Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

teşekkurler haksever inşlh yaradan herkesın hakkından hayırlısını verır..

ben teşekkür ederim canım gelişmeleri yazarsın merak ettiklerini sorarsın cevap veririm allah yardımcın olsun

anlamam mı cnaım bizi bizden başkası anlayamaz hamiellerin bebegi olanalrın annelerimizin eşlerimizin bile tesellileri batıyo bazen nerden bilceklerki nasıl anlıcaklarki diyoruz ben öyleydim yani aman üzülme yaşın genç filancanın şu akdar sneeden sonra oldu felan gb teselliler bile küfür gb geliyodu bazen anlaadıkalrını düşünürdüm hep sadece cocuk ahsreti cekenler anlar beni derdim burası bana iyi gelirdi bitek burdakia rkadaşlıkalrım sohbetlerim rahatlatırdı bitek içimi acımıda paylaştılar bazen cok salınca kendimi beni silkeleyip kendine gelde dediler kızdılarda sevdilerde yani ben böyle atlattım o yüzden ne kadar ihtiyacın olursa herzaman konuşabiliriz üzülme nolur sende ugraşalr bul kendine ben hep çalıştım gece kurslara gittim ehliyet aldım hatimelre sohbetlere gittim namazıma sarıldım kurana sarıldım duaya sarıldım emryem suresi cok ama cok okudum mealini okudum okudum agladım öyle güzelki bizi anlatıyo o sure bi oku bak kardeşim anlmını sonra her için sıkıldıgında okumak isticeksin

haksever canım hasta oldum bügün ama çok erken oldu:S canım çok sıkılıyor bu şekılde nasıl devam etcem bılmıyorum:S.s.

haksever canım hasta oldum bügün ama çok erken oldu:S canım çok sıkılıyor bu şekılde nasıl devam etcem bılmıyorum:S.s.

adet oldun diye üzülme olmamak o kadar kötü bişeyki adet olmadıgı için tedaviye başlayamayan üzülen arkadaşalr var adet olmak yumurtladıgını gösterir o yüzden üzülme insan adet olunca ilk gün bikaç gün dagılıyo sonra yeni ayın heycanı umudu sarıyo umudunu hiç kaybetme elinden geleni yap takdir allahın ol dedimi oluvericek ona hiçbişey zor değil

Günaydın kızlar nasılsınız görüşmeyeliHakseverciğim az kaldı doğumuna canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.Burcu sveh bebişleriniz nasıl?Büyüyorlardır artıkKızımın doğum gününede az kaldı teyzeleri yaşına girecek martta nasip olursa.Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldinizAllah sizlerede tedavi olan arkadaşlarada en yakın zamanda nasip eder inşallah.Her şey sebep bahane Allah nasip ettimi bir şekilde oluyor herşeyin hayırlısı olsun,topiğe çok sık gelemiyorum birazda boşladım farkındayım kızım yoruyor sağolsunGörüşürüz kızlar Allah'a emanet olun

uzun zamandır yazmıyordum bende bı gelısme yok kılo verdım 25 kılo kadar adetım duzene gırdı ama bebek hala yok talıhsız drlarla karsılastım hep ıyı bır dr bulamadım

uzun zamandır yazmıyordum bende bı gelısme yok kılo verdım 25 kılo kadar adetım duzene gırdı ama bebek hala yok talıhsız drlarla karsılastım hep ıyı bır dr bulamadım

25 kilo mu maşallah :) kaç kilodan kaç kiloya düştün ne kadar sürede verdin inşallah adetinde düzene girmiş gelir bebeğin doktora gittin mi prki bu süreçte ne aşamadasınız

vala aynen öle ya banada diyolar yok işte şunun şu zamn olmuş bunun bu kadar zamnda olmuş üzzülme seninde olur yaşın daha genç blmem ne bilmem ne anlıyorum onlarda yardımcı olmak istiyolar ama dedgin gibi küfür gibi geliyo resmen.sinir oluyorum ya hemen ttersliyorum flan kendimide kaybediyom çok aşırı tepki gösteriyorum ve bunu sonradan farkediyorum..bend e diyorum benim gibi olanlar ocukhasreti çekenler anlar beni diye..canım sıkıyo falan hadi diyom bi dışarı çıkayım hava alayım dha çok kahroluyom bebek kıyafetlerini görüyorum annelerinin kucaklarında bebeklerini mahfoluyorum aslında gayet normal şeyler ama bana resmen batıyo bu pko laneti vücudumu resmen ele geçirdi her bakımdan..kayın validem falan soruy sürekli deli oluyom torun istiyoz biz diye ama eşim çok büyük destekçim hemen ne çocugu ya istemiyoz biz deyip susturuyo annesi kayınvalidem falan onların tarafı biliyolar bu durumumu.. ama ben anneme falan sölemek zorunda kaldım ve bu durumuda eşim bilmiyo...valla blmiyom napcamya ... meryem suresinin mealini bende okudum aglaya aglaya aynen dedigin gibi bizleri anlatıyo ama işte herşey allahımdan.çok üzülüyorum çok aglıyorum eşimide üzüyorum isyan etmek istemiyorum ama neden ben demedende geçemiyorum..ben küçüklüğümden beri çocuk aşıgıyımdır haladaöle.. komşuların bebeklerine bakardım onlarla ounlar oynardım bayılıyorum çocuklara resmen.. bide bunlar yetmezmiş gibi geçelerde eşimin akadaşının işyerinden arkadaşının çocugu olmuş eşi dogum yapmış işte benim kocamada soruyolarmış sen yapmıyon mu fala diye biz ikincileri aldık falan filan eve geldi suratı düşük üzgün noldu dedim böle böle dedi teselli de edemiyorumki adamı kendimi edemiyom teselli onu nasıl edim ban diyo yattı omzuma hadi atık bizim de olsun çocugumuz diye resmen içime bi taş daha oturdu bende dedim inan bunu senden daha çok ben istiyorum..içim okadar sıkılıyoki hiç bişe yapmak istemiyorum. yanlız şu yazıyı şuraya yazıyorum ya sanki birazda olsun hafifliyorum çünkü bu yazdıklarım çevremdeki kimseyle konuştugum şeyler degil konuşamadıgım için insanlar herşeyi kendi kafalarına göre kuruyolar kimseyede bişe anlatmak istemiyorum o yüzden burdaki bütün arkadaşlarıma tşk ediyorum derdime ortak oldugunuz için allahım benim gibi çocuk hasreti çekenlerin bian önce kuçagını doldursun inş.

haksever canım endokrın druna gıttım ınsulın dırencım varmıs o yuzden kılo alıyormusum 123 den 98 97 ye dustum 5,5 ayda ozel bırsey yapmadım ama seker ılacı kullanıyorum gunde ıkı kere yuruyorum ısde ıse yayan gıdıp gelıyorum hepsı o kadar ama ılac ıstahımı baskıladı tatlı krızlerım olmuyor artık.inşallah cnm gelsın artık bebıs annesı cok yoruldu

hep drun kasabına denk geldım cnm daha dun yasadıklarımı paylastım burda kopyalıyıp yapıstırım hemen
yaşadıklarımı yazayımda dıger arkadaslarıma tecrube olsun.
kızlar ben pkosum 16 yasından berı var bu rahatsızlıgım.4 senedır Bebek ıcın ugrasıyorum.Manısada ımkanlar sınırlı oldugu için birde tayfun beyin ününü duyduğum için gidip görüşüp muayene olmak istedim.20 gün önce gittiğimde bugün için 11 e randevu verdıler.Günlerdir bugünü beklıyorum heyecanla.Tüm gece uyumadım Eşim iş yerinden binbir zahmetle izin aldı bende öyle tuttuk yolları gittik saat 10da ordaydık.Çok yogun ve kalabalıktı bekleyeceksınız denıldı.Oturduk bekledık.Ordakı sekreter neyın var dıye kayıt actı.Söyledım polikistik overim var diye.O ne dedi miyom mu kist mi cocuk mu ezberlemiş üçünü.Dedım benım pkosum var anlattım hastalıgımı mıyom olarak yazmıs oraya.Bizden sonra gelen hastalar gırdı muayene oldu cıktı.Ben sekreterle atıstıgım için sekreter benı beklettı.Herkes gırdı cıktı en son bız kaldık butun o yogunluk gıttı kımsecıkler kalmadı.Saat 1,30 oldu bız hala beklıyoruz.İlaç mumessıllerı ve bız kaldık sadece.Mümessil ıcerı gırebılırmıyız dr musaıtmı dıye sordu sekreter hnm. girin musaıt dedı.Bende o anda film koptu.Bende hastalara oncelık vermenız gerekır 3,5 saatır beklıyoruz herkes gırdı bızden sonra gelenler bıle bızı ne zaman alacaksınız dedım.Onlar hasta degıl mumessıl dedı bekleyın dedı.YArım saat daha bekledık.Bu sefer dr da sekreterde ortadan kayboldu.Eşim dedi bunlarla bu iş olmaz.Sekreterı oturdugu muhabbet ettıgı odada buldum ödediğim 61 tlyı gerı ıstedım ve aldımda.Ağlayarak evın yolunu tuttum.

merhaba benimde aynı bişeyler eklemek isterdim ama hemen hemen aynısı farklı bişey yazamıyorum ama olcağınıa inanmak en önemlisi :)

iyiyiz baharcım çok şükür bizde büyüyoruz işte yavaş yavaş 2 ay doldu bile dün aşımız vardı 3 tane iğne urdular kızıma çok ağladı içim gitti ben çıktım zaten odadan kaynanamla görümcem vurdurdu ama öyle çok ağladıki ayağa kaldırdı heryeri bn ne zahmetler çektm onun için onun canı acıyınca içim gidiyo.. nehir hanımda büyüdü yaa yürüyo mu annesi tam sevilmelik zamanı şimdi ısırcan heryerini ya bahar sen lohusalık bitince adet ne zaman oldun veya oldun mu. kullandığın bi ilaç var mı pco için

haksever sende bgn yrn doğurursun artık hbr et hemen hee Allah yardımcın olsun kolay doğumun olur inşaAllah.

burcuda unuttu buraları ee 2 çocuk bide iş kolay değil tabi:))

yeni gelen arkadaşlar Allah sizede yaşatıcak inşaAllah bu duyguları burda hepimz öle ümitsizdikki ama şimdi bebişlerimzden konuşuyoruz çok şükür. Allah en iyi zamanı biliyo sabredin Allah yardımcımz olsun hepimizin..

Haksever merhaba,yazdığın şey bana çok dokundu.Bilinen hikayemi (bir çok kişide olduğu gibi)eğer rahatsız olmazsanız paylaşmak isterim.

bende de pko var13 yaşımdan bu yana çekiyorum.Hayatımda 1 kez adet gördüm.o da 12 yaşımda.
Sonra doğum kontrol hapı ya da söktürücüler olmadan asla adet olamadım.

Bu durum hormonlarla beraber pskolojik durumuda etkiledi malesef..

Zaman böyle geçerken tabi evlendim..1,5 yıldır korunmadım ve doğal olarak hamile kalmadım.

Olacakları biliyordum,artık adım gibi ezberlemiştim.Doktora gidiceksin,''ilaçla ancak hamile kalırsın deneyeceğiz'' cümlesini belki defalarca duydum.

Adana' da yaşıyordum bundan 2 ay önce.Klomen+folik asit kullandım.Klomen günde 2 adet ve 10 günün sonunda tek yumurta ve 20 mm olmuştu.2 güne kadar 3 gün boyunca ilişki dedi.Sonra kontrol.

eşim farklı şehirde yaşıyordu yani şuanda benimde yaşamaya başladığım kayseride.gittim geldim yanına doktora gittiğimde bana dedği cümle şu;''çatlamamış,şimdi hayatına devam et adet olursan gel.........''

insanın yıllardır çocuğunun zor bir şekilde olacağını ya da olmayacağını bilmesi çok garip.Benimki polikistik over diil sadece POLİKİSTİK OVER SENDROMU.Yani anne karnından yumurtalıklarım gelişmemiş

ardından Kayseriye taşındım ve adet oldum.Bir umutla koştum Memorial hastanesine.Malesef 5 cm kist olmuş ve 1 ayım daha yendi.....!!

21 gün doğum kontrol hapı kullandım ve tekrar gittiğimde klomen verdi.Bu sefer günde 3 kez ve ilişki yasak.Sonrasında iğneye geçeceğiz dedi.

Umutlandığım sadece 1 cümlelerdii;Senin gibi hayatımda 1 hasta ile karşılaştım inaçtı olan.25 yaşında ve bebek sahibi oldu.Darısı sana dedi..

Şimdi bana yardım etmenizi rica ediyorum.görenler okuyanlar var ise bu süreçten sonra beni neler bekliyor??Okadar gezindim benim gibi hiiiiçç adet olmayan yok..İlaçsız adet kalmıyorum ben.

Yardımlarınız rica ederimmm

yazdıklarını okuyunca kendımı gordum bende senın gıbıyım ılacsız adet olmuyorum 16 yasıma kdr hıc adet gormeyınce annem bu kızda bır sorun var dıyıp tuttu dr yolunu dr baktı ettı derken pko teshısı koydu ve ılk reglımı 16 yasında sokturucu ilaçla gordum.Sonrasında duzene gırer dedıler bekle dedıler ama olmadı tekrar dr yolunu tuttuk ve evlenene kadar cesıtlı aralıklarla dogum kontrol hapı kullandım.Hapı kullandıgım zaman reglım hıc sasmıyor bıraktıgım anda aylarca gelmıyordu ve kılolar gelıyordu.23 yasına kadar dogum kontrol hapı kullandım 23 yasında evlendım hapı bıraktım bıraktıgım gıbı benım adet kesıldı tekrar.Bebek ıstedıgım ıcın dr yolunu tuttum 7 aydır adet olmamıstım klomen kullandım defalarca yumurtalıklarda hıc folıkul olusmadı denıldı.Gördugum en dırenclı pko hastasısın dedı her gıttıgım dr En son arastırma hastanesı endokrı bolumune gıttım bu arada sadece sokturucu ıle adet olabılıyorum.DR bır suru test yaptı cushıng sendromu vs vs vs hıc bırsey bulamadılar ve hormonlarımda hep normal cıkıyordu sadece total testeron bırazcık yuksek.İnsulın dırencım cıktı bırde seker ılacı verdı bunu gebe kalana kdr kullanıcaksın dedı 6. aydan sonra etkısı baslıcak dedı.Ve dedıgı gıbıde oldu hızlı bır sekılde kılolarım gıtmeye basladı ve 28 yasındayım hayatımda ılk defa bu ay ılacsız adet gordum hala soklardayım umarım bebekde uzaklarda degıldır.Herseyın hayırlısı olsun kısmetten oteye gecılmıyor bu haytta

canım bugun doktora gıttım gecen aydan kalıp çatlamayan yumurtan var bundan hamıle kalabılırsın dedi... kıste donusecek kadar değilmış.yumurtanın çatladığını nasıl anlayabılırım..

benim kilom sorunum olmadıgı halde senelerce içtim şeker ilacını canım kanımızı düzenliyo ve adet olmayıda saglıyo o ilac cok mükemmel bi ilaç iyi olmuş

ah canım en son fakültede sabah 7de evden cıkıp 8de doktorda oluyodum buranın bi ucunda hastane bi ucunda evim girene kadar doktora 11i geçer sonra tahlil verir öğlen verirsin 3bucukta cıkar onu alırsın gene doktora göstermen saat 5-6 olur ben hastannin ışıkları kapanıp sekreterlerden sonra cok cıktım yumurta takibinde tüp ebbek ilaçlarını vurunurken 2 günde bi bu şekildekan veriyosun gösteriyosun ömrüm çürümüştü oralarda sandalye tepelerinde o kadar zorki bu yolda yürümek o kadar zorki eşimi hiç götürmedim kimse gelmedi benimle hep yanlız gittim hep agladım bi kere eşim sperm vermeye geldi ne cok bekledik dedi ve öglene kadar hallolmuştu işimiz düşünbide o saatten sonra eve geri dön saat 8i geçer yemek yap kocaya hizmet et evi düşün onu düşün bunu düşün öyle zorduki anne olmak rabbim evladımı sag salim kucama almaı nasip etsin unutalım o kötü günleri hep mutlu olayım yavrumla herkez mutlu olsun

aynen canım eli kulagında bekliyoruz moralim baya bozuldu şuana kadar gittiğim doktora başka hastaneden randövu aldım resmen doguma 1 hafta olabilir ve ben doktorumu değiştiriyorum kavuslardan uyuyamadım moralimde çok bozuk hasta gibiyim nolur dua et canım rabbim kızına şifa versin pamugum benim aşılardan bende korkuyorum hatta iğne görünce bile bayılabilen bi tipim bu tüp bebek iğnelerini nasıl zor vuruyodu eşim hatırlıyorumdaevin içinde dört dönüyoduk bide eşimin işte oldugu saatlere denk gelince kendimle verdiğim savaşı bi ben biliyorum çocugumada iğne vurulurken emi,ninm ben daha cok aglarım

inşallah olur canım tıp cok ilerledi elbet adet olursun yumurtan oluşur klomene çogu kadın cevap vermedigi oluyo iğnelerle o zaman yumurtanı büyütürler göbekten iğneyle yumurta büyütüp takip ediyolar aşılama yada tüp bebek olarak devam edersiniz iğnelerden korkulcak bişey yok kendin vuruyosun zaten dikiş iğnesinden bile ince kıl gb ucu hani şeker hastaları kendine iğne yapıyo ya onun gb

canım bugun doktora gıttım gecen aydan kalıp çatlamayan yumurtan var bundan hamıle kalabılırsın dedi... kıste donusecek kadar değilmış.yumurtanın çatladığını nasıl anlayabılırım..

adet oldun ve çatlamayan yumurtan var doktorda bununla hamile kalabilirsin mi dedi hayret benim bildigim adetle atılmayan yumurta kist olur hiç böyle bi tabir duymamıştım ama vardır doktorun bi bildigi :44:

kıst olmusmu dıye sordum kıst olmamıs olacak kadar değil dedı onumuzdekı ay gecen aydan kalan yumurta catlamamıs olursa yanı kıste donuşurse erıtmek ıçın ılaç verıcenı söyledı

kıst olmusmu dıye sordum kıst olmamıs olacak kadar değil dedı onumuzdekı ay gecen aydan kalan yumurta catlamamıs olursa yanı kıste donuşurse erıtmek ıçın ılaç verıcenı söyledı

hayırlısı olsun canım inşallah bu ay gelir bebeğin o zman diyelim

hayırlısı olsun canım inşallah bu ay gelir bebeğin o zman diyelim

tabı canım hayırlısı ama kafam çok karışık eşim çok destek oluyo ama hasta oldumu duyunca yüzünde bı ıfade oluyo artık o ıfadeyı görmek ıstemıyorum bende çok üzülüyorum..yumurtanın çatladığını ben nasıl anlayabılırım

arkadaşlar 5 yıldır evliyim ..... polikistik over kistim var fakat hamile kalamıyorum? çoğu doktor bu engel değil diyor... ama yumurtalıklarıda tembelleştiriyor.. 2 kere tüp bebek denedim 2.sinde ikiz bebeklerim vardı fakat 2 aylık iken kalpleri durdu kaybettik.... öncelikle normal yollarla hamile kalmak istiyorum herşeyi denemdim fakat daha ne yapmam gerekiyor bilemiyorum? ankarada iyi bir doktor önerisi olan varmı? şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…