pnomokok artık ozel degıl

pnömokok yaptıran arkadaşlar ateş yapıyor mu bebişte

Ben kızım 3 aylıkken doktorumuz önerdiği için ilk dozunu özel hastanede yaptırmıştım fakat her doz için ayrıca fiyat veriliyor mu bilmiyorum. Sağlık Ocakları'nda yapılmaya başlanması çok iyi olmuş. Ben Rota-Virüsü (ishal için) aşısını da yaptırdım bence o da çok önemli. İkisinide aynı günde yaptırmıştım ve ateş falan olmadı ama her bebekte farklılık gösterebilir. Artık aşıların eskisi gibi yan etkileri fazla olmuyor.

ben yaptırdım ates olmadı fakat arkadasınkınde cok kotu olmus bebekten bebege degısebılır

pnömokok yaptıran arkadaşlar ateş yapıyor mu bebişte
hayır ne ateş ne bir huysuzluk hiç birşey yaşamadık..zaten yapan hemşirede yapmayacak diyorr..çok nadir bebekte ateş yapması demişti bizde 3. ayyımızda yaptırmıştık şimdi 5 ayımızı bekliyoruzz...ücretsiz olması devlet aşıları arasına girmesi çok ii olmuşşş sırf kendim için düşünmedim tüm bebekler değerli sırf ekonomik rahatlığı olan ailelerin yaptırabilmesi bir devletin ayıbı olabilirdi....devletimize zeval gelmesin süper olmuşş..tüm bebekler çok değerlidir...hepsi birbirinden değerli...:1hug:a.s

para için insanların yapmayacağı şey kalmadı yazık diyorumm başka bişey demiyorum..yediklerimiz içtiklerimiz hormon olmuştu havamızda hastalık eksikti onuda başardırlar bravoo..gelecekte torunlarıda herşeye maruzkalacak dünyayı kirletmekten başka bir şey yaptıkları yokk..yazık günahh..çok üzücü durumlarr..para denen şey olmasaydı keşke hayatta belki savaşlarda olmazdıı ama düzen bu herşey saman altından su yürütülür gibi yürütülüyorr.habersiz biz sadece olanlara boyun eğmek vee kendimize gösterdikleri kalkanı giymekten başka bişey yapamıyoruzz hakkımızada hayırlısı olur inşallahh..benneyaptımki

arkadaşlar pnömokok aşısının ilk dozunu özelden yaptık ikinciyi sağlık ocağında yaptıracağız ama benim kafama takılan şu her iki aşı aynı marka olmasa olur mu? aynı marka olmazsa etkisi olmaz mı?

zaten prenovar mı oyle bişi markası yaa gece gece yanlıs hatırlamıyosam ben 2.dozu da ayptırmıstım ozelde gecen gun bugun aradılar saglık ocagından saglık olsun napalım bizde cook az ates yaptı bu sefer calpol verdi gecti

bende ilk pnömokok ve zatüre aşısını özel hastanede yaptırdım.şimdi sağlık ocaklarına gelmiş diyorsunuzya acaba marka farkı varmıdır.ilkinde ateş olmamıştı acaba sağlık ocağında yaptırsam ateş olurmu ben şimdiye kadar hiç sağlık ocağına gitmedimde gerçekten bilmiyorum.ne yapmalıyım sizce

Bence ara saglık ocagını veya ugra bi sor markası ne diye en temizi bu bana kalırsa

pnomokok yaptırmadık biz oğluma,kaçıncı ayda yapılıyor arkadaşlar ,sağlık ocaklarında olacaksa artık özeline gerek var mıdır ki?

pnomokok yaptırmadık biz oğluma,kaçıncı ayda yapılıyor arkadaşlar ,sağlık ocaklarında olacaksa artık özeline gerek var mıdır ki?

CANIM BENDE YAPTIRMAMIŞTIM DAHA DOĞRUSU DOKTORUM 6. AYDAN SONRA YAPTIR DEDI AMA ŞİMDİ DEVLET KARŞILADIĞI İÇİN MECBUREN YAPTIRTIK ÇAĞIRDILAR 4. AYDAKI YAPILDI VE SONRA 6. AYDA DİĞER AŞILARI İLE BİRLİKTE BITANE DAHA YAPILACAK..SAĞLIK OCAKLARINDA PNOMOKOK 2-4-6 VE 7 DİYE DEVAM EDIYOR CANIM SAĞLIK OCAKLARI TAKIP EDER AŞINIZI MERAK ETME...kaydirigubbakcemile3

ben 4.5 aylıkken ılk dozunu yaptırdım ıkıncısı 2 ay sonra

kızlar ben 3 tane sağlık ocağına sordum.aşı şimdi elimizde yok,yılbaşından sonra büyük ihtimal gelir diyorlar.e benim bebek yılbaşından sonraya kalırsa 6 aydan büyük oluyor.6.aydan büyükleri devlet karşılamıyormuş.ve bende sağlık bakanlığının hattını aradım(184) bu uygulama bazı illerde başladı,henüz ankarada yok dedi..
şans işte

arkadaşlar ben hem bizim sağlık ocağını aradım hem de görümcem istanbulda sağlık ocağında hemşire ona sordum öncelikle markası aynıymış yani "prevenar". ama aşılar bayramdan sonraki pzt gelecekmiş ocaklara sağlık bakanlığı tatilde muhafaza edilemez diye göndermemiş bayramdan önce.
bu arada ben de ilk dozu özelde yaptırmıştım ikincisini ocakta yaptıracam dr umu aradım sordum o da orda yaptır boşuna para verme dedi.

peki devlet bu pnomokok aşısını yaparken özel olan isal aşısınıda yapıyormu biliyormusunuz.(ağızdan damla şeklşnde veriliyor)

bugün oğluma yaptırdık pnomokok aşısını daha doğrusu dediğiniz gibi hemşiresi prevenar dedi aşının adına,2 ay sonra yine olucaz inşallah,ama bu aşı biraz dokundu bizimkine huzursuz oldu,canı da yandı yaparken .( yine de artık özel olmayışı süper,devletimiz sağolsunnn:teytey:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…