Plansız Gebelik

Cevaba bak :) Ertesi gün hapı içtim. İyi misiniz. Gidin azıcık saygı konusunda bilinçlenin. Ayıp. Hamile kadına da ayar verir gibi konuşuyor bizim millet artık.

Hanımefendi ertesi gün hapı korunma yöntemi değil. Onca insan söylemiş, anlamıyor musunuz?
Evet, bilinçlenin yani. Bunda saygısızlık falan yok.

Cevaba bak :) Ertesi gün hapı içtim. İyi misiniz. Gidin azıcık saygı konusunda bilinçlenin. Ayıp. Hamile kadına da ayar verir gibi konuşuyor bizim millet artık.

Hamile olunca bir şey değişmiyor ki, ayar verirse verir, o ayrı tartışma konusu

İlk gebeliğimde isteyerek hamile kaldım,kızım var 6 yaşında
İkinci korunurken oldu,1 sene sonra planlıyordum zira kızım bu sene ilkokula başlacayak diye ertelemiştim ama planlamadığım bir şekilde gebelik gerçekleşti. Şu an oğlum 1 aylık.
Tabiki hazır olmayinca insan bocalıyor,yer yer üzülüp,strese giriyor ama hamilelik uzun bir süreç haliyle alışıyorsunuz beklerken.
Tabiki istenilen an olsa daha keyifli bir gebelik olur ama planlanmadan da olsa alışacaksınız.
Bebek doğunca zaten bebek size alışırken sizde ona alışıp adapte oluyorsunuz. İlk ay bir nevi oryantasyon süreci gibi oluyor.
Sonrasında karnı mı aç,gazı mı var anlayacak hale geliniyor ufaktan.
Gebeliği sonlandırmayi düşünmüyorsanız şayet,sizi strese sokacak(ben şu yaşımda doğurdum,şöyle sütüm vardı şöyle emzirdim,böyle zayıftım,normal doğur,sezeryan yapma vb cümleleri şuursuzca kuracak tipler) kişilerden uzak durun. Kimsenin doğum hikayesini,bebeginin kaç kg doğduğunu,kac ay emzirdiğini vs dinlemeyin,okumayın,araştırmayın zira ister istemez kendinizi şartlandıriyorsunuz şu şöyle olacak,bu böyle olacak diye,olmazsa da üzülüyorsunuz. Tadını çıkarmaya bakın,her bebek,her anne farklıdır bunu unutmadan akışında yaşayın.
Sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim bebeğinizi

Yaşınız çok genç ama başka bir hayat planınız yoksa çabuk adapte olursunuz diye düşünüyorum
Ben kendimi 28 yaşında hazır hissettim
Herkese göre değişir bu
Arkadaşlarım 22-23 yaşlarında anne oldular genelde

Canm allah hayrli ugurlu etsn.bu yasadgni cogumuz yasadik hep acaba nasil yaparm acaba iyi anne olurmuyum bunlarin hepsi iyi anne olma cabasindan gececek emin ol.bende 24 umde hamile haldim 25 te dogum yaptm iyi ki dogmus evladim

Çok erken bir yaş. Ben senin yaşındayken eğitim sosyolojisi dersini geçmeye çalışıyordum. Şimdi 30 yaşındayım. Halen daha korunuyorum.

Ama madem ki oldu. Yapacak bi şey yok. Allah sağlık versin. Ikiniz birlikte büyürsünüz. Hem daha enerjik daha güçlü olursun. Her işte bir hayır vardır.

Allah her isteyene versin.

Genç anne olacaksınız ne güzel :)

Yaş kaç olursa olsun insan hep acaba yetebilir miyim bebeğime diye dusunuyor .. O yuzden üzülmeyin. Hamileligin keyfini cikarin. Saglikla kucaklayin bebeğinizi.
Birde mutlaka doktorunuza ertesi gün hapı aldiginizi belirtin.

Allah sağlıklı doğum nasip etsin canım aynı yaşta anne olucaz inşallah. Benim de ilk bebeğim ve tedaviyle oldu. Çok zor süreçlerden geçtik. Senin az kalmış ne güzel.
Ama sanırım yaş kaç olursa olsun, planlayarak yada yıllarca uğraşan hiç fark etmiyor. Korkular oluyor mutlaka. Ben zaten pimpirikli bir yapıya sahibim. En ufak şeyde telaslaniyorum. Nasıl geçicek bunca hafta hayırlısıyla bi kucağıma alsaydım Rabbim herkesin yavrusunu bagislasin

Sağlıkla gelsin inşallah, bazen eşimle konuşuyoruz erken evlenmiş olsak şu an çocuğumuz 16-17 yaşında olurdu ne de güzel olurdu diye

Zor olur birlikte öğrenirsiniz bi çok şeyi belki ama evlat çok başka bi şey.

Ertesi gün hapı sürekli korunma yöntemi değildir ama istenmeyen gebelik için acil korunma yöntemidir.
Korunmuşsun olmuş,hakkında hayırlısı olsun.

ben 22 yaşında anne oldum cok şükür :) hiç zorlanmadım hep kendim baktım bebeğime şimdi 2 yaşında. hic tecrübem yoktu ama anne olunca o gücü buluyosun

Aha benim konu
İki beklenmeyen gebelik yaşadım, çocuklarım arası 14 ay.
Ben ki totosunu kaldırıp da kapıya bakmayan insanım, üşengeçliğim ve rahatlığım dillere destandır.
benden böyle anne olduysa herkesten olur.
Daha önceki hayatımı hatırlamıyorum bile.
Dünyanın elbette en zo ve nankör işi annelik ama bir gülüşüne, kirpiğine yıllarca uykusuzluk, her türlü yorgunluk çekilir.
Bıkıyorsunuz, bazen sinir krizi de geçiyorsunuz ama hepsi normal.
İçiniz rahat olsun, diyorum ya hamileliğim boyunca karalar bağladım ama ben yapıyorsam layığıyla, öğrenmişsem anne olmak ne demek, her kadın yapar.
Her doğumumda yeniden doğdum hem ruhen hem bedenen.
Sağlıkla kucağınıza alın.

Hanımefendi ertesi gün hapı korunma yöntemi değil. Onca insan söylemiş, anlamıyor musunuz?
Evet, bilinçlenin yani. Bunda saygısızlık falan yok.

Hamile olunca bir şey değişmiyor ki, ayar verirse verir, o ayrı tartışma konusu

Hamile kadına nasil olur da ayar vermeye kalkarsiniz(!) Sizin haddinize mi?

Daha bunun bir tek kendisi hamile kalabilmiş gibi premses modu ve sonrasında çocuğu olunca etrafina bir tek kendi çocuğu varmış gibi davranma tipleri var. Işimiz zor....

Densiz , Rabbime havale ettim seni.

Allah razı olsun güzel düşüncelerin için abla... Bir sürü acımasız yorumdan yine de saygılı insanlar görmek ne güzel...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…