Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

dün sabah 10:00 da çatlatma iğnemi vuruldum,bugün ilişki:1hugerşembe bekliyor dr.um ne için çağırdığını bilen vamı?birde dün iğnemi olduktan sonra tüm gün bacak kasılması yaşadım içten içten ağrım oldu.CADIARZU neden acaba?sizlerde oluyormuydu?

canım sürekli tutması için ilaç vermiş doktorun hiç hamile kalmadan verildiğini duymamıştım o ilacın inşallah meleğin gelmiştir canım bize haber ver merak ederiz

canim merhaba tedavin hayirli olsun ,
iki ay önce bende ilk catlatma ignemi oldum ama vurulduktan 2 hafta sonra adet olmazsan gel demisti benim doktorum malesef benim tutmadi o ay ins seninki tutar bu ay tekrar deniyorum iki gündür puregon vuruyorum kendime pazartesi tekrar gidicem sanirim ondan 2 gün sonra filan vurulurum catlatma ignesini hakkimizda hayirlisi olsun ins

canım sürekli tutması için ilaç vermiş doktorun hiç hamile kalmadan verildiğini duymamıştım o ilacın inşallah meleğin gelmiştir canım bize haber ver merak ederiz
haksever canim nasilsin?? neler yapiyorsun ?? hic karsilasamiyoruz artik

ya iste yumurta takibi sonrası asilama yapılır gibi dusundum de ben. ama yumurta takibi yapıp dogal iliski oneriyorlar degil mi?
ben en son doktora gittigimde yumurtan 3,50 cm demisti; yani gayet iyi; büyüyor ama belki catlamıyordur, hazır kistim yokken incir kürü yapayım diyorum ama yeni kuru incirler de cıkmadı; satılanlar hep kurtlu incir o yuzden alamıyorum.
hay yarabbim ne dertler ya :)
cok istememe ragmen bir cocuk, doktoruydu, testiydi bana külfet geliyor. hayır emin olsan su vakte kadar olacak o da tamam. bu belirsizlik ne kotu sey :)

Ben de Erol Tavmergen ve Yakup Erata'nın internet sitelerini gorunce, 2 prof.dan birine giderim, ozellikle de Ege'de calısan Erol beyi tercih ederim diye dusunmustum. Sonra da bana prof'lara gitme, isimleri var diye hem yeterince ilgi gostermiyorlar hem de ozellerine daha cok oduyorsun dediler; hastaları cok oluyor, yogun olduklarindan yeterince ilgilenemezler, paraya doymus olduklarindan fiyatlari da yuksektir denmisti. ben de o nedenle egede docent olan fatih sendag'a gittim; gerci Fatih Beyin 180 tl muayenesi, prof'ların 200 tl idi, cok fark varmis gibi :)
Tekrar Erol Beyi arastirayim; sifada muayene ucretini danisayim; gerci sifa grubu da irticacı; onun da bu eksisi var.

Söylediklerinin hepsinde haklısın. geçen hafta sonu yine ailemden birisinin Erol bey'e tedavi olduğunu öğrendim. üstelik kendiside doktor. Erol bey 'in ablasıda bu işle uğraşıyor ama bana şöyle denildi: geyik muhabbeti ve arkadaşca bir doktor istiyorsan, Erol bey'in ablası! fakat muayenesi iyi değilmiş. Başarı istiyorsan Erol bey dendi! Eltimin eski hocası olduğu için benim için randevu alıcak...

QUOTE=cerenm;14998858]ya iste yumurta takibi sonrası asilama yapılır gibi dusundum de ben. ama yumurta takibi yapıp dogal iliski oneriyorlar degil mi?
ben en son doktora gittigimde yumurtan 3,50 cm demisti; yani gayet iyi; büyüyor ama belki catlamıyordur, hazır kistim yokken incir kürü yapayım diyorum ama yeni kuru incirler de cıkmadı; satılanlar hep kurtlu incir o yuzden alamıyorum.
hay yarabbim ne dertler ya :)
cok istememe ragmen bir cocuk, doktoruydu, testiydi bana külfet geliyor. hayır emin olsan su vakte kadar olacak o da tamam. bu belirsizlik ne kotu sey :)[/QUOTE]

ya benim görüşüm arkadaşım eşin ramazanı bekliyordu dimi?bence sen filmini çektir,oda sayımı yaptırsın çünkü öyle aylarca yumurta takibi yapılıyor olmayınca film veriyorlar bir bakıyolarki tüpler tıkalı uğraştığınla kalıyorsun,sorununun ne olduğunu anla bence ona göre,bir yerden başla olsun yumurta takibi ile dene olmazsa zaten aşılamayı dr.un önerir durumuna göre sana,senden o tetkikler istendiyse gecikmeden halletmeye çalış derim ben,hayırlısı olsun hakkında,,,

arkadaşlar bir zamanlar sürekli bu sayfayı ve buna benzer sayfaları takip ediyordum.
pko liyim ve çok şükür 3 aylık hamileyim.
16. ayda bebeğim geldi.bu süre içerisinde şeker ilacını 8 ay falan kullandım ve 4 ay da klomen kullandım.yumurtalar büyümüyordu.son kullanmamda yine büyümedi dedi doktorum ve bi daha doktora gitmedim.ama allah (cc) büyük işte.sonradan yumurta büyümüş ve hamile kaldım.(çooook şüüüküüürr)
son ay yine yumurta olmadı diye umudumu yitirmiş ve aşılama için adet olmayı beklemiştim.adet oldum dedim (kahverengi akıntı) tedavi için doktora gittik.rahim duvarı kalınlaşmış belki bebek vardır dedi doktor ama hiç beklemiyordum.sonucu alınca çok şaşırdık.eşime söyleyemedim.bi ağlıyorum bi gülüyorum heceleyerek söyledim artık.eşim hemen çantamı aldı beni oturttu....merdivenleri inerken hastanın koluna girmiş gibi koluma girdi....arabaya bindik o da tutamadı kendini.
allah (cc) inş. en kısa zamanda sizleri de sevindirsin.gönlümün en derin yerinden söylüyorum.her zaman dua ediyorum "allahım bebek isteyen bütün kullarına hayırlısıyla bebek ver." diye....amin

selam güzeller...
ben bu akşamdan itibaren klomene başlıyorum, bakalım zaman neler gösterecek...herşeyi paylaşıcam burdan tabe...
Allah hepimize hayırlı yazılar yazsın:Saruboceq:

hadi bakalım hayırlısı yumuşların büyüsün çatlasın bebiş olsun inşallahhhhhhhhhhh

bide en büyük bedduam çifter çifter olsun.......zemuszemuszemuszemus
aminnnnnnnnnnnnnnnnnnn

hayırlı olsun canım bebegın rabbım salıkla kucagına almanı nasıp etsın darısınıda bıze versın inş.bende sogan suyuna baslıcam bugun.klomen kullndım temmuzda kıst yaptı bu ay doktor serbest bıraktı.inş sogan suyunda bulurum sıfayı arkadsalar dualrımızı eksık etmeyelım bırbırımızden:Saruboceq::Saruboceq::CüvCüv:

selam arkadaşlar bendede pko var
doktorun adetin 3.günü günde 1 tane 5 gün içmem için klomen verdi
ben klomeni kullandıktan sonra tekrar doktora gittim ve yumurtlarınız yeterince büyümemiş dedi
ve purogen iğne verdi 3 gün boyunca güne 50 mg vuruldum
ve yarında kontrolüm var acaba sizler böyle bir durum yaşadınızmı
ben tedirginim acaba iğneye rağmen yumurtlarda büyümeme durumu olabilirmi

canim slm bende 2ay önce klomene es deger olan metformin kullandim arkasindan 7 gün puregon vuruldum yumurtam 18 mm olmustu vuruldum ignemi ama ilk catlatma ignesinde %25-%30 oraninda bir sans oldugunu yumurtayi uyarma oldugu icin tutmadigini söyledi doktorum suan yine deniyorum pazartesi kontrolum var bende 37,5mg vuruluyorum ins seninde istedgin büyüklüge gelir ve bebegini kucagina alirsin canim

canım doktorun klomeni az vermiş günde bir vermiş bazılarının günde yarım bazılarının birle yumurtaları büyüyebilir ama doktorlar genelde günde sabah akşam 1 yanşi günde 2 tane içirirler seninki az vermiş o yüzden büyümemiştir canım bence iğnedense ialacı çoğaltmalı 3 senedir bu işle uğraşşan biri olarak bence böyle benim allaha şükür günde 2 taneyle ya 2 ya 3 yumurtam oluşuyordu ve büyüyordu kendi kendinede çatlıyor iğneyew gerek kalmıyor... Ama öğrendimki birden fazla yumurtada iyi değilmiş doktorumla konuşup klomeni az kullanıp tek yumurtayı sağlıklı geliştirmesini isticam bakalım bayram sonu başlıyoruz gene inşallah bebişim bayram şekeri olarak gelir bana ayın 9u adet tarihim bi adet olursam bayram zehir olur off offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

arkadaşlar şimdi doktordan geldim
sağda bir tane solda bir tane yumurtam oluşmuş
16mm ve 17 mm büyüklüğünde doktor pazartesi tekrar gel dedi
çatlatma iğnesi yapıcak
acaba çokmu geç olur günde kaç mm büyür bu yumurta
kistleşir diye korkuyorum

pkodan en cok cekenlerden biriside benim galiba sadece bende olmayn tek sey kilo problemi allaha sukur normalim evlenesiye kadarda hep zayiftim diger hersey var 4 yillik evliyim gecti bile bebek yok tuylenme sivilceadet gecikmes 4 basarisiz tupbebk denemesi denemelerin ikisinde ohsS ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.......................................allah yardim etsin bizlere cok zor bi hastalik

uygun canım geç olmaz 18 22 olanda oluyo hadi bakalım inşalla ikiz olur canım bedduam sende tutucak galiba bu kadar bekledik hepimizin ikizi olsun inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhopuyorumnanaktanhihoyyythihoyyythihoyyyt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…