Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

tabı canım hayırlısı ama kafam çok karışık eşim çok destek oluyo ama hasta oldumu duyunca yüzünde bı ıfade oluyo artık o ıfadeyı görmek ıstemıyorum bende çok üzülüyorum..yumurtanın çatladığını ben nasıl anlayabılırım

canım o yumurtaya cok umut baglamanı istemiyorum yumurtanın büyüdügünü anlamak zor hamilelik testi gb testler var yumurta çatlayınca rengi felan degişiyomuş sanırım ateş ölçme yöntemi var mesela yumurtan çatladıgında ateşin az farkla yüksek çıkıyo başka aklıma bişey gelmedi ama akışına bırak bence doktor kontrollerinde zate yumurtanın kaç mm oldugunu söyle catlamak üzereykende şanslı 3 gün felan diye söylüyo doktorlar hayırlısı olsun inaşallah

arkadaşlar 5 yıldır evliyim ..... polikistik over kistim var fakat hamile kalamıyorum? çoğu doktor bu engel değil diyor... ama yumurtalıklarıda tembelleştiriyor.. 2 kere tüp bebek denedim 2.sinde ikiz bebeklerim vardı fakat 2 aylık iken kalpleri durdu kaybettik.... öncelikle normal yollarla hamile kalmak istiyorum herşeyi denemdim fakat daha ne yapmam gerekiyor bilemiyorum? ankarada iyi bir doktor önerisi olan varmı? şimdiden teşekkürler arkadaşlar... :KK43:

bende 6 snee sonra kavuştum bebeğime dogumu bekliyorum şimdi heycanla evet polistik over hamile kalmaya engel değil ama malsef senelerce olmayan var ama hiç anlamadan hastalıgını bilmedende cok hamile kalan var böyle tuhaf bi hastalık işte:KK50:

dogal yolalrda neler denedim neler ne hurafeleri bile yaptım herlkezin dediğini ya ondaysa şifam diye ... hayıt suyundan cok fayda gördüm ben ilaçsız günü gününe saaati saatine adet olmamı saglıyodu mesela ... sogan kürü incir kürü yapanalr var ... adetten sonra incir ceviz cok yerdim gerçekten yumurtaların büyümesine kaliteli olmasına yardımcı... sonra neler neler yaptım ptlar çüpler... buhara oturmalar , hamamalar , sütün buhusuna bile oturmuştum :KK5:allahım yarabbim insan caresiz kalınca... ama doktor kontrolü olması gereken bi hastalık bu yoksa yumurtladıgın anları yakalamam tamamen mucize...........

yazdıklarını okuyunca kendımı gordum bende senın gıbıyım ılacsız adet olmuyorum 16 yasıma kdr hıc adet gormeyınce annem bu kızda bır sorun var dıyıp tuttu dr yolunu dr baktı ettı derken pko teshısı koydu ve ılk reglımı 16 yasında sokturucu ilaçla gordum.Sonrasında duzene gırer dedıler bekle dedıler ama olmadı tekrar dr yolunu tuttuk ve evlenene kadar cesıtlı aralıklarla dogum kontrol hapı kullandım.Hapı kullandıgım zaman reglım hıc sasmıyor bıraktıgım anda aylarca gelmıyordu ve kılolar gelıyordu.23 yasına kadar dogum kontrol hapı kullandım 23 yasında evlendım hapı bıraktım bıraktıgım gıbı benım adet kesıldı tekrar.Bebek ıstedıgım ıcın dr yolunu tuttum 7 aydır adet olmamıstım klomen kullandım defalarca yumurtalıklarda hıc folıkul olusmadı denıldı.Gördugum en dırenclı pko hastasısın dedı her gıttıgım dr :KK31:En son arastırma hastanesı endokrı bolumune gıttım bu arada sadece sokturucu ıle adet olabılıyorum.DR bır suru test yaptı cushıng sendromu vs vs vs hıc bırsey bulamadılar ve hormonlarımda hep normal cıkıyordu sadece total testeron bırazcık yuksek.İnsulın dırencım cıktı bırde seker ılacı verdı bunu gebe kalana kdr kullanıcaksın dedı 6. aydan sonra etkısı baslıcak dedı.Ve dedıgı gıbıde oldu hızlı bır sekılde kılolarım gıtmeye basladı ve 28 yasındayım hayatımda ılk defa bu ay ılacsız adet gordum hala soklardayım :KK53: umarım bebekde uzaklarda degıldır.Herseyın hayırlısı olsun kısmetten oteye gecılmıyor bu haytta

çok şaşırdım :) umarım bu süreçten sonra senin için hayırlısı olur nrgz86
bu ilacı doktor bilgisi dışında almak tehlikelidir değil mi? Çünki hiçbir doktorum bana bu durumdan bahsetmedi..Ben de hızla kilo almaya başladım malesef :KK43:

inşallah olur canım tıp cok ilerledi elbet adet olursun yumurtan oluşur klomene çogu kadın cevap vermedigi oluyo iğnelerle o zaman yumurtanı büyütürler göbekten iğneyle yumurta büyütüp takip ediyolar aşılama yada tüp bebek olarak devam edersiniz iğnelerden korkulcak bişey yok kendin vuruyosun zaten dikiş iğnesinden bile ince kıl gb ucu hani şeker hastaları kendine iğne yapıyo ya onun gb :KK31:

amiinn..doktorun dediği iğnelere geçeceğiz..sanırım senin bu bahsettiğini söyledi.Bilirsin doktorların ağzından zorla kelime alırsın :):KK52:

Peki,diyelim ki iğneler verdi,kullandım vs.Hangi durumda aşılamayı yapıyor doktorlar?

yine iğnelerle çatlamaz ise kist olmasından korkuyorum :KK43:

amiinn..doktorun dediği iğnelere geçeceğiz..sanırım senin bu bahsettiğini söyledi.Bilirsin doktorların ağzından zorla kelime alırsın :):KK52:

Peki,diyelim ki iğneler verdi,kullandım vs.Hangi durumda aşılamayı yapıyor doktorlar?

yine iğnelerle çatlamaz ise kist olmasından korkuyorum :KK43:

canım nasıl klomeni kullanıp gidiyosun yumurtaların büyüklügünü takip edip catlatma iğnesi vuruyolar ya iğnelerde o şekilde ama daha sık kontrol ediliyo çünkü iğneler daha etkili ben mesela uygun dozla 2 gün de bi kontrole gidiyodum kanda testime bakılıyodu yumurtaların büyüme hzıına bakılıyodu aşırı büyüyosa doz düşürülüyo büyümüyosa cogaltılıyo pkolularda düşük dozda başlanır ilk denemelerde cok ümitlenme olurmu cnaım çünkü pkolularda önemli olan dozu ayarlayabilmek buda herkezde farklı oluyo deneyerek ögreniliyo ben 2 kez tüp bebek için iğneye başladım ilk doz 100mm di çok fazla geldi 75mm düşürdük gene fazla geldi ve iptal edildi çok yumurta oluştu... sonraki ay 75mmle başladık büyümücek gb oldu biraz yükselttik bu sefer coştular gene iptal edildi düşün 15 olgun 15 büyümeye meyilli yumurtam vardı tedaviye devam edilse ohss olma ihtimali avrdı vucut ve tüm organalr su toplamaya başlıyomş iptal ettik ve kist oluştu 2 ay bekeldik atılsın diye atılmadı sonra opresyonla aldı doktorum kistimi ondanda korkma cok kolay bişi ameliyat önlüğü flean giydirdiler çok acayip korktum hemde tek başımaydım doktorda sadece olduktan sonra yürüyebilirmiyim diye sordum tabi dedi doktor operasyondan sonra giyinip kendi kendime evime geldim düşün sonra yine başladık iğnelere bu sefer 50mmle az az düşük dozlarla devam ettik son bikaçgünde hem büyütücü hem baskılayıcı iğne vuruluyodu :) catlamasınalr diye 3 yumurtam oluştu sonra doktor dedi ertesi gün ilacı bırak sonraki gün çatlatma iğnesini vur sonraki gün gel ben akıllı onca ugraştım çatlatma iğnesini vurcam günü unuttum 2gün evvelki gece vuruncaktım sandımki bi gece önce vurunucam catlatma iğnesinden 36 saat sonra çatlıyo çünkü yumrutalar offf geç vurdum iğneyi gittim bi baktık yumurtlaarım catlamış catlamadan toplamak gerekiyo tüp bebekte perişan oldum agladım eşime bırak beni dedim maf oldum o hastan ebahçesinde çünkü yorulmuştum tükenmiştim:KK5: sonra boş geçmesin ayımız diye aşılama yaptık sonra hiç aklıma getirmedim olmucak diye anaokulu öğretmeniyim yılsonu gösterileri piknikleri ip atlamışlıgım bile var:21::KK52: ama tüp ebebk olsaydı hiç kıpırdamazdım yatardım kurardımda kurardım olmazdı böyle kafamdan attım veeeeeeeeeeeeeeeeee okulun son günü karın agrısı diye gittigim saglık ocanda gazın var diyen doktora ragmen test yapan kıymet hemşirem sayesinde hamile oldugumu öğrendim:KK31: daha 14 ünde adet olmuştum en son 27 sinde yumurtalarımın çatladıgını gördüm aşılama oldum 14 ündede anne oldugumu öğrendim düşün daha 2 haflık 3 haftalıktı bebeğim :)) yani dicem oki doz ayarlanana kadar sabırlı ol olurmu canım ve kafanı oyala başka şeylerle takılıp kalma en önemlisi morel:KK31:

ya pko agrı yaparmı acaba kasılma falan batma gibi ?

yumurtan büyüyosa felan onun batmaları olabilir adet batmaları olabilir beim agrılı geçerde adetlerim

Selam bende pcolu olanlardanım ve 4 yıldır mücadele ediyorum bir yol katedemedim..

Tedavideydim şuan adetimi bekliyorum..adetlerim düzensizdir hep.

bu ay ganolf 75ml kullandık ve davamında 2 doz ovitrelle..

doktorum 15 gün sonra adet tarihin dedi ancak aklıma takılan

çatlatma iğnesini vurdugum günü sayacakmıyım yoksa iğneden bir gün sonrasınımı sayıcam..

20 ocak çatlatma iğnesi olmustum.

Bilginiz varmı acaba yardımcı olabilir misiniz:26:

Selam bende pcolu olanlardanım ve 4 yıldır mücadele ediyorum bir yol katedemedim..

Tedavideydim şuan adetimi bekliyorum..adetlerim düzensizdir hep.

bu ay ganolf 75ml kullandık ve davamında 2 doz ovitrelle..

doktorum 15 gün sonra adet tarihin dedi ancak aklıma takılan

çatlatma iğnesini vurdugum günü sayacakmıyım yoksa iğneden bir gün sonrasınımı sayıcam..

20 ocak çatlatma iğnesi olmustum.

Bilginiz varmı acaba yardımcı olabilir misiniz:26:

as :KK42:aşılama mı yaptınız acaba :26:eek:rasını anlamadım bugün yarın test gününüz demekki ... ben en son tedavimde 25inde çatlatma iğnemi oldum 27sinde aşılama oldum ama zaten yumurtalarım çatlamıştı utrasyonda gördük bigün önce ilişki yapmıştık unutmuştum çünkü çatlatma iğnemi çatlıcakalrını biliyodum önlem aldık:KK1:yani tahminimce 26sında oldu bebeğimiz hamile oldugumu 14ünde öğrendim yani 16-17 gün sonra idrarda çıkmıştı ... yani hamile olup olmadıgını merak ediyosan test yapabilirsin testte cıkmasada kanda baktırabilirsin inaşşallah hamilesindir:KK31:

as :KK42:aşılama mı yaptınız acaba :26:eek:rasını anlamadım bugün yarın test gününüz demekki ... ben en son tedavimde 25inde çatlatma iğnemi oldum 27sinde aşılama oldum ama zaten yumurtalarım çatlamıştı utrasyonda gördük bigün önce ilişki yapmıştık unutmuştum çünkü çatlatma iğnemi çatlıcakalrını biliyodum önlem aldık:KK1:yani tahminimce 26sında oldu bebeğimiz hamile oldugumu 14ünde öğrendim yani 16-17 gün sonra idrarda çıkmıştı ... yani hamile olup olmadıgını merak ediyosan test yapabilirsin testte cıkmasada kanda baktırabilirsin inaşşallah hamilesindir:KK31:

Bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim canım ve bebeğine sağlıcakla kavuşmanı diliyorum:KK16:

İğne tedavisine başladık ama aşılama yapmayalım dedi doktorum eğer olmazsa sonraki aya yapıcaz dedi.

Çok heyecanlıyım aklımdan atmaya çalısıyorum ama yok saat sayıyorum bat bugün yarın olunca:KK31:

şuanda merak içerisindeyim ama test yapmaya cesaretim hiç yok..

4 yıldır ilk defa evde gebelik testi stoğu yapmadım :KK1:

Oluruna bıraktım diyorum ama bir yandan da içim içimi yiyor:26:

Bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim canım ve bebeğine sağlıcakla kavuşmanı diliyorum:KK16:

İğne tedavisine başladık ama aşılama yapmayalım dedi doktorum eğer olmazsa sonraki aya yapıcaz dedi.

Çok heyecanlıyım aklımdan atmaya çalısıyorum ama yok saat sayıyorum bat bugün yarın olunca:KK31:

şuanda merak içerisindeyim ama test yapmaya cesaretim hiç yok..

4 yıldır ilk defa evde gebelik testi stoğu yapmadım :KK1:

Oluruna bıraktım diyorum ama bir yandan da içim içimi yiyor:26:

ben teşekkür ederiminşallah evinizde bayram neşesi gelir çok güzel oluyo o ilk anlar:KK31:

bende son bikaç senedir asla test yapmıyodum saglık ocandaki ebede sini rederdi beni hasta olup gitmeye korkuyodum hemen test yapıyodu bana ilaç vercez olmaz diye hep aglatıyodu sinir oluyodum:KK5: bu seferde öyle oldu karnım nasıl agrıyo kac gün dayandım karneleri vereyim son günler diye sonra okulun son günü gittim hatta kapancaktı saat 4bucuk felandı doktor muane etti gaz var dedi tam ilaç yazıyodu ebe girdi odaya hg özge felan neyin var karnıma rıyo dedim adet oldunmu dedi yok olmadım ama bu ay olmaz bişey böle böle tüp ebebk iptal oldu dedim oda olmaz test yapalım dedi benim gözler doldu hayır istemiyorum dedim yok yapıcaz daha dedim 15 gün felan oldu zaten olsada cıkmaz yok tutturdu yapalım deli etti beni beraber lavaboya gittik dedim senin yüzünden hasta olup gelemiytorum sitemiyorum test yapmak koalymı orda tek çizgi görmek dedim olsun yap bakalım dedi anam idrarımı bi damalttık hemen çıktı 2 çizgi ben başladım aglamaya ama elim ayam boşaldı sinirlerim bozuldu böle o duyguyu anlatama ebede gülüyo aglıyo oda dedi sende oluncada aglıyosun olmayıncada dedi:KK1: insan testlerden bile korkuyo bi süre sonra inşallah seninde meleğin gelmiştir:KK31:

ben teşekkür ederiminşallah evinizde bayram neşesi gelir çok güzel oluyo o ilk anlar:KK31:

bende son bikaç senedir asla test yapmıyodum saglık ocandaki ebede sini rederdi beni hasta olup gitmeye korkuyodum hemen test yapıyodu bana ilaç vercez olmaz diye hep aglatıyodu sinir oluyodum:KK5: bu seferde öyle oldu karnım nasıl agrıyo kac gün dayandım karneleri vereyim son günler diye sonra okulun son günü gittim hatta kapancaktı saat 4bucuk felandı doktor muane etti gaz var dedi tam ilaç yazıyodu ebe girdi odaya hg özge felan neyin var karnıma rıyo dedim adet oldunmu dedi yok olmadım ama bu ay olmaz bişey böle böle tüp ebebk iptal oldu dedim oda olmaz test yapalım dedi benim gözler doldu hayır istemiyorum dedim yok yapıcaz daha dedim 15 gün felan oldu zaten olsada cıkmaz yok tutturdu yapalım deli etti beni beraber lavaboya gittik dedim senin yüzünden hasta olup gelemiytorum sitemiyorum test yapmak koalymı orda tek çizgi görmek dedim olsun yap bakalım dedi anam idrarımı bi damalttık hemen çıktı 2 çizgi ben başladım aglamaya ama elim ayam boşaldı sinirlerim bozuldu böle o duyguyu anlatama ebede gülüyo aglıyo oda dedi sende oluncada aglıyosun olmayıncada dedi:KK1: insan testlerden bile korkuyo bi süre sonra inşallah seninde meleğin gelmiştir:KK31:

Ne güzel bi süpriz yapmış bebeğin sana ama karın ağrıysıyla annem ben geldim demiş : )
İnşallah banada nasip olur..Sağlık ocağı olsun eczane olsun neredeyse akraba olduk.
Eczaneye şimdi girsem ne istediğimi söylemeden 2-3 kutu test koyuyorlar önüme.
Bir idrar testi kesmiyordu beni negatif görünce bahaneler başlıyordu kesin test yanlıştı,
hem daha erken yaptım,yok yok sabah idrarıyla yapmadığım için çıkmadı biliyorum vs gibi yalanlarla avunurdum.
En son çare kan testine koşardım tabi ağlayarak girer ağlayarak eve dönerdim..
Bu ay ilk defa ama ilk defa tepkisizim enazından testlerle uğraşmıyorum günüm geçerse koşucam yine tabi : )
Rabbim hayırlısını versin inşallah bu defa benimde mucizem gelmiş olsun inşallah.

Son düzenleme:
yumurtan büyüyosa felan onun batmaları olabilir adet batmaları olabilir beim agrılı geçerde adetlerim[/QUOTE]

ya dün agrım vardı biraz bugünde sabah kalktıgımda akıntıyla karışık kan falan geldi peçeteye.. anlamadım adet olamaz heralde ya daha bugün adetimin 13.günü :S

Ne güzel bi süpriz yapmış bebeğin sana ama karın ağrıysıyla annem ben geldim demiş : )
İnşallah banada nasip olur..Sağlık ocağı olsun eczane olsun neredeyse akraba olduk.
Eczaneye şimdi girsem ne istediğimi söylemeden 2-3 kutu test koyuyorlar önüme.
Bir idrar testi kesmiyordu beni negatif görünce bahaneler başlıyordu kesin test yanlıştı,
hem daha erken yaptım,yok yok sabah idrarıyla yapmadığım için çıkmadı biliyorum vs gibi yalanlarla avunurdum.
En son çare kan testine koşardım tabi ağlayarak girer ağlayarak eve dönerdim..
Bu ay ilk defa ama ilk defa tepkisizim enazından testlerle uğraşmıyorum günüm geçerse koşucam yine tabi : )
Rabbim hayırlısını versin inşallah bu defa benimde mucizem gelmiş olsun inşallah.

inşallah canım bende öyle testi alıp sabah idrarını bekeldigim cok oldu ama gebeligimi akşam saatlerinde öğrendim olunca öyle bi çıkıyoki zaten dediğim ilk şey o oldu dmek başında saatlerce bekelemem gerek yokmuş olunca damlatır damaltmaz çıkıyo çünkü o testlerin başında az mı aglamadım az mı beklemedim çöpe atsamda sabah gene bi umutla bakmadım mı puff allahım cok şükür:KK31:

ya dün agrım vardı biraz bugünde sabah kalktıgımda akıntıyla karışık kan falan geldi peçeteye.. anlamadım adet olamaz heralde ya daha bugün adetimin 13.günü :S

yerleşme sırasında bebek varsada böle kan gelen oluyo ama ümit etmeni istemem inşallah öyledir benim adetlerim hep geçiktiğinden bilemiyorum erkende adet olcak olabilirsin bu hormon ilaçalrı ara kanamalarda yapıyo ama sanki adet olcak gb leke geliyo ama adet gelmiyo 1 hafta sonra geliyo mesela :44:

yerleşme sırasında bebek varsada böle kan gelen oluyo ama ümit etmeni istemem inşallah öyledir benim adetlerim hep geçiktiğinden bilemiyorum erkende adet olcak olabilirsin bu hormon ilaçalrı ara kanamalarda yapıyo ama sanki adet olcak gb leke geliyo ama adet gelmiyo 1 hafta sonra geliyo mesela :44:[/QUOTE]

anladım saol.. ya nebiim birden görünce şok oldum ne oluyoz diye..ben adet olamıyom ilaçsız pek 1 ay söktürücü kullanıyorum mesela adet oluyrum diger ayda ilaçın etkisinden mi bilmem az kanamaylada olsa kendiliginden bi kanamam adetim oluyo. ama 3. ay olmuyo malesef..önümdeki adet olma zamnımda ilaçtan sonra 3. ayım olcak o yüzden benim hap içmemden adet olmam mucize gibi ondan şaşırdım yani :KK70:

canım nasıl klomeni kullanıp gidiyosun yumurtaların büyüklügünü takip edip catlatma iğnesi vuruyolar ya iğnelerde o şekilde ama daha sık kontrol ediliyo çünkü iğneler daha etkili ben mesela uygun dozla 2 gün de bi kontrole gidiyodum kanda testime bakılıyodu yumurtaların büyüme hzıına bakılıyodu aşırı büyüyosa doz düşürülüyo büyümüyosa cogaltılıyo pkolularda düşük dozda başlanır ilk denemelerde cok ümitlenme olurmu cnaım çünkü pkolularda önemli olan dozu ayarlayabilmek buda herkezde farklı oluyo deneyerek ögreniliyo ben 2 kez tüp bebek için iğneye başladım ilk doz 100mm di çok fazla geldi 75mm düşürdük gene fazla geldi ve iptal edildi çok yumurta oluştu... sonraki ay 75mmle başladık büyümücek gb oldu biraz yükselttik bu sefer coştular gene iptal edildi düşün 15 olgun 15 büyümeye meyilli yumurtam vardı tedaviye devam edilse ohss olma ihtimali avrdı vucut ve tüm organalr su toplamaya başlıyomş iptal ettik ve kist oluştu 2 ay bekeldik atılsın diye atılmadı sonra opresyonla aldı doktorum kistimi ondanda korkma cok kolay bişi ameliyat önlüğü flean giydirdiler çok acayip korktum hemde tek başımaydım doktorda sadece olduktan sonra yürüyebilirmiyim diye sordum tabi dedi doktor operasyondan sonra giyinip kendi kendime evime geldim düşün sonra yine başladık iğnelere bu sefer 50mmle az az düşük dozlarla devam ettik son bikaçgünde hem büyütücü hem baskılayıcı iğne vuruluyodu :) catlamasınalr diye 3 yumurtam oluştu sonra doktor dedi ertesi gün ilacı bırak sonraki gün çatlatma iğnesini vur sonraki gün gel ben akıllı onca ugraştım çatlatma iğnesini vurcam günü unuttum 2gün evvelki gece vuruncaktım sandımki bi gece önce vurunucam catlatma iğnesinden 36 saat sonra çatlıyo çünkü yumrutalar offf geç vurdum iğneyi gittim bi baktık yumurtlaarım catlamış catlamadan toplamak gerekiyo tüp bebekte perişan oldum agladım eşime bırak beni dedim maf oldum o hastan ebahçesinde çünkü yorulmuştum tükenmiştim:KK5: sonra boş geçmesin ayımız diye aşılama yaptık sonra hiç aklıma getirmedim olmucak diye anaokulu öğretmeniyim yılsonu gösterileri piknikleri ip atlamışlıgım bile var:21::KK52: ama tüp ebebk olsaydı hiç kıpırdamazdım yatardım kurardımda kurardım olmazdı böyle kafamdan attım veeeeeeeeeeeeeeeeee okulun son günü karın agrısı diye gittigim saglık ocanda gazın var diyen doktora ragmen test yapan kıymet hemşirem sayesinde hamile oldugumu öğrendim:KK31: daha 14 ünde adet olmuştum en son 27 sinde yumurtalarımın çatladıgını gördüm aşılama oldum 14 ündede anne oldugumu öğrendim düşün daha 2 haflık 3 haftalıktı bebeğim :)) yani dicem oki doz ayarlanana kadar sabırlı ol olurmu canım ve kafanı oyala başka şeylerle takılıp kalma en önemlisi morel:KK31:

yumurtan büyüyosa felan onun batmaları olabilir adet batmaları olabilir beim agrılı geçerde adetlerim

Canım açıklaman için çok teşekkür ederim.Allah bebeğine sağlıkla kavuşmanı nasip etsin.
Rahatlattın beni :) yarın bende gidicem kontrole bakalım neler olucak yazarım sana :)

kocaman sevgiler...

canım o yumurtaya cok umut baglamanı istemiyorum yumurtanın büyüdügünü anlamak zor hamilelik testi gb testler var yumurta çatlayınca rengi felan degişiyomuş sanırım ateş ölçme yöntemi var mesela yumurtan çatladıgında ateşin az farkla yüksek çıkıyo başka aklıma bişey gelmedi ama akışına bırak bence doktor kontrollerinde zate yumurtanın kaç mm oldugunu söyle catlamak üzereykende şanslı 3 gün felan diye söylüyo doktorlar hayırlısı olsun inaşallah

bende 6 snee sonra kavuştum bebeğime dogumu bekliyorum şimdi heycanla evet polistik over hamile kalmaya engel değil ama malsef senelerce olmayan var ama hiç anlamadan hastalıgını bilmedende cok hamile kalan var böyle tuhaf bi hastalık işte:KK50:

dogal yolalrda neler denedim neler ne hurafeleri bile yaptım herlkezin dediğini ya ondaysa şifam diye ... hayıt suyundan cok fayda gördüm ben ilaçsız günü gününe saaati saatine adet olmamı saglıyodu mesela ... sogan kürü incir kürü yapanalr var ... adetten sonra incir ceviz cok yerdim gerçekten yumurtaların büyümesine kaliteli olmasına yardımcı... sonra neler neler yaptım ptlar çüpler... buhara oturmalar , hamamalar , sütün buhusuna bile oturmuştum :KK5:allahım yarabbim insan caresiz kalınca... ama doktor kontrolü olması gereken bi hastalık bu yoksa yumurtladıgın anları yakalamam tamamen mucize...........

canım benım benım yumurtalarımda gelışmıyodu pk vardı 85 kıloydum doktor zayıflıycan dedı sımdı zayıfladıkca normale dönuyo kendılığnden buyuyo arada ılac takvıyesı alıyorum ıncır ve havuc gercekten buyuk etkısı var ama dedığın gıbı doktor kontrolu şart bıde hayıt suyu demışssın nasıl bısey nerden bulabılırım?

ablam hamileymiş allahım hem sevindim hem kahroldum daha yeni evli 5 aylık..anlatırken içime ateş parçaları düştü resmen mahfoldum..psikolojim ruh halim berbat..:S :S :KK43: napcam ben ya

canım benım benım yumurtalarımda gelışmıyodu pk vardı 85 kıloydum doktor zayıflıycan dedı sımdı zayıfladıkca normale dönuyo kendılığnden buyuyo arada ılac takvıyesı alıyorum ıncır ve havuc gercekten buyuk etkısı var ama dedığın gıbı doktor kontrolu şart bıde hayıt suyu demışssın nasıl bısey nerden bulabılırım?

aktarda satılıyo canım ot halide var demleyip içiyosun ben hazır suyunu almıştım 1ltlik su hazır şişede cay bardanın 4te 1i hayıt suyu koyup gerisini normal su tamamalyıp içiyosun be cok faydasını gördüm onun hazır suyunu al insan demlemeye üşeniyo:KK53:

ablam hamileymiş allahım hem sevindim hem kahroldum daha yeni evli 5 aylık..anlatırken içime ateş parçaları düştü resmen mahfoldum..psikolojim ruh halim berbat..:S :S :KK43: napcam ben ya

canım çok zor biliyorum ama bu dönemi güzel geçir şimdi ablam görmcem etrafımda fır dönüyolar ama ben onlara hiç yardıme tmedim sevinçlerini paylaşmadım üzdüm herkezi bide ben evlendim 6 ay sonra görümcem evlendi hamile kaldı onun şokunu atlatamadan ablam hamile kaldı onu atlatamada görümcem 2.yi yaptı deli gb olmuştum artık :KK50: yeni hamile kaldıgımdad ahep rüyalarımda ikisini hamile görüydum diyodum sakın ha tutun şeyinizi ben sadece hamile olcam hepiniz benle ilgilenceksiniz diyodum:KK9: sabırlı ol önce cok yanıyo için hamilelik süreci zor ama dogunca seversin yegenlerim cocum gb benim:KK31:

canım çok zor biliyorum ama bu dönemi güzel geçir şimdi ablam görmcem etrafımda fır dönüyolar ama ben onlara hiç yardıme tmedim sevinçlerini paylaşmadım üzdüm herkezi bide ben evlendim 6 ay sonra görümcem evlendi hamile kaldı onun şokunu atlatamadan ablam hamile kaldı onu atlatamada görümcem 2.yi yaptı deli gb olmuştum artık :KK50: yeni hamile kaldıgımdad ahep rüyalarımda ikisini hamile görüydum diyodum sakın ha tutun şeyinizi ben sadece hamile olcam hepiniz benle ilgilenceksiniz diyodum:KK9: sabırlı ol önce cok yanıyo için hamilelik süreci zor ama dogunca seversin yegenlerim cocum gb benim:KK31:[/QUOTE]

ya zaten benim 2 tane diger ablamdanda yegnim var dedigin gibi kendi çocuklarım gibi seviyorum canımın bi parçası gibi..onlaroldugunda böle durumlarım yoktu bekardım.. nebilim şimdi bende istiyomda olmuyo rahatsızım ya oda benden sonra evlenip hamile kalınca çok kötü oldum.. allahım yardımcım olsun ne diym.. ama berbat bi duygu yani..

herkese iyi akşamlar haksever hikayeni okudum ve çok duygulandım.
6 Sene beklemişsin meleğin için umarım sağlıcakla alırsın kucağına:emir_bebek::emir_bebek:
bende 25 yaşındayım yaklaşık 2 senelik evliyim
1,5 senedirde bebek istiyoruz.
geçen hafta laporoskopi oldum kistim alında ve bir tıkalı tüpüm açıldı.
ama bende pkoda var 8 ay falan olmuş başlayalı ve ben çok korkuyorum bir sürü şey okudum nette bununla ilgili
gebeliği zorlaştırıyor falan diye bana ne önerirsin canım.
bu arada daha dikişlerim bile duruyor çok mu acele ediyorum:26::26:

herkese iyi akşamlar haksever hikayeni okudum ve çok duygulandım.
6 Sene beklemişsin meleğin için umarım sağlıcakla alırsın kucağına:emir_bebek::emir_bebek:
bende 25 yaşındayım yaklaşık 2 senelik evliyim
1,5 senedirde bebek istiyoruz.
geçen hafta laporoskopi oldum kistim alında ve bir tıkalı tüpüm açıldı.
ama bende pkoda var 8 ay falan olmuş başlayalı ve ben çok korkuyorum bir sürü şey okudum nette bununla ilgili
gebeliği zorlaştırıyor falan diye bana ne önerirsin canım.
bu arada daha dikişlerim bile duruyor çok mu acele ediyorum:26::26:

laporoskopi cok olmak istedim ama hep doktorlarım red etmişti:18:gerek yok diye bi arkadaş olmuştu benim cok kiloluydu bide eti cok morarırmış nasıl mosmor olmuştu karnı dikişleri felan baya agır bi ameliyat gbydi onun ondan sonra istemedim bida korktum:KK53:

benim kistim alttan alındı:KK17: hiç anestesi felan olmadım agrı sızı olmadan cok güzeldi ondan sonraki ay hamile kaldım inşallah seninde öyle olur:KK31: doktorun ne dedi cnaım ne kadar süre sonra başlıcaksın tedaviye ben kistim alınınca iğneyle yumurtalarım büyütülüp çatlatıldı aşılama oldum yani tedavi ol zamanın gelince:KK31: o ameliyatı bilmedigim için yönlendiremiyorum ama peşini bırakma umudunu kaybetme kilo sorunun varmı bilmiyorum cnaım o arkadaşımı dün gördüm hala cok kilolu ve olmamış senelerdir görüşmüyoduk cok züüldüm rabbim kimseyi bunaltmasın :KK50: kilo cok önemli yumurtlamada saglıklı yumurtalar elde edilmesi için rabbim yar ve yardımcın olsun

güzel duaların içinde çok teşekkür ederim:KK16:

X