Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Kızlar regl im tam 10 gün gecikti test yaptım şimdi negatif tek cizgi😢 neden böyle oluyor yumurtam oluşmamis ti zaten puregon iğne ile bi umut dedim ama yine hüsran "benim 15 gun testte çıkmadı" diyenler var öyle bir şey mi acaba artık gizli gizli Ağlıyorum ben agladikca eşim çok üzülüyor tam 15 ay oldu ne yapcam bilmiyorum 😭😭😭

Kızlar bizde Rabbim nasip ederse bebek istiyoruz artık eşimle ma daha kontrole gitmedik bayramdan sonra düşünüyoruz gitmeyi inşallah. Ama benim korkum 3 yıldır korunuyoruz ve merak ettiğim en çok Pko nedir belirtileri varmı yani kendimiz anlayabilir miyiz yardımcı olursanız sevinirim bide folik asit kullanmamız gerekiyormuş sanırım inofolic diye bir folik asit varmış sizce direk kullanmaya başlasam olurmu :44::44::44::44::44::44::44::44::44:

Son düzenleme:
nekadar kullandın canım kürü bende şuan glıfor 850 ve kür yapıyorum ama çok dirençlisin dedi bana dr. senin nasıldı durumun hiç tedavi gördünmü bebek için anlatırmısın lütfen :26::26::26::26:

bebek için hiç tedavi görmedim ama tam tedeviye başlamaya karar vermiştik doktor hsg çektirmemi istemişti hamile olduğumu öğrendim.
soğan kürünü 3 ay ibrahim saraçoğlunun söylediği şekilde kullandım bide hergün 1000 lik glifor kullandım tabi bide doğal beslenmeye özen gösterdim ben köyde öğretmenim yumurtayı sütü filan hep köyden aldım

bebek için hiç tedavi görmedim ama tam tedeviye başlamaya karar vermiştik doktor hsg çektirmemi istemişti hamile olduğumu öğrendim.
soğan kürünü 3 ay ibrahim saraçoğlunun söylediği şekilde kullandım bide hergün 1000 lik glifor kullandım tabi bide doğal beslenmeye özen gösterdim ben köyde öğretmenim yumurtayı sütü filan hep köyden aldım

hımm kür işe yaradı yani inşallah bakalım 3 ay kullandıktan sonramı hamiş kaldın? benmde 1 ay kullandm bitti bakalım sonucu inş.olumlu olur doğal beslenme bizde sözkonusu olamaz maalesef sen köyde görev yapıyomuşsun negüzel biz şehirdeyiz ebeyim bende bitane sütçüm var ondan süt alıp yoğurdumu kendim yapıyorum sadece yumurta vs.hep marketten yani

bu arada biraz önce profiline baktımda görev yeri afyon yazıyo bende afyonluyum canım ya:KK16::KK16: ama eşim ve benim tayımız gereği nevşehirdeyiz sen afyonlumusun çok özledimde memleketimi :KK14::KK14::KK14::KK14:

amin iyi dilekleriniz için teşekkür edeim ibrahim saraçoğlunun tarifini uyguladım tabi hergün glifor da kullandım Allah a şükür oldu ALllah hepinize nasip etsin
Bende yapayim sogani daha oncede yaptim ama aklima ne zaman geldiyse basladim.duzenli degildi. Dedigin gıbı adet oldugum gunden beri pkosluyum ailede cok bizim.kilo aldim bu aralar. Almam kolay vermem zor inş bigun bende hamileyim diyebilecegim

Kızlar regl im tam 10 gün gecikti test yaptım şimdi negatif tek cizgi😢 neden böyle oluyor yumurtam oluşmamis ti zaten puregon iğne ile bi umut dedim ama yine hüsran "benim 15 gun testte çıkmadı" diyenler var öyle bir şey mi acaba artık gizli gizli Ağlıyorum ben agladikca eşim çok üzülüyor tam 15 ay oldu ne yapcam bilmiyorum 😭😭😭

niye ağlıyorsun? ağlanacak daha önemli şeyler var hayatta. ''göz yaşları değerlidir böyle şeyler için harcama gözlerindeki incileri'' der benim biricik eşim:KK16: benim de 18 ay oldu. ama ben hiç tedavi görmedim yeni başlıyoruz daha. olacak ben inanıyorum üzme tatlı canını biz anne olmak için evlenmedik. bu dünyaya anne olmak için gönderilmedik, ağlasan da patlasan da nasipte yoksa olmaz. 10 gün gecikmiş olsa çıkardı diye düşünüyorum. yarın bir kan testi yaptır. yoksa da üzülme. çünkü hiç birşey senden ve sağlığından önemli değil:KK34:

Kızlar bizde Rabbim nasip ederse bebek istiyoruz artık eşimle ma daha kontrole gitmedik bayramdan sonra düşünüyoruz gitmeyi inşallah. Ama benim korkum 3 yıldır korunuyoruz ve merak ettiğim en çok Pko nedir belirtileri varmı yani kendimiz anlayabilir miyiz yardımcı olursanız sevinirim bide folik asit kullanmamız gerekiyormuş sanırım inofolic diye bir folik asit varmış sizce direk kullanmaya başlasam olurmu :44::44::44::44::44::44::44::44::44:

pkoda tüylenme hızlı kilo artışı kilo verememe adet düzensizliği(2-3 ayda bir adet görme) adet görememe, kısırlık oluyor. belirtileri bunlar. ya da rastgele ultrasonda farkedenler de olabiliyor belirti yaşamayıp. yumurtalıklarda inci gibi dizilmiş 2-3 milim çapında kistçikler oluyor.:KK34:

doktor sana pco teşhisi koymadıysa ınofolic başlama canm kendi kafana göre bence muayene ol doktor zaten eğer pco isen direk sana sormadan başlıyo

pkoda tüylenme hızlı kilo artışı kilo verememe adet düzensizliği(2-3 ayda bir adet görme) adet görememe, kısırlık oluyor. belirtileri bunlar. ya da rastgele ultrasonda farkedenler de olabiliyor belirti yaşamayıp. yumurtalıklarda inci gibi dizilmiş 2-3 milim çapında kistçikler oluyor.:KK34:

anladım canım teşekkür ederim benim böyle sıkıntılarım yok hamd olsun adetim düzenli şükür 30,31 günde döner süresi aynı ama hepimiz heran risk altındayız ama demekki :KK25::KK25::KK25::KK25::KK25::KK25::KK25::KK25:

anladım canım teşekkür ederim benim böyle sıkıntılarım yok hamd olsun adetim düzenli şükür 30,31 günde döner süresi aynı ama hepimiz heran risk altındayız ama demekki :KK25::KK25::KK25::KK25::KK25::KK25::KK25::KK25:

evet öyle malesef kadın olmak zor :KK31: folik asit için doktoruna danış. bir de kilo alma hormonlu, hazır, dondurulmuş gıdalar tüketme bu da tetikliyormuş pkoyu araştırmalarıma göre. kilo almak pko dostu. spor yapmak düşmanı... yine de bir jinekoloğa görün kist olayına baksın:KK34:

doktor sana pco teşhisi koymadıysa ınofolic başlama canm kendi kafana göre bence muayene ol doktor zaten eğer pco isen direk sana sormadan başlıyo

hımm anladım canım peki bu hapın içeriğini biliyor musunuz yani bir kaç arkadaşın yorumunu okudum doktorları gebelik düşünen bütün bayanlar kullanabilir yalnız gebelik oluştuğu zaman normal folik asit kullanılsın demişler. Netteki kadın doğum sitelerindeki jinekologlar da aynı şeyi yazmış.:44::44::44::44::44::44::44::44::44:

evet öyle malesef kadın olmak zor :KK31: folik asit için doktoruna danış. bir de kilo alma hormonlu, hazır, dondurulmuş gıdalar tüketme bu da tetikliyormuş pkoyu araştırmalarıma göre. kilo almak pko dostu. spor yapmak düşmanı... yine de bir jinekoloğa görün kist olayına baksın:KK34:

anladım canım yok zaten genelde akşamları yürüyüş yaparız ailecek ben pek kilolu değilim şükür 54 kiloyum evlendiğimde 44 kiloydum bi ara aldım ama direk yemeği kestim şuan dengeli yiyorum ayy bayramın geçmesini bekleyeceğiz o zaman dahaa:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

hımm anladım canım peki bu hapın içeriğini biliyor musunuz yani bir kaç arkadaşın yorumunu okudum doktorları gebelik düşünen bütün bayanlar kullanabilir yalnız gebelik oluştuğu zaman normal folik asit kullanılsın demişler. Netteki kadın doğum sitelerindeki jinekologlar da aynı şeyi yazmış.:44::44::44::44::44::44::44::44::44:

canımsın şimdi inofolic hap yani tablet şeklinde değil şase yani toz halinde sabah 2 akşam 2 aç karna içiliyor folic asit tablet günde 1 içiyosun evet gebelik isteyenlere ınofolıc veriliyor ben doktoruma sordum inofolıc kullanayımmı diye o da daha tam ispatlanmış bi ilaç değil ama istiyosan kullan dedi ama ben kullanmadım şuanda normal folıc asit kullanıyorum bende pco luyum glukofen 850 verdi dr.um onu kullanıyorum ve soğan kürü yapıyorum hatta bugün sonuncu bitiyo :KK16::KK16::KK16:

canımsın şimdi inofolic hap yani tablet şeklinde değil şase yani toz halinde sabah 2 akşam 2 aç karna içiliyor folic asit tablet günde 1 içiyosun evet gebelik isteyenlere ınofolıc veriliyor ben doktoruma sordum inofolıc kullanayımmı diye o da daha tam ispatlanmış bi ilaç değil ama istiyosan kullan dedi ama ben kullanmadım şuanda normal folıc asit kullanıyorum bende pco luyum glukofen 850 verdi dr.um onu kullanıyorum ve soğan kürü yapıyorum hatta bugün sonuncu bitiyo :KK16::KK16::KK16:

ayy bak tam denk geldi kuzum soğan kürünü ben geçen ay saraçoğlunun dediği gibi kullandım hatta günde 1 bardak içtim korkumdan ablamlar kızdılar hamile olursan belki zararı olur düşük gibi filan diye bende korktum 1 bardak içtim günde bende bu ay tam olarak yapsam mı bilmiyorum bide annem bizim aile hekimi ebelerimiz var sağlık ocağında artık tanıdık olduk anneme devamlı soruyorlar kızıyolar bana korunmayı bıraksın diye annem soğan suyunu söylemiş içmesin horman dengesini bozabilir demiş amaa:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: sinir oldumm amaaa öyle mi ki yaa:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

arkadaşlar merhaba. ben de aranıza yeni katıldım. adet görmeye başladığım günden beri bu pko ile dostuz :21: bekarken her ne kadar doktora gitsem de doktorlar tedaviden yana olmadılar. büyüdükçe geçer dediler :KK47: adet düzensizliğim,ağrı,sivilce,tüylenme hep vardı. taaa 21 yaşımda bir doktor doğum kontrol hapı verdi. sadece 2 ay kullanabildim o azaba :KK50: sonra kendimi kürlere adadım :KK9: soğan suyu kürü ile adetlerim baya düzeldi. sıkıntılaım bitti. sonra evlendim,korundum,çocuk düşünmeye başladım derkeeenn adetlerim yine bozulmaya başladı :KK52: :KK52: tabi doktorlar yine bir yıl beklemem gerektiğini söylediler. şu an bir yıl doldu,ultrasonda yine kistler görünüyo :KK52: ve ben yine soğan suyuna başladım :KK31: umarım hepimiz şifa buluruz kızlar :18:

Mellykelly Canim ben sogan kürünü cok uyguladim ama malesef bende bir ise yaramadi. Klomenle yumurta takibine basla bence erkenden. Doktorun ne diyor? Baslayalim diyor mu takibe? 1 sene dolmus bence tam zamani baslamanin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ayy bak tam denk geldi kuzum soğan kürünü ben geçen ay saraçoğlunun dediği gibi kullandım hatta günde 1 bardak içtim korkumdan ablamlar kızdılar hamile olursan belki zararı olur düşük gibi filan diye bende korktum 1 bardak içtim günde bende bu ay tam olarak yapsam mı bilmiyorum bide annem bizim aile hekimi ebelerimiz var sağlık ocağında artık tanıdık olduk anneme devamlı soruyorlar kızıyolar bana korunmayı bıraksın diye annem soğan suyunu söylemiş içmesin horman dengesini bozabilir demiş amaa:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: sinir oldumm amaaa öyle mi ki yaa:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

ne alakası var yaa Allahım yarabbim o ebelerin bişiyden anladığı yok kesinlikle canım benim bende ebeyim ve 12 tane kadın doğum doktoruyla beraber çalışıyorum ve hangisine sorduysam kullanmamı önerdi soğan kürünü ayrıca düşük falanda yaptırdığı yok kürün walla ben sağlıkçıyım ve kullanıyorum gönül rahatlığıyla faydasını gören okadar çokki bu ay bitti 2 ayım var kürü tamamlamama ve devamda edicem yani sen bilirsin ama kullanmalısın bence

Son düzenleme:
X