Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

aynen canım ya biz bereket kolay atlatık dışarda özelde yani tüp bebek yapmadık son 2 senedirde devlete gidiyordum 4 aşılama sayısız yumurta takibi doktor muaneleri falan filan işte tabi ruh halimizin bozulması psikolojimizin alt üst olmasını saymaz<sak rabbim saglık versinde dünyalarını veresin geliyo evlat için hasreti özlemi çok zor canımızı isteseler vercektik çok şükür rabbim sonunda öucizelerini gönderdi şimdi dogum parası neyin fazla geliyo allahım diyorum normal insanalr gb hamile kalıp devlette dogurcam bidahakine diyorum zeynebim gelsin saglıklada gönül yorgunlugumuzu alsın

öle valla canımızı isteselerde verirdik ne günlerdi yaaa.. şimdi okadar güç bulamıyorum kendimde o yorgunlukları yaşayabilirmiyim tekrar bilmiyorum. 2.si kendiliğinden gelr inşaAllah.. Allah hafsama ömür versin olmasada bi tane yeter heralde:) senn belli oldu mu doğum şeklin zeynep hanm doğum pozisyonunu almışmı

32.haftada almamıştı canım doktor 2 hafta onra gel dedi ama ben arayı açtım doktor doktor hep masraf valla eşiminde iler zor şu sıra gitmedim salıya randövu aldım tam 36 olucaz bakalım döndümü hiç dönmüş gb gelmiyo bana ama hayırlısı olsun korkuyorum zaten hertürlü dogurmaktan çok cesaretliydim tırsıyorum artık:18: aynen 2. için bu kadar çabalamam diyorum en azından öyle üzülmeyiz dimi canım evlat kokusunu tattırsın rabbim de 2. olmazsada yine elimizden geleni yaparız ama bu kadar kahrolmayız

meraba kızlar sizlere bişe sorucam bende de pko var klomen kullandım ben 1 ay ama hiç işe yaramadı tam tersi degerlerim geriledi doktorum bu klomenin bende bir etkisi olmadıgını vücudumun direnç gösterdigini ve igne tedavisine geçicegmizi söledi.. heyet raporu çıkaralım dedi başvurdum 7 şubata gün verdiler allah nasip ederse çıkcak inş raporum.şimdi size sorcagım şeye gelim şimdi bu igne tedavisi aşılamamı oluyo yoksa sadece ignede tedavi için uygulanıyomu ha bu arada igneler yumurtalarımı geliştirmek için bide çatlatma ignesi de var... cevaplarınızı bekliyorumm.

meRHABAA CANIM TABİKİ ELİMDEN GELDİGİNCE YARDIM ETMEK İSTERİM İNSAN KENDİNİ BU BEBEK TEDAVİSİNDE BİLMEDİGİ Bİ LABİRENTTE GB HİSSEDİYO ÖNCELİKLE TELAŞ ETME SAKİN OL ÇÜNKÜ SIKINTIDAN HORMONLAR ALT ÜSTÜ OLUYO VEPKOLULAR İÇİN BU İYİ DEĞİL
SORUNA GELİNCE İĞNEYLE YUMURTALARINI BÜYÜLTÜP GENE İĞNEYLE ÇATLATICAKALR İSTERSEN CATLATMA İĞNESİNDEN SONRA AŞILAMA YAPARLAR DOKTORUNLA KARAR VERİCEKSİNİZ ONU GEREKLİ GÖRÜRSE AŞILAMA YAPAR YAADA YUMURTALARINI ÖĞNEYLE BÜYÜTÜP İĞNEYLE ÇATLATTIKTAN SONRA 3 GÜN İÇİNDE İLİŞKİ ÖNERİP NORMAL YOLLA DENERSİNİZ BİKAÇ KERE BUNADA YUMURTLAMA TAKİBİ DENİLİYO BU AŞAMADA SNEİN DEGERLETRİN EŞİNİN DEGERLERİ ÇOK ÖNEMLİE GER EŞİNDEDE SPERM PROBLEMİ VARSA DOKTOR AŞILAMA ÖNERİR AMA SADECE PROBLEM SENİN YUMURTLAMAMNSA İĞNEYLE BÜYÜYTÜP BİKAÇKEZ NORMAL İLİŞKİ ÖNEREBİLİRLER BU ARADA AŞILAMANINDA NORMAL Bİ İLİŞKİDEN HİÇBİ FARKI YOK SADECE SPERMLER YIKANIYO EN HIZLILARI EN GÜZLLERİ ŞIRINGAYLA SANA ENJEKTE EDİLİYO AGRI YOK ACI YOK KORKULCAK BİŞEY YOK MUANE KOLTUGUNDA YAPILIYO AŞILAMA O YÜZDEN DOKTORUNDA AŞILAM DERSEDE DENEYİN O ŞEKİLDE NORMALE GÖRE YÜZDE 10-20 GB ŞANSINIZ ARTABİLİR BAŞKA SORUN OLURSA GENE YARDIMCI OLMAK SİTERİM

Öncelikle Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah bizde o günleri görürüz. Bende bişeyler sormak istiyorum sana.. Bu rapor çıkarma nasıl oluyo, neler yapmak gerekiyor öğrenmek istiyorum canım cevaplarsan çok sevinirim..

çok teşekkür ederim sorumu cevapladıgın için ve bu formu açtıgın için formu baştan okuyabildigim kadarıyla okudum ve seninde en snunda hamile oldugunu gördüm inan çok sevindim alah inşş saglıkla kucagına almayı nasip etsin evladını.. neler yaşadıgını falan okudum baya zor bi durum senin yazdıklarını okuyunca kendimi buldum resmen..bu arada adın özgeymiş benim adımda özge adaşız..bana gelince eşimde bi problem yok allaha çok şükür bi benim ymurtlama problemim var..bakalım nasip..allahım ol dedigi zamn olcak inşş.

amin çok teşekkür ederim rabbim tez vakitte isteyen her kuluna sizede nasipe tsin

rapor için ben nerdeyse 1bucuk sene ugraştım ama benim şanssızlıgımdandı pkoluyuz malum ben kendi haline bırakılınca 2bucuk -3-4 ayda bi adet oldugum oluyodu... 2 sene önce fakülteye başladım ilk gittiğimde stajer doktorlar vardı ben bursa fakülte hastanesine gittim neyse ilk gittim doktor hormon testleri istedi adet ol gel dedi testleri yaptırdım 2 ay sonra adet oldum gittim başka bi asistan doktor baktı tahlillere bida aynı testleri istedi neymiş adetimin 21 günü bakılmalıymış yaptır adet ol gel dedi gene aylar geçti gittim başka bi doktor vardı delircem bu sefer sinirlerim bozuldu çünkü gene aynı testleri istediler bende başladım aglamaya dedim bu ne böyle ben pkoluyum adet olabilsem cocumda olur zaten aynı testleri isteyip duruyosunuz olmucaksa beni perişan etmeyin yollarda zaten tükendim senelerdir dedim bayabi agladım o doktor acıdıda bölümün doktoruyla görüştürdü meger arka planda aşılamaları tüp ebebgi operasyonalrı yapan barış bey miş sonunda nur cemalini görebildim onu gördüm bütün iler tıkırında yürümeye başladı hemen dosyam acıldı testler istedi gene hormon ama bu süreçtede eşim için norolojiden rapır aldık fotoraflar sigortadan eşimin çalkıştıgı gün cıktısı evlilik cüzdanı fotokopisi gb şeyler istediler hepsini tamamlayıp gittik sonra rapor çıkması için evrakalr tamamlanınca 1bucuk ayda bizi aradılar heyet raporunuz çıktı diye sonra doktora gittim ve tüp bebek için ilaç raporumu verdi doktor ilaçalrımı aldım 2 kere başladık ama yumurtalarım cok olustu sayısı fazla diye 2 kere iptal edildi 3.de çok az dozla 3 yumurtam oldu catlatma iğnemi bigün unutup geç vurdum ve yumurta toplama için doktora gittiğimizde yumurtlarım çatlamıştı tüp bebek gene iptal edildi ogün aşılama yaptırdık ve oldu hamile kaldım hiç beklemedigim tükendigim bi anda hamile kaldım

rapor için gerekli belgeleri tamam layıp götürüp heyetin toplanmasını bekliyosunuz yani özetle sonra aşılamaysa ona göre yada tüp bebekse ona göre ilaçalrınızı alıp başlıyosunuz tedaviye aşılama için 150 tüp bebek içinde 400müydü 600müydü yalan olmasın ücret alınıyo yapılırken aşılama için verilen 150 tl aşılamada kullanılcak malzemeler zaten devlet sonra geri yatırıyo sigortadan alıyosunuz bize 50tlsi yattı 100ü yatmadı mesela başka merake ttiğin varsa yardımcı olurum

rica ederim ben teşekkür ederim aminnnnnnnnnnn birine faydamız oluyosa ne mutlu bende bu siteden öğrendim herşeyi herşeyimi paylaştım o yüzden iyiki burası var olmasa psikolojimi düşünemiyorum eşinde problem olmaması cok iyi pko doktorların en sevdigi kısırlık hastalıgı çünkü ilaçla iğneyle elbet yumurta bulunuyo e yumurta olunca sperm olunca gerisi allah kerim dua et bol bol ben meryem suresini çok hatim ettim oldugu ayda 41 kişiye okuttum hatim yaptırdım duanın gücü büyük allah ol demeden olmuyo hiçbişey dua et elinden geleni yap inşallah tez vakitte gelir bebişin

Teşekkür ederim canımmm cevap verdiğin için bende başlıyacam inşallah Allah daha fazla evlatsızlıkla sınamaz hiçbirimizi

rica ederim ben teşekkür ederim aminnnnnnnnnnn birine faydamız oluyosa ne mutlu bende bu siteden öğrendim herşeyi herşeyimi paylaştım o yüzden iyiki burası var olmasa psikolojimi düşünemiyorum eşinde problem olmaması cok iyi pko doktorların en sevdigi kısırlık hastalıgı çünkü ilaçla iğneyle elbet yumurta bulunuyo e yumurta olunca sperm olunca gerisi allah kerim dua et bol bol ben meryem suresini çok hatim ettim oldugu ayda 41 kişiye okuttum hatim yaptırdım duanın gücü büyük allah ol demeden olmuyo hiçbişey dua et elinden geleni yap inşallah tez vakitte gelir bebişin[/QUOTE]

inşş..meryem suresini okuttum bende 41 kişi 41 tane şekere okudu ben kuran okumayı bilmiyorum türkçe mealide olmuyomuş heralde o yüzden. bi sitedende 41 hamile allah razı olsun ayeltel kürsi okudu.. dua ediyorum boll bol elimden gelen tek şey bu allahıma sıgınmak..isyan etmek istemiyorum ama çok üzülüyorum kahroluyorum.. eşimi çok seviyorum allah razı olsun hep yanımda oluyo ama onunda üzüldügünü ne kadr saklasada biliyorum ve bu beni kahrediyo.. allahım tez zamnda kavuştursun istiyorum beni melegime cennet kokusuna..tabi benim gibi isteyen herkezede..

Teşekkür ederim canımmm cevap verdiğin için bende başlıyacam inşallah Allah daha fazla evlatsızlıkla sınamaz hiçbirimizi

amin canım aminn geçicek bütün sıkıntılar rabbim sabır versin

amin canım eşlerimizden şanslıyız benimde eşimde aileside hep yanımda oldular bide bu durumda zulmedenelr oluyo alah korusun zaten bunalımda oluyosun pamuk ipliğinde yaşıyosun seneler geçtikçe ne kadarlık evlisin ki üzülme olurmu zor ve sabır gerektiren bi süreç benim hiç olmucak gb geliyodu hep burda destek oldular olcak bak bize dediler 90kişiyi geçik listemiz vardı ard arda hamile kaldılar 2.leri dogurdular biz 3-4 kişi kalmıştık hamile kalamayan dedim benim olmucak herelde olcak olsa olurdu en umutsuz anımda oluverdi allah dilerse ne zorki dimi inşallah ol dicek sizede hayırlısı olsun

oy sende benim gb küçük evlenmişsin bende 18 imde evlendim gözümü doktorda açtım evlenince 2 ay adet olmayınca doktora gittim ve pkolu oldugumu öğrendim yani daha cocuk istermiyim diye düşünemeden kendimi çocuk için çabaalr halde buldum evliliğe alış cocouk hasreti çek en güzel yıllarımızı harap ettik 24 yaşında hamile kaldım ocak 20de 25e girdim bilseydim olcanı inan hiç üzülmezdim çünkü tam yaşım zmanım anne olmak için eskisi gb değilim daha anlayışlı daha sakin daha olgunum şimdi evlilik zaten cok zordu ilk seneler bide cocuk olsa kafayı yerdim şimdi herşeyin tadını cıkarmayı biliyorum cahil değilim o yüzden allah zamanını bilir vericegi sabır etmek lazım sende daha cok küçüksün canım senin yaşındakiler evlenmediler bile ben öyle diyorum daha arkadaşlarım bu sene evlenenler var bekarlar var ben hep eşim için üzülmüştüm zaten eşim 33 yaşında arkadaşlarının 2.leri felan var arkadaşları hep erken evlenmiş eşim 26 yaşında evlendik o yüzden boynum büküktü bide eşimin kız akrdeşi bizden sonra evlendi 2 erkek cocugu var hep psikolojik baskı hiseetim hiçbi baskı görmedigim halde allah razı olsum eşimde aileside hiçbizaman üzmediler destek oldular kahrımı nazımı çektiler deli gb herşeye takan bi gelinle ugraşmak kolaymı alınmayayım diye kırk takla atıyolardı görümcem dogurana kadar bi kere oturdugunu görmedim ben üzülürüm diye belkide soframı kurulcak beraberken hep oda ben kadar koştururdu hatta daha fazla hiç kıskanıcam bi hareket söz yapmadı yanımda hiç konuşmadılar şimdi 2 oglu var ben göz bebegi gb yaşıyorum hamileliğimi hiçbi iş yaptırmıyola rberaberken kayınvaldem görümceme bi tane daha yap rahat rahat diyo insanalrı kimbilir nasıl huzursuz ettim öyle işte yaşın daha cok küçük canım benim takma sakın sen ben gb olma yaşa hayatını tadını çıkar

insallah bebeklerimiz bizleride cok bekletmezz

biri bana yardım etsın çatlıycam yoksa gectığımız sene hastaneye gıttım doktor pko var dedı ama adet oluyorum adet düzenımde iyi tam gunu gunune olmasada 3 yada 2 gun gecer bu ay doktora gıttım klomen tarznda bı ılac verdı yumurta gelışımı cok guzel bırsuru yumurtam olmus hatta kendılığnden çatlamıs bı tanesı bu haftayı iyi değerlendır ded doktor her gün eşimle bırlıkte oldum şimdi kasıklarım hafıf ağrıyo adet olucam desem daha bu ayın 3 oldum daha var sızce kasık ağrım neden ...

ilaç adet düzensizliği yapabilir canım endişelenme hamilelik belirtileriyle adet belirtileri aynı zaten inşallah hamilesindir ama erken adet olabilirsin yumurtaların büyümüş ve çatlamış görmüşsün ya o yüzden söylüyorum o ilaçalr yumurtanın oluşup atılma süresini hızlandırabilir benim adetim düzensizdi o ilaçlarla ayda bi oluyodum sen zaten düzenliymiş belki bikaç gün erken gelebilir adetin endişelenicek bişey yok

inan benimde tek istedigim bu ama olmuyo beni iyi anlarsın sen senin yaşıdıgın şeyleri yaşıyorum aynı yasta elimde degil anlarsın.. ama sana çok teşekkür ediyorum yakınımdaki hiç biinsnın yapmadıgı söylemedigi sözleri söylüyosun...kendini anlatabilmek karşındaki kişinin seni anlayabilmesi inan çok iiyi geliyo.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…