Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Kızlar, benim gibi GLİFOR kullanıpta midesi bulanan varmı? Ve geçicekmi bu yan etki bir kaç güne???

tatlım bende beş aydır kullanıyorum ilk zamanlar günde iki tane alıyordum sanırım bu sebepten çok bulantım oluyordu .sonra doktor bire indirdi rahatladım .sana sadece şunu söyleyim sabırla almaya devam et kendini alıştır çünkü bu ilaç pko için mucize denebilir ben cok faydasını görüyorum . içimdeki canavarı öldürdü bu ial ç .inş sanada şifa olur....

Kızlar, benim gibi GLİFOR kullanıpta midesi bulanan varmı? Ve geçicekmi bu yan etki bir kaç güne???

sorma canım ben neler çektim allah biliyor mide bulantısı ishal mahfetti sandim ama değilmiş 7 kilo verdirdi bana hemde iyiye gidiyor ve alıştı bünyem ishal hariç (

bende glukofen 850ml. kullanıyorum...Ve feci miğde bulantısı yapıyordu başlarda 1-2 ay çektim ama değdi çünkü adetlerim düzene girdi ve 1 senedir kullanıyorum...Hamile kalana kadarda devam edicem...

Günaydınlarrrr:)))
bugün çok enerjik ve güzel birgün çok pozitifimhihoyyyt sizlerede bulaştırayım dedim herkesin günü güzel olsun... kaydirigubbakcemile3opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

ben de pco luyum ve tüpp bebekle 2. ye hamile klamistim ama 5 aylikken düstü.düsük sonrasi adetlerim düzene girdi.bu arada pre seed diye hamile kalmayi kolaylastiran bir jel duydum,onu kullanmayi düsünüyorum.sogan kürünü hep yarim birakiyorum ve dayanamiyorum.ama her gün düzenli gonapen aliyorum.su mübarek günlerde rabbim duysun sesimizi ve versin artik bebislerimizi.

'pkoslu hanımlar dikkatle okuyun' konu başlıklı forumdan aldım,bu bayan 1 ay içerisinde hamile kalmış bu yöntemle okudum sizinlede paylaşmak istedim,,

kızlar, elimden geldiğince açık yazmaya çalışacağım:

3 senelik evliyim, kendimi bildim bileli PKOS'luyum, 16 aydır bebek için uğraşıyoruz.

4 senedir gittiğim ve çok memnun olduğum doktorumla tedaviye devam ediyorduk. önce kendimiz denedik, olmayınca 2 ay klomenle denedik, 1 kere de gonal f'le aşılamamız yapıldı. hiç gebelik oluşmadı bu süreçte. erkek değerlerimiz normal.

***önemli nokta: klomen ve gonalf'le olan tedavilerimizde en az 2 yumurtamız gelişti. genelde 2-3 yumurtayla gidiyorduk.

burada çok ünlü bir tüp bebek doktoru var, profesör gürkan uncu. çeşitli sebeplerden dolayı, kendisiyle tedaviye devam edelim istedik. hem ününü herkesten duyuyorduk, çok iyi diye, onunla hamile kalan 2 arkadaşım vardı. hem de çalışma saatleri vs bize çok uyuyordu.

kendisinin bana anlattıklarını, önemli olduğunu düşündüğüm için size aktarıyorum:

*** normalde, fsh hormonunun lh hormonundan yüksek olması gerek ki, yumurta oluşumu olması gerektiği gibi ilerleyebilsin. sende lh daha yüksek ve bu nedenle bir yumurta öne atılarak büyüyemiyor ve büyüyemediği gibi de diğer tüm yumurtaları baskılıyor. bu nedenle pkos ortaya çıkıyor.

*** böyle bir durumda, gebelik elde etmek için fsh değerini, lh'ın üstüne çıkarmamız gerekir ki süreç doğru ilerlesin. baskın olan yumurta seçilebilsin ve gelişimini tamamladıktan sonra çatlayıp döllenebilsin.

*** burada yapılması gereken, doğayı taklit etmek, asla doğal olması gerekene aykırı olmamak. nedir bu, sadece tek yumurta gelişimini sağlamak.

*** açıklanamayan interfilitelerde, 2 ya da 3 yumurta istenir ki gebelik şansı artsın. ama pkos'da aksine, özellikle 1 yumurta elde edilmelidir. 2-3 yumurta geliştiğinde sağlıklı olma şansı azalır.

*** peki, fsh değerini yükselterek, 2 ya da daha fazla değil de, tek yumurtayı nasıl elde edeceğiz? çok az miktarda her gün vücuda bu hormon verilecek. doz kademeli olarak arttırılacak, burada amaç tek yumurtanın öne atılmasını ve gelişmeye devam etmesini sağlamak. burada kadının kendisine ait eşik fsh değerini öğrenmeye çalışıyoruz. yani, ben sana ne kadar fsh verdiğimde sende tek yumurta gelişimini elde etmeyi başarıyorum, onu göreceğiz.

*** ayrıca sizde erkek değerlerinde problem yok. aşılamayı gerektirecek bir sebep yok. çünkü spermler işini yapabilir durumda. biz yumurta oluşumunu doğru yaptığımızda gebelik oluşacaktır.

ben bu yöntemin adını araştırdım, karşıma bir makale çıktı, aynen doktorun dediklerini okudum. bu yöntemin adı "low-dose step-up"...

belki yazdıklarımın bir faydası olur. doktorun da belirttiği gibi aslında, dışarıdan ne kadar az müdahalemiz olursa, o kadar sağlıklı gebelikler elde ediyoruz. ben şimdi bu doktora gitmemiş olsaydım, ikinci aşılama için gün sayıyordum.

şimdi bana gonal f verdi, çok az dozlarla iğnemi yapacağım, yavaş yavaş tek yumurta geliştirmeye çalışacağız. 35-40 gün bile sürebilirmiş bir yumurta elde etmek. çünkü dozu az vereceğiz, ama 17 mm'i geçince çatlatma iğnesiyle ilişkiye bırakacağız.

sonucu da yazarım arkadaşlar, bakalım beraber göreceğiz bu yöntemde neler olacak.

sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.

inşallah gamzede...dün doğum günümdü hiç içmedim gliforu, rahat geçirmek istedim günümü...ama bundan sonra 3 ay dayanıcam...
Sana kilo verdirdimi bu ilaç?

Kızlar tekrar merhaba....

Acaba aranızda gliforla zayıflayan varmı? Ve ne kadar zayıfladınız?
Sizin de benim gibi bel ve karın bölgeniz kalınlaştımı?

inşallah gamzede...dün doğum günümdü hiç içmedim gliforu, rahat geçirmek istedim günümü...ama bundan sonra 3 ay dayanıcam...
Sana kilo verdirdimi bu ilaç?

canımm allah hayırlı sağlıklı bir ömür geçiremyi nasip etsin .

ben de senin gibi bişeyleri bahane edip almadığım oluyordu . ama pko luysan bu ilaca alışman gerekiyor . bu glifor pkonun vücuda vrdiği zararı azaltıyormuş .doktorun ne kadar dediyse o kadar al bence insan ölmüyorki alışıyorsun ben önceleri burnumu tıkayıp içiyordum ve mutlaka arkasından bir lokma ekmek alıyorsdum ama şimdi hiç aldırmadan içiyorum .
kış aylarında 8 kilo aldımm ama bu ilacı kullandıktan sonra yavas yavas verdim şimdi 60 kilo civarındayım .emin ol sende faydasını göreceksin.

bir diğer soruda bel ve kalca kalınlasmasından bahsetmişin . bu tip kilo alımı pkonun en tipik özelliklerinden biri erkek tipi kilo alımı bütün pkolularda vardır hemen hemen . bende netten öğrendim. bende öyleyim. yukarı kısımdan almıyorum .

saol canım...yok sadece d.günümde içmedim..ama alıştım gibi, bugün hiç bulantı yapmadı şükür...
benim boyum 1.61 ve şu an 61 kiloyum...5 kilo vermem gerekiyor. Karnımı özellikle eritmem gerekiyormuş..doktorumun tavsiyesi...
sanki 61 kg dan daha kiloluyum gibi, karında olunca...ama vericem, umarım glifor da yardımcı olur...
Öğlenleri, folik asit ve bebe aspirini açiyorum birde...
3 ay kullanıp tekrar doktora gidicem...mens im düzenlensin, başka bir şey istemiyorum şu an...gerisi inşallah ondan sonra gelir

arkadaşlar Allaha şükür doktordan iyi haberler aldım...kistlerimin arası açılmaya başlamış, azalıyolar yaniihihoyyythihoyyyt eğer hormon test sonuçlarım da güzel çıkarsaaa bebiş çalışmalarına başlayabilecez...Allahım hepimize bu yolda yardım etsin...
ben bu haberi aldım yaa artıık çatlasam da bırakmam glucophage ııı

kaydirigubbakcemile5 ççaakkkkkkk!!!!
oohhh beeee bizi de rahatlattın! güsell haberlerrrr!!! benimde 1 hafta oldu, mide bulantılarım çok azaldı....ben takip için hergün ateş ölçmeye başlıycam, en azından kendimi hazırlamış olurum.....

malesef bu ay hamıle kalamadım.bıde arkadaslar benım kan testınde hcg 0,8 cıktı ne demek oluo bu.hep bu testı yaptırdıgımda 0,0 cıkıodu lutfeennnn cvp

kızlar aranızda estrofem ve progestan hapı konusunda deneyimli olan varmı varsa bana anlatırmı?bugün doktordaydım,pkoya benziyor demişti bana lutenyl ve glucophage vermişti,adetimin 2. günü idi bugün hormon tahlilime baktı sonuçlarım çok güzelmiş,şaşırdık.LH hormonum FSH dan küçük çıktı klomen deneyelim dedi sabah akşam sonra yine kontrol var bu arada glucophaga devam kilo almamı istemediği için devam dedi.kilom normal esasında belde kalınlaşma vardı biraz ,zaten belirtilerim pkoya benziyor die kararsız kalmıştı doktor?bu nasıl iş bende şaştım çünkü adetimdede sorun yok.?klomeni deniycez bakalım umudum var nedense ama yanında estrofem ve progestan yazmış ben aldım ama kullanmıyorum hiç deneyen varmı?okudum bilgi edindim ama sizlerde sormak istedim,herkesin şansı açık olsun diyorum..cevaplarınızı bekliyorum

slm canım lh hormonunun fshdan küçük olmasına sevındım.bende lh hormonu fshdan büyüktü ve yumurtlama olmuyordu klomen kullandım ama fayda etme malesef.benımde göbek bölgemde kalınlaşma var bende glukofen kullanıyorum tedavın hayırlı olsun arkadaşım umarım herşey güzel olur

kader dostlarım , en baştan bugüne kadarki tedavi geçmişimi ve gelişmelerimi size bi özetleyeyim..tam 6 ay oldu pkoynan tanışalıı...
- şubat 2010'da tuhaf bi şekilde kilo alıyordum, tam 55 gün adet görmedim, bhcg de negatifti..zaten bi ayağım hep jinekoloğumdadır ( eserekli gacı ) doktorcum baştan emin olamadı, "sen 2 ay doğum kontrol hapı kullan da gel bakiim" dedi..
- nisan 2010'da, ultrasonumda dizi dizi sıralanmış, haince bana sırıtan kistlerimi gördüğümde, ben bile anladım pko olduğunu.:1ninca:..hemen hormon tahlili istedi doktorcum...estradiol 30 civarı, fsh 3,8 lh da 11,55 çıktı...yani fena halde pkoakannehir...hemen glukopaja başladım bi tartıya çıktım kii 67 kilo...ki ben hayatımda 55ten yukarı çıkmamış bi hatundum, korktum...özellikle bel kalça bölgesine acaip yağlanma vardı, pantolonlara sığmıyodumkaydirigubbakcemile3...hemen diyetisyene de başladım
- mayıs 2010 da diyete başladım, 63 e düştüm 2 haftada...bol bol hareket ettim, tatlı yemedim uzunca bi süre...sonra saldım gitti açıkçası...bu arada glukopaja alışana kadar acillerde az serum yemedim:gitme:, bi yandan da dahiliye doktoru kontrolünde ilaca da nihayet alıştım...
- haziran 2010' da usg görüntüm daha bi iyi göründü doktorcuma...zayıflamamı da beğendi ama inatla daha da kilo ver diyip durdu...2 ay daha d. kontrol hapına devam et gel dediii
vee ağustos 2010...daha önceki mesajımda belirttiğim gibi usg'de kistlerin aralarının boşalmaya başladığını söyledi, işi sağlama almak için hormon testlerimi tekrar istedi.
estradiol 5, fsh 2,2 ve lh 1 mi ne çıktı...est'in düşük çıkmasını hapa bağladı doktor ve çok memnun kaldı bu sonuçlardan...e tabe ben de...şimdiki adımımız Allahın izniyle adetimin 3. gününden snra sanırsam yumurta takibi olucek...boshayallersmile

bundan sonrakii gelişmeleri de yine buraya yazmaya devam ediciim dostlar...ben bu hormon düzelmesini, ilaçların yanı sıra, bu hastalığı hiç takmamama, rahat ve sabırlı olmama da bağlıyorum...normalde ööle pozitif, sevgi kelebeği bi tip değilimdir ama, hastalık konularında kendime karşı gamsızım biraz...guclubacismile
tekrar görüşmenk üzereee şen kalın esen kalınnnnopuyorumnanaktan

kızlar, İzmir'de tavsiye edebileceğiniz bir doktor varmı?
ben Kent hastenesi Orçun bey'e gittim, çok ilgisizdi. Sonra İrenbeye gittim, Refik bey'e ...o bana Glifor falan verdi ama ne biliyim, sizlerden okuduklarımın hiçbirisini yapmadılar.
Hormon testi yapıldı, herşey iyi çıktı. Zaten ultrasondaki kist arkadaşlarımla hormon testim pek uyuşmuyor! Öyle yumurta takibi, falan filan hiç bir şey yok! Sadece
3 ay Glifor kulan ve 6 kilo ver denildi....

Dün de Refik bey'e mail attım, Hem glifor hem de spor yaparken L-Carnitin kullanabilirmiyim diye sordum.
Adamın cevabı: Bu glifor'a çok fazla kafayı tekmayın lütfen!!!!!
delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden

şimdi yine benim sorularımı düzgün cevap veren ilgili birisine gitmek istiyorum!
Ki İrenbe İzmirde Kadın hastalıkları ve Tüp bebek merkezidir. Ve başarılı bir yer olarak geçer!!!!

pardon kızlar, yalnış yazmışım...hormon testinden hiçbirşey çıkmadı!!!

glifor ne zayıflamak içinmi bende glukofen içiyom doktorum verdı adetım düzen girsin yumurtlayayım dıye

dasilvalıdo arkadasım senın adına çok sevındım benim LHDA 11LERDE nasıl düşürcem anlmadım gitti hayıta başladım inş.şişe yarar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…