Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

anladm cnm benmde 12 gün geçti olmadm hala büyük ihtimal bnm prolaktin çıktı yine bu ay snnde öyle olabilir. adet söktürücü hap var farlutal die al istersen

prolaktin ne canım biraz açar mısın?

hoşgeldin aramıza canım

hemen doktora git ve kist varmı die baktır yoksada adet sökücü iste kolay gelsin canım raporlarını yazarsın gene bi değerlendir me yaparız

ay jinekolok dikkanı acacam artık

kızlar doktora günlerdir gidip duruyorum en sonunda ne esereklisin az sabırlı ol demesinden korkuyorum, hem benim esas endişem şu an için acaba dış gebelik falan olması bu haftayı da geçireyim olmadı çalacam kapısını doktorun, tüm medeni cesaretimi toplayıp...

oda birz zor ya hepimiz aynı akşamda tutturamayız heralde buldum aramızda en kim daha önce evlendiyse o birinci olsun herkes o hamile kalcak die düşünsün o kalsın bnm üç doldu dörde girdim sizinn

rolaktin beyinde hipofiz adı verilen bir bölgeden salgılanan bir hormondur. Kandaki normal değeri 10-25 ng/ml'dir.Vücuttaki asıl görevi süt üretilmesidir. Üretilen sütün meme uçlarından salınmasının sorumlusu ise oksitosin adı verilen başka bir hormondur. Prolaktin hipofiz dışında az miktarlarda endometrium ve myometriumdan da (rahim iç zarı ve rahim kası) salgılanır. Prolaktinin salınımı pek çok faktöre bağlıdır. Ancak asıl olarak dopamin adı verilen bir madde prolaktin salınımından sorumludur. Vücutta 5 değişik türde prolaktin vardır. Bunların herhangi bir andaki bioaktivite ve immunoaktiviteleri farklıdır. Bioaktivite hormonun vücutta etki yaratmasını anlatırken immunoaktivite kabaca yapılan kan testlerinde saptanmasıdır. Bunu şöyle bir örnekle anlatabiliriz. Vücutta fazla olan prolaktin süt salınımına ve adet düzensizliğine neden olur. Bu hormonun biokativitesidir. Ancak klinik olarak yakınmalar olsa bile kan testlerinde hormon düzeyleri normal olarak bulunabilir.Bu örnekte verilen hastada bioaktivite yüksek ancak immunoaktivite düşüktür. Tam tersi durumlar da söz konusu olabilir. Yani kan hormon düzeyleri yüksek olmasına rağmen hastada klinik bir bulgu yoktur. Bu kişide de hormonun immunoaktivitesi yüksek bioaktivitesi düşüktür.

Prolaktin fazlalığı kadınların yaklaşık 3 de birindeki adet gecikmelerinin nedenidir. Yine prolaktini yüksek olan kadınların 1/3'ünde galaktore yani memelerden süt gelmesi görülür. Galaktoreli kadınların da 1/3'ünde adetler normaldir.Prolaktin adet görmede rol alan GnRH adı verilen hormonların salınımını bozarak adet gecikmelerine ve kısırlığa neden olabilir. Prolaktin düzeyi ile klinik bulgular çoğu zaman birbiri ile paralel olmazlar. Prolaktini yüksek kadınların bir kısmında hipofizde adenom adı verilen tümör bulunur. Ancak bu tümör kötü huylu yani kanser değildir. Büyüklüğü 10 mm'den az olan tümörlere mikroadenom, daha büyük olanlara ise makroadenom adı verilir.

prolaktin hormonu yani pcolularda çıkıyo genelde. kanda çıkmadıysa yoktr cnm sen takma kafana. bi dahaki ay hep beraber hamile kalcaz Allahın izniyle

oda birz zor ya hepimiz aynı akşamda tutturamayız heralde buldum aramızda en kim daha önce evlendiyse o birinci olsun herkes o hamile kalcak die düşünsün o kalsın bnm üç doldu dörde girdim sizinn

Benim 2.senem canım nice mutlu seneler hepimizedeGüzel fikir ayrıca Allah hangimize nasip etti önce acaba?

prolaktin hormonu yani pcolularda çıkıyo genelde. kanda çıkmadıysa yoktr cnm sen takma kafana. bi dahaki ay hep beraber hamile kalcaz Allahın izniyle

bizim proflar anlatmış zaten geçenlerde üniv. hastanesine gittim endokrin bölümüne prof. yannda öğrencileri var bn anlattım işte şikayetlerimi doktorda öğrencilerine bnm hastalık hakkında soru soruyo. işte neden olabilir. prolaktn nedr nasıl tedavi yapılır.inanırmısınz bn cevapladm hepsini onlar saçma saçma cevplar veriyo doktor bnm düşündüklerimi sölüyo araştıra araştıra bizim bilgimiz onlardan daha çok gerçektn

Benim 2.senem canım nice mutlu seneler hepimizedeGüzel fikir ayrıca Allah hangimize nasip etti önce acaba?

sen daha yenisin bence ilk önce haksever sonra ben sonra sen. unutma benide var oda hamile kalck gibi geliyo bakalım kim daha çok çalışcak hayırlısı ya bakarsın hç çocuğum olmaz bnm:44:

sen daha yenisin bence ilk önce haksever sonra ben sonra sen. unutma benide var oda hamile kalck gibi geliyo bakalım kim daha çok çalışcak hayırlısı ya bakarsın hç çocuğum olmaz bnm:44:

Yaa canım çok yaşımız geçmeden anne olmakta fayda var degilmiŞaka bi yanada Allah nezaman yazdıysa ozaman olur.Sen şimdi niye ümitsizliğe kapıldın aa hiç yakışmadı sanaÖlüm hariç herşeyin çaresi var denmiş olmassa bebek alırız napalım Allah katında bir evlat edinmek nekadar sevap. Allah aratmadan inşllh verir bebeklerimiziKızlar aynı şehirde olsaydık negüzel olurdu değilmi belli günler pkolular toplantısı yapar rapor verirdik birbirimize

beni yormadın için mersi canım

ne raporu kız pasta neyim yerdik löp löp et olsun die

böle konuşursan sanakızarım bak umutsuz olmak yok

canım benimmmkendime değil hepimize istiyorum bebişrabbim isteyen herkeze versinnnnnnnn birbirimize dua edelim daha makbul

Tabiki başkası için edilen dualar daha çabuk kabul olurmuş oyüzden önce arkadaşlarımız için sonra kendimiz için isteyelim.Allah edilen duaları geri çevirmezmiş.Meryem süresini duydum ben dua edelim bol bol kendimize herkeze

ay sen çok yaşa emi ne güzel olurdu kocalarımıza derdik pco toplantımız var geç gelicez yemekleri hazrla kendinide

böle konuşursan sanakızarım bak umutsuz olmak yok

ya kızmakta haklısın ama sanada olurdur insanın öyle bi aanı geliyoki hç olmıcakmış gibi.. sonra aklıma zekeriyya peygamber geliyo..meryem r.a geliyo Rabbimin ol demesi yeterlii zamanı var demekki

ne raporu kız pasta neyim yerdik löp löp et olsun die

Hıııı canım yiyelimde tam bir pkolulu olalım degilmiPkonun en büyük düşmanı kilo ben diyet ve spor yapıyorum sizin kilo problemi varmı kilo verlilince yumurtlamam ve adet düzeni geri geliyomuş biliyosunuzdur mutlaka oyüzden en önemli tedavi kilo varsa onu verebilmek önce

hrkez zayıfsın dio ama bana göre var her sene iki üç kilo yapısıyo
evlendimde 17 yaşında ve 47 kiloydum şimdi 22 yaşında ve 52-55 arası gelip gidiyorum ama hala herşeyim oluyo sanırım büyüyorum

bnm yok kilo problemim aslında var yememe gibi bi sorunum var herkes çok kızıyo bana bende kızıyorum bazen. günde bi öğün yemek yetiyo 52 kiloyum çok zayıf değilim ama brz daha kilo almak istiyorumm:26:

ya kızmakta haklısın ama sanada olurdur insanın öyle bi aanı geliyoki hç olmıcakmış gibi.. sonra aklıma zekeriyya peygamber geliyo..meryem r.a geliyo Rabbimin ol demesi yeterlii zamanı var demekki

ooo olmaz mı canım oluyo tabi ama böle birbirimizi dürtelim ki ayakta kalalım yakındır benim ağlamalarım 2-3güne adet olunca burda olmucak demeye başlarım o zamanda sen bana kızarsın

bnm yok kilo problemim aslında var yememe gibi bi sorunum var herkes çok kızıyo bana bende kızıyorum bazen. günde bi öğün yemek yetiyo 52 kiloyum çok zayıf değilim ama brz daha kilo almak istiyorumm:26:

boyun kaç benim 1*60 ..... sende çıtırsın desene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…