Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

glifor ne zayıflamak içinmi bende glukofen içiyom doktorum verdı adetım düzen girsin yumurtlayayım dıye

dasilvalıdo arkadasım senın adına çok sevındım benim LHDA 11LERDE nasıl düşürcem anlmadım gitti hayıta başladım inş.şişe yarar

Glifor ve glukofen aynı şey...
adetinin düzene girmesi, illede yumurtluyorsun anlamına gelmez...doktoruna bir dahaki sefere detaylıca sormanı öneririm

bende de pko var yani ilk kizima hamile kalmaya calisirken ogrendim.. yil 2006 ondan once 2004 de evlendim cocuk istemedimizden jasmin kullandim dogum kontrol hapi. sonra hapi biraktim 6 ay olmayinca doktora gittim pco dedi sonra bana metmorfin verdi 2000 mg gunde.. normal pco ozelliklerim de yok zayifimdir tuylenme sorunum yok normalde de azdir.sivilcem yoktur. yani cok ilginc geldi soyleyince daha sonra 2 ay kullandim o ilaci 2 ay hamile kaldim ilk ay cok siddetli adet oldum cok kan akti siyaha yakindi rengi kistler gitti sanirim o ay... simdi ikinciye cok sukur rabbim nasip etti 3 aydir deniyoruz olmadi icin doktora gittim gene metmorfin 2000mg verdi yanliz birde sogan kuru yapmistim hamile kaldigim ay 1 ay kullandim ilaci oldu. dogum sonrasi duzenli adet oldum 2 sene son1 senedir duzensizlesmisti ama oluyordum genede 40 gunde bir falan.. benimkisi cok ileri bir pco deil sanirim
herkes insallah biran once istedigine kavusur..

Kızlar size bir şeyler danışmak istiyorum. drum bende de pkodan şüphelendi. hormon testleri istedi adetimin 21. günü yaptıracakmışım. genel pko öxelliklerin var dedi. adetlerimde evlenmeden evvel çok düzenliydi evleneli 1 sene oldu ve bu 1 senede 3 4 kere düzenli gelmiştir. hep gecikmeye başlamıştı. 10 12 gün geciyordu genelde. bu iki aydır düzeldi şimdi 2 şer günü geçiyor sadece. sizce hamile kalmam imkansız mı? yada pkolu arkadaşlarım ne kadar zamanda hamileliği başarabildi?
yardımcı olursanız çok sevinicem....

Günaydınlar hepinize bende PCOS sorunu var 3 kez aşılama tedavisi yapılmasına rağmen bir türlü gebe kalamadım şuan tüp bebek tedavisi için merkez araştırmasındayım

canım senin hikayen nerdeyse benimkisine benziyor. Bende evlendikden sonra adet düzensizlik başladı, biz baştan çocuk istiyorduk bu yüzden korunmadık hiç. O zaman daha ankarada yaşıyorduk, 2 defa polikliğe gittim düzensizliğimden dolayı, sadece ultrasona bakıldı bişeyin yok denildi gönderildim. öylece daha 2 ay bekledim sonra özel hastaneye gittim, ve oradaki doktor hemen tahminde bulundu gereken testleri yaptı ve pko çıktı. Tedavime başlayacaktı adetim 3cü günü ama ya benim doktorum orda olmuyordu, diğer doktorlarda bana bakmak istemedi başkasının hastasıyım diye, ayrıcada randevu sorunları yaşadım, mesela ultrason takibi yapılcakdı ama bi türlü randevu alamıyordum hep 1-2 hafta sonrası için veriyorlardı. Baktım buda olmuyor, başka özele gittim oradaki doktorda, pek akıllı çıkmadı ama yinede umudumu kesmedim klomenle tedaviye başladım orda. Ilk olarak günde 2 tane içtim, ilk ay hiç yanıt vermedi yumurtalıklarım, 2 ay 3 tane oldu ve yine bişey yok, benim uyarmam üzere 3.ay ek olarak glukofen mı nedir hatırlmıyorum artık şekerhapı verdi ve günde 4 tane klomen buda olmadı ve iğne tedaviye başlıycaz dedi. Bu arada bizim taşınma mevzumuz oldu ve ben tedaviyi bıraktım, zaten artık hap manyağı olmuştum. Kendimce diane 35 aldım, en azından adet olayım diye, 4 ay da böyle geçti. En yakın hastane tahsin özbek olduğu için ona bi gideyim dedim, derdimi söyleyim belki anlar diye, barış bey sağolsun hemen, gereken testleri tekrar yaptı güncel olsun diye, klomen yanıt vermediği için iğne tedaviye başlıycaktık, ama rapor almam gerekiyordu. Ayrıca eşimdede spermiogram istedi, tedaviye başlamadan önce. Eczanelerde bu arada özel hastane raporu geçerli değil diyordu ve sopalıya gittim aynen senin gibi. Belkide senin gibi aynı kasaba denk geldim, çünkü hikaye nerdeyse tıpa tıp aynı, aynı yine 5 kadınla beraber odada, ben pko hastasıyım diyorum oysa senin ne şikayetin var diyip diyip durdu, sonrada ben başkaların hastalarına bakmam dedi, bende dedim eh siz benim tedavimi devam ettirin, yok dedi üniversiteye gitmen lazım rahim filmi falan çektircen dedi, bide üstüne üstlük senin hamile kalmam çok zor hiç bir zaman çocuk sahibi olmama fikrine şimdiden alışsan iyi olur dedi. Ben kendi doktorum gittim oda sağolsun iyice araştırdın rapor davasını ve özel hastane raporu geçerli olduğunu öğrendi. Böylece devletlerde sürünmekden kurtuldum. Adet ol yine gel dedi, adet olup gittim bu seferde kist oluşmuşdu :d kısmet işte ne diyecen. Dkh verdi bana bir ay için 2 hafta sonra yine gel dedi, küçülmeye başlamıştı ama 1 kutu daha önerdi tam temizlensin diye. Eh şimdi hikayemin sonunda geldik, doktorum değerlerim normal seviyede olduğu için, klomeni denemek istedi son bir kez daha, iğneler konsantre olduğu için fazla uyarılıp kist oluşabilir dedi ve bu sefer amelyat gereke bilir dedi. Günde 2 klomen önderdi kullandım ve büyük mucize ilk defa yumurtam gelişti ve bu ay en büyük mucizemi bekliyorum işte... Hikayem bu baya uzun oldu sanırım :d beklemem gereken 8 gün daha var off off

8gün geçti haberler sende................................

8gün geçti haberler sende................................

Aynen bende onun için girmiştim kalbim temizmiş,Haksever arkadşım sen benden önce davranmışsın bri arkadaş daha vardı galiba bu hafta bekleyen yanılmıyorsam nerdeler onlar hadi sizlerden güzel haberler bekliyoruz,bize umut olun:))

Aynen bende onun için girmiştim kalbim temizmiş,Haksever arkadşım sen benden önce davranmışsın bri arkadaş daha vardı galiba bu hafta bekleyen yanılmıyorsam nerdeler onlar hadi sizlerden güzel haberler bekliyoruz,bize umut olun:))

haber yok merak ettimde

ya ben çok kilo almaya başladım ya geçen sene bu ayda 51 dim şimdi 57 oldum inanamıyorum

haber yok merak ettimde

ya ben çok kilo almaya başladım ya geçen sene bu ayda 51 dim şimdi 57 oldum inanamıyorum

zaten pkoda kilo çok önemliymiş dr basnada zayıflayacaksın demişti malesef...

şimdi şöyle canım ben gittim benden bir dizi hormon testi istedi marmarisde devlet yada askere hastanede yaılmıyor özsele sorduk 350 yaptıramadık. tekrar memlekete gidince yaptırırız dedik. öyle tweşhis konulamadan kaldı. bende merak ediyorum şimdi pkolumuyum değilmiyim diye. adetlerim evlendikten sonra bozulmuştu ancak şimdi son 2 aydır sadece 2 gün gecikiyor. normalde de zaten 30 günde bir olurdum yani 32 günde bir oluyorum drr gittiğimden beri. korktumu ne kaydirigubbakcemile3 işte vajinal muayenede yara çıkmıştı birazcık yarada adet grecikmesi yaparmış. fitil verdi kullandım ben ona bağlıyorum artık 2 gün falan geçiyor. ama enede emin olmak istiyorum pko konusunda off off. bebişide hemen düşünmüyoruz mayıs gibi yapıcaz oturduk hesap kita yaptık. ama diğer yandam ya pko varsa ya olmazsa diyede içim içimi kemiriyorç bilmem anlatabildim mi ku<zucum boshayallersmile

haber yok merak ettimde

sana şimdi uygulanan bir tedavi varmı forumu baştan sona okuyamadım,pko zaten kilo yapar ama doktorun kilo almanı engelliyecek mesela glucophage gibi bir ilaç vermedimi?neler yapılıyor sana?bende de pko dan şüphelenmişti ama ne klinik nede gormon testlerimde bişey bulamadı,ama kilo alımı bendede var o yüzden dr.bana kilo almamı engellemesi için glucophage devam dedi.bende 57 kg yum,ve 1 senede 52 den çıktım eskiden öldürsen kilo alamyan ben benneyaptımki ama şimdi dengedeyim dikkat et sende çoook önemliiyasakkelime

Glifor ve glukofen aynı şey...
adetinin düzene girmesi, illede yumurtluyorsun anlamına gelmez...doktoruna bir dahaki sefere detaylıca sormanı öneririm

cvp için teşekkürler.doktoruma sorcam zaten canım bend e2 kez yumurta takıbı yapıldı ilki normal farlutlla hasta oldum yumurta yok 2,yine farlutalla hasta oldum klomen kullandım ama yine bişey yo yumurta falan yumurtlama sorunum var eşimdede varıkosle var amelıyta olcak amelıytatn sonra aşılama bende adet düzensizliği var ilasız adet olmaıyorum malesef :KK43:

cvp için teşekkürler.doktoruma sorcam zaten canım bend e2 kez yumurta takıbı yapıldı ilki normal farlutlla hasta oldum yumurta yok 2,yine farlutalla hasta oldum klomen kullandım ama yine bişey yo yumurta falan yumurtlama sorunum var eşimdede varıkosle var amelıyta olcak amelıytatn sonra aşılama bende adet düzensizliği var ilasız adet olmaıyorum malesef :KK43:

Adet olmak istiyorsan mutlaka soğan kürü yap! mucize gibi adetin geliyor. Ama düzenli olması için glifor tarzı birşey kullanman (bir kaç ay en az) şart! Farlutalı bana da vermişti doktor ama 1 kere kullandım ve adet de oldum. ardından adetimin 3.günü hormon testi yapıldı. O zamanlar doktorum bir daha adet olmazsan yine Farlutal kullan dediğinde bir daha da o doktora gitmedim: Çünkü bizim sorunumuz anlık ya da aylık değil...her zaman adet olmak için ilaç kullanamayız! uzun süreli bir çözüm bulmak lazım, bu yüzden bu işten anlıyan bir uzmana gittim ve 3 aylık Glifor tedavisi + kilo kaybı verdi!!! Şimdilik doğru yoldan gittiğime inanıyorum...

Amin hepimize,peki şimdi varmı başladığınız bir tedavi?
saç dökülmesini ben evlenmeden yaşadım,tabi herşey sonradan ortaya çıkıyor demekki,neyin ne olduğu.stres dediler falan filan birdünya söylem çeşit çeşit doktor.kortizon 2 tane vuruldum,kilo kaybı evlendim,düzelmeye başladım saçlarım çıktı tabi hepsi dökülmüştü,kilo almaya başladım,normaldim, ama 2 yıldır göbek bölgemde sadce gereksiz bir kilo alımı var ,2 yıl önce doktora gittiğimizde sorun bulamamışlardı,şimdi ise pko ya benzer bir durum dedi doktor.adetimin 2.günü tüm değerlere göre kesin konuşacağız.şimdi anlıyorum demekki o zamanlar bile benim hormon problemlerim varmış,şimdiyse aynen saçlarda gereksiz çabuk yağlanma,tüylenme ve sivilcelenme şikayetlerim var .bende forumlardan okuduğum kadarıyla kendimdeki durumu pkoya benzetiyordum doktorum da aynı görüşte bakalım neler olcak bu süreci burda paylaşmak isterim sizlerle.iyi yada kötü ne olursa,güzel bir paylaşım alanı grüşmek üzere..

merhaba,
aslında ben hic cocuk olsun diye tedaviye baslamadım. istiyoruz ama nereden basliyalim bilemiyoruz. ramazanın basında kocamla ilk kez bir doktora gittik. o da pko olmadıgımı yineledi; erkek icin sperm sayımı, benim icin de tuplerin kontrolu icin rahim filmi istedi.
kocam ramazan diye pek istahlı degil bu ay sperm olcumune, oruc tutuyor. ben de ustelemedim.
calısıyoruz, hergun devlet hastanesine veya universiteye gidip sıra bekleyemeyiz. rahim filmi 350 tl imis, 3'lu kan testi 150 tl dedi; sperm olcumunun fiyatını sormadık. bir de 175 tl muayene ucreti odedık, doktor da pek sevimli gelmedi bize. herhalde ramazan bitince spermde sorun yoksa asılama ıcın bır doktor arayacagım. ssk ile anlasmalı ozel bir yer arıyorum.

kızlar, İzmir'de tavsiye edebileceğiniz bir doktor varmı?
ben Kent hastenesi Orçun bey'e gittim, çok ilgisizdi. Sonra İrenbeye gittim, Refik bey'e ...o bana Glifor falan verdi ama ne biliyim, sizlerden okuduklarımın hiçbirisini yapmadılar.
Hormon testi yapıldı, herşey iyi çıktı. Zaten ultrasondaki kist arkadaşlarımla hormon testim pek uyuşmuyor! Öyle yumurta takibi, falan filan hiç bir şey yok! Sadece
3 ay Glifor kulan ve 6 kilo ver denildi....

Dün de Refik bey'e mail attım, Hem glifor hem de spor yaparken L-Carnitin kullanabilirmiyim diye sordum.
Adamın cevabı: Bu glifor'a çok fazla kafayı tekmayın lütfen!!!!!
delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden

şimdi yine benim sorularımı düzgün cevap veren ilgili birisine gitmek istiyorum!
Ki İrenbe İzmirde Kadın hastalıkları ve Tüp bebek merkezidir. Ve başarılı bir yer olarak geçer!!!!

Merhaba,
Ben de hala izmirde doktor arıyorum. karsıyaka devlet hastanesinde ali şahin kalender diye bir doktora gitmistim. kendisi erkegin spermlerini sorarken "herifin durumu nasıl?" dedi, ilk kez gittigim doktorun erkek için "herif" demesi beni dumura ugrattı. bundan baska tavsiye uzerine mitra kadın'a mitra hanıma gittim, oradayken poliklinigin diger baska bir doktorunun da konusmalarına sahit oldum; ve her ikisinin de tarzlarını sevmedim.
en son, Ege Uni'de docent olan Fatih Şendağ'ın alsancak muayenehanesine gittim, kendisini de oldukca ilgisiz buldum. acıkcası adamı secmem icin, onun devamlı hastası olmam icin ne ufacık bir sempati gosterdi, ne de yapılacak islemlerle ilgili detaylı bilgi verdi. 3'lu kan testini biz yapıyoruz dedi, oysa ki muayenehanesinde labaratuar oldugunu sanmıyorum; bu isten 150 tl istedi; eminim ki hastadan kanı alıp anlastıgı yerden kan testini yaptırıyor ve bundan bile para kazanıyor. cunku bu kadar basit bir kan testinin fiyatının 150 tl olması oldukca acayip. zaten muayene ucreti de 180 tl idi.

Adet olmak istiyorsan mutlaka soğan kürü yap! mucize gibi adetin geliyor. Ama düzenli olması için glifor tarzı birşey kullanman (bir kaç ay en az) şart! Farlutalı bana da vermişti doktor ama 1 kere kullandım ve adet de oldum. ardından adetimin 3.günü hormon testi yapıldı. O zamanlar doktorum bir daha adet olmazsan yine Farlutal kullan dediğinde bir daha da o doktora gitmedim: Çünkü bizim sorunumuz anlık ya da aylık değil...her zaman adet olmak için ilaç kullanamayız! uzun süreli bir çözüm bulmak lazım, bu yüzden bu işten anlıyan bir uzmana gittim ve 3 aylık Glifor tedavisi + kilo kaybı verdi!!! Şimdilik doğru yoldan gittiğime inanıyorum...

çok dogrusun canım hemen farlutalı dayıyorlar hasta olaım dıye :KK43: ben degıstırıdım doktorumu ama şimdi yeni tedavıye başladıgım doktorda gitmiş hastaneden bakalım nolcak sogan suyu 15gün yapmıstım ama tekrar denıyecem hayıt tohumu içiyorum bakalım ne sonuc vercek.yardımın için teşekkğrler canım sagol

sana şimdi uygulanan bir tedavi varmı forumu baştan sona okuyamadım,pko zaten kilo yapar ama doktorun kilo almanı engelliyecek mesela glucophage gibi bir ilaç vermedimi?neler yapılıyor sana?bende de pko dan şüphelenmişti ama ne klinik nede gormon testlerimde bişey bulamadı,ama kilo alımı bendede var o yüzden dr.bana kilo almamı engellemesi için glucophage devam dedi.bende 57 kg yum,ve 1 senede 52 den çıktım eskiden öldürsen kilo alamyan ben benneyaptımki ama şimdi dengedeyim dikkat et sende çoook önemliiyasakkelime

bilmiyorumkismile nerden başlasamki bilmiyorum tee baştan başlıyayım
ben im adetim bildim bileli yani baştan beri düzensizdi annem doktora götürmedi evlenince geçer düzene girer dedi... sonra evlendim zati 18 yaşında evlendim evlenince çocuk istemiyodum kendimizce korunduk ilk ay... sonra adet olmayınca tabi evlide olunca hamilemiyim diye doktora gittim ilk kavusum orda başladı istememe rağmen hamile değilsin diyince gücüme gitti ve o andan itibaren çocuk istiyorum...
doktor kistlerim olduğunu doğum kontrol hapı içmemi söyledi bende biraz kullandım sonra internetten araştırınca pkolu olduğumu ve çocuk olmadığını öğrendim hemen ilacı bıaraktım ve harıl hARIL ÇALIŞMALARA BAŞLADIKKK.. OLMADI... BAŞKA Bİ DOKTORA GİTTİM Bİ SENEYE YAKIN HORMON TESTLERİ EŞİME TEST RAHİM FİLMİ HERŞEY YAPILDI RAHİM FİLMİM TEMİZ TÜPLER AÇIK ÇIKTI EŞİMİN TESTLERİDE NORMAL BENİM HORMON LARDAN PROLAKTİN YÜKSEKTİ VE KİSTLERİM VARDI PROLAKTİN İÇİN İLAÇ İÇTİM DÜŞTÜ BİDE ŞEKER İLACI VERDİ İĞRENÇ MİDE RAHATSIZLIĞIMA RAĞMEN İÇTİM taaaa ki midem iflas edene kadar şeker ilacı prolaktin ilacı adet olayım diye ilaç adet olduktan sonra klomen byüsün diye ilaç derkennnnn ve üzüntüden mide kas gevşeltici ilaçlar derken midem iflas etti. acillere taşınmaktan vıktığım bi zamanda endoskopi oldum midemde ilaçlara bağlı intihap oluşmuş bütün ilaçları tedaviyi bıraktım ve neredeyse hiçbişi yiyemediğim diyetten sonra şükür midem ileşti ama aylar sürdü o bi bir buçuk sene içinde 3 kerede klomen ve çatlatma iğnesi oldum olmadı...sonra uzunca bi aradan sonra olmayınca başka i doktora gittim çatlatma iğnesi olmadanda yumurtLarımın çatladığını anladık sadace klomen ve yumurta takibiyle bikaç kez denedik gene olmadı tam bıraktığımız ay hamile kaldım öğrendiğim gece kanamam geldi ve ertesi gün BEBEĞİM GİTTİ zaten hiç olmamışcasına aktı gitti ......... doktorum artık daha kolay olacağını söyleyelide bi sene geçti hala tık yok .
şimdi yayıt içiyorum 3 aydır sadace yatarken içiyorum saati saatine adet oluyorum her ay yeşeren umutlarım ve emeklerim ayın dokuzunda akşam üstüne doğru sanki her ay bebeğimi kaybetmişçesine üzüntü ve ağlama kırizlenle son buluyo.......... artık bayram sonrası gittiğimizde klomen ve yumurtta takibiyle bi ay deneyip aşılama yapmayı düşünüyoruz doktora kalsa çoktan yapıcak ama devlet 23 yaşından önce karşılamadığı ve özele gittiğimiz için biz biraz erteledik ben aslında tüp bebek istiyorum ama eşim tamamen karşı doktorumuzda doktorumuz bu kadar dert ettiğimede kızıyo şu anda görünür hiçbi sorunum yok hiç bi ilaç kullanmama rağmen herşeyim normal doktor sen kendini rahat bıraksan kesin olcak dio eşimde hep kızıyo bana sanki rahat ol denince oluyo işte hikayem bu oofffffffffffffffffffffffffffffffffffff offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

zaten pkoda kilo çok önemliymiş dr basnada zayıflayacaksın demişti malesef...

şimdi şöyle canım ben gittim benden bir dizi hormon testi istedi marmarisde devlet yada askere hastanede yaılmıyor özsele sorduk 350 yaptıramadık. tekrar memlekete gidince yaptırırız dedik. öyle tweşhis konulamadan kaldı. bende merak ediyorum şimdi pkolumuyum değilmiyim diye. adetlerim evlendikten sonra bozulmuştu ancak şimdi son 2 aydır sadece 2 gün gecikiyor. normalde de zaten 30 günde bir olurdum yani 32 günde bir oluyorum drr gittiğimden beri. korktumu ne kaydirigubbakcemile3 işte vajinal muayenede yara çıkmıştı birazcık yarada adet grecikmesi yaparmış. fitil verdi kullandım ben ona bağlıyorum artık 2 gün falan geçiyor. ama enede emin olmak istiyorum pko konusunda off off. bebişide hemen düşünmüyoruz mayıs gibi yapıcaz oturduk hesap kita yaptık. ama diğer yandam ya pko varsa ya olmazsa diyede içim içimi kemiriyorç bilmem anlatabildim mi ku<zucum boshayallersmile

canım benim i,nşallah pkolu değilsindir ve güzel aşkınıza güzel bi bebeğiniz olur canım benim ya sen benim çektiklerim,i çekmezsin inşallah adımız aynı mutluluğumuz aynı ama inşallah şu bebek konuşunda kaderimiz aynı olmaz ...........
3senedir mutlu evliliğm heray yara aldı ben her ağladıkça eşime sardım halada öle o hep idare etti benii hep destek oldu hep ben istemiyorum hala öle diyo üzülmeyeyim diye ama ben kahroluyorum onu mutlu edemediğim ve bi evlat veremediğim için keşke evlenmeseydim diyorum keşke zorum neydi daha 17 yaşında ne cahillik annnemlere kızıyorum niye verdiniz diye hep eşimi çok sevdiğimden hep onun baba olmasını istediğimden ben çok kötüyüm dayanamıyorum artık inşallah hepimiz şlifa buluruz ve isteyen herkezin evladı olur....................:sinifsinif:

bugün mukabelede yan komşunun oğlu evlenmişti daha kıza hoşgeldine gitmeden hamile olduğunu öğrendim............. tabi bende ipler koptu zaten 2 gündür içimde sıkıntı vardı oymuş zaten hergün sen kilo almışın yoksa bişeymi var diyen bi dangalak çıkıyodu kayınvalidesinin gelin hamile demesiyle ben de ipler koptu bide allah özgeyede versin artık al bi bebek çok olmadımı sen evneleli lere maruz kaldım nerdeyse ağlıcam bi esnada ben istemiyorum dedim sen istemezsin ama kocan ister kaynanan torun ister bak görümcenin ki yaşına girdi senden sonra evlenmedimi?????? nabayım ya nabayım allah bu insanları nası biliyosa öle yapsın ne eşim ne ailesi hiç biz aman beni üzmedi hiç bi konuda bu konudada ama dışardaki insanlar yetti canıma zaten ben üzülüyorum nasılda yaramı deşiyolar..............bide bi tanesi var varmı bişi artık her gördüğünde bida sorma dedim olunca ilk seni arıcam dedim bide dioki benim 7 sene olmadı olur olur üzülme ya rabbim yaaaaaaaa belki ben istemiyorum üzülmemeye çalışıyorum zorla üzüyolar teselliye bek benim 7 sene olmadı filancanın 15 seneden sonra oldu olur olur ya ben her geçen gün ölüyorum aaaaaaaaaaaaaa 15 sene sonra olabilir diye teselli mi olucam gene geldiler bana yaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ben evleneli ve çocuk isteyeli 3sene oldu görümcem ben 5 aylıkevliyken evlendi ve onunda 9 ay falan olmadı hep dertleşirdik ama onun olduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu hatta hamilelik dokuz ay çocuıkta yaşına girdi yaniş zaman su gb akıp geçiyo çalıştığım yerde üç kişi evliyiz bide kreşteyim gelde çocuk düşünme müdiremiz 30 yaşın ama benle evli yani 3 senelik evli bi çocuğu vardı küçük şimdi ikinciye hamile gün sayıyo 10 güne doğurcak diğer evli öğrermen arkadaşım oda onun peşinden hamile kaldı 2 ayı kaldı doğurcak bide mahallede benden sonra evli iki gelin var biri doğurdu biride bugün haberine aldık hamile yani anlıcanız etrafımdakiler doğum makinası gb sanki zaman benim için geçmiyoda onlar için akıyo hamile olduklarını öğrenmemle doğurmaları bir oluyo...............başka bi topikteydim hepsi hamile kaldı ama hepsi bi ben kaldım bende kalktım burayı açtım ilk zamanlar iyi geliyodu dertleşiyoduk ordakilerle şimdi gene uğruyorum topiğe ya çocuklarından bahsediyolar ya hamileliklerinde ben nere gitsem bolluk bereket ama bana gelince yok yok yokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk isyaan etmiyorum herşey allahtan ama ben çok yoruldum çok yıprandım çok üzüldüm üzülüyorum ama elimdende bişi gelmiyo gelmiyo gelmiyo rabbim kapısından boş çevirmesin bu güzel ayın hürmetine bizim yüzümüzü güldürsün evimizin neşesini versin hayırlı sağlıklı bi evlat nasip etsin inaşallah

Merhaba,
Ben de hala izmirde doktor arıyorum. karsıyaka devlet hastanesinde ali şahin kalender diye bir doktora gitmistim. kendisi erkegin spermlerini sorarken "herifin durumu nasıl?" dedi, ilk kez gittigim doktorun erkek için "herif" demesi beni dumura ugrattı. bundan baska tavsiye uzerine mitra kadın'a mitra hanıma gittim, oradayken poliklinigin diger baska bir doktorunun da konusmalarına sahit oldum; ve her ikisinin de tarzlarını sevmedim.
en son, Ege Uni'de docent olan Fatih Şendağ'ın alsancak muayenehanesine gittim, kendisini de oldukca ilgisiz buldum. acıkcası adamı secmem icin, onun devamlı hastası olmam icin ne ufacık bir sempati gosterdi, ne de yapılacak islemlerle ilgili detaylı bilgi verdi. 3'lu kan testini biz yapıyoruz dedi, oysa ki muayenehanesinde labaratuar oldugunu sanmıyorum; bu isten 150 tl istedi; eminim ki hastadan kanı alıp anlastıgı yerden kan testini yaptırıyor ve bundan bile para kazanıyor. cunku bu kadar basit bir kan testinin fiyatının 150 tl olması oldukca acayip. zaten muayene ucreti de 180 tl idi.

Herkez Erol Tavmergen'i öneriyor. Teyzem tam 20 yıl önce, adam daha Asistanken onlara tedavi oldu. Türkiyede ilk tüp bebek tedavisini başlatan doktor oymuş! Ege uni de, Şifa da ve özel muayenehanesinde çalışıyor....
Benim ilacım bittikten sonra (3 ay) ona gitmeyi düşünüyorum.
Çoğu İrenbe diyor ama bana daha önceden de yazdığım gibi, dangalakça cevap verince, adamdan hemen soğudum....alsanaalsanasmile

Herkez Erol Tavmergen'i öneriyor. Teyzem tam 20 yıl önce, adam daha Asistanken onlara tedavi oldu. Türkiyede ilk tüp bebek tedavisini başlatan doktor oymuş! Ege uni de, Şifa da ve özel muayenehanesinde çalışıyor....
Benim ilacım bittikten sonra (3 ay) ona gitmeyi düşünüyorum.
Çoğu İrenbe diyor ama bana daha önceden de yazdığım gibi, dangalakça cevap verince, adamdan hemen soğudum....alsanaalsanasmile

Ben Kent hastanesinde 140 TL civarı ödedim (muayene)
İrenbe de 135 TL ödedim
Kent hastanesinde Hormon Testi: 550 TL !!!!!!

X