Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

yahu bu glucophage acaip iştah kesiyo heeee
hem yemek hem tatlı açısından...
kaç gündür resmen adet yerini bulsun diye, formalite icabı yemek yiyom Allah sizi inandırsın
tatlıyı da normalde elleriyle beraber yiyen bi insanımdır..hiç içim almıyo, ayıptır söylemesi dondurma bile zor yiyorum...
sizde de böyle oluyo mu arkdişilerboshayallersmile

:
cok saol canım ya iiki bu sıteye uye olmusum.çunku derdını kımseye anlatamıosun.ben sole dusunuodum benım gıbı olan hıç yok sadece ben ben muzdarıbım bu hastalıga dıe dusnuodum burda bırsuru benım gıbı arkadsım oldu ve hepsı de benı bılgılendırıo allah razı olsun hepınızden ustumdekı yuku hafıflettınız.ben suan adetlıyım daha dogrusu son gun bıttı sayılır ama ben 6 gun adet oluodum sımdı 4.gunde bıttı klomenden mı oldu acaba ve ilaçla oluodum hep adetlerımı yanı hormon haplarıyle.inş canım atar vucudum bu kıstlerı bıde yarın sogan suyuna baslıcam napayım burnumu tıkayıp içicem:)sen hangı asamadasın canım rabbım hepmızın yuzunu guldursun inşşşallahh:Saruboceq:

valla ne mutlu sana.doktorum banada vermıstı bekarkende.evlıykende canım cok kıymetlı ya benımlmaz:kullanamadım mıde bulantısı sonra ishal ben devam edemıcem dedım ve bıraktım 3 yada 4 tane kullandım.aptal kafam!sımdı arkadasların yazdıklarını okuorumda cogunun adetı duzene gırmıs ve kılo vermıs ben bekarken kullnsaydım sımdı hersey daha guzel olurdu belkı cok pişmanım:2:bıraz sabır gerektırıo basaran arkadsları tebrık edıoruma.s.

canım çok teşekkür ederim evet ilk denemem olcak pcos var bende 6 aylık evliyim henüz ama doktor böyle bi tedavi uygulamaya karar verdi aşırı stresliyim yaa aşılama iğnesi vurulduğunda çok can yakıyormu bilen varmı Allah hapimize bebeklerimizi kucaklarımıza almayı nasip etsin şu mübarek günlerde inşallah

bende 4 yıllık evliyim hamile kalamıyorum rahim içi flim çektirdim histereskopi oldum bişey çıkmadı doktor yaşımdan dolayı tüp bebek yap dedi bu arada yaşım 35 sizcede ilaç falan kullanmadan direk tüp bebek yaptırmalımıyım

bende öyleyimm,yani cnm eskisine göre daha az çekiyor eşim zayıfladığımı bile düşünüyor tabi göbek hariç,ilaçlar sağolsunmafoldumben zaten dr.glucophage hiç kesmedi pko olmadığım halde :1no2:sürwkli devam dedi ben günde 3kere yarım alıyorum yemekten hemen önce yada yemek arası sen nasıl kullanıyorsun cnm?

canım ben şuan yumurtlama aşamasındayım harıl harıl çalışıyoruz kocikimle bakalım hayırlısı inşaallah bu mubarek ayda bebeğime kavuşurum hepimiz inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhh adet tarihim 9u gelmez olasıca:)))):CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

bende bu civcivden olmak istiyorum :CüvCüv:
sonra bu olsun istiyorum
eğer olmazsa böle olucam biliyorum -tatlicadiarzu-kötükedihüso:içelim::a015:

iyi de etraf zaten umut tüccarlariyla dolu.neden gercek deneyimlerimizi paylasmayalim ki?benim basima ne geldiyse bos umut verenlerden geldi.en son bebegimi de kaybettim.ben klomen hapla hic yumurtlayamadim.üstelik tedavisiz olmus bir cocugum var.sadece gonal f igneler ise yaradi.4 defa asilama yaptirdim o da tutmadi.zaten asilama tam bir zaman kaybi.ama her insanin bünyesi farkli,belki sende ise yarar.benim düsük sonrasi adetlerim cok düzeldi.tüp bebek sonrasi yumurta toplaama islemi sirasinda her foliküle igne batiriyorlar ya iste o bizim icin tedavi ediciymis.insallah bozulmaz.öyle zor günler gecirdim ki bari bu mükafati olsun.
ben ayrica sogan kürünü de uyguluyorum ve faydali olduguna inaniyorum.bence bir deneyin arkadaslar,nasil olsa ilac degil.

canım bazı doktorlar işi paraya dökmüş bu benim fikrim tabi ama bence bikaç doktora daha git derim onlarda aynılarını söylerse ozaman düşün ben 3 doktor gezdim 3üde klomen tedavisi önerdi öyle ikna oldum mesela tabi yine son karar senin umutsuzluğa kapılma inş bizde bebeklerimizi alacağz kucağımıza Allah kimseye evlat özlemi çektirmesin bebeğin seni bekletmez inşallah hiçbişeye gerek kalmadan hamile kalırsın

canım inşallah gelmez hayırlı haberlerini alırız bebeğin seni bekletmez inş:CüvCüv:

inş canım gelsınde adet gunun ama adet olma emııı canım inşş bu ay tutar bebeşin:):Saruboceq: hadı bakalım ii haberlerını beklıoruzzhihoyyythihoyyyt

canım ben yemek arası içiyorum çünkü bu mendebur ilaç öteki türlü kullanınca mutlaka midemi kaldırıyo...özellikle ekmek ya da poğaça gibi bişey yerken önce bi lokma atıyom ağzıma, sonra hemen ilacı alıp suyla hooop diye yutuyorum ozaman çok etkilemiyo

katılıyorum cnm sana haklısın,zaten gerçekleri konuşamıycak olsak dertleşmenin ne anlamı var,ya boş umut verenler yada acır gözlerle bakanlar dolu etraf,tabi umurumda olmadı hçbirzman ,yanlış anlamadıysam 1 tane çocuğun var 2.yi istiyorsunuz değilmi?kaybınız için çok üzüldüm,Allah yaşatmasın bir daha yarın dr.dayım dua edin güzel şeyler duyayım öpüyprum sizleriopuyorumnanaktan

canim su mübarek günlerde rabbim insallah verir bebisini ve cok güzel saglikli bir hamilelik gecir insallah.evet ben 2. yi istiyorum ve hersey yolunda diyen doktorumun kurbani oldu bebegim.5.ayimda kese delindi ve suyum bitti.üstelik ben her rahatsizligimi dile getirdigimde bana psikolojik olabilir bile dedi.icim cok aciyor,3 ay oldu ama bu aci dinmiyor.hadi bakalim insallah sizin hamilelik müjdelerinizle seviniriz.haberlerini bekliyorum.sana bol yumurtali günler diliyorumkaydirigubbakcemile3

önce sağlık inşallah herşey oluyor ya,herşeyin bir hayırı olduğuna inananlardanım umarım hepimiz hayırlı haberler alacağız er yada geç,bizler iyi olalım da herşey olur yaaolumunekankayizsmile

3 yıllık evliyim. Eşim bana göre bu süreçte çok stresli. Normal yollardan bende hiç gebelik olmadı. Sürekli doktora gidiyorum. Allah' a şükür yumurtalarımda ve rahimimde bir sorun yok. Aşılama öncesi dr klomen verdi. Çatlatma iğnesi vuruldum. Önce siz deneyin olmazsa aşılamaya gidicez dedi. Denedik ve olmadı. Tabi öncesinde sürekli tahliller verdik. Ama bu süreç insanı çok yıpratıyor. İlk aşılamam 17ağustosta yapıldı. Birkaç gün sonra duphaston diye tutması için bir hap verdi. O da bugün bitiyor. Ardından adetin gelip gelmeyeceğine bakıcaz. Ama ben pek umutlu değilim adet sıkıntılarım var. Bir de eşimin sperm yıkamasından sonra sayısı düşüktü. Ondan dolyı hiç umudum yok. Bebek sahibi olabilmem mucize anlıcanız. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Doktor aşılamayı yaptı ve 2saat doğum masasında beni yatırdı. Biraz ben gibi o da pimpirikli bir kişi. Ardından eve gidince 1saat daha yatıcaksın dedi. Daha bende yumurtalar olduğu ve iğnenin süresini dikkate alarak ilişki verdi. Ondan sonra ilaca başlıcaksın dedi. Bu operasyondan sonra bize ilişki vermesi yaptığı aşılamayı boşa çıkarmış gibi geldi bana. Hem bana hareketlerimi kısıtlamamı söyledi. Eğilme, bir yere uzanma, ağır kaldırmayı yasak etti. Mümkün mertebede dinlenme durumunda olacağımı söyledi. Kimileri bunları yapmanın pek faydası olmadığını söylüyor. Geçen ay rahimimden film çekilmiştim. Tüpler temiz çıktı. O operasyondan sonra hamile kalnlar da oluyormuş. Bende onu da denedi. İlişki verdi. İstediği günlerde. Ardından da duphaston verdi tutması için tabi olmadı. İlaç bittikten iki gün sonra asetim geldi. Aşılama için verdiği klomene yumurtalar erken tepki verdi. 9.günümde iğne yapıldı. 10.günümde aşılama oldum.13. günümde de ilaca başladım. O da bugün bitiyor. İlk aşılamada tutma şansının biraz düşük olduğunu duydum.:çok üzgünüm:

Bir de filmden sonraki süreçte bende kahverengiye yakın akıntı çok oldu. Adetim gelmiş gibi hissediyordum her aktığında. Aşılamadan sonra sarımsı bir akıntım var ama çok gelmiyor. İlaç bugün bitiyor ve ne olucağını bundan sonra anlamya çalışıcam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…