Plansız Gebelik

maydanozca04

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
546
401
Plansız bir hamileliğin evresindeyim, henüz 6 haftalık. İsyana girmiyorum, çünkü o kadar bebek sahibi olmak isteyen kadınları görünce, duyunca haksızlık yaptığımı düşünüyorum. Acaba anne olabilecek miyim, güvenebilecek miyim kendime bu konuda, alışabilecek miyim, ya ona zarar verirsem bilmeden istemeden veya vücudum kaldırabilecek mi bu durumu diye düşünmeden edemiyorum. 21 yaşındayım. Alışabilir miyim bu duruma? Sizler kaç yaşındaydınız anne olduğunuz da :) Nasıl bir duygu belki de bunu henüz bilmediğimden ötürü böyle iki arada bir derede gibidir davranışlarım:)

Madem planlamadiniz, neden korunmadiniz? Korunduğunuz halde mı gebe kaldınız?

Ben 28 yaşımda anne oldum. Tam anlamıyla hazır olmak diye birşey yok. Sürekli o soru işaretleri olacak. Anne olduktan sonra da devam edecek. Elinizde geleni yapın yeter. Zaten bebek sizi yönlendiriyor.

korunmana ragmen mi? bu fikre alisik olarak bile isteye olsa kendni hazirlardin tabi. simdi surprizli olmasinda da vardir bi hayir. saglikla al kucagina

Bana da biraz erken gibi geldi ama ben o yasta sunu şunu yapiyordum demeyeceğim. Sağlıkla kucagina alırsın inşallah :*

Madem planlamadiniz, neden korunmadiniz? Korunduğunuz halde mı gebe kaldınız?

Ben 28 yaşımda anne oldum. Tam anlamıyla hazır olmak diye birşey yok. Sürekli o soru işaretleri olacak. Anne olduktan sonra da devam edecek. Elinizde geleni yapın yeter. Zaten bebek sizi yönlendiriyor.
Teşekkür ederim... Ertesi gün korumadı...

Ne güzel genç anne olacaksın. Ben 26 yaşımda anne oldum. İnan ömrümde kucağıma bebek almamıstım. Bebek doğduğu zaman, bir anne doğuyor. Sen onun neden ağladığını, nasıl altını alman gerektiğini, nasıl bakman gerektiğini biliyorsun...
İçgüdüsel ... Çok teşekkür ederim :))

Ertesi gün hapı bir korunma yöntemi değildir.
Aslında, ilişkiden beş gün içinde alınırsa korur ama yüzde yüz değildir diyordu. ama bu şekilde korunanlar da vardır belki bilemedim, teşekkür ederim :) En iyisi iğne kesinlikle:/

Plansız bir hamileliğin evresindeyim, henüz 6 haftalık. İsyana girmiyorum, çünkü o kadar bebek sahibi olmak isteyen kadınları görünce, duyunca haksızlık yaptığımı düşünüyorum. Acaba anne olabilecek miyim, güvenebilecek miyim kendime bu konuda, alışabilecek miyim, ya ona zarar verirsem bilmeden istemeden veya vücudum kaldırabilecek mi bu durumu diye düşünmeden edemiyorum. 21 yaşındayım. Alışabilir miyim bu duruma? Sizler kaç yaşındaydınız anne olduğunuz da :) Nasıl bir duygu belki de bunu henüz bilmediğimden ötürü böyle iki arada bir derede gibidir davranışlarım:)
38 yaşımdayım ve ilk bebegimize büyük uğraşlar sonucunda kavusacağız insallah. Bana sorsan ben de aynı endiseleri yaşıyorum. Hiçbir zaman hazır olunmuyir sanırım . Ama düşününce milyarlarca cocuk büyümüş ve milyarlarca kadın annelik yapmış. Doğanın bir döngüsü bu. Içgudusel tamamen. Siz de mutlaka iyi bir anne olacaksınız. Sağlıkla kucağınıza almanız dileğimle. :KK66:

Aslında, ilişkiden beş gün içinde alınırsa korur ama yüzde yüz değildir diyordu. ama bu şekilde korunanlar da vardır belki bilemedim, teşekkür ederim :) En iyisi iğne kesinlikle:/
Bu şekilde korunmak sağlıklı bir yöntem değil. Olmadan önce korunmak gerekiyor. Dediğiniz gibi yüzde yüz değilmiş. Neyse olan olmuş. Şimdi bundan sonra sağlığınıza dikkat edip hamileliginizin tadını çıkarın.

Plansız gebelik demek korunduğu halde hamile kalmak demek. Korunmasız ilişkiden hamilelik dışında ne bekliyordunuz anlamadım.

Öncelikle korunma yöntemleri hakkında bilinçlenin. Çünkü bunun sonu yok.

Yapacak bir şey yok hamileliğe.
Cevaba bak :) Ertesi gün hapı içtim. İyi misiniz. Gidin azıcık saygı konusunda bilinçlenin. Ayıp. Hamile kadına da ayar verir gibi konuşuyor bizim millet artık.

X