Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

kimse gelmiomu yaw pkolular yok heralde benden başka tekmiyim bu dünyada aaaaa

bende varım bii piko lu olarak ilaç tedavisi rahim filmi en son klomen ve çatlatma iğnesi sonuç 0 dün doktora gittim çatlama olmuş ama kistimin içine akmış ve kistim büyümüş bu ay ara verdik doğum kontrol hapı kullancam bakalım bidahaki aya tekrar çatlatma iğnesi heralde.insanı ayakta tutan ümididir ya bu ay çook dua edicem belki bidahaki aya doktora gittiğimde aaa hamilesin der olamaz mı Rabbim ol dersse olur hep bunu hayal ediyorum

ol deyince oluveriyo bak ben olmaz diyodum artık olduda dogumu bile yaklaştı sabır allah yardımcın olsun

ya gece gece aklıma takıldı araştırdım bulamadım bişe sorcam sizlere.klomen kullanılan ayda etkisini göstermeyip bi sonraki ay gösterebilirmiki?

Canim benimde kist alindi bide tupum acildi ama pko kaldi iste.8 ayda 12 kilo aldim 72 kiloyum boyum 1.60 civari yarin dikislerim alinacak benimkisi arkadasin ki kadar zor olmadi ama kolayda diyemem tabi ki..

ya gece gece aklıma takıldı araştırdım bulamadım bişe sorcam sizlere.klomen kullanılan ayda etkisini göstermeyip bi sonraki ay gösterebilirmiki?

klomen o ay yumurtalarını büyütmek için bidahaki aaya bi etkisi olmaz canım

Canim benimde kist alindi bide tupum acildi ama pko kaldi iste.8 ayda 12 kilo aldim 72 kiloyum boyum 1.60 civari yarin dikislerim alinacak benimkisi arkadasin ki kadar zor olmadi ama kolayda diyemem tabi ki..

pkoluların en büyük problemlerinden biri kilo çok şükür ben yaşamadım onu kiloda vermeye calış canım şeker ilacı kullanıyomuydun o kilo alımını engelliyo bide şeker hastasıymış gb cok agır olmasada o düzeyde beslenmek gerekiyo pko için kilo sorunu olanların çünkü bu pko şekerlede ilişkilenebiliyo hamilelikte ckıyo nomalde cıkmasada mesela

haksever canım sen hayır suyundan bahsetmişsin de ben onu sana sormak istiyorum ne zaman başladın canım ve ne kadar süre devam ettin? Rabbim sana kolay bi doğum nasip etsin sağlıcakla bebeğini al kucağına inşallah

amin çok saolun dualarınız için tez vakitte sizlerede nasipe tsin allah

hayıt suyunu ben ara ara cok kullandım doktora gitmedigim bunaldıgım aylarda ilaçsız adet olamadıgım için içtim geceleri yatarken içiyodum bi çay bardagı hazırlayıp unutsama ra ara içsem bile adetim geliyodu düzenli en azından isan doktora gitmezken adette olamyınca hep hamilemiyim acaba diye dolanıyo testler felan buda cok yıpratıcı oluyo zaten doktora gidip ilaç kullanınca adet oluyosun ama bitkisel bu hayıt suyuda cok etkili bununla hamile kalanalrd aoluyo

Evet bende duydum canım hamile kalanlar varmış Rabbim inşallah biz isteyenlere de nasip etsin ne diyeyim

canım sen hayıt suyunu adet olmadığın içinmi kullandın baska ne faydası oluyo;?

mrb arkadaşlar ben de pazartesi öğrendim pko lu olduğumu 7 ay oldu evleneli hamile kalamadım hormon tahlili yaptı doktor hormonlarım normal çıktı ,pko olduğunu söyledi 21.gün progestesteron a bakılacak bir tek o kaldı 28 yaşındayım ve böyle bir sorunum olduğunu yeni öğrendim sizler ne gibi sıkıntılar yaşıyorsunuz.Hormon değerleriniz normal mi?Doktor bana inofolic verdi kullananız var mı faydası olur mu?

bende pkoluyum 29 yaşındayım bir kızım var 5 yaşında onada klomenle hamile kaldım
ama şimdi kilom var adet bekliyorum bu ay tedaviye başlanıcak açıkçası ben şimdiden stres yaptım
kızımda bukadar stres yapmamıştım ilk ilaçta tutmuştu tabi nasip ama stresde insanı öldürüyor

canım sence kilom çok mu fazla bebeğe engel mi?

canım sen hayıt suyunu adet olmadığın içinmi kullandın baska ne faydası oluyo;?

hayıt suyunu allah kadınalra özel yatratmış yüksek olan hormonları düşürüyo düşükse yükseltiyo hiçbi zararıda yok hamile kalmış olsanda içsen zararı yok sütüde arttırıyomuş mesela o yüzden cok etkili diyolar

hormon değerlerim normaldi benimde ama utrasyonda gözüküyo yumurtalar inci gb dizili oluyolar inofolic folic asitmi ki ne için verdi onu folik asid se hamile aklamdan 3 ay felan kullanılıyo hamilelige hazırlık için sanırım o:44: bide benim prolaktinim yüksekti süt hormonum onun içinde hep ilaç kullandım mesela testlerinizi yaptırın ilk testlerde erkege sprem ve kadına rahim filmide yapılmalı kesinlikle tüpler tıkalıysa içilen ilaçların yapılan tedavilerin hiçbi anlamı yok

inşallah bu bebegin içinde beklemezsin bende diyorum olunca nasıl koruncaz diye alıştık 6 senedir korunmamaya süt hakkı için 2 sene dikkat ederim sonra korunmam zaten olcada belli değil allahım cok zor hasreti o sitresli bekleyişi

canım sence kilom çok mu fazla bebeğe engel mi?

çok değil canım ama ben hani öyle söylüyolar burda kilo verince daha düzenli adet oluyolar hamile kalıyolar diye benim kilo sorunum yoktuda noldu 6 sene olmadı rabbim ol dedimi tabi hepsi bahane

Rabbim kimseye aratmasin gercekten cok zor beklemek.sen nasil sabrettin 6 sene..

Canım açıklaman için çok teşekkür ederim.Allah bebeğine sağlıkla kavuşmanı nasip etsin.
Rahatlattın beni :) yarın bende gidicem kontrole bakalım neler olucak yazarım sana :)

kocaman sevgiler...

haksever salı günü gittim doktora kontrole ultrasonda ben bile gördüm deli gibi yumurtalar vardı.ama en büyüğü 10mm de kalmıştı.
ancak doktor günde 3 kez klomen demişti 7. günü gittim sanırım biraz erkendi.
Çünkü ilk denemede sabah akşam alıyordum ve bittikten 10 gün sonra gittiğimde 20mm olmuştu yumurtam.

Hüsrana uğradım benki kafama takmazdım,ama kaderim niye böyle dedim..bazen birinin bedduasınımı aldım diye söyleniyorum ama bu durum benim doğuştan var.

Doktor yumurtalıkların çok dirençli dedi,eğer böylle ise şeker ilacını vermesi gerekmezmi?

Boyum 169 kilom 64 bana zayıflaman iyi olur dedi. Ama azıcık göbüşüm var anlamadım

benim merak ettiğim şeyi,hadi büyümedi diyelim yumurta ne yapıcak bu doktor?Nasıl bir tedaviye geçecek?

yardımlarınızı bekliyorum??

Merhabalar

Ben de yaklaşık 7 senedir pkoluyum. 15 aylık evliyim ve son 6 ay çocuk için uğraştık. Önce devlet hastanesine gittik, vaktimizi boş yere çalmışlar Sonra bir özel hastanede bu alanda uzman bir doktor buldum internette dolaşırken. Bir sefer de ona gidelim dedik. Adet olamadığım için önce bir ilaç verdi (adını hatırlamıyorum), adetin 2. ya da 3. günü gel dedi. 3. günü hastaneye gittik ve bir ilaç (serephone) daha verdi, yanlış hatırlamıyorsam sabah akşam kullandım 5 gün boyunca. İlaç bittikten yaklaşık 10 gün sonra yumurtalarıma baktı, 13-14 mm boyunda 3 tane yumurtam vardı. 3-4 gün sonra en az 18 mm iken 2 adet çatlatma iğnesi (pregnyl 5000) oldum. İğneden bir gün sonra ilk üç gün ard arda sonraki 4 gün birer gün arayla ilişki önerdi. Pek yerine getirdiğimiz söylenemez ama uygulamaya çalıştık. Ocak 14 de adet zamanımdı ama olmadı, birkaç gün daha bekleyeim dedim ama eşim sabırsız :) 16 Ocak'ta gebelik testi aldık, 17 Ocak sabahı idrar testi yaptım ve sonuç pozitif :) 17 Ocak benim miladım oldu... Hastaneye gittik, hemen bir kan testi, B-HCG 1257 ve doktor muayenesinde 4 hafta 2 günlük hamile olduğumu öğrendik.

Allahım çok şükür bize nasip etti, İnşallah bebişlerinin yolunu gözleyen herkese nasip eder. Dualarım bebişimle ve sizlerle..Umudunuzu asla kaybetmeyin. Ve gerçekten işin uzmanına gidin, derdimizden ancak onlar anlıyorlar. Herkese çok selamlar !!!

(Bu arada kusura bakmayın biraz uzun yazdım sanırım )

canım benimm yazdıklarını okuyunca nasıl mutlu oldum anlatamam.gülümsedim resmen....
böyle hikayeleri okudukça güç kazanıyorum.
ben hiç adet olmuyorum ancak doğum kontrol hapı ile ya da söktürücüyle..sen düzenli oluyormuydun??
1 senedir korunmadım son 3 aydır klomen tedavisindeyim daha iğneye geçemedik malesef
ilk ay çatlatma iğnesi yapmadı paracı bir doktor ve kendiliğinden çatlamasını bekledi ve kist yaptı 1 ay kistin erimesi için yine d.kkontrl hapı kullandım.
şimdi bekliyorum yumurtlığımın 18 mm olması için cumartesi randevum var.
allahım banada nasip eder senin yaşadığın mutluluğu inşallah.

Ben düzenli adet olmuyordum. İlk pko teşhisi konduğunda doktor doğum kontol hapı vermişti 1 sene düzenli içmiştim. sonra 5-6 ay etkisi devam ediyor, adetim yine düzensizleşince yine kontol hapı kullanmıştım. En son sanırım evlenmeden 1 sene kadar önce tekrar doktora gitmiştim, yine doğum kontrol hapı vermişti ve çocuk istediğinde yardıma ihtiyacın olabilir demişti. Evlenmeden 4-5 ay önce bıraktım doğum kontrol hapını. sonra da yukarıda anlattığım gibi oldu. Canım inşallah seninde hayırlı haberlerini alırız. :) Umudunu kaybetme.. Daha iyi başka bi doktor bulursan hiç düşünme değiştir bence, bazen gerçekten anlamıyorlar.

ben doğumkontrol hapını bıraktıktan sonra bile olmadım o kadar vahim

anne karnındayken gelişmemiş benim yumurtalıklarım malesef

adanada yaşıyordum şimdi eşimin işi sebebi ile kayserinin bir ilçesindeyim.1,5 saat yol gidiyorum doktora gitmrk için.

adanada 2 doktor,burda daha ilk doktoruma gittim memorial hastahanesinde.
Bu da olmazsa prof.varmış artık paraya kıyacağız..Her şey bebiş için :)

cumartesi hayırlı haberleri veririm inşallah...dua edin benim için..

allahıma hergün dua ediyorum verecekse de hayırlı evlat versin diye..
sevgiler.

Rabbim kimseye aratmasin gercekten cok zor beklemek.sen nasil sabrettin 6 sene..

insan her adetinde yıkılıp her adet sonunda yeniden ayaga kalkıp savaşıyo iğrenç bi yıkılış ve umud mücadelesi derlerya umud fakirin ekmegi rabbim vermicegi şeyin hayalini kurdurmazmış vericekmiş demkki ki dayanma gücüde vermiş ama ne kahrımı çekti burdakiler her adet oldugumda pes ediyodum olmucak olmucak diyodum artık hamile haberleri sevindirmiyodu beraber yola cıktıgım agladıgım arkadaşlarım 2.lere hamile kaldıklarında inancımı güveni,nmi umutlarımı kaybediyodum teselli etmeleri beni yatıştırmıyodu artık cok dua namaz tesbih hatim anca allah ayrdım ediyo ona ne kadar yakınsan o kadar dayanıyosun adet olunca tükenmemin sebebleride oydu belki adet oluyosun namaz kılamıyosun kuran okuyamıyosun içini ferahlatcak biey bulamıyosun bu sefer şeytan dürtüyo isyana sürüklüyo sabır sabır sabır rabbim herkezinmuradını versin tek bu dert değilki bebeğimiz oluncada başka şeyler olur o yüzden sabretmek en güzeli

her ay aynı olcak diye bişey yokki canım üzülme böyle bu ay olmazsa bidahaki ay bidahaki bidahaki kolaymı anne olmak sabret hem sonu cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel olucak hep anne oldugunu düşün her ay ona yakaştıgını düşün olmadımı çok yıkılma hemen toparlan yeni ayda neler yapabilirim de güzel beslen beslenmekte cok önemli hazır gıdalardan uzak dur ben yumurtalarım büyürken ilaçta içsem incir ceviz süt bal cok yiyodum mesela incir özellikle yumurtaların büyümesinde faydalı yumurta büyümesse bekliceksin adet olmayı sonra elbet büyüyüp çatlıcak bidahaki ay gene başlıcaksın ilaca madem klomene cevap vermiyo yumurtalıkların iğneye geçersiniz sanırım iğneyle cok daha iyi sonuçlar alınıyo ben defalarca klomen catlatma iğnesi oldum olmadı sayıını ben bile bilmiyorum 5 sene hep öyle denedik biz eh ilk iğneli aşılamamda tuttu allah ol dedimi oluvericek canım cok takma kafana moralde cok önemli

allah sag salim yavruna kavuştursun cok yeni daha uızun bi yol var önünde eşim diyodu askerlik bile bu kada ruzun gelmedi diye 1bucuk sene askerlik yapmış 9 ay geçmek bilmedi diyoduk bak 2 gün kaldı kızıma kavuşmaya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…