Preklemsi(Gebelik zehirlenmesi) İlleti yüzünden yaşadıklarım

Aynı hastalıktan bende bebeğimi kaybettim acım taze yeni büyük bir yıkım içim yanıyor

Amin canım amin rabbim kimseyi evladı ile sınamasın bende 37 gün önce ayni tanı ile dogum yaptim 26 gün kuvezde kaldi sonra eve çıktı evinde yuvasinda 1 hafta yaşadı ve vefat etti rabbim okadar ömür biçmiş diyerek kendimi teselli etmeye çalışıyorum çünkü benden biseyler bekleyen 4 bucuk yaşında kızım var aslinda psikolojik olarak su anda hamile kalmak istiyorum ama yine ters giden bisey olursa diye korkuyorum allahim herkesin yüzünü güldürsün inşallah

Kızlar gebelik zehirlenmesi sonrası hemen ne zaman gebe kaldınız. Bende 40 gun once 30 haftalık bebegımi kaybettım

Canım başın sağolsun rabbim sabır versin çok zor biliyorum.. benim 1 yıl oldu pazartesi günü transfer oldum hayırlısı bakalım bekliyorum

öncelikle merhaba;
bende preeklampsi ile bebeklerimi kaybettim ikiz ve tüp bebekti o kadar zor bi durum ki.yaşadığın olayamı sağlığına mı yada bebeğini kaybettiğinemi üzüleceksin bilemiyorsun.şuan yeniden düşünüyorum ama çok korkuyorum bu süreci yaşayıp yeniden hamile kalan nasıl oldu nasıl ilerlediniz bilgi verirseniz çok sevinrim

Başın sağolsun canım . rabbim sabrını versin inşallah. Ben 2 tüp bebek denemesi yaptım ama tutmadı nasip bende bıraktım bir süre. Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Kızlar merhaba, yazdıklarınızı birebir ben de yaşadım. 28+1 de acil sezeryanla alındı bebeğim. 10 gün dayanabildi kalbi durdu. Doğum olalı 2 ay oldu. Şimdi hem yeniden istiyorum bebek hem de çok korkuyorum. Sizler ne yaptınız bu konuda? 2.kez hamile kalıp yaşamayan var mı bu durumu?

Merhaba , ben de preklamsi geçirdim, bebeğim 28+3 haftalıktı, 860 gr doğdu, çok geçmiş olsun size , 2. Gebelik için eğer sezaryen olduysanız en az 1 yıl beklemelisiniz...

Evet sezaryen mecburen acil ameliyata alındım 18 tansiyonla sizin 2.gebelik mi?
Çok zor yaşadıklarımız gerçekten, rabbim sabır versin inşallah, benim ilk gebeliğim, hastahanede 14 dü tansiyon acilen yatisim yapıldı 15 e yükselince acilen ameliyata alındım, belki de biraz daha yükselse kızımı kaybedecektim ben de , doktorum çok dakik davrandı, bebeğim içeride baya mücadele etti, boynuna kordon da dolanmisti hareketleri azdı, Nst çok iyi değildi, 28 haftalik doğdu, çok minikti yaşayacağına inanamıyordum ama hep ümit Ediyordum yine de , o süreçler çok zor sizi o kadar iyi anlıyorum ki , lütfen tam iyileşmeden hamile kalmayın, öncelik sizin sağlığınız..

Sağlıklı güzel günleri olsun inşallah
Tabi tam iyileşmeden doktorlar müsade etmeden ben de böyle bir adım atamam. Ama gerçekten çok üzülüyorum

Sağlıklı güzel günleri olsun inşallah
Tabi tam iyileşmeden doktorlar müsade etmeden ben de böyle bir adım atamam. Ama gerçekten çok üzülüyorum
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki , beni o halde ameliyata alirlarken tek düşündüğüm bebeğimdi, çılgınca ağlamak geliyordu içimden ama tansiyonum yükselir de bebeğime bisey olur diye ağlayamadım bile , ameliyat sonrası baya ağladım ama , o an aklımdan geçen bebegim yaşamazsa bu acı ile nasıl devam edecektim günlük hayatıma, ölüm gibi bisey , duygularınızı derinden hissettim , Allahım bir daha yaşatmasın, 2. Gebeliginizi sağsalim atlatmayı nasip etsin, suanda sağlığınıza odaklanın, bol bol su , egzersiz, yürüyüş yapın, Rabbım nur topu gibi bir evlat nasip etsin inşallah, cennetteki kuzunuz da sizi bekleyecek inşallah orada

Amin amin inşallah umarım herşey bizim için güzel olur. Hayattaki sınavım buymuş benim de umarım isyan etmiyorumdur

tweeetyyy ilk gebeligimde ödemli olmama ragmen doktor son haftada tansiyon cikinca preeklamsi oldugumu soyledi idrarda protein kacagi vardi hatta beni eve yolladi o halimle normal dogum icin bekletildim ama sezeryan oldum cok sukur saglikli dogum yaptim ki zor bisey atlattigimin farkinda hic degildim ikinci gebelik icin devlete gittim hamile kalmadan sordum ilkinde boyle bisey yasadim diye bana sadece kan sulandirici hap vericegini soyledi ecopirin normalde benim gibi skintisi olanlara pihtilasma testi yapiliyormus kan sulandirici ignede veriliyormus dozu ayarlanip neyse ben hapla bu durumu hallederim diyordum 14. cu haftaya kadar hap kullanmadim bebegi besleyen damarda centik oldugu soylendi 14. haftada ecopirini kullanmaya basladim ayda 1 de kadin dogumcuya kontrole gidiyordum oyle cagiriyordu 30 lu haftaya gelince asagiya dogru baski hissettim bebegin yeri dardir dedim . doktor her gebelikte rahim daha asagi iner dedi ilk gebeligimde boyle bi agrim yoktu bu arada bide karnim tas gibi sertlesip rahim kasilmasi oluuordu doktor bunun icinde dinlenmemi soyledi ilac vs vermedi normalde bu durumdada magnezyum veriliyormus bilmiyordum . benim durumumdakilerede her ay kan testi yapiliyormus onuda atladim devlet hastanesinde takip yaptirdim o kadar pismanimki tek doktorla
kaldim diye özeldede takipli olabilirdim 33 haftaya girince bebegin hareketleri azaldi ve kalbi durdu pismanligimin tarifi yok hersey yolunda saniyordum hastaneye gittigimde tansiyonum 14. tu o hafta tansiyon kontrolu yapmadim ani kalp durmasi dendi sebep tansyonmuydu bilmiyorum cok uzgunum biraz daha dikkatli olsaydim bebegim yanimda olabilirdi ihmalimin vicdan azabini cekiyorum

Öyle deme kuzum. Vicdan azabı çekme. Sen nereden bilebilirsin ki, doktor sana söylemeliydi. Ama söylemedi. Birkaç doktora gitmek de çok kafa karıştırıyor açıkçası. Ben 3-4 doktora göründüm hem devlet hem özel ama yok yani olamadı yaşayamadı bebeğim. Benim de tansiyon sorunum olduğunu ben anladım doktor farkında değildi ben böyle şikayetle gittim ve ilaç başlanıldı ama geç kalmıştık. İlk gebeliklerde anlaşılmıyormuş zaten bu durum. 2.de önlem amaçlı ilaçla başlatırız dedi doğumumu yaptıran profesör

Arkadaşlar merhaba, 2022 haziran ayında kızımı kaybetmiştim preeklampsi den 27 haftalik dogum yapmıştım ve kızım 1 gün yaşamıştı. 2024 haziran ayında anne oldum .şuanda 20 günlük kızım var.bu illet hastalığı yaşayan tüm annelere umut olması için yazıyorum. 2. Gebeligimde gebe kalmadan önce coraspin kullandım.gebe kaldığımı öğrenir öğrenmez kan sulandırıcı igne vuruldum hergun.benim genetik testimde kan pihtilasmasi çıkmıştı.20 haftalik olduğumda detaylı ultrasonda damarlarimda tek tarafli yüksek direnc tespit edildi.bebek beslenemeyebilir dedi doktor.24.haftada gebelik diyabeti çıktı. 33. Haftada tansiyonum giderek arttı ancak idrarda protein olmadığı için preeklampsi olmadım. Ama doktorum tansiyondan dolayı bebeği riske atmayalım dedi ve 37. Haftada dogum yaptım. Bebeğim sağlıklı doğdu.cok az kilosu düşük doğdu.2 .hamileligim korku ile geçti ancak Rabbım bagisladi bize. Rabbım nasip ettiyse ol dediyse herseye ragmen oluyor .Rabbım nasip etmediyse mutlaka bir sebep koyuyor olmuyor.Rabbım tüm anne olmak isteyen arkadaşlarıma anneligi nasip etsin.içten dua ediyorum .

Sizin için çok çok çok sevindim yaşadıklarınız yaşarken eminim çok zor gelmiştir okurken bana bile zor geldi ama çok şükür kucağınıza almışsınız sağsallim peki size doktor şu şu sebepten gibi birşey diyor mu preeklemsi için? Mesela bana sende hiç belli değil kilo ver ya da şöyle yap diyemem dedi

Yazılanları okudukça , yaşadıklarım aklıma geldi ve gözlerim doldu. Acınızı en derinden hissediyorum ve kalbinizden öperim.

Benimde iki kaybım var. İlk bebeğimi 33.haftada kaybettim kalbi durdu. Tansiyon problemim vardı 27.haftada başladı , doktor alfamede başladı 6 saatte bir atıyordum. Tansiyon 14,15 lere çıkıyordu ve bende sıfır belirti gebelik zehirlenmesi yoktu idrarda protein kaçağına bakıldı. Bebeğimi hiç bişi yokken bir anda kaybettim.bir hafta önce bana gülen oğlum bir hafta sonra gözlerini kapattı… Kaybımdan sonra ecopirine başladım. Tekrar gebe kalınca iğne olacaktım. 6 ay sonra yeniden gebe kaldım iğneye başladık ama o bebeğimi de 7.haftada kaybettim kalp atışını dinlemeye gittiğimde bi sevinçle maalesef o yavrumda gitti.

Kasım ayında olmuştum kürtajı iki ay bekledim , tekrar gebelik olmadı henüz.
6,7 ay olucak olmaması da beni daha çok üzüyor …

Rabbim inşallah yavrularımızın kardeşlerini sağlıcakla nasip eder bize ve isteyen herkese…

Çok çok üzgünüm sebep söylüyorlar mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…