Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Kac yillik evlisin ozel degilse yas kac? Ebe olup cocuk sahibi olamamak zor. Ama nasipten oteye yol yok olur allahin izniyle

yok cnm ne özeli yaşm 25 evet çok zor gerçekten nöbet usulü çalışıyorum ben 2 güne bir hastaneye gidiyorum ve sabaha kadar elime kaç bebek doğuyo sayısını bilmiyorum inan ama hepsinide severim sarılırım ve iç geçiririm üzlüyorumda benmde olsa keşke derim anneler emziremezler gider yardımcı olurum mama yediremezler ben yaparım bir sürü bilgi veririm benimde olsa kendi bebeğime baksam keşke ama benm bebişim çok şanslı olcak donanımlı bi annesi var sadece çok üzüyo anne-babasını naz yapıyo gelmemek için gelince ısırırım poposunu

Ben de 21 yasimdayim. Daha genciz ben cok inaniyorum olacagina sadece zamani gelmedi henuz. Keske dememek lazim duanin acamayacagi kapi yok degismeyen kaderin disinda. Ben adetim bitince klomen tedavisine basliycam insaallah. Ama tabi sanirim once hormonlar duzeltilicek ya da klomenle bir mi tedavi ediliyor acaba hic bilmiyorum yaa:44:

sen kardeşimle yaşıtsın cnm benm ben 26 ya gircem nerdeyse yani genç olan sensin benim yaşm geçiyo...
canım pco tedavisinde bebek isteyenlere ayrı tedavi uygulanıyo istemeyenlere ayrı hormonların pcodan dolayı dengesiz normalde Dr.lar pcolara direk glukofen başlıyolar ınofolic ile ama senin yumurtalıkların kötü durumda değil zannımca yada nie başlamadı bilmiyorum :44::44: klomenle ilk denemende kalırsın inş hamiş

Bana hic ilac vermedi adetlerin sadece ilac kullanirken duzenli olur birakinca yine duzensiz olursun. Bebek mi istiyorsun yoksa adetlerini duzenlemek mi dedi ben de bebek dedim. O zaman yumurta takibine baslayalim dedi. Hormon tahlili verdim. P.tesi gostericem tekrar ultrasonla bakicak bir dahaki ayda adet bitiminde takibe basliycaz insallah. Cok beklemem umarim cunku hic sabirli degilim ilk takipte hamile kalir miyim bilmiyorum. Ama insallah kalirim. Cunku cok uzarsa devam edemem maddi imkanlar yeterli degil asilama ve tup bebek icin

sabırsızlığın hemen bebek olsun diyemi yoksa maddiyattan dolaymı cnm anlamadım :44: tabiki bırakınca düzensiz olursun adetini amacın adetleri düzene sokmak ilaç kullanarak senin doktorun bilmiyorum garip geldi bana glukofen folikül geliştirmeye yardmcı oluyo zaten inofolicte gebe kalmayı kolaylaştırıyor Allah gönlüne göre versin inşallah gebe kalırsın hemen ama maddi yöndende sigortanz varsa problem olmaz cnm klomeni 3 ay kullandırıyolar şayet gebe kalamazsan iğne tedavisine geçiliyor ki iğneler gerçekten çok pahalı ben devlet memuru olduğum halde beni bile sarsmıştı

Son düzenleme:

slm canım bende ebeyim meslektasmısız:)insallah bizlerinde bebişleri olur insallah

Hemen bebek olsun diye sabirsizim yani aylarca takip yaptiramam bunalirim cok. Cunku ara veriliyormus falan.yani asilama ve tup bebek raddesine gelirse ki insaallah gelmez. Iste o zaman maddi sıkıntilar bas gosterir. Doktorum hormon testleri sonucuma gore de ilaclara baslayacak olabilir.

hımm belkide canım öyle yapcaktr doktorun ama öyle bunalırım falan deme Allahın gücüne gider insanlar aylarca yıllarca uğraşıyo tevekkül edip Allaha sığın bol bol dua et içine bizleride al o ol derse olur ben hep bu benim sınavım diye düşünüyorum ve hakkıyla geçmeyi ümit ediyorum Rabbim kimisine evlat verip sınıyo kimisine vermeyip sen elinden geleni yap gerisini Allaha bırak o herşeyin en iyisini bilir

mrb kizlar kesinlikle siz moralinizi bozmayın ben 9 ay dan beri hamile kalmaya çalişan biri olarak söliyorum arti pko da vardi ve tedavisiz hamile kaldim !! moralinizi bozmayin ve kafaniza çok takmayain ALLAH istedikden sonra herşey olur biz normal kadinlara göre sadece hemen hamile kalamiyoruz okadar =) kendinize iyi bakin ALLAH herkese nasip eder inş. kendime söz vermiştim ben hamile kalirsam pkolulara umut verecem diye kib

Hayirli ugurlu olsunbrabbim saglikla sihhatle kucagina almayi nasip etsin. Ben 1 bucuk senelik evliyim ve sadece ilk ay korundum. 17 aydir deniyoruz yani. Ha oldu ha olacak diye diye 1 bucuk sene gecti. Megerse pko varmis tedaviye basliycaz kismetse artik. Sen cok sanslisin bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…