl veriyor devlet onu da burnumuzdan getirene kadar uğraşıyorlar, ben cebimden ödeyip yaptırıcam.
canım ilacın bir kısmını karşılıyoruz diye bilyorum ben
ben üniversite hastanesine sordugumda 3500 gibi rakam vermişlerdi yaklaşık 2000 geri ödeniyo sanırım
özelde yaptırdıgında 5000 gözden çıkaracan
arada çok fark var

ya kızlar ben tüp bebek için öncesinde yapılan tedavileri belgeleme işini anlamadım
nasıl belgeliycez?saglık karnesine klomen yazdırmış oldugumuz belli mesala ayrı bir rapormu alacaz
benim aşılama yaptırdıgım doktor teskere aldı gitti şimdi ben bunu nasıl belgeliyecegim ki

canım benim öyle değil hormon tahlillerini filmini vs çocuk yapmaya çaba sarfedip olmadığını vs elinde ne varsa onu fakülte hastanesi ve ya araştırma hastanesinin ilgili birimine götüroyrsun ve onlar( üç doktor) imzalıyorlar ve ilaçların % 80 ini tüp ün belli bir kısmını karşıyorlar. çok kolay hiç merak etme

canım benim öyle değil hormon tahlillerini filmini vs çocuk yapmaya çaba sarfedip olmadığını vs elinde ne varsa onu fakülte hastanesi ve ya araştırma hastanesinin ilgili birimine götüroyrsun ve onlar( üç doktor) imzalıyorlar ve ilaçların % 80 ini tüp ün belli bir kısmını karşıyorlar. çok kolay hiç merak etme
yani ben şimdi burda tedavilerimi uygulayan doktorlara onaylatmama gerek yok demi
peki nasıl bilcekler ki benim önceki tedavilerinimi
of of bu işler ne karışık böyle

gukem ben küretaj yaptıralı 8 ay oldu ve endometrium inceliğini öğrendiğimde aralıkta 6 mm civarıydı, o günden bugüne değişen bir şey yok, dün 15. günümde 6-6,5 mm idi, östrojen falan da normal çıkıyor, küretajlardan etkilenmiş dedi doktor, keşke dediğin gibi zamanla düzelse, dün moralim dibe vurdu resmen, senin maşallah kalınlık iyi çıkmış, 7 üzeri normal kabul ediliyor biliyorsun, ben popomu biraz sıkarsam 7 olcek herhalde :) öffff.

love canım tüp bebeği üniversite hastanesinde veya devlette yaptırırsan dediğin geçerli, ben açıkçası artık deneme yanılma yapmayıp kendimce en iyi gördüğüm yere yaptırıcam, epey araştırdım, brüksele karar verdim şimdilik, hayırlısı.

bubuşcum ekledim canım hayırlı olsun preseedın:)

kızlaaaaaar derya selma onlinesınız, e hadi gelin de çene çalalım:KK66:

sağol cnm teşekkür. Inş işe yarar.
Bişey sorucam. Bu içindeki aplikatörler varya şimdi kullanırken 3 mg yazısı tırtıklı gibi bi sey baslıyo yarıdan sonra o sınıramı gelecek.
Miktarı 3 mg uygun dimi??
Birde 15 dak içinde ilişki hareket ettikçe dıasrı akıyormu acaba

yani ben şimdi burda tedavilerimi uygulayan doktorlara onaylatmama gerek yok demi
peki nasıl bilcekler ki benim önceki tedavilerinimi
of of bu işler ne karışık böyle
tatlım benim bak evlilik cüzdanın bir kanıttır zaten. artı hormon tahlillerin rutin kontrollerin sağlık karnen hepsi bir delildir. zaten sen tüp bebek yaptırmak istediğini ve çocuğun olmadığını söyleyince cüzdandaki evlenme tarihinle herşeyi ispatlamış oluyorsun.kim durup dururken tüp yaptırır ki sen sadece bir hastahaneden ilfeltilite raporu alıyorsun o kadar.mevcut çocuğunun olmaması da bir delildir.kolay bişi rapor almak.

Selmacım nasılsın? Hamilelik iyi gidiyor inşallah?:)

Ayşe kııssss sana yazdım önceki sayfada o kadar, hiç okumamışsın bile, küstüm heeee :KK43:

Ayşe tüp bebeğe yoğunlaşman doğru bence, çikolata kisti bildiğim kadarıyla belirli bir süre sonra tekrar ediyor ve yumurta rezervini etkilediği gibi kalitesini de etkiliyor, hazır bu açıdan sağıklıyken tüp bebeği değerlendir, çünkü ilerleyen aşamalarda istesen de başlama imkanın olmayabilir...Ben de önce bir histereskopi yaptırıcam, ocakta yaptırdığım hsg temiz çıkmasına rağmen, düşüklerin ve ince endometriumun nedenine bakılacak, sonra herşey yolunda giderse tüp bebek hayırlısıyla, Allahtan yumurta rezervinde sorun yok, şükredip duruyorum :)
canııımmmm kusura bakma bi ara koptum, okumadım canım, yoksa cvp vermem mi:)

ben de senin dediğin gibi düşünüyorum, çünkü ben de devlet hastaleerine cok fazla güvenmiyorum, ameliyatı gittim o yüzden özelde oldum, gecen yıl ameliyattan önce tüpe karar verseydik kist sadece bosaltılacaktı, 3000 liralık bi ameliyat yerine de tüp yaptırırdık... şimdi yeniden pişmanlıklar yasamak istemiyorum, çünkü ankaradaki doktorum dedi ki ameliyattan sonra 5 yıl sona tekrar görüşürüz o zaman daha kalıcı çözümler uygularız dedi (rahmi almak gibi.) bu yüzden 10 tane de yapacaksan bu arada yap bebeklerini dedi...

sağol cnm teşekkür. Inş işe yarar.
Bişey sorucam. Bu içindeki aplikatörler varya şimdi kullanırken 3 mg yazısı tırtıklı gibi bi sey baslıyo yarıdan sonra o sınıramı gelecek.
Miktarı 3 mg uygun dimi??
Birde 15 dak içinde ilişki hareket ettikçe dıasrı akıyormu acaba
canım dışarı az miktarda akıyo ilişki sırasında, ben 3 mm kullanıyorum, fazlası cıkıyo zaten canım:)

gukem ben küretaj yaptıralı 8 ay oldu ve endometrium inceliğini öğrendiğimde aralıkta 6 mm civarıydı, o günden bugüne değişen bir şey yok, dün 15. günümde 6-6,5 mm idi, östrojen falan da normal çıkıyor, küretajlardan etkilenmiş dedi doktor, keşke dediğin gibi zamanla düzelse, dün moralim dibe vurdu resmen, senin maşallah kalınlık iyi çıkmış, 7 üzeri normal kabul ediliyor biliyorsun, ben popomu biraz sıkarsam 7 olcek herhalde :) öffff.

love canım tüp bebeği üniversite hastanesinde veya devlette yaptırırsan dediğin geçerli, ben açıkçası artık deneme yanılma yapmayıp kendimce en iyi gördüğüm yere yaptırıcam, epey araştırdım, brüksele karar verdim şimdilik, hayırlısı.
tatlım bak hiç üzülme benim de seninki gibiydi. şu bitki tedavilerini de yabana atma cidden düzeltiyor. benim ilk defa bu ay normal inan.

tatlım benim bak evlilik cüzdanın bir kanıttır zaten. artı hormon tahlillerin rutin kontrollerin sağlık karnen hepsi bir delildir. zaten sen tüp bebek yaptırmak istediğini ve çocuğun olmadığını söyleyince cüzdandaki evlenme tarihinle herşeyi ispatlamış oluyorsun.kim durup dururken tüp yaptırır ki sen sadece bir hastahaneden ilfeltilite raporu alıyorsun o kadar.mevcut çocuğunun olmaması da bir delildir.kolay bişi rapor almak.
resmiyette 7 yıldır evli görünüyorum
inşallah bi sorun çıkmaz
olmazsa yaza yaptırayım tüp bebek

arkadalar merhaba benim ovulyon testi ikigündür çift çizgi kaç gün sürüyo acaba bilen varmı

:) anjelic canım iyi gidiyor gebişlik:)) dana gibi olma yolundayım. dün kontroldeydim. bir terslik yok şükür..

ayşe canım aslında belkide tüpe geçiş en iyisi olacak. sürej uzadıkça insanın canı çok daha sıkılıyor ve kafaya çok daha fazla takılıyor..

şimdi size birşey sorucam yine..:))
dün dr kontrolünde dr açık ve net birkaç soru sordum.

şu anki doktorum normal gebeliğe sıcak bakıyor birönceki patır patır sezaryana alıyordu.

şu anki doktorum 9-16 arası çalışıyor. cebini kimseciklere vermiyor. doğumun bu satlere den gelirse yanındayım yoksa diğer doktorlar ilgilenir seninle diyor.

bir önce ki hastanem ve bu hastane özel.. ama bir önceki hastane çok daha prestijli ve hijyenik görünmekteydi. şuanki doktorum yanıldığını sağlık bakanlığınca bulunduğu bölgenin en hijyenik hastesinin bu hastane olduğunu söylüyor..

şimdiki doktorum yarım satte yakın sohbet ve kontrol süreci ayırıken bir önce ki 5 veya 10 dk. bitiriyordu.

şimdiki dr selma senden çok iyi bir elektirik alıyorum, bir hasta olarak bana keyif veriyorsun demekte:)) bir önce ki doktorumda bana karşı çok pozitifti..

şimdi siz ne diyorunuz? saçma ve çok erken gelebilir sizlere ama şimdiden karar verip sürekli aynı doktorla görüşmek istiyorum..

hadi preseed anne adayları yardım..

anjelcim cok düşüncesizim pardon yaa hiç sana gecmiş olsun falan demiyorum valla bu klomen beni sersem yaptı yine... gukem gecmiş msjını alıntı yapınca gördüm, demek kürtaj rahim duvarını inceltiyor ya, canım benim içine neresi tak dediyse oraya gitmen cok önemli. ben de iste hacettepe ve baskent arasında gidip geliyorum, hayırlısı bakalım.. fiyatlar da şöyle başkent 2400+ilaçlar, hacettepe 2850+ ilaçlar..ilaçlar da 600-1000 arasıymıs...

resmiyette 7 yıldır evli görünüyorum
inşallah bi sorun çıkmaz
olmazsa yaza yaptırayım tüp bebek
evlilikte üç yılını dolduran ve yaşı 23 ten büyük herkes bu haktan yararlanabiliyor. sen içini rahat tut. hem varya sen tam sopalıksın biliyor musunopuyorumnanaktan senin yaşın 26 tüpü aklından bile geçirme dur daha gez dolaş hayatını eşini yaşa ne acelen var ki 34 yaşa kadar bir kere geç değil zaten.hele batı tayininiz olsun ruh halin de düzelir orası biraz psikolojini kötü etkiliyor tüp bile yaptırsan psikolojin iyi olması şart.bence senin çocuğunun olmaması için hiç sebep yok.canım benim sen neden telaş ediyorsun kızcam valla.ben yazılarını okuyorum senin bi ümiysizlik bi mutsuzluk ki sorma..ayy yapma öyle hayatının baharındasın hiç takma bile kafana burda arkadaşların olmasa dicem ki hiç girme bu çocuk formlarına .kpss ve önünde hedefin anladığım kadarıyla .sadece ilk fırsatta izne gittiğinde bir kist taraması yaptır iyi bir uzmana. hatta yapabiliyorsan soğan kürü yap. reglinin 7. günü başlayabilirsin rahim temizlensin kist varsa da atsın. ben seni sürekli acabalarla görüyorum yapma lütfen senin olmazsa kimsenin olmaz hele benim hiç olmaz. ama inan ben bile ümitsiz değilim allahın taktiri ayrıca hayata böyle bakmayınca sonunu nasıl getiririz ki. öpüyorum seni canım benim

cnm ben ebaydan aldım. önce üye oluyosun sonra sipariş veriyosun
46 tl cekildi kartımdan.
2 martta sipariş verdim az önce geldi.
3 gün de geldi yani bi aksilikde olmadı cok şükür.
içinde preseed var 6 adet aplikatör var
10 tane gebelik testi
15 tanede ovulasyon testi var.

inş. allahım bunu sebep kılar bizlere.
AMİN CANIM YA İNŞ.artı kargo ücreti falan ödedinmi?sadece 46 tl mi verdin çok iyi çünkü burda 130 tl aldığın sitenin linkini atarmısın bana rica etsem:)

evlilikte üç yılını dolduran ve yaşı 23 ten büyük herkes bu haktan yararlanabiliyor. sen içini rahat tut. hem varya sen tam sopalıksın biliyor musunopuyorumnanaktan senin yaşın 26 tüpü aklından bile geçirme dur daha gez dolaş hayatını eşini yaşa ne acelen var ki 34 yaşa kadar bir kere geç değil zaten.hele batı tayininiz olsun ruh halin de düzelir orası biraz psikolojini kötü etkiliyor tüp bile yaptırsan psikolojin iyi olması şart.bence senin çocuğunun olmaması için hiç sebep yok.canım benim sen neden telaş ediyorsun kızcam valla.ben yazılarını okuyorum senin bi ümiysizlik bi mutsuzluk ki sorma..ayy yapma öyle hayatının baharındasın hiç takma bile kafana burda arkadaşların olmasa dicem ki hiç girme bu çocuk formlarına .kpss ve önünde hedefin anladığım kadarıyla .sadece ilk fırsatta izne gittiğinde bir kist taraması yaptır iyi bir uzmana. hatta yapabiliyorsan soğan kürü yap. reglinin 7. günü başlayabilirsin rahim temizlensin kist varsa da atsın. ben seni sürekli acabalarla görüyorum yapma lütfen senin olmazsa kimsenin olmaz hele benim hiç olmaz. ama inan ben bile ümitsiz değilim allahın taktiri ayrıca hayata böyle bakmayınca sonunu nasıl getiririz ki. öpüyorum seni canım benim
canım sorma bu size yansımamış halim önceleri çok aglıyodum 1-2 aydır toparladım kendimi
şuan çalışmıyorum gurbetteyim eşim desen sürekli nöbet anlıycagın hep yanlızım bu beni dahada çocuga itiyo
hele çevremdekiler sordukça soruyo olsa söylüycem hamileyim diye her ay olmadımı daha sorusu beni bunaltıyo
bide bizim evlilik süremiz baya uzun olunca artık evde bi eksiklik olmaya başladı
benim durumumdakileri okudukça dahada bunalım yapar oldum
o kadar çok ki nedensizler defalarca tüp denemelerine ragmen olmamış
kızmayın bana beni kim anlar ki sizden başka

gukem sogan kürünede başladım 12 gündür içiyorum içim dışım sogan oldu inşallah faydası olur
sen civan perçemi aslan pençesini bi araştırsana
ablamın rahim incelmesi degilmiş rahim kalınlaşması varmış
birara çok içti bu otları doktor rahim kalınlaşmasını bu ilaçların yaptıgını söylemiş

selmam daha doguma çok var erken karar verme canım
sen normal kontrollerini yap sonunda kime güveniyosan ona yaptırırsın canım

Selmacım zor soru, bence normal doğumu düşünen doktora devam et, önemli olan bilgili, profesyonel ellerde olman :)

Ayşecim benim de 4200+ilaçlar, birikimi buralara gömücez işte :)

Gukemcim şu bitkisel tedavileri bi yazsana bana.

love harbi dayaklıksın heeei kızım ben 36 yaşındayım hala acaba biraz daha beklesem mi deyip duruyorum, 30 olsam bile düşünmezdim tedaviye hemen, sen önce kendi kendine inan olacağına, çevreni takma, hayatını yaşa, çocuk Allahın izniyle olacaktır zaten.

Selmacım zor soru, bence normal doğumu düşünen doktora devam et, önemli olan bilgili, profesyonel ellerde olman :)

Ayşecim benim de 4200+ilaçlar, birikimi buralara gömücez işte :)

Gukemcim şu bitkisel tedavileri bi yazsana bana.

love harbi dayaklıksın heeei kızım ben 36 yaşındayım hala acaba biraz daha beklesem mi deyip duruyorum, 30 olsam bile düşünmezdim tedaviye hemen, sen önce kendi kendine inan olacağına, çevreni takma, hayatını yaşa, çocuk Allahın izniyle olacaktır zaten.
tabi gelin sizi bitliste bi eve kapatayım görün gününüzü sonra
kurdukça kurarsınız artık
neyapayım canım can sıkıntısı işte burda yapacak bişeyde yok onun için bu bunalım

aman lovecııım ya kimisi catlamadan önce spermin orda olması gerekiyor siyo, biz hangisine inanıcaz ki:KK43:(( benim doktorum da iğneden sonra calısma veriyo ama bilmiyorum ki, kafaya göre takılcaz heralde:)

aynen canım ya kime inanacagız anlamadım bende gittigim doktorlarınhepisi birşey dedi banada kime çatlamadan orda olması gerekir dedi kimisi fark etmez çatladıktan sonrası önemli dedi benimde bugun 7 günüm bu ay gün aşırımı yapsak hergünmü sırf kaliteli olsun diye sabaha karşı saati kurup 5.6 gibi yaptıgımızı bilirim:))görev icabı oluyor tamamen o işte...ögrencinin ödevi gibi..

X