Pozitif İdrar Testi Örnekleri

kızlar slm ya bu idrar testi yumurtlmadan kaç gün sonra belli oluyor?

Canım netten bi alıntı yaptım. Soruna cevap olabilir sanırım.

İdrarla Yapılan Hamilelik Testi İlişkiden Ne Kadar Sonra Sonuç Verir? İdrarla Yapılan Hamilelik Testi ilişkiden hemen sonraki bir kaç günlerde sonuç veremez. İdrarla Yapılan Hamilelik Testi doğru sonuç verebilmesi için adet gecikmesi olana kadar beklemek vedaha sonra test yapmak gerekir.
Bunun nedeni, İdrarda gebelik testi gebeliğe bağlı oluşan HCG hormonunun anne kanından idrara geçmesi sonucu idrarda saptanması mantığına dayanır. Gebelik yumurtlama zamanına yakın günlerde veya yumurtlama günlerinde girilen ilişkiyle oluşabilir. Yumurtlama gününe yakın gerçekleşmiş bir ilişkiyle gebelik oluşsa bile bu gebeliğin rahime kadar ilerlemesi ve rahime yerleşmesi 6 – 10 gün kadar sürer. Rahime yerleştikten sonra salgılanan HCG hormonu anne kanına geçebilir. Hatta gebelik rahime yerleştikten sonra bu hormonun anne kanına ve oradan da annenin idrarına geçmesi de bir kaç gün alabilir. Bütün bunlardan dolayı kısacası yumurtlama zamanına yakın girilen bir ilişkiden sonra gebelik oluşursa bu gebeliğe bağlı salgılanan HCG hormonunun annenin idrarına geçmesi için ve yapılan idrar testinde pozitif çıkması için, neredeyse 15 gün kadar zaman geçmelidir. Bu da bir sonraki adet dönemine denk gelir, yani gebelik oluşmussa buna bağlı adetin gecikeceği zamana denk gelir. O yüzden gebelik oluşma şüphesi olan bir ilişkiye girilmişse idrarda gebelik testi adet gecikmesi olunca yapılmalıdır.

Son düzenleme:
teşekkürler. tatlım öğleden sonra kan vereceğim bakalım idrarda henüz yok. şüpheli ilişki üzerinden 16 gün geçti umarım rabbim bu mübarek günde yüzümü güldürür tüm kadınlara annelik in kutsallığını tattırır.... hayırlı kandiller arkadaşlar.........

canım bebe time diye bi marka var onda hep böyle çıkıyo..dikkat edin..
ama inş. hamişsindir..

slm arkdslar dun gece nedense bir turlu uykuya dalamadim birden aklima ikiz cocugum olacak dusuncesi ve isimlerini belirmek geldi ve baya bir sure dusundum ne isim koyacagimi sabah karnima ani bir agri girdi cikti dedimki adet oldum galiba wc ye gittim ama birsey yok ilk idrarimla test yapmak istedim nasilsa yokya diye dusunceyle umutsuz bir sekilde yaptim iki dakika su icmeye gittim mutfaga sadece iki dakika ve dondugumde cift cizgiiiiiiiiiiiiiii soklardayim resmen hemen cikti yani ben simdi hamilemiyim insan inanamiyor bas donmesi yasiyordum ve egildigimde bir batma vardi sag kasigima eger hamileysem 1 hafta sonra doktor randevum var gercegi orda gorecegim yurt disinda yasadigim icin kan testi yaptirma sansim yok allahim herkese bu guzel duyguyu nasip etsin tezzzzzzzzzzz vakitte ben gecen yil bu ayda bir dusuk yasadim tam bir yil bana cok uzun geldi
artik bir sorun var dusuncesine girmistim doktorumda takibe almisti kizlar okuyanlar dua etsin ayni uzuntuyu yasatmasin rabbim ne bana nede baskasina insallah pozitif dusunuyorum hersey olumlu gerceklesir ve burayada yazarim bende bol hamileli gunlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Kızlar daha adetime 7 gün var ama ben laboquick testlerinden bolca almıştım.deniyim dedim.
test yaptım hemde gece vakti 2.çizgi silik çıktı.
şaşırdım bitane daha yaptım oda aynı diğeri gibi silik çıktı..

yarın kan testi yaptıracağım ama bir kez daha evdeki testten yapayım dedim,
idrarım yoktu, birkaç damla geldi onunla test yaptım ve 2.çizgiyi hiç bişekilde göremedim

geçen aylardaki testm gibi tek çizgi çıktı..

yarınki kan testine gerek kalmadı sanırım..testin kurbanımı oldum?

hamilemiyim değilmiyim yaa???...ne göğüslerde şişlik ne birşey..gayet iyiyim

bu testler güvenilir değilmi ki?

merhaba cosmo.bende lapoquıck test kullandım.bendede gece silik çıktı çok sevindm sonra sabah ilk idrarımla yaptım çizgi yok gibiydi çok moralim bozuldu.sonrakan testi yaptırdm değer 65 çıktı.yan hamileydim.sonra ertesi gün birdaha denedim gene aynısı oldu.sabah ilk idrarla çizgi belli olmuo gün içersinde yapınca belli oluo.çok enteresan ve saçma çünkü diğer testler özellikle ilk idrarınızla yapın dio.
sen birdaha yap bence

Cevabın için çok teşekkür ederim Nil:)
ama maalesef akşam kan testi yaptırdım sonuç negtif çıktı..

hatta labaratuardaki kız kanınıza iki kere baktım ama negatif dedi..çünkü onada idrar testimdeki silik çizgiyi söylemiştim..

yıkılmadım ayaktayım dertlerimle başbaşayım modundayım...

kızlar slm deneyimlerinize dayanarak soruyorum banada yardımcı olurmusunuz hamilemiyim diye beklemedeyim buay..adet öncesi karın çok şişerya o şişlik olsada hamile kalan varmıydı aranızda..
bebek istiyorum allahım inşallah isteyen herkeze bizede sağlıklı hayırlı bebek nasip eder...

buda benimki kızlar sizce nası ya ilk defa çıktı bugün adet günüm sabah yaptım adet olmadım ilk defa ikinci çizgiyi silikte olsa gördüm daha önce inanın eseri bile yoktu saatler geçsede

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…