Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

canım üzme kendını sneı cok şiyi anlıyorum bendede aynı sorun var ailem eşim kımse hersapm sormıuyor dısardakıler 2sene oldu hanı cocuck yapmıyormusun diyorlar bende yok diyorum ama içimde fırtınalar kopuyor olsun olsun bitane diyorlar sinir oluyorum ama yapcak bişey yok malesef sıkma canını rabbım ne zaman o derse o zaman olcak inş.

Kesinlikle ve KESİNLİKLE bu işi bir süre kafandan çıkarmalısın!!!! Ya da tedaviye gitmelisin!! söylemesi kolay deme, çünkü hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz!!! Benim görümcenin 10 yaşında çocuğu vardı, 2 kere cocuk aldırdı, kanserli hücre kazıdılar rahminden, bilmem kaç tane miyom aldırdı derken, bir tane daha doğurdu, nerdeyse 40 yaşında!!! bende sinir oluyorum ama YAPICAK HİÇBİRŞEY YOK!!!!

Olay beyinde bitiyor ve at gitsin beyninden, yazın tadını çıkar, anladığım kadarıyla yaşın daha çok küçük! zaten soranlara da öyle de, yaşım küçük, ohhooo daha vakit var de!!!!! kendini de ona odakla!!!!! sonra kendiliğinden olucaktır!!!
1 yıl ara ver bu işe!!!!

zaten en iyisi ssk anlaşmalı özel hastaneler,dr.sorunlarınıda yazmışsın vallahi hepsi öyle çok zor elle tutulur bulunuyor.Bende rahim filmimi üni.de çektirmştim tüm tetiklerimi orda yaptırdım koşturmalı bir süreç inşallah gönlüne göre bir dr.bulursun ne kadar önemli olduğunu çoook iyi biliyorum,

neden hemen aşılama istiyorsunuz ?sana yumurta takibi yapıldı mı?

banada üni.hemen aşılama yapalım dediler beklemeyelim diyeymişlmaz: koydukları tanı bilinmeyen kısırlık ama ne oldu 1 sene sonra eşimde varikosel olduğu orataya çıktı!eşime hiç böyle birşey var mı yok mu bakmamışlardı,eşim İst.ameliyat oldu şuan değerleri çok iyiymişzemuszemussonra memoriale kadar gittik PARA dediler kısacası tüp bebekmişlmaz:ya mihrap yerinde ne bu acele hele bir deneyelim şunları dedik iş uzadı ara verdik işe devam ettim ve daha kafama göre dr.yeni buldum yumurta takibindeyim .
pko yok dedi banada dr.um geçen gittiğimde şüphelenmişti ,klinik bulguların fsh ve lh ölçümlerin çok iyi dedi,şaşırdık ve sevindim tabi,sonrada klomen verdi, bugün 11 mm.yumurtam olmuş cts.tekrar bekliyor 12,günüm oluyor o gün neye bakacak acaba hani çatlama durumu mu acaba?bilen varsa yazabilirbilmiyorumkismile tedavin başlayınca anlatırsın konuşuruz arkadaşım opuyorumnanaktan

hep diodum da öle canım yemiyolar artık üç sene oldu neyi bekliosun sen istemezsende kocan ister diyolar istiosa başkasıyla evlensin diom bende ama nabarsın dangalak çok zati bikaç aydır gitmiyorum doktora ramazan sonrası ne gerekiyosa sıkı bi tedaviye giricam gene ilaçlara gömülücam olmadı gene ara vericam böle bakalım ne zamana kadar gidicek ben ayrıca psikolağa gitmeyi düşünüyorumbilmiyorumkismile

cnm,sana ne diyeceğim ben 28 yaşındayım ve 5 yıllık evliyim 3 yılı aşkındır araştırmalar ve süreçlerden geçtim bende eşimde ameliyatlar falan...eşimin ailesiyle aynı apartmandayız alt katımdalar ve çok mükemmel insanlar,senin dediğinn gibi,,benim için de en önemlisi hep ama hep ailelerimiz oldu, gerisi boş dedim kimseyi takmadım! kimseyle fazla muatap olma canını sıkmalarına izin verme!ben fazla insan almıyorum karşıma hele cahilini asla !insanı verem ederler!al bir bebek sanki ona kalmışklava:kankam bile ya hadi hadi!

boşver bi düşünsene beni10 yıldır bebeği olmayan 30 yaşında arkadaşımı bile çocuk sahibi yaptık ben hala duruyorum ne yapayım yani?sen tahmin et bunca sene neleri duydum bende! 2.leri ,ikizleri doğurdu millette beğenmiyolar çocuklarını!!!Allah'ım diyorum eğer bakamıcaksam sen bilirsin böylede olmak istemiyorum değer bilmeyen analar falan..dünyanın hali malum kıyamet kopacak ben hala bebe istiyorum,hele bekleyelim belki kendi olur diye diye ancak yeni başladık tedaviye,kimileri oldu etrafımda hemde bir kaç kişi tam tedaviye kendilerini inandırdıkları anda başlamadan hamile kaldıCADIARZUkimleri oldu tedaviden sıkıldı bıraktı pat yine hamile..
senin zamanın var bence artık bunları düşünmekten vazgeç,hayırlısını dile demekki bir sebebi varmış diyelim ben hep öle dedim,kendime yeni inandım gerçekten istediğimi şimdi anladım,bundanda emin ol,hırs yapıp kendini üzme!vereliniortakanlaştık.. sen bizim gibbi yaşı geçmişlere bak hiçç canını sıkma biz hem geç evlendik hemde çocuk istemedik 2 sene olduk şimdide 28 bitiyor hatta:)opuyorumnanaktan
opuyorumnanaktan

bu arada bugün dr.daydım 11.mm dedi yumurtamız var süper !o zman kırda yiyelim dedim bende dr.bey ..naniknanikdelikafadulden:teytey:
şak bir tarafa cts.günü bekliyor tekrar çoook merak ediyorum ne olcek?
ve bu hafta haberlerini beklediğimiz arkadaşlardan ses yok HAKSEVER arkadaşım adaylar kayıp ohaoldumsmile

biz burdayız da sen nerdesin sess ver merak ettik,ne oldu ne bitti???

HAHAHAH :sm_cool:
ben 28 yaşımda evlendim...kariyer yapıcam, daha çocuk için vakit var derken k...çımı yırttım. Şimdi 4 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum... BU ARADA YAŞIMIN 32 OLDUĞUNU SÖYLEMİŞMİYDİM??????

temmuz ayında klomen kullandım malesef olmadı bebekbugunde doktora gıttım adetımın 2.gunu ultrasona gırdım ve kıst olusmus cok korktum doktorum korkulacak bişey yok dedı bu ay klomen vermıcem sana dedı ve duzenlı ilişkı sonra gunun geldıgınde test yaptır dedı.benım sorum benım gıbı klomen kullnıp kıstı olusan varmı varsada gecıomu bıde hamıle kalmama engel degılmı bu kıstler lutfen cevap arkadaslar beklıorum sızdenhihoyyyt

selamlar.bende pkoluyummafoldumbendaha evli değilim bayramdan sora kısmetse düğün var.bu kistlerle yaşayalı çok oldu,ünvtedeyken örendim.ilaç falan faydaetmedi.doktor evlenince gel bakalım demişdi az kaldı inşallah.bi kaçgüne başka bi doktora daha gidcem.evlenincede hemen çocuk çalışmalarına başlıcaz yaş 30 oldu zatenalsanaalsanasmile

simdıden hayırlı olsun canım.benım 8 senedır pko luyum hep hormon kullandım 2 yıllık evlıyım 24 yasındayım evlenmden once 59 kıloydm sımdı 73 kıloyum hep hormon kullndım ve ilaç kullnmadan adet olamıyorum.sımdı cocuk tedavısıne basladık klomen kullndım gecen ay hamle kalamdım ve bıde kıst olusmus.bu ay ılac vermedı doktor beklıcem.senın gozunu korkutmus gıbı olmayım ama kesınlıkle tedavını aksatma yoksa cok zor oluo mutlaka bı aksılık cıkıo.ben tedavıye basladıgmda troıt hastası oldugmu ogrendım oda engellıo bebek olmasını pkolulaların %50 sınde cıkıo bu rahatsızlık allah yardımcımız olsun

e ben onu düşündümde başladım tedaviye işi falan bıraktım olmuyor yoksa habir doktorlarda,ama bende pko yokmuş ben benimkini anlamadım zaten,burda teselli etmeye daha doğrusu gerçektende dert etmeye luzum olmadığını anlatmaya çalıştım haksevere yoksa tabikide bizler artık yapmalıyız,bizim yaşımız geçiyorr,tohuma kaçmadan yani:roflol:

benede kaç senedir düşünüyorum nasıl olcak diye nişanlımada dedim bak benim bu bu sorunum var çocuğum olmayabilir yada zor olur diye kabullendi.bilmiyorumki zaman ne göstercek.kadın olmak zor zanaat ne biliyim.yaş 30 olunca daha bi telaş başlıyo.bu zamana kadar hep iş iş dedim fakat daha evlenmeden çocuk kaygısı başladıeyvahedigeldismile

ysırnaşık şeycok hossun.yumurtayi kir da yiyelim espprisini tuttum ben.oooo benimkiler cok kirmalik oldu fos cikti.en son tüp beebekte tutturdum a da 5. ayinda beni terk etti.
canim doktorun cumartesi sana catlatma ignesinin gun ve saatini söyleyecek muhtemelen.ben deneyimli bir yumurta ureticisi olarak söylüyorum genelde yumurtalar 17-18-19 mm iken catlatilir.sonra da 32 ya da 36 saat sonra spermlerle bulusturulur.hakkinda hayirlisi olsun

Arkadaşlar lütfen daha çok pozitif deneyimlerimizi paylaşalım....

Mesela, ben sürekli burda klomen ve çatlatma iğnesi işe yaramadı, olmadı, tutmadı yorumları okuyorum. Hiç yokmu aranızda klomen ve çatlatma iğnesiyle hamile kalan?

Mutlaka vardır ki, bu ilaçlar piyasada var!!!

Pozitif sonuç alanlar LÜTFEN PAYLAŞSIN!!!

teşekkürler şimdiden

tabiki hamile kalan çokkkkkkkk kişi var bigün bizde kalıcazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzbilmiyorumkismile

slm arkadaşlar bi sorum olcak size ben bu ay adetimin 5. günü klomene başlıcam size doktor klomen kullanırken ilişki sıklığını nasıl anlattı adetimin 5. günü kullancam ve 5 gün içecem bu 5 gün içerken hiç ilişkide bulunmayacakmıyız bilgisi olan varsa yazarsanız çok sevinirimm

kist oluşması normal canım klomen yumurta oluşturup büyütmezse kistleri büyütüyo bi ay ara verip adet olduğunda bu kisti atacaksın ama bizim hastalıkta kistler hep olucak alış buna ama küçük ler ama genede engeller ama olanın oluyo ama klomen bazen onlarıda büyütebiliyo korkma zati klomen tedavisi bi ay ara bi ay ilaçla daha iyi kistlerin büyümemesi açısından şimdi bu ay ıstırattesin yorma kendini dinlen canım kafanı dinlea.s.

canım adetin 5.günü başlayıp 5gün içince 10.gününde oluyosun valla canın isterse yaparsın bi sakınca yok ama doktor yumurtanın ne zaman olup olgunlaştığını size söylücek ilaçcın bitince gel dicek muhtemelen 13.günle 16. gün arası oluyor adetin ilk gününden itibaren sayınca doktor şu kadar yumurtan var şu mm dicek ve 3gün ilişki önericek yada çatlatma iğnesi olucaksan iğneden 36saat sonra ilişki önericek canım hadi kolay gelsin ilk denemen sanırım inşallah son olur bebeğin seni bulur:1hug:

kimse gelmiomu yaw pkolular yok heralde benden başka tekmiyim bu dünyada aaaaa

selam pkolu değilim ama bende 15 aylık evliyim bir yıldır korunmamamıza rağmen gebelik elde edemedik 2 ay yumurta takibi yaptırdık ilk ay iğneyle çatlayan yumurta ikincisinde kendiliğinden çatladı bu ay kendimiz deniyoruz hayırlısı artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…