Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

nım hikayeni daha ayrıntılı dinlemek isteriz ilk doktora gitmenden itibaren hangi testler yapıldı kaç kere aşılama yapıldı sorunlarınız ne eşindede proplem varmı tek tek anlat canım hem içini dokmüş olursun hemde birbirimizintedavilerine bakıp eksik bişiler varmı deyip kontrol etmiş oluyoruz canım yaşın kaç bunlarıda yazarsan seviniriz k.i. b. canım görüşürüzzzzzzzzzzzz:1hug::1hug:

uygun canım geç olmaz 18 22 olanda oluyo hadi bakalım inşalla ikiz olur canım bedduam sende tutucak galiba bu kadar bekledik hepimizin ikizi olsun inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhopuyorumnanaktanhihoyyythihoyyythihoyyyt

hihoyyyt kaydirigubbakcemile3 hihoyyyt kaydirigubbakcemile3
hayırlısı canım çok güldüm valla bedduamı ettin
aslında fena olmaz
sağlıklı olsunda huzur versinde ikiz olsun

canim benim ilk takibimde yumurtam tam senin gibi 17 mm olmustu bana evde ovulasyon testi yap catlarsa kendin igneni vur demisti ama benim 3 gün gectigi halde catlama olmadi doktorumu aradim geliyimmi diye yok sen yinede igneni vur dedi sanirim 20 ila 22 arasi olmasi gerekiyor yumurtanin catlamasi icin hayirlisi olsun cannim bende gidiyorum pazartesi bakalim ne olacak

Resul-i Ekrem (s.a.v) Efendimiz buyuruyor:

"Kim Kadir Gecesi'nde inanarak, ihlas ile o geceyi ibadetle geçirirse, geçmiş günahları bağışlanır."

"Kadir Gecesi yatsı namazında cemaatte hazır bulunan, ondan nasibini almıştır."
Müminlerin annesi Hz.Aişe (r.a.) şöyle diyor :

-Dedim ki: Ya Resullullah, Kadir Gecesi'ni bilirsem onda ne şekilde dua edeyim? Şöyle buyurdu:

- Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa'fü anni. (Allah'ım sen affedicisin, affı seversin, beni affeyle.)

Peygamberimiz (sav) buyuruyor:

"Kadir gecesinde bir defa, Kadir sûresini okumak, (başka zamanda) Kur’ân-ı kerîmi hatmetmekten daha sevâptır. Bu gece koyun sağma müddeti kadar namaz kılmak, ibâdet etmek, bir ay her geceyi ibâdetle geçirmekten daha kıymetlidir."

kadir geceniz mübarek olsun kizlar

arkadaşlar ben yeni üye oldum.. ve bir süredir forumları takip ediyorum.. bende pko hastasıyım.. evlenmdedn önce adet düzensizliklerim vardı ve doktorlara gittiğimde hep doğum kontrol hapları verdiler. evlendikten sonra da 6 ay kadar doğum kontrol hapı kullandım.. bıraktığım ay hamile kaldım fakat 9 haftalıkken gelişme geriliği yüzünden düşük yaptım.. önümüzdeki ay doktorum tedaviye başlayacak fakat ben bu ay bitkisel yollarla birşeyler denemeyi düşünüyorum.. soğan küründen bahsediliyor.. nasıl yapılıyor acaba bilen var mı?

seydam yok bişi canım bilmem öle denk geldi heralde geçen yazamamadım site kapalıydı geçmiş bayramınız mubarek olsun

ben 9unda adet olucaktım ama olmadım bayramın birinci günü adet sancılarından öldüm bittim belliki adet olucam haladaha ağrıyor bayramın 2. günü kan testi yaptırdım negatif bişi yok yani 3 aydır adetim hiç şaşmıyodu ramazanda hayıtı içemedim heralde ondan bu ay olamadım ve bebekte yok offffffffffffffffffff offffffffffffff adet olsamda doktora gitsem bide sinir oluyorum kanda yok olduğunu görmeme rağmen adet olmadığım için içimden hep umut geçiyor sinir oluyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmm

sagol canim seninde ...olumunekankayizsmile
allah yardimcin olsun canim eger ki hayit tohumuyla adet oluyorsan birakma canim sürekli kullanildiginda bildigim kadariyla yan etki yapmiyorfisfisfis zor adet olamama sikinti basiyordur dogru ins düzene biner bitanem sen yinede doktora bi görün bakalim rabbim yaninda olsun ins:Saruboceq:

merhaba kızlar,
geçmiş bayramınız kutlu olsun...Çoğunuz iyi haberlerle geçirmiştir inşallah..

Yakında yine doktora gidicem..

Clomifen'den acaba aranızda kilo alan oldumu???

selam güzeller...
ben bu akşamdan itibaren klomene başlıyorum, bakalım zaman neler gösterecek...herşeyi paylaşıcam burdan tabe...
Allah hepimize hayırlı yazılar yazsın:Saruboceq:

bazı okuduğum sayfalarda kadınlar başağrısından ve kilodan daha doğrusu, bu ilacı kullanınca birden vucütta su toplamasından şikayatciler...

senin sonuçlarını merakla bekliyorum???

neden kimse cvp yazmıyor

Soğan kürünü bende yaptım. her kadının yılda 2 kez yapası gereken bir şey. ama bizim durumumuzda yeterli değil! Mutlaka Metforfin/Clomen tedavisine başlaman gerekiyor.

Soğan kürü: 15 gün/günde 2 kere

orta boy, normal yemeklere kullandığımız soğanı her seferinde taze olmak şartıyla 250-300 ml klorsuz suya (damacana suyu) atıp önceden 4 e bölüp 5 dakika kaynatacaksın! ılıyana kadar bekleyip mutlaka ılık içceceksin!

benim gelmeyen adetim soğan kürüyle mucize gibi gelmişti ama daha sonrasından metformin yani GLİFOR tedavisine başladım.
45 günde adet olurken bu ilaçla 32 güne düştü!!! Kiloluysan eğer, vermen şart kiloları!!!

umarım yardımcı olabildim

Merhaba arkadaşlar
Forumu sürekli takip ediyorum ama sizin deneyimlerinize ihtiyacım var...
Geçtiğimiz aylarda Egemen Koyuncu (Şifa) ile ilk aşılama yapıldı,şimdide 2. si yapılacak, bana femara ve gonal f verdi ve açıklama yapmadı 6. günü gelmen gerek dedi. Ve artık ona çok güvenmiyorum çünkü ilacın nasıl kullanılacağını sormak için aradığımda 2 saat ben anlattım boşunamı anlattım niye hatırlamıyorsun falan dedi ve çok sinirim bozuldu.
Bir arkadaşımda bana Egemeni bırakıp Faruk Buyru ya gitmemi tavsiye etmişti ama forumdan okuduğum kadarıyla Faruktan çok memnun olanda var hiç memnun olmayanda var. Yücel karamanıda tavsiye ettiler ve benim çarşamba günü dr gitmem gerekiyor. Hangisine gitsem karar veremiyorum
Yardımcı olursanız çok sevinirim.. :)

teşekkür ederim biricik35...çok yardımcı oldun.. çok sağol. aslında bnm adetlerim çok fazla gecikmiyor ama 10 günden fazla sürüyor. diane35le 28 günde bir adet gördüm hep bıraktım sonra dengem bozuldu. son 2 aydır 13-14 gün adet görüyorum.. bakalım hayırlısı olsun

Merhaba arkadaşlar :)

25 yaşındayım. 17 yaşımdan beri pco hastasıyım. 2 ay üst üste adet olduğumu bilmem. Hep zor geçti adet dönemleri. 17 yaşındayken 20 lere kadar 2ay da ya da 3 ayda bir adet oluyordum. Yaş ilerledikçe adet sürelerinin arası da uzadıkça uzadı. En sonunda geçen sene 5 ayda 1 kere olarak (yani koskoca 1 senede sadece 2 kere adet olabildim) kendi çapımda bir rekora imza attım.

Annem beni sürekli tedavi için doktorlara götürdü. En son evlenmeden 1 ay önce 22 yaşımda tam taramalı tüm testlerden geçtim. Ama yine doktor bir işe yaramadı. Bir türlü bana teşhis koyamadılar. 64 olan kilom 104 e çıktı bu ilaçlar yüzünden.

Neyse ki sonunda rabbim yüzümüze güldü de gerçek bir doktor karşımıza çıkardı. Doktor 9 ay önce bana Procistik Ower teşhisi koydu. Yumurtalarım tam oluşuyor ama kistler yumurtaları sıkıştırdığı için dökülemiyorlar dedi. 9 ay önce Klomen tedavisine başladık. Doktor Klomen iç ama korun dedi çünkü kilon çok fazla. Bi on kilo ver öyle hamile kal. Ama bu arada Klomen içmeye devam et ki, her ay adet olabilesin. Hem için temizlenir hem de yumurtaların düzene girmeye başlar dedi. 8 ay içinde 10 kilo verdim ve 94 e düştüm. Geçen ay eşimle beraber olurken korunmadım. Yine adetin 5 ile 10 u arası sabah akşam olmak üzere Klomenimi içtim. Sabah akşam ateşimi ölçtüm ve ateşin arttığı 3 günü yakalayarak yumurtlama günlerimi buldum. Şu an adetim 2 hafta gecikti. Doktora gittim sonuç pozitif dedi.

Sonuç pozitif çıkınca Jimere gittim. Ama orada ki doktor bana bunu bebek olarak kabul etmek bana göre çok erken dedi ve cuma tekrar çağırdı. Eğer cuma günü değerlerim tam olarak 2 katı arttıysa sonuç pozitif. Bende bunu sizlerle mutlulukla paylaşacağım o zaman.

Pco lu olmak çok zor. İçimin her tarafı kist kaplı icraat yok. Çok üzülüyordum adet olamıyorum diye. İnşallah rabbim hepimize nasip ederde bizde burada güzel haberlerimizi paylaşırız.

Bende sizlere kendi hikayemi anlatma istedi. Amma çok konuşmuşum yaw :)

pko lu arkadaşlarım ,bu soğan kürünü mutlaka yapın derim.Benim inatçı pko mu
3 aylık yasmin(doğum kontrol hapı),
diaformin(şeker ilacı) ve
soğan kürü üçlüsüyle altedip ilk aşılamada hamile kaldım ve sorunsuz bi şekilde bu haftaya ulaştım Allaha şükür....Rabbim hepinizin yardımcısı olsun...

canım inşallah hamişsindiropuyorumnanaktan
BİZİ HABERSİZ BIRAKMA...

Ayyyyy hamileyim :)

Bugün gördüm elhamdülillah hem keseyi hem kesenin içinde ki canlı bebeği. Çok değişik bir ultrasona girdim. Çok netti her şey, bebeğim 0.65 cn daha 1 santim bile değil ama omirilik kemikleri dizili kızlar. Görmeyen inanamaz yani. Recep bey de çok neşeliydi bugün. Çok ilgilendi, tatlıydı =)

Boynumu uzatıyom bende göreyim bebeği diye. Bana diyoki,

'Kız boynun kopacak, dön önüne, göstericem sana bebeğini ahahhahaha =)))

Sizlere hergün dua edicem kızlar, hepimizin hayır haberlerini okumayı rabbim hepimize nasip eder inşallah. Duacınızım, sizde bu kardeşinizden dualarınızı eksik etmeyin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…