Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

slm kızlar uzun zamandır girmiyordum
ben doğal hamiş kaldım
biliyodunuz az çok 4ay klomenle yumurta takibi yaptık olmadı ve aşılama şansı düşük die tüp bebek yapalım dedik haziran gibi
23 mart son adetimi oldum 26 mart ve 6 nisan memorialle tüp bebek için ön görüşmeler yaptık
dr bize hiperaktif davranıyosunuz sizde sorun yok dedi ama karar sizin dedi
6 nisandaki kontrolde bak soldan yumrutlamışsın sıvı rahimde şuan dedi
gebe olabilirsin bu akşamda ilişki yapın dedi bende içimden güldüm klomenle ayda 2kez yumurtladım 4aydır bumu olcak die
önceki günlerdede biz yapmıştık ama ümit dünyası die
neyse 23 nian adetimi bekliyordum 19-20nisan sancılarım oldu ama kanama olmadı 22nisan 2 ayrı idrar testinde çıktı
hemen kan vermeye gittik eşimle 2059 du değerim ertesi gün 23 nisan çocuk bayramında ilk dr kontrolümüze gittik keseyi gördük şükürler olsun dünde kalp atışlarını dr gördü duydu biz duyamadık ama içimiz rahatladı daha 5+6 yız teyzeleri çok minik
gelelim bu yolda üzülenler emek harcıyanlar size tavsiyem lütfen üzmeyin kendinizi yıpratmayın RABBİM hepimizie vercek inş. hazinesi büyük demekki zamanı var bide kafada biten diyenlere kızardım ben ama tüp bebek yapıcaz die kafamız rahattı bu ay demekki doğruluk payı var ama nasip kısmet hepimizin zamanı yazılmış zaten bol dua edin ben 1yıl yaşadım bu hasraeti ama psikolojik olarak 10yıl gibi geldi herzaman heran hayırlısı ve doğru zamanlısı die ALLAHA yalvardım hayatım boyuncada bütün isteyen herkese hayırlısından vermesi için dua edicem RABBİME
darısı size olsun sakın kendinizi üzmeyin yıpratmayın zamanı geldiği zaman zaten kendisi gelcek RABBİMİN izniyle
biz size hep duacıyız teyzeleri sizde bize dua edin

Son düzenleme:

Allah bağışlasın canım Rabbim ol dedikten sonra oluyor,benimkide tam süpriz oldu Allah'ın işine karışılmaz nasip ettimi ne olursa olsun oluyor

Merhaba ben foruma yeni üye oldum ama daha önceden de ara ara açıp okurdum.
Gebelik düşünmeden önce gittiğim kadın doğum uzmanı ultrason sırasında sağ ve sol yumurtalıklarda polikistik over görmüştü.
Hormonlarım normaldi.
3 ay deneyin eğer aceleniz varsa yumurtayı çatlatmak için hapa başlarız demişti.
Denememizin 3. ayında adetim gecikti ve evde gebelik testi yaptım. İnanamadım kurum laboratuvarında idrarda gebelik testi yaptırdım (Kanda yapılmıyordu). Hamileyim. Pazartesi günü için doktorumdan randevu aldım ve çok heyecanlıyım.
Yazılanları okuduktan sonra açıkçası çok ümitsizliğe kapılmıştım. İnşallah bebek isteyen herkes dileğine kavuşur.

kızlar sabah kalktığımda karnımda belimde şiddetli bi ağrı vardı ayakta bile duramıyordum üstüm açılmış sanırım soğuktan inşallah kötü bişi yoktur((

ayy çookk sevindim cnm yaa maşallahhh size sorunsuz bi hamilelik geçirirsin inşaAllah cnm bnm bnde seni merak ediyodum demekki bebeği ggörünce unuttun bizi boşa üzüyoruz aslında kendimizi zamanı gelince oluyo işte Allaha şükürler olsun..

bnde napiyim işte evdeyim cnm yaa bulantılarım var zorluyo biraz bi iş yapamıyorum, yiyemiyorum üzülüüyürum beslemiyorum die ama Allah verir rızkını onun. dün doktora gttk bizde kalp atışlarını dinledik Raabim tüm isteyenlere nasip etsn bu duyguyu çok güzeldi pıt pıt pıt:) ama 9 haftalık dedi.. 3 hafta önce tüp bebek doktoruma gtmiştm 7 haftalık dedi şimdide 10 olması lazımdı neyse alettendr belki.. herşey yolundadır inşaAllahh.. öle işte cnm bizdede hbrler böle..

topiğimz neşelencek inşaAllah bu yaz herkes sırayla hamiş kalcak inşaAllahhh

kızlar sabah kalktığımda karnımda belimde şiddetli bi ağrı vardı ayakta bile duramıyordum üstüm açılmış sanırım soğuktan inşallah kötü bişi yoktur((
üşüttüğün içindr canımm sen düşünme bunları kafanı dağıtacak şeyler yap Allahın izniyle hamilesinnn
maşallah canm çok var pcolularda kendiliğinden hamile kalan kimiside bizim gibi senelerce uğraşıyo işte Allahın takdiri zamanı ne zamansa o zaman geliyo sıpa
aşılamam yapıldı sabah kızlarr ..yüzde yirmi şansım var inşallah tutarrr...
hayırlısı olsun cnm inşAllah tutar tutmasada üzülme zamanı gelmemiştir bn kendimi parçaladımda noldu olumsuz aşılamadan snra acillik oldum.. amann zor ya valla Rabbim kimseyi bu yoda uğraştrmasın. yaşamayan bilemez anlamaz. Allah en kısa zamanda unutturur sıkıntılarınızı sizede inşaAllahhhh
imtihan özge imtihan inşaAllah tutar ilkinde sennde. yaşın genç eşinde sorun yok ama Allahın takdiri o ol demezse olmuyo. Raabim yüzümüzü güldürsün bol bol dua et edelim. fazlada odaklanma tüp bebeğe hayırlısı neyse o olsun de. bn normal bi tedavideymişşm gibiydim hiçç umudum yoktu merkezmde öle çok iyi bi yer değildi ama Allah nasip etti mi oluyo. sende anne olucaksın inşaAllah duycaksın pıt pıtları beraber büyütcez burda göbüşleri inşaAllah.. Allahım yardımcın olsun

teşekkür ederim cnm sağolasın..sen hamileydin demi hayırlı olsun:)ya bugün sıcaktanmı bilemiyorum midem bulandı halsişzlik çöktü.aşılamam 48 saati geçti fakat onunla bi ilgisi yoktur deyip düşünmüyorum sürekli..((

Rabbim kucağına alacağın günü de göstersin gelsin bebişler yesin onu teyzesi

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Allahım nerede el açıp dua eden, gözyaşlarını saklaya saklaya ağlayan, hiç iyi olmadığı halde sevdiklerini üzmemek için iyim diyen varsa hepsinin muradını versin, kalbimizi kin ve hırstan temizleyip nuruyla doldursun inşallah.

Canım ne güzel heyecanlar bunlar,darısıda sağ salim doğmasına inşallahBu arada ikizmiydi svehciğim seninde

Aminn canım inşallah

canım aşılamanın kaçıncı günü oldu?14.gün oldysa test yapsydn

bir hafta oldu canım.ama nedense ağrılarım bugün tekrardan başladı adet öncesi yaşadığım ağrılaar gibi.normalde progestan bittikten bir hafta sonra adet oluyordum daha bitmedi yani on günüm var hastalanmaya neredeyse ama erken başladı ağrılar..hayırlısı olsun..

Son düzenleme:
6 haftalık hamileyim arkadaşlar.kalp atışlarını dinledik.
belirtilerine gelince.içime doğdu resmen.test yapmadan önceki gece uyuyamadım.
o gün yüzümde bir sıcak basması hissettim.test yaptım pozitif.ilk önce test bölgesinde çizgi çıktı.şok oldum.eşim akşam bir test daha getirdi o da pozitif.ertesi gün doktora gittik.keseyi gördük.bir hafta sonra gelin kalp atışlarına bakalım dedi.boş gebelik diye çok korktum.
kalp atışlarını gördüm.çok şeker.
ama tabi 9 aylık süreç önemli.mide bulantılarım aşırı,halsizlik,sürekli yatıyorum.iş yerinde çok yoruluyorum.
bakalım.hayırlısı.dualarınızı bekliyorum.ben de isteyen herkese dua ediyorum her gece uyumadan.

3 ay adet olmamıştım.doktora gittim.16 mm yumurta gördü kaçırmayalım dedi.bu yıl ilk defa tekrar ovitralle verdi ve duphaston.duphastonu ilk defa kullandım.
sanırım hamilelik onunla ilgili.

çok mutluyum.allah isteyen herkese nasip etsin.

hamileler sardı sayfayı bahar ayağını sürüdü daha da var bence peşimizden gelicek olanlar. hadi kızlar boş geçirmeyin hiç bir gceyi

hm anladım canım.yav bu belirsizlik çok zor ya:18:acep olmuş mu acep olmamş mı diye:18:
ben progestan kullandığımda sabah akşam kullanyrm.ve braktığım günün ertesi adet olyrdum ve bazen sabahları yarım saat geç alsam veya akşam geç alsam ya sedece yarım saatlik bi farkla bile anında başlardı adetlerm.oyuzden bıraktm.insan hiç mi biraz daha erken ya da daha geç almaz ilacını.doktor hormonların çok hassasmş dedi.sende de öle olyo mu?

ben daha önce üç defa kullanmıştım.hepsinde bir hafta sonra oluyordum ama belirtiler ilaç bitince başlıyordu.acaba progestanı ben ilk kez yumurtlamadan yani aşılamadan sonra kullandım o yüzden mi belirtiler erken başladı.daha önce kullandıklarımda yumurtlama olmuyordu zaten ve adet olmak için kullanmıştımm.

Hayırlısı olsun gözünüz aydın bu duphaston nedir?ben tedaviye yeni başlıyorum da çok duymaya başladım bu ilacı ne işe yarıyor acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…