Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

bana da 2 sene once pko teshisi kondu. adetlerim duzenliydi, ağrısızdı , normal kilodaydım ancak pko'ydum. asırı derecede sac dokulmem vardı, tepelerim acılmıstı, cildim - sacım cok yaglanmaya baslamıstı. soyle ki normalde 3-4 gunde bir yıkadıgım saclarım sabah yıkanıp 7 gibi eve donerken yaglı gorunuyordu. hergun mutlaka saclarımı yıkamam gerekıyordu. 1 sene yasmin ve diana35 kullandım; hiçbir degisiklik olmadı yumurtalıklarımda.
sonra da bu hapları bıraktım.
hıc duzenli surduremesem de birkac kez sogan kurune basladım. 3-5 gun maksimum devam edip bırakıyordum. bir-iki kez de incir kuru yaptım cocugum olsun diye ama onu da anca bi hafta yapabilmisimdir.
sonra bu hayıt tohumunu okudum netten. cay-kahve alıskanlıgı olmayan biri olarak isyerinde gunde bir sefer bu hayıt tohumunu ictim. sıcak suya atıyordum bir cay kasıgı kadar kiminde cok bekliyordu, kiminde az bekliyordu; kimini sıcak kimini soguk iciyordum. bu sekilde 2 tane 100er gramlık paket ictim.
sonra da yine aktardan civanpercemi aldım. onu da aynı sekilde sıcak suya bir tutam attım. bir demetin yarısı anca bitmisti ki doktora gittim. pko oldugumu, cocuk ıstedıgımı fılan soyledım ancak o da kontrolde pko filan olmadıgımı yumurtalıklarımın gayet saglıklı oldugunu soyledi.
hamile miyim, degilim, ama pkoyu atlatmak (en azından bir surelik bile olsa) gayet iyi.
yani bosuna degilmiş su yazılanlar.
size onerim doktor kontrollerinizi aksatmayın, cok kafaya takmayın bu hastalıgı ama bu otlar da gercekten rahim-yumurtalık destekleyici-koruyucu ki dogum kontrol haplarının yapamadıgını 6 ay gibi bir surede basardı.
benim de moralim bozuluyor, ben de hamile degilim, ancak en azından sorunların bir kısmı kaybolmus durumda.
acil sifalar diliyorum hepimize.

Amin hepimize,peki şimdi varmı başladığınız bir tedavi?
saç dökülmesini ben evlenmeden yaşadım,tabi herşey sonradan ortaya çıkıyor demekki,neyin ne olduğu.stres dediler falan filan birdünya söylem çeşit çeşit doktor.kortizon 2 tane vuruldum,kilo kaybı evlendim,düzelmeye başladım saçlarım çıktı tabi hepsi dökülmüştü,kilo almaya başladım,normaldim, ama 2 yıldır göbek bölgemde sadce gereksiz bir kilo alımı var ,2 yıl önce doktora gittiğimizde sorun bulamamışlardı,şimdi ise pko ya benzer bir durum dedi doktor.adetimin 2.günü tüm değerlere göre kesin konuşacağız.şimdi anlıyorum demekki o zamanlar bile benim hormon problemlerim varmış,şimdiyse aynen saçlarda gereksiz çabuk yağlanma,tüylenme ve sivilcelenme şikayetlerim var .bende forumlardan okuduğum kadarıyla kendimdeki durumu pkoya benzetiyordum doktorum da aynı görüşte bakalım neler olcak bu süreci burda paylaşmak isterim sizlerle.iyi yada kötü ne olursa,güzel bir paylaşım alanı grüşmek üzere..

canım senin hikayen nerdeyse benimkisine benziyor. bende evlendikden sonra adet düzensizlik başladı, biz baştan çocuk istiyorduk bu yüzden korunmadık hiç. o zaman daha ankarada yaşıyorduk, 2 defa polikliğe gittim düzensizliğimden dolayı, sadece ultrasona bakıldı bişeyin yok denildi gönderildim. öylece daha 2 ay bekledim sonra özel hastaneye gittim, ve oradaki doktor hemen tahminde bulundu gereken testleri yaptı ve pko çıktı. tedavime başlayacaktı adetim 3cü günü ama ya benim doktorum orda olmuyordu, diğer doktorlarda bana bakmak istemedi başkasının hastasıyım diye, ayrıcada randevu sorunları yaşadım, mesela ultrason takibi yapılcakdı ama bi türlü randevu alamıyordum hep 1-2 hafta sonrası için veriyorlardı. baktım buda olmuyor, başka özele gittim oradaki doktorda, pek akıllı çıkmadı ama yinede umudumu kesmedim klomenle tedaviye başladım orda. ilk olarak günde 2 tane içtim, ilk ay hiç yanıt vermedi yumurtalıklarım, 2 ay 3 tane oldu ve yine bişey yok, benim uyarmam üzere 3.ay ek olarak glukofen mı nedir hatırlmıyorum artık şekerhapı verdi ve günde 4 tane klomen buda olmadı ve iğne tedaviye başlıycaz dedi. bu arada bizim taşınma mevzumuz oldu ve ben tedaviyi bıraktım, zaten artık hap manyağı olmuştum. kendimce diane 35 aldım, en azından adet olayım diye, 4 ay da böyle geçti. en yakın hastane tahsin özbek olduğu için ona bi gideyim dedim, derdimi söyleyim belki anlar diye, barış bey sağolsun hemen, gereken testleri tekrar yaptı güncel olsun diye, klomen yanıt vermediği için iğne tedaviye başlıycaktık, ama rapor almam gerekiyordu. ayrıca eşimdede spermiogram istedi, tedaviye başlamadan önce. eczanelerde bu arada özel hastane raporu geçerli değil diyordu ve sopalıya gittim aynen senin gibi. belkide senin gibi aynı kasaba denk geldim, çünkü hikaye nerdeyse tıpa tıp aynı, aynı yine 5 kadınla beraber odada, ben pko hastasıyım diyorum oysa senin ne şikayetin var diyip diyip durdu, sonrada ben başkaların hastalarına bakmam dedi, bende dedim eh siz benim tedavimi devam ettirin, yok dedi üniversiteye gitmen lazım rahim filmi falan çektircen dedi, bide üstüne üstlük senin hamile kalmam çok zor hiç bir zaman çocuk sahibi olmama fikrine şimdiden alışsan iyi olur dedi. ben kendi doktorum gittim oda sağolsun iyice araştırdın rapor davasını ve özel hastane raporu geçerli olduğunu öğrendi. böylece devletlerde sürünmekden kurtuldum. adet ol yine gel dedi, adet olup gittim bu seferde kist oluşmuşdu :KK70: kısmet işte ne diyecen. dkh verdi bana bir ay için 2 hafta sonra yine gel dedi, küçülmeye başlamıştı ama 1 kutu daha önerdi tam temizlensin diye. eh şimdi hikayemin sonunda geldik, doktorum değerlerim normal seviyede olduğu için, klomeni denemek istedi son bir kez daha, iğneler konsantre olduğu için fazla uyarılıp kist oluşabilir dedi ve bu sefer amelyat gereke bilir dedi. günde 2 klomen önderdi kullandım ve büyük mucize ilk defa yumurtam gelişti ve bu ay en büyük mucizemi bekliyorum işte... hikayem bu baya uzun oldu sanırım :KK70: beklemem gereken 8 gün daha var off off

Selam cnm;
Hakikatende hikayelerimiz aynı heleki Sopalı Hast.kısmı:)))) senin adına sevindim umarım hayırlısıyla güzel haberini alırız,

ben gene adet oldum off offfff eve gideyim hepinize özel cvplar yazacağım burdaa müsait değilim ama yazdıklarınızı okuyorum hoşçakalın allah bu mubarek günlerde hep,mizin hayırlı dualarını kabul etsin evlerimizden çocuk çıvıltılarını eksik etmesin bizlerin de evlerini şenlendirsin hayırlı ramazanlar

slm kızlar ben ankaradan birsen 29 yaşındayım 7 yaşında bir kızım var .Kadın olmamızın sorunları hiç bitmiyo benide aranıza alırsanız sevinirim bende 2 senedir tedavi görüyorum yumurtalarım az çalışıyomuş 6 ay önce klomenle hamile kaldım fakat kan koyulaşması olduğu için malesef bebeğim 2,5 aylıkken düştü göbek kordonundan kan koyu olduğu için gitmemiş şuan tekrar klomen +pregly tedavisi görüyorum 16-17-18 mm olmak üzere 3 adet yumurtam gelişti çatlatma iğnesi kullandım Allah verirse haftaya belli olacak umarım şu mübarek ramazan ayında hepimizin kucağı dolar ütfen arada bilgi verin ne yaptığımızı bilelim cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler

slm birsen inşallah olmuştur canım ben aynı yöntemlerle defalarca denedim 3 senedir olmuyo olmuyo ben 3 aydır doktora gitmiyorum hayıt içiyorum günü gününe hatta saati saatine oluyorum ki ben ilaçsız 2buçuk ayda bir ilaçla bile günü gününe olamamıyodum hayıt mucize yaptı bana ama bakalım bebemide getirecek mi bekliyorum beklemedeyim ama bu ay gene olmadı oruca kalkcamız gece adet oldum allahım hakkımızda hayırlısını versin ağlasamda zırlasamda olmuyo işte tedavide olduk olmuyo olmuyo allahım eşimde tüp bebeğe de karşı nabayım nabayımmmmmmmmmmmmm

benim yumurtalarım oluyo çatlıyo ama genede olmuyo eşimdede sorrun yok anlamıyorum nabacağımı m bilmiyorum allahtan işte elden hiç bişi gelmiyo

slm kızlar ben ankaradan birsen 29 yaşındayım 7 yaşında bir kızım var .Kadın olmamızın sorunları hiç bitmiyo benide aranıza alırsanız sevinirim bende 2 senedir tedavi görüyorum yumurtalarım az çalışıyomuş 6 ay önce klomenle hamile kaldım fakat kan koyulaşması olduğu için malesef bebeğim 2,5 aylıkken düştü göbek kordonundan kan koyu olduğu için gitmemiş şuan tekrar klomen +pregly tedavisi görüyorum 16-17-18 mm olmak üzere 3 adet yumurtam gelişti çatlatma iğnesi kullandım Allah verirse haftaya belli olacak umarım şu mübarek ramazan ayında hepimizin kucağı dolar ütfen arada bilgi verin ne yaptığımızı bilelim cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler

slm ;aynı yaşlardayız ne güzelki birtane çocuğunuz var en azından buna Şükür diyelim,çok ilginç ya sonradan problem yaşanabiliyor demekki?Alah yardımcımız olsun hepberaber burdan birbirimize yardımcı olalım bari.şuan benim bildiğim kadarıyla haftaya belli olacak 2.anne adayımızsın hayırlısı olsun herzaman için ..opuyorumnanaktan

merhaba herkese iyi gecelr olsunnn... gecen ay 2 tane sağlam yumurtam vardı doktorda bende sevinçten utuk çünkü yumurta olmuyordu bende hiç. ve adettte göremiyorumm. neyse çatlatma iğnesinden sonra 18. gün adet oldum. ogün üzüldüm
amas yapacak bişey yok. rabbim bizi yetiştiriyor. sabretmek lazım arkdaşlar.

üzülmemek lazım, allahın bir bildiği vardır elbette. kiminin sorunu oluyor kimin olmuyor ve çocuğu olmuyor. sabretmek lazım beklemek lazım. bende bi çok günlerde ağladım, tek çizgi görünce ama artık o günler eskide kaldı. artık üzülmiyorum, bi hayır vardır elbette diyorum. eşimin arkadaşların 10 yıl olmamış, ikisininde hiç bir sorunu yokmuş, her tedaviyi denemişler her doktora gitmişler, en son ben gitmeden önce benim doktoruma gitmişler tavsiye üzerine; oda ne demiş biliyormusunuz? çocuk için girmiceksiniz yatağı, canınız istiyor diye, unutun demiş bebeği, doktorun tedavisi bu oldu. ve mucize gerçekletşti, kadın şimdi 6 aylık hamile ikizlerle :KK70: hemde o ay hamile kalmış.

bu son bi kaç gündür sol kasığımda hep batmalar oluyor sebep veremiyorum, hatta dün gece çok fena oldum resmen nefesim kesildi, resmen rahimden kocaman bir iğne batırıp kukudan çıkmış gibi hissettim, daha önce böyle olmuyordum, sizin bi fikriniz var mı, kullandığım ilaçlardan mı acaba ? çünkü normal şartlar altında adet sancım dahi olmuyor benim.

öpüyorum kocaman hepinizi opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

kızlar bende yenı katıldım aranıza.ben 8 senedır pko luyum.2 yıllık evlıyım.sımdı tedavıye basldım klomen kullndın gecen ay gunde 100mg.ultrasona gırdım ve 1 yumurtam gelıstı sonra doktor gun aşırı ilişkı dedı ve pazartesı hastaneye gıdıp test yaptıracam normalde bugun hastalanmam gerektı.ama olmadım dun test yaptım negatıve cıktı.bu testlerı gunum gelmeden yaptım acaba yanılabılırmı testbilmiyorumkismile lutfen cvp beklıorummmm

eğer adet gününden önce yaptıysan, kesin sonuç değildir. tam emin olabilmek için, ya kan trsti yaptır canım yada adet günün geçene dek sabret. keşke benimde günüm gelmiş olsaydı

arkadaslar selam bısey sorabılırmıym ben bu ay klomen kullandım 5 agustos adet tarıhımdı 3. gun basladım ve 5 gun içtım bugun bıraz kanamam var normalmıdır yarın doktor yumurtalıklarıma bakıcaktı ve ona gore ılışkı olacaktı. sızce bu kanama normalmı varmı bole bı durumla kardılasan?
herkese sevgıler

arkadaslar selam bısey sorabılırmıym ben bu ay klomen kullandım 5 agustos adet tarıhımdı 3. gun basladım ve 5 gun içtım bugun bıraz kanamam var normalmıdır yarın doktor yumurtalıklarıma bakıcaktı ve ona gore ılışkı olacaktı. sızce bu kanama normalmı varmı bole bı durumla kardılasan?
herkese sevgıler

valla canım ben kaç kere kullandım klomen ama hiç kanamam olmamıştı. mecbur randevuna kadar sabretmen gerekecek yada telefon aç sor.

valla canım ben kaç kere kullandım klomen ama hiç kanamam olmamıştı. mecbur randevuna kadar sabretmen gerekecek yada telefon aç sor.

saol canımumarım önemlı bısey degıldır. bır yıldır ugrasıyoruz artık tukendım. bu ayda olmazsa asılama denıycek dr. ama bu zorlu surecı nasıl atlatıcaz rabbım yardımcımız olsun.

bana sorcak olursan, aşılamadan önce iğne tedavisine başvur. çünkü benim bildiğim kadar, aşılama başarı oranı düşük

eğer adet gününden önce yaptıysan, kesin sonuç değildir. tam emin olabilmek için, ya kan trsti yaptır canım yada adet günün geçene dek sabret. keşke benimde günüm gelmiş olsaydı

evet canım gunum gectı ama ben ilaç kullanmadan adet olamıorum belkı yıne oyledır.umudum yok hiç hamıle belırtısıde yok bende ama yınede bılmıorum rabbım gınlumuze gore versın insallah.ınsallah bu sene hepımızın yuzu gulopuyorumnanaktaner

herkese sevgıler

canım bende ilk defa kullandım klomenı sadece adet agrısı gıbı belımde ve karnımda agrı oldu bu da normalmıs ama kanamayı ılk defa sende duydum daha ilk defamı bakacak doktor ultrasonda sana insallah kotu bısey yoktur allah şifa versın

X