Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

merhabayın gençler iyi haftalar görüşmeyeli nassınızzzz?
bende de bu ay 2 tane yımırta oluştu ama gelişmedi namussuzlarmafoldumben...bildiğiniz cinnet geçirdim üzüntüden...hatta tüm tedaviyi yarıda kesmeyi düşündüm...tekrar sigaraya başladım derkeeen kocemin desteği sayesinde devam ediyorum
şu an günde 2 kez duphaston içiyorum
bakalım neler getirecek zaman...
hepinizi öpüyomopuyorumnanaktan

Ayyyyy hamileyim :)

Bugün gördüm elhamdülillah hem keseyi hem kesenin içinde ki canlı bebeği. Çok değişik bir ultrasona girdim. Çok netti her şey, bebeğim 0.65 cn daha 1 santim bile değil ama omirilik kemikleri dizili kızlar. Görmeyen inanamaz yani. Recep bey de çok neşeliydi bugün. Çok ilgilendi, tatlıydı =)

Boynumu uzatıyom bende göreyim bebeği diye. Bana diyoki,

'Kız boynun kopacak, dön önüne, göstericem sana bebeğini ahahhahaha =)))

Sizlere hergün dua edicem kızlar, hepimizin hayır haberlerini okumayı rabbim hepimize nasip eder inşallah. Duacınızım, sizde bu kardeşinizden dualarınızı eksik etmeyin...

canım çoook sevindim:teytey: Allah kucağına sağlıklı şekilde almak ve benzer duyguları bize de yaşamayı nasip etsin inş.ben topiğinize yeni katıldım ben de pkoluyum ...serophene-dupaston tedavisi ile ilerliyorum bakalım yumurtalar ne durumda olacak... bu ay hamiş olacakmıyız:CüvCüv:

arkadaşlar ben bu topiğe ilk defa yazıyorum. sizlere merhaba diyorum. bende pcoluyum. 4 yıllık evliyım ve 31 yaşındayım evliliğim boyunca yumurta takibi, aşılama pek çok tedavi oldum fakat hiçbiri bir işe yaramadı. doktor artık tüp bebek dedi. Bende tüp bebek sürecine girene kadar pcolu bir arkadaşımın hamile kalma yöntemini denemek istedim ilk iki ay olmadı 3. ay yine ilaçlarımı kullandım ve eşimin ısrarıyla tüp bebek merkezleriyle görüşmeye başladık. ilk tüp bebek merkezine gittiğimizde doktor bu ay hiç birşey yapma yumurtan var dedi ve biz çalışmalara devam ettik. (ben yumurtam çatlamış olmalı diye düşünüyordum o tarihe kadar) tabi psikoloji ve konuşmalar tüp bebek ağırlıklı yani rahattım ve ben o ay hamile kaldım arkadaşlar. Ancak çok daha üzücü bir olay yaşadım bebeğim 33 haftalık iken karnımda öldü. 4 ay oldu henüz toparlanamadım ve fena halde bebek istiyorum tekrar ancak hamile kalamdığım her ay dağılıyorum biliyorum ki biraz rahat olabilsem yine hamile kalabilirim benimde size nacizane tavsiyem tedavinize devam edin ve herşeyi unutun (tabi bunu yapabilmek hepsinden zor bunu biliyorum)

Merhaba arkadaşlar :)

25 yaşındayım. 17 yaşımdan beri pco hastasıyım. 2 ay üst üste adet olduğumu bilmem. Hep zor geçti adet dönemleri. 17 yaşındayken 20 lere kadar 2ay da ya da 3 ayda bir adet oluyordum. Yaş ilerledikçe adet sürelerinin arası da uzadıkça uzadı. En sonunda geçen sene 5 ayda 1 kere olarak (yani koskoca 1 senede sadece 2 kere adet olabildim) kendi çapımda bir rekora imza attım.

Annem beni sürekli tedavi için doktorlara götürdü. En son evlenmeden 1 ay önce 22 yaşımda tam taramalı tüm testlerden geçtim. Ama yine doktor bir işe yaramadı. Bir türlü bana teşhis koyamadılar. 64 olan kilom 104 e çıktı bu ilaçlar yüzünden.

Neyse ki sonunda rabbim yüzümüze güldü de gerçek bir doktor karşımıza çıkardı. Doktor 9 ay önce bana Procistik Ower teşhisi koydu. Yumurtalarım tam oluşuyor ama kistler yumurtaları sıkıştırdığı için dökülemiyorlar dedi. 9 ay önce Klomen tedavisine başladık. Doktor Klomen iç ama korun dedi çünkü kilon çok fazla. Bi on kilo ver öyle hamile kal. Ama bu arada Klomen içmeye devam et ki, her ay adet olabilesin. Hem için temizlenir hem de yumurtaların düzene girmeye başlar dedi. 8 ay içinde 10 kilo verdim ve 94 e düştüm. Geçen ay eşimle beraber olurken korunmadım. Yine adetin 5 ile 10 u arası sabah akşam olmak üzere Klomenimi içtim. Sabah akşam ateşimi ölçtüm ve ateşin arttığı 3 günü yakalayarak yumurtlama günlerimi buldum. Şu an adetim 2 hafta gecikti. Doktora gittim sonuç pozitif dedi.

Sonuç pozitif çıkınca Jimere gittim. Ama orada ki doktor bana bunu bebek olarak kabul etmek bana göre çok erken dedi ve cuma tekrar çağırdı. Eğer cuma günü değerlerim tam olarak 2 katı arttıysa sonuç pozitif. Bende bunu sizlerle mutlulukla paylaşacağım o zaman.

Pco lu olmak çok zor. İçimin her tarafı kist kaplı icraat yok. Çok üzülüyordum adet olamıyorum diye. İnşallah rabbim hepimize nasip ederde bizde burada güzel haberlerimizi paylaşırız.

Bende sizlere kendi hikayemi anlatma istedi. Amma çok konuşmuşum yaw :)

merhba elıf ben sana klomen ve knophne topıgındende yazmıstım ama gormedın galıba oncelıkle tebrık ederım canım senı.inş bızde bole guzel haberlrı paylasırız burda bende cok istıorum ama işte olmuo.klomen kullandım 1 ay bebek olmadı ve kıst yaptım bu ay serbest bıraktı doktor.23 eylulde adet olmam gerek baklım ne olcak.bu arad nasıl zayıfladın.ben 2 sene once 60 kıloydm sımdı 74 kıloyum gıtgıde kılo alıorum yaaa offff sen nasıl verdın 10 kıloyu canım yaa

merhabayın gençler iyi haftalar görüşmeyeli nassınızzzz?
bende de bu ay 2 tane yımırta oluştu ama gelişmedi namussuzlarmafoldumben...bildiğiniz cinnet geçirdim üzüntüden...hatta tüm tedaviyi yarıda kesmeyi düşündüm...tekrar sigaraya başladım derkeeen kocemin desteği sayesinde devam ediyorum
şu an günde 2 kez duphaston içiyorum
bakalım neler getirecek zaman...
hepinizi öpüyomopuyorumnanaktan

yok öyle pes etmek durmak yok yola devam adimiş o yumoşlar kocikine söyle iyisinden versin sana sende güzzel bedsle büyüt arkadeşler bu arada avakadonun aşılamalarda falan tutunma zamanında iyi geldiğini duydum onda hiçbi meyvede olmayan bişi varmış zati yapış yapış bişi gb ben sevmedim ama şifa niyetine yiyin arkadeşler her markette satılıyo zati hadi bakalım afiyet olsun yumuşlar büyüsünnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

bugün doktor gittim ilaç kullanman için eengel yok dedi yani klomene başladım gene hadi bakalım yumuşlar güzel olursa aşılama yapıcaz bu arada okulun ilk haftası kafamı kaşıcak vaktim yok çok yoğunum beni unutmaytyın kızlar amaaaaaaaan valla 150 çocuğun içinde nasıl çocuk düşünmücam bilmem bide anneleri görseniz daha mereklılar kovuyorum gitmiyolar çocuklar zırıl zırıl okulun ilk haftası kavus gb haftaya rahatlarız inşallah bugün daha sakindik ama araya hafta sonu girince gene başa dönücaz hep öyle oluyo ilk hafta çünkü neysem beni unutmayın arada gelirim bay

bu arada doktora çok kilo aldımı söyledim güldü bende 47 yle evlendim şimdi 56 oldum nbi haftadır bişi yemedim 54 oldum dedim daha çok güldü eşimde çok takıyo dedi bende bu hastalıkta kilo artıyo dedim sizin artmaz dedi kilolu olanlar çokkkkkkkkkkk kilolu oluyo rahat olun gelişim çağındasın daha dedi zati küçük muamelesi yapıyo bana gıcık:))))

kızlar bişey sorcam. bu ay gonal f e başladık, bugn 4cü dozumu vurduk yarın kontrole gidicem. kullanmış olan varsa aranızda, kaçıncı dozda yeterince büyüme kayit etmiştiniz ?

selam kızlar iyi haftalar hepinize....
bi an önce şu reglim gelse de napacağımı öğrensem doktordan...
bana kalsa bi daha ne bi ilaç içerim ne de doktora giderim
ama eşim çok üzülüyo onun için maskemi takıp herşeye devam etmek zorundayım
çok sıkıldım...

canım bende senin gibi aynı durumdayım. fakat ben eşime dedim iğne tedaviye başlamadan önce, ssk 2 tedaviyi karşılıyor, eğer bunlarda tutmazsa mola verelim dedim, kocişimde tamam dedi. napsin garibim...

arkadaslar bende de pkos var sizde hic adet doneminde adet olmadan kahverengi siyaha yakin akintiniz oldumu

kızlar hala adet olmadım 4 gun gectı umutlanmak istemıorum yıne pco yuzunden adet olmıybılırım belkıde hamıleyımdır bilmiyorumkismilebelım cok agrıo ve cok akıntım var arkadslar bılgısı olan lutfen yardım edın.haksevercımm nasılsın

kızlar merhaba;

geçmişi çok okumadım.. konu başlığını okuyunca belki sizlere birazcıkta olsa moral verebilirim diye direk yazıma başladım..

bende kendimi bildim bileli pko luyum.. 2 ayda-3 ayda belki 4 ayda bir adet olurdum söktürücüler olmasa.. yasmin kullanırdım adetlerimi düzenleyebilmek için.. antalya doktor sıkıntısı olan bir şehir.. en azından izmire, ankaraya, istanbula kıyasla...

2 sene önce evlendim.. 1 sene öncede korunmayı bıraktım... yani yasmini bıraktım.. bırakın bebek olmasını ben adet bile göremiyordum... 1 sene hangi doktor iyi dedilerse dolaştım.. her adet görmediğimde acaba mı diyordum.. iyi denilen doktorlar telefonda bana sen yumurtlamadın ki ne hamilesi deyip söktürücüyü dayadılar...

1 sene sonunda doktorum özür beyi buldum şans eseri.. banaa adet gördürdü ve bir ilaç verdi... adetinin 5. gününde iç dedi.. sonrasında da her gün ilişki

ve kızlar ben hamile kaldım... şuan 18 haftalık hamileyim... allahım nasip ederse bizim kızım olacak...

dün 3lü tarama testimizin sonucunu öğrendik... oran maalesf düşük çıktı.. ve ben bugün amniyosentez yaptırmak zorunda kaldım... yani bebeğimin içinde bulunduğu suyun içinden sıvı alındı.. ve 3 hafta düşük riskim var şuan...

doktorum bana bu çok uzun bir maraton yasemin... sabrın varmı... gücün var mı diye sordu... gerçektende uzun bir maraton kızlar... hamile kalmaya çalışmak.. sonrasında hamile kalmaak... sonrasında bebek sağlıklımı diye merakta kalmak... testler... sonuçlar... olumsuzluklar... gerçekten çok ama çok uzun bir maraton..

sabır.. inanç.. dua... alanda allah verende allah... sabredin... pozitif düşünün... inanın... ve bol bol dua edin...

allahım hepinizin gönlüne göre versin..:Saruboceq:

kızlar merhaba;

geçmişi çok okumadım.. konu başlığını okuyunca belki sizlere birazcıkta olsa moral verebilirim diye direk yazıma başladım..

bende kendimi bildim bileli pko luyum.. 2 ayda-3 ayda belki 4 ayda bir adet olurdum söktürücüler olmasa.. yasmin kullanırdım adetlerimi düzenleyebilmek için.. antalya doktor sıkıntısı olan bir şehir.. en azından izmire, ankaraya, istanbula kıyasla...

2 sene önce evlendim.. 1 sene öncede korunmayı bıraktım... yani yasmini bıraktım.. bırakın bebek olmasını ben adet bile göremiyordum... 1 sene hangi doktor iyi dedilerse dolaştım.. her adet görmediğimde acaba mı diyordum.. iyi denilen doktorlar telefonda bana sen yumurtlamadın ki ne hamilesi deyip söktürücüyü dayadılar...

1 sene sonunda doktorum özür beyi buldum şans eseri.. banaa adet gördürdü ve bir ilaç verdi... adetinin 5. gününde iç dedi.. sonrasında da her gün ilişki

ve kızlar ben hamile kaldım... şuan 18 haftalık hamileyim... allahım nasip ederse bizim kızım olacak...

dün 3lü tarama testimizin sonucunu öğrendik... oran maalesf düşük çıktı.. ve ben bugün amniyosentez yaptırmak zorunda kaldım... yani bebeğimin içinde bulunduğu suyun içinden sıvı alındı.. ve 3 hafta düşük riskim var şuan...

doktorum bana bu çok uzun bir maraton yasemin... sabrın varmı... gücün var mı diye sordu... gerçektende uzun bir maraton kızlar... hamile kalmaya çalışmak.. sonrasında hamile kalmaak... sonrasında bebek sağlıklımı diye merakta kalmak... testler... sonuçlar... olumsuzluklar... gerçekten çok ama çok uzun bir maraton..

sabır.. inanç.. dua... alanda allah verende allah... sabredin... pozitif düşünün... inanın... ve bol bol dua edin...

allahım hepinizin gönlüne göre versin..:Saruboceq:

merhab yasemıncım valla içimi rahatlttın bnde aynı senn gıbıyım yanı sadece ilaçla oluorum adet yasmın ,duphaston ,diane 35 cok kullndım bunlardan tabı farlutalda ben 9 senedr boleyım.inş bebegını saglıcakla kucagına alırsın canım sende pozotıf düşün bebegın etkılenmesın olumsuzluklardan.darsını rabbım bıze versın herzaman dua edıorum kendıme kaderdaslarma allahım senn yuzun gıbı bızım yuzumuzude guldursun inş.sen ne zamandan berı pco lusun canım?

@fatma
canım bence test yap, en azından rahat edersin. bende güya bu ay belirtiler yaşadım, belim ağırıdı akıntım oldu göğüslerim ağırıdı, fakat 3 gün öncesinden adet oldum bu sefer :KK70: gönlünü ferah tut ve git kan tahlili yaptır, çünkü idrar testde bazen çıkmaya bilir

canım ben kendimi bildim bileli pkoluyum.. umudunuzu asla ama asla kaybetmeyin... allahım dert verip derman aratmasın inşallah... cümlemize allah nasip etsin...

merhab yasemıncım valla içimi rahatlttın bnde aynı senn gıbıyım yanı sadece ilaçla oluorum adet yasmın ,duphaston ,diane 35 cok kullndım bunlardan tabı farlutalda ben 9 senedr boleyım.inş bebegını saglıcakla kucagına alırsın canım sende pozotıf düşün bebegın etkılenmesın olumsuzluklardan.darsını rabbım bıze versın herzaman dua edıorum kendıme kaderdaslarma allahım senn yuzun gıbı bızım yuzumuzude guldursun inş.sen ne zamandan berı pco lusun canım?

@fatma
canım bence test yap, en azından rahat edersin. bende güya bu ay belirtiler yaşadım, belim ağırıdı akıntım oldu göğüslerim ağırıdı, fakat 3 gün öncesinden adet oldum bu sefer :KK70: gönlünü ferah tut ve git kan tahlili yaptır, çünkü idrar testde bazen çıkmaya bilir[/Q
saol canım ilgin için inş hayırlısıysa hamıleyımdır:Saruboceq: pzrtesı zaten doktorum cagırdı gıdıcem bıde evdekı testte 7 gun gecmesı lazımmış yoksa cıkmıomus dedıler bakalım bu ay ne olcakk cok istıorum cokkkk bebekkk:CüvCüv:

X