pnomokok artık ozel degıl

kanay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
379
1
45
kızlar bugun benı saglık ocagından aradılar yarın ogleden sonra gelın pnomokok asınızı yapalım dıye.artık ozel degılmıs.zaten bız de yaptırmamıstık cok sevındım.sıze de haber vereyım dedım.sevgıler........

teşekkürler canım bizde daha yaptırmadık yarın ben arayıp bi sorayım.çok iyi olmuş böylece parası olmayanlarda yaptırabilecek.

aa çok sevindiiimmm bende bu hfta yaptırıcam.
oğlum 2 yaşını bitirecek.dr yaşını doldursun gel demişti
sizinkiler kaç yaşında kızlar.bu aşı daha küçükken yapılmıyormuydu ki.

aa çok sevindiiimmm bende bu hfta yaptırıcam.
oğlum 2 yaşını bitirecek.dr yaşını doldursun gel demişti
sizinkiler kaç yaşında kızlar.bu aşı daha küçükken yapılmıyormuydu ki.

canım en erken 2. ayda başlanıyo. dr 3.5.7. ve 15. ayda yaptırmayı öneriyolar

canım en erken 2. ayda başlanıyo. dr 3.5.7. ve 15. ayda yaptırmayı öneriyolar

aaa bana niye 2 yaşını doldursun gel öyle yapalım dediii.
hııımm şimdi hatırladım.dr bana ilk dozunu vuramayız o geçti dedi.ama 2.dozunu vurabiliriz dedi.2.dozda pnomokoktan korur demişti.yaa ben gene tekrar bi soriiimmm dr

ilk dozu yaptırdık bundan sonrakileri ocakta yaptırırız artık ama sağlık ocağında kimsenin bilgisi yok burda. belki yeni bilgi vermişlerdir. çok iyi olmuş valla.
ayrıca canım 2 yaşından büyüklere tek doz yetiyormuş. sizin doktor ondan öyle demiştir. birde 4 yaşından büyüklere gerek yok diyorlar. ama yinede yaptırılmak istenirse onlarada tek doz yapılıyor.

bugun sağlık ocağında aşımız vardı...gitmişken soralım nezaman gelicez diye...tesekkur ederiz canım...biraz öncede doktordan geldik oda söyledi artık sağlık ocakları basladı, herkezi kapsıyor diye...

saol cnm bizde daha yaptırmadık bende sorayım barii ii oldu walla devlet tarafından karşılanması...

evet bende ilk dozunu paralı yaptırmıştım ikinciyi sağlık ocağında yaptırdım yanlız sağlık ocakları çok bilgilendirilmemiş siz yinede doktorunuz söylediği tarihlerde gidin pek bişey bilmiyorlar.

bizim 7.ayda aşımız.
parası olmayanın bebeği önemli değil sanki.iyi bir karar vermiş devlet.
paramız yanımıza kalcak kızlar :lepi:

valla ben oglumada yaptırmadım,kızımın ikinci aşısına var daha o zaman yaparlarmıki bi sormak lazım ogluma gerek varmıdır 2 yaşını 3 ay geçiyor

sağol canım iyi oldu öğrendiğim yoksa özelde yaptırıcaktık...

biraz saglık ocağındaydık...aşı önumudeki ay gelecekmiş...bizi arayacaklarını söylediler

valla ıı oldu kızlar ben yaptıramamıstım malum sebeplerden dolyı ıı oldu ama bebegım 5 aylık neredeyse sımdı yaptırbılırmıyım kı çok sevındım valla içim içimi yıyordu yaptıramadın dıye

Çok sevindim buna. İlk dozunu yaptırmıştık hastanede. Devlet ödüyorsa sağlık sigortası da artık karşılar mutlaka.
Bu arada sizinle birşey paylaşmak istiyorum bu aşıyla ilgili... Kızımı bir çocuk hastanesinin klinik şefine muayeneye götürmüştüm bi kaç kez. Pnömokokla ilgili bir konuşma geçti ve dedi ki, önceden pnömokok vakası olmuyordu, yaptırmayın aşıyı gerek yok diyordum ama aşı çıktıktan bir süre sonra hastalar gelmeye başladı dedi. Ve en vurucu sözü söyledi... Aşı çıktıktan sonra havaya mikrop karıştırıyorlarmış. Böyle bir ülkede yaşıyoruz işte.. Gerçi bu tür şeyler kapitalist düzende hep var, ülkemize has değil ama çok acı..

valla canım çok teşekkürler bu bilgi için çocuğum için herşeyi yaparım tabi ama baya pahalı gelmişti bana hemde 4 doz ilk dozunu yaptırdım ama artık ikinci dozunu sağlık ocağında yaptırırım.......

ben de 7. ayda yaptıracaktım. iyi ki daha erken yaptırmamışım.

saol canım ya sağlık oacagını aradım gelmıs valla ben ığdırdayım gelmez dıyordum ıı oldu

saglık ocagına geldiği için özel hastanelerdede fiyat inmişmidir acaba
bununla ilgili bilgisi olan var mı?
aşııyı doktorumuzun yapmasını istedim kızımı onun takip etmesi için
ben hiç saglık ocagında yaptırmadım
özel hastenede yaptırıyorum bütün hepsini...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…