Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

canım bilmem ki ya belki de hamişsindr yaçünkü burda çok okudum hamilelkte sanki her an adet olacakmşsn gbi oluyormş.inş sende de odur.amiiiiin

canım bilmem ki ya belki de hamişsindr yaçünkü burda çok okudum hamilelkte sanki her an adet olacakmşsn gbi oluyormş.inş sende de odur.amiiiiin

ağzından bal damlıyo canm inşallah öyleyizdir hepimimz:)))sanki adet ağrısı gibi birden bastırdı ama bakalım nolcak?? sen ne durumdasın??

çok şiddetli değil ama kasıklarımda ağrılar var genelde sağ tarafta oluyo bacağıma inen bi ağrı.bazen ani bi sızı giriyo karnımın alt tarafına.bugün 9.günüm aslında test yaptırsam çıkabiliyormuş..ne zormuş ya.(ikinci aşılamada böle kendi kaptırmıycam.

Canım ne güzel heyecanlar bunlar,darısıda sağ salim doğmasına inşallahBu arada ikizmiydi svehciğim seninde

Aminn canım inşallah
yok cnm 2. kese göründü ama büyümedi yok oldu nasip böleymiş hayırlısı olsun sağlıklısı olsunda tek olsun.. bn ztn ufacık bişiyim 2 taneyi nasıl taşıcam diyodum:)
sanırım hasta olcam adet belirtileri hissediyorum(
iyi düşün iyi olsunnn
onca isyan ettin bak Rabbim büyük vakti gelince veriyo ettiğin isyanlar yanına zarar kaldı
bn ovitrelle ile duphastonu 1 sene boyunca kullandım... zamanı gelince bişi yapmasanda geliyo o ilaç bu iaç bahane
Hayırlısı olsun gözünüz aydın bu duphaston nedir?ben tedaviye yeni başlıyorum da çok duymaya başladım bu ilacı ne işe yarıyor acaba?
adeti düzenliyo yumurtlamayı kolaylaştırıyo sanırım bide düşük önleyici.. ben adetim düzenli olması için kullandım bi sene işe yaradı ama tüp bebekle hamile kaldım dediğim gibi hepsi vesile.. Allah yardımcın olsun

ağzından bal damlıyo canm inşallah öyleyizdir hepimimz:)))sanki adet ağrısı gibi birden bastırdı ama bakalım nolcak?? sen ne durumdasın??

canışkom ben de napim işte salı yine yumurta takibine gidcem.ama tabi yine de bi gün arayla program da yapyrzsende yola çıkarak programı uyguladm.çünkü sende adetin 13.günü gelişme yokken 16.gün gttğnde çatlamış yumurtan demştn.yani 3 gün aradan sonra yumurtan çatlamştı demştn.e benim doktorum ise pazartesi gitmiştm ve bana önümzdeki salı yani 9 gün sonra gel demşti.yani bu salı dgcem.işte dediğim gibi sen öle deyince ben de programı uyguluyrm her ihtimale karşı.ay inşşşş bu ay hamiş kalırızbenim bebişlerin isimleri bile hazır

hadi inşallah..ya benim 9. günüm bugün çok hafif lekelenme olmuş bugün sanırım dünde vardı.ama kanama değil belli belirsiz bi leke sanırım yerleşme kanaması bu kadar minik olmaz demi?

Son düzenleme:
hadi inşallah..ya benim 9. günüm bugün çok hafif lekelenme olmuş bugün sanırım dünde vardı.ama kanama değil belli belirsiz bi leke sanırım yerleşme kanaması bu kadar minik olmaz demi?

ne olcak isimleri ben daha bulamadım:)

inş adet değildr.adetine kaç gün var????ay inş yerleşme kanamsıdır amiiinn...ben bi gebelik geçrdm ama düşük oldu ben de hiç unutmam sadece ve sadece 2 damlacık pembe kan olmştu ve sonrasında kahvemsi akıntı.ben de adet sanmştm.meğersem hamileymişm.ama işte düşük olsu
benim kızım zeynep ya da merve.oğlum da muhammed burak:))))

Son düzenleme:

günaydın arkadaşlar, düzenli olmasa da uzun zamandır topiğin takipçisiyim. hepimize moral ve umut olsun diye hikayemi yazmak istedim.

yedi yılık evliyim pko olduğumu evlendikten sonra öğrendim. birden bire çok fazla kilo aldım. tabi tedaviler aşılamalar da kilo alışımı hızlandırıyordu. 86. kiloya kadar çıktığım zamanlar oldu.
3 kez aşılama 1 kez de tüp bebek yaptm. hepsinde de yumurtalar iyiyidi, kaliteliydi vs. ama olmuyordu yine de. tüp bebek için gittiğim doktor hep kendi kendime de hamile kalabileceğimi söylüyordu. ama yine de olmuyordu bir türlü. önümüzdeki ay dondurulmuş embriyo ile yeniden deneyecektik ki bu ay kendiliğimden hamile kaldığımı öğrendim.

bu süreçte yaklaşık 8 kilo verdim. ama daha önce de bu kadar kilo verdiğim olmuştu fakat sonuç alamamıştım. bu kez KARATAY DİYETİ ni uyguladım. karatay diyeti karbonhidrattan fakir aslında sadece sağlıklı karbonhidrat içeren bir diyet. şeker tamamen yasak. doğal olmak koşuluyla yağlar serbest.

ben bi diyeti uyguladım. ekmek, pirinç, makarna, tatlı ,pasta vs yemedim( hiç yemedim diyemem ayda yılda bir yedim) meyveyi de çok azalttım bazen hiç yemedim. günde iki öğün, doyana kadar yedim öğün aralarında bir şey yememeye çalıştım. ve yürüyüş yapmaya çalıştım. yediğim yumurta süt yoğurt peynir elbette doğal değildi marketten aldğımız ürünlerdi. ama onların dşında ambalajlı şeyleri yemedim. ketçap mayonez gibi, konserve gibi, cips çikolata gibi.

ve bu durumun faydasının olduğuna inanıyorum. 8 kilo vermek değl zararlı karbonhidratlardan ve işlenmiş gıdalardan uzaklaştığım için bazı şeylerin düzeldiğini düşünüyorum. tabi allahın "ol" demesini de göz ardı etmeden.

bütün pkolu arkadaşlarıma karatay diyetini canı gönülden tavsiye ediyorum. bu diyet tam bizlik çünkü bizim kilo almamızın en büyük sebebi karbonhidratlar.

bir de ben bir kaç ay önce hacamat yaptırdım. onun da faydasına inanıyorum.

allaha emanet olun. yazım yanlışları için özür dilerim, bulantım var biraz kafamı toplayamıyrum.

teşekkürler cnm benim kilo problemim yok ama olan arkadaşlara iyi gelir inşallah...

aşılamada 11.günüm bugün.çarşamba kan tahlili yaprcam.tabi hasta olmassam erken adet olabiliyormuş aşılamada.progestan ilacım bugün bitiyo ve bi hafta bekliyordum adet olmak için önceden.ama bu defa ağrılar ara basıtrıyo anlamadım(erkenmi olcam(

içimde bi umut var nekadar engel olmaya çalışsammda olmuyo çok umutlanıyorum kendimi bazen hamile moduna sokuyorum elimde değill..burdan bi kaç gün sonra hamile değilimmmm diyebilme ihtimaliminde olduğunu bile bile engel olamıyorum kendime..

canım 11.gün idrar testinde çok silik de olsa çkyomş.burda çok okudm.yap bi test.inşşşşşş hamişsindir

hatırladım seniii:)) hayırlı olsun cnm Allah kucağına almayıda nasip etsin maşaAllah bahar bereketiyle geldiii.. bnde kilolu değilim ama 4.5 sene uğraştım bi sürü kiloda engel değil aslında Rabbim ol demeyince olmuyo zamanı vakti gelincee geliyo Rabbim kimseye aratmasın çok zor...
o umut ve umutsuzluk.. çok iyi bilirim canm insan korkuyo bazen umut etmeye bile ya yoksa? diyosun asılıyo insanın yüzü.. bnde karnımı severken bulurdum kendimi sonrada ya yoksa?? ama inan bebeğin gelince unutcaksın unuttrcak sana herşeyi şimdi veya sonra Allahın izniyle gelcek hç bi zaman ümidimizi kesmememiz lazım. eğer olmuyosa vardr Rabbimin bi bildiği..
canım 11.gün idrar testinde çok silik de olsa çkyomş.burda çok okudm.yap bi test.inşşşşşş hamişsindir
15 gün diyolar 11. gün erken bnce aşılamada. benm tüp bebekte bile 10. gün falan silik çıktı aşılamada erken bnce 11. gün varsada çıkmaz insan istr istemez üzülüyo. 15. gün adet olmazsan ertesi günü sbh ilk idrarla test yap bence sabret biraz daha güzel hbrlerini bekliyoruzz

ben de pkoluyum 2,3 ayda bir adet görüyordum.4 ayda klomen ve çatlatma iğnesi ile hamile kaldım.3 yumurta oluşmuştu.2 gebelik kesesi gördü doktor.kalp atışlarını da duyduk.ama 9 haftalıkken birinin kalbi durdu.diğer bebeğim de 32 haftalıkken erken doğumla dünyaya geldi.çok şiddetli bir ağrıyla hastaneye gittim.sebep yumurtalık dönmesiymiş.(yumurtalığı besleyen doku kendi etrafında dönüyor ve kan akışı duruyor.yani yumurtalık kangren oluyor)sağ yumurtalığım alındı tabi bebek de.yumurtalık uyaran ilaçlar yumurtalığın aşırı büyümesine sebep oluyormuş pkolularda yumurtalık dönmesi daha çok olurmuş.yani sizlere tavsiyem dikkatli olun ilaçlar konusunda iyi bir doktor seçin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…