Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

her topiğe bakamıyorum burayada alıntı yapıldıkça bişey sorulursa cevaplamaya çalışyıorum malum kız var artık anca onun sorunalrını inceleme onun gb olanalrı okuma derdindeyiz neyse derdin o topikte kalıyosun :)

ben 6 sene doktor kapılarında gezdim cnaımr abbim ol demeden bişey olmuyo cok agladım cpok yıprandım en beklemedigim zmanda oldu bbeğim ... özelelre cok para yedirdik arabamızı satıp 3 kez aşılama yaptırdık en son 2 snee önce fakülteye başladım 1 sene rapor almaya uğraştım sonra 3 kez tüp ebbege başladık pkoda dozu tutturmak cok önemli klomenle defalarca denedik aşılama yumurta takibi olmadı hemde bisürü yumurtam varken olmadı cok yumurta iyi bişey degil zatne en fazla 3 olmalı bence benim en az 4-5-8 oluyodu 3 kez tüp ebbek iptal edildi 30 yumurtam aynı anda büyüyodu çünkü hemde en az doz iğneyle neyse en son 3 yumurtam oldu herşey süper dedik ben çatlatma iğnemi vurmayı unuttum bi gün geç vurdum ve yumurtalarım toplayamadan çatladı tüp ebebk iptal edildi agladım sızladım bu bayramda bizim için zehir olcaktı tam bayram ayıydı maf ettim kendimi temizlik yaptım okul müsamelerinde neler taşıdım okulda karneleri dagıttım son gün saglık ocana gittim akrnım arıo diye daha yumurtalarım göreli 14 gün olmuştu ve idrar testinde çıktı hamileleiğim çok şaşırdım agladım şok oldum yani rabbim ol dedimi oluveriyo umudunuzu yitirmeyin olucak allahın izniyle dogru tedavi cok önemli ilacın dozu cok önemli cok yumurta degil saglıklı yumurta elde edebilmek cok önemli

Canim cvp verdiğin için teşekkür ederim benim de senin aksine tek tük yumurtam oluşuyor. Ve Gebelik olusmuyor ne güzel keşke benim de böyle bir anim olsa bu ay artık asilama ya başlarız çok zor daha benim ne rahim filmi çekildi ne başka işlem daha çok yolun basindayim ama 1 yılı m boşa gitti allahım bebisin ve size sağlıklı uzun ömürler versin inşallah

amin sabır lazım canım zor bi süreç ama en önemlisi testler rahim filmi cekinmeden boşuna ilaçlar içme tıkanıksa bi anlamı olmaz

amin sabır lazım canım zor bi süreç ama en önemlisi testler rahim filmi cekinmeden boşuna ilaçlar içme tıkanıksa bi anlamı olmaz

Evet ama 3 Dr a gittim 3 üye cekmdi dilek asilama dediler izmire gitcem irenbe ye bakalım orda ne yapacaklar bizimde sınavım iz bu herhalde

Arkadaşlar biri banada cevap verebilir mi acaba? Bu ay 7 gün arayla 2 defa klomen kullandim ilk kullanimda muayene olmam gerekn 2 günde muayene olamadim sonra gittiğimde dr yunurta gelişmemiş dedi 2 klomeni kullandıktan sonrada gittim yine olmamış dedi ama benim kasiklarimda cok sanci vardı öylesine bi test yapayım dedim dün sabah 2ci çizgi cok silik çıktı. Ama pembemsi.belli oluyor.dayanamadim bi teste gece yaptım ama bu defa tek cizgi çıktı. Nedeni ne olabilir.

'Anne olmak istiyorum'

Canim klomen gebelik hormonu taşıyor o yüzden çıkmıştır .

Kızlar merhaba 5 ay önce 5 aylik bebeğimi ölü doğum yaptim.bu ay doktor kontrolünde klomen le tedaviye basladik yumurta takip ettik.yumurtalar 22 mm de catlatma oldum.2 gün içinde catlamadigi ultrason da görüldü.tekrar catlatmma yapildi.tekrar takip edildi catlamadi yumurtalarim 4 cm oldu.kisaca luf sendromu dedi Dr.yani catlayamayan yumurta.bu yumurtalar belki adetle atilir dedi ya da tedavi olacaksin dedi.benim gibi olan olduğu.nazil bir tedaviyle kurtuldunuz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sanırım öyle 😕 teşekkür ederim

'Anne olmak istiyorum'
Hepimiz bunun için uğraşıyoruz o kadar hormon iciyoruz iğneler yapıyoruz psikoloji de cabasi ben 4 gün geciktim akıntı da hafif kan var ama test yapmaya korkuyorum benim de yumurtam oluşmadi ama umut işte bizi bizden başka kimse anlayamaz o yüzden tedaviler imiz i mucizeleri paylaşalım Allah im isteyen herkese sağlıklı bebisler versin tez zaman da

Benim sok tüpüm yok, rahmim normalden küçük pcoluyum fazla kilo sikayetim var ilaçsız adet olamıyorum ve en kötüsüde hiç umudum yok 😢

'Anne olmak istiyorum'

Son düzenleme:
yaklaşık 13 yaşında regl oldum ve o günden beridir pkoluyum soğan kürü ve gliforu düzenli kullandım ve birkaç sat önce çift çizgiyi gördüm umudunuzu yitirmeyin tam 2 yıl sonra hemileyim Allah hepinize nasip etsin inşallah.

Bizde gorelim o gunleri:) allah kucagina almayida nasip etsin.sogani nasil kullandin ne zaman basladin

Ben de pkoluyum. Yeni ogrendim. Hormon testlerimi yeni yaptirdim. P.tesi ginu sonuclari doktoruma gostericem. Ve yumurta takibine basliycaz klomenle. Cok heyecanliyim kizlar tedavi olmayi hic istemiyordum ama bu ay da olmayinca tedaviye karar verdik ama ben cok korkuyorum nelerle karsilasicam hic bilmiyorum bu islerden hic anlamiyorum :18::44:

anlamadığın ne varsa sor cevaplayım tatlımm ben kendimi bildim bileli bu hastalıkla mücadele etmekteyim ve korunmamamza rağmen hala bebeğim olmadı görmediğim tedavi şekli kalmadı

nekadar kullandın canım kürü bende şuan glıfor 850 ve kür yapıyorum ama çok dirençlisin dedi bana dr. senin nasıldı durumun hiç tedavi gördünmü bebek için anlatırmısın lütfen :26::26::26::26:

anlamadığın ne varsa sor cevaplayım tatlımm ben kendimi bildim bileli bu hastalıkla mücadele etmekteyim ve korunmamamza rağmen hala bebeğim olmadı görmediğim tedavi şekli kalmadı

Bende sadece 3 cmlik 1 tane kist var baska kistim yok. Hormon sonuclarim yeni cikti sonuclarimi buraya yazsam sen yorumlayabilir misin? Ben bebek konusunda ümitsiz degilim sadece tedavi surecinden korkuyorum. Aci esigim cok dusuk igne batsa basarim cigligi bu yuzden korkuyorum

ozaman sen pco değilsin canım normal kist seninkiler sanırım doktor pco teşhisimi koydu sana ne dedi pco larda birden fazla minik minik gelişmeyen yumurtalar kiste dönüşüyo öyle cm lik bir büyüme olmuyo yani

ozaman sen pco değilsin canım normal kist seninkiler sanırım doktor pco teşhisimi koydu sana ne dedi pco larda birden fazla minik minik gelişmeyen yumurtalar kiste dönüşüyo öyle cm lik bir büyüme olmuyo yani

Bende adet duzensizligi var onceden ilacsiz olamiyodum ama simdi 50 gunde bir kendiligimden oluyorum. Tuylenme de var dr pkos dedi 1 kist gordu 3cmlik hormon testi yaptirdim
TSH: 4,32
FSH: 5,46
LH: 7,47
PROLAKTİN: 667
TESTOSTERON: 0,596
17-OH PROGESTERON: 1,4
DHEA-SO4: 547

Prolaktin ve dhea asiri yuksek. Digerlerini anlamiyorum hic:44:

canım bende anlamamki hiç tahlil yorumlayamam aslında sağlıkçıyım bende ebeyim ama laborant değilim üzgünm normal değerlerine bakarak anlayabilirsin ama doktorlar LH FSH ın iki katına çıktığı zaman pco teşhisini rahatlıkla koyabiliyolar

Anladim canim. P.tesi sonuclari gostericem doktora zaten. Fsh ve lh normal degerlerde. Olmasi gerektigi gibi yani. Ama belirtiler pkos oldugumu soyluyo adet duzensizligi tuylenme kilo hepsi var ama ultrason temiz :44: sende cocuk var mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…