Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

ben varım canım tek kutu klomenle ilk deneme de hamile kaldım çatlatma iğnesine bile gerek kalmamıştı

Geç döllenme nedir arkadaşlar benim bilgim yok
ayın 13 de çatlatma iğnesi vurundum 14-15-17 sinde ilişkiye girdim bu ay birdaha da ilişkiye girmedim
geç döllenme yani bu tarihten sonradamı ilişkilere girmem lazım dı

canım ya allahım sana sabırlar versin dayanma gücü versin benim 1 kaybım var seni çok iyi anlıyorum hiç kolay değil rabbim inşş bunda sonra hayırlı sağlıklar evlatlar nasip etsin bizlere

canım negetik test falan yaptırmadın mı hiç bu kadar kayıp olması bana hiç mantıklı gelmedi :44:

haklısın canım Allahtan ümit kesilmez, desteğin için çok teşekkür ederim

iğnelere geçebiliriz önümüzdeki ay demişti doktorum, bir de ultrason görüntülerimi üreme merkezine gösterecekmiş, yumurta kalitesi kötüyse direk tüp bebek merkezine gidersiniz falan dedi

çok zor bir şey kızlar sizleri çok çok iyi anlıyorum aynı dertler bende de var allahtan eşim daha askere gitmedi ben de diyorum ki askerden önce düşünmüyoruz bebek :) artık kimse gelemiyor üstüme, ama aldığım her hamilelik haberinde Allahım bizlere ne zaman vereceksin mucizeni diyorum, nedense boynum bükülüyor, üzülüyorum çok.. tabii Rabbim vereceği zamanı bilir diye teselli ediyorum kendimi yapacak bir şey yok

Son düzenleme:
canım bence çatlatma iğneni de olduysan yumurtlama zamanın geçmiştir zaten yumurta sadece 2 gün yaşıyomuş vucutta yani ondan sonra ilşki olsa da bişey olmaz tabi rabbim nasip ederse o başka bişey tabi

ne demek canım hepimizn derdi aynı burda birbimize destek olmak için varız

çok haklıısn canım ya hepimiz inan senin gibi hissediyoruz aynı duyguları yaşıyoruz ne bi eksik ne bi fazla yazmaya kalksak belki sayfalar almaz onun yokluğunu anlatmaya

geç döllenme diye bir şey yok geç yumurtlama diye bir şey var canım, daha dün doktorumla konuştuk bu konuyu
birkaç kez daha devam edebilirdiniz aslında gün aşırı ilişkiye aslında ama yine de yeterli olmuştur bence tatlım takma kafana
çatlama iğnesinde 36 saat sonra çatlıyor yumurtalar. bu çatlama anının öncesi ve sonrasında da ilişki olmuş bence yeterli olmuştur canım, inş. meleğin gelir bu ay

canım benim çok üzüldüm ama onda da vardır bi hayır inşallah cennete girerken sizleri alacaklar yanlarına
ümit kaybetmek yok :)

allahım sabır versin canım zor şeyler yaşamışsın, pko zor gerçekten, derdini veren Allahım dermanını da versin inşallah

çok haklıısn canım ya hepimiz inan senin gibi hissediyoruz aynı duyguları yaşıyoruz ne bi eksik ne bi fazla yazmaya kalksak belki sayfalar almaz onun yokluğunu anlatmaya

evet canım, bu dertlerden en kötüsü de eşim beni güldürmek için taklalar atıyor o da üzgün ama beni güldürmeye çalıştığı anı görünce içim gidiyor, o da üzülüyor, o zaman da çok kötü oluyorum ben, ama güçlü olmak zorundayız, düşsek de kalkmayı bilmeliyiz, pko yu yenmeliyiz

hiç sorma canım ya o kadar zormuş ki bu pko belasıyla uğraşmak valla rabbim bize bol bol sabır versin dayanma gücü versin diyecek yapacak hiçbişey yok

canım geç döllenme geç olan 2 oglmda geç döllenmişti nerden biliyorsn diye sorma biliyorum iştekızımda erken old adet oldum bittim 3 günü ilişki oldu daha olmadı o ay hamile kaldım siz bakmayın ymrta vs takıbine bakın sizlere akıl vermek gibi olmasın dedigimi yapın ben kıza öle hamile kaldım fetsn agırlıgı diye girin canlarım sonra oraya son adet tarihinizi yazın orda ne zaman ymrtladın ne zaman hamile kaldı yazıyor ben öle denedim o ay hamile kalım sogansynuda hafife almayım 2 kere çatlatma ignesi oldum kutu kutu klomen kllandım olmadı sogan kr yaptım o ay hamile kaldım 7 sene tedavi gördüm olmadı sogan kürü mucize

canım benim bende rahim agzı açıklıgı var rahmin bir ay gelince bebekelri taşımıyor dogm ediyorum ilk oglmda bilemedik 2 oglmda dikmediler kızmda diktiler 25 gün dayandı dikişim gene durmadı kaybettim işin kötüs bebeklerim 20 haftalıklılardı kaybettikelrimde ömürümü gördüm dogmdan sonra ama ogullarımı göremedim kızım çok güzeldi simsiyah saçları vardı öle yatıyordu yemyeşil örtünnün üstünde içim halen acıor allah nasip ederse marta vesile olcez bebege kanda pırtılaşma çıktı şimdi 4 ilaç içiyorm hamil ekalıyım 9 çıkıcak ilaç 3 igne vrncam kan slandırıcıları hergün düşük ignesini haftada bir ayda bir adet pelisilin anlıcagın işim zor bende pko oldgundan doktorum ddiki paşacım rahimin güzel dikilmiş olabilir canım ama pko öle bir hastalıkki dedi hemen rahim boynu kısaltabiliyor dedi onun için bana şeker hapoi verdi derimki hamileler doktora her gittiginizde rahim boynza baktırınişin kötüsü ney biliyormsn bebeklerim canlı dogup ölüyorlar oda canımı acıtıyor

Evladını yitirmek ömrünü yitirmektir…
Canının, canına-cana hasret kalmasıdır… Sevgiliyi, canı, kanı, hayatı, aşkı toprağa gömmektir bir daha görememek bilinciyle… Kabullenememektir… Nefes alamamaktır….
Burun direği sızlamasının alasıdır… Her sabah kalbe bıçak saplanmasıyla uyanmaktır… Feryat etmektir, haykırmaktır… Ama isyan etmemeyi başarmaktır !
Evlat gider bayram biter… Artık ne bayramın vardır ne seyranın, ne düğünün ne derneğin… Her bayram sana cenazenin ilk gününü yaşatır…Evladının gömülü olduğu şehirden uzaklaşamamaktır…
Uzaklaşırken de ilk durak evladının mezarı başıdır…
Her şehir dönüşü ilk uğrak yer evladının yine başucudur… “Allaha ısmarladık!”’ın karşılığı “Güle güle”yi duyamamaktır. “Ben geldim yavrum!”un cevabı “Hoş geldin anne!”yi duyamamaktır… Sırlarını sadece onunla paylaşmaktır… İlk evi mezarı ilan etmektir…
Yediği her lokma boğazında dizilir… Uyuduğu her an vicdanı boğazına çöker… Her uykuya geçerken Allahına yalvarır yavrusunu “bir kerecik bile olsa rüyasında görebilmek” için…
Kaybettiği evladının akranlarını sessizce izler… “Benim yavrum da yaşasaydı şimdi şöyle olurdu böyle olurdu”lu cümleleri asla tükenmez…
Her çocukta, her yetişkinde, her nefeste onun kokusunu, dokusunu aramaktır, hissetmektir…
Her kabristan ziyaretinde toprağa kapanmaktır, teselliyi toprağa sarılıp, o buz gibi mezar taşında sıcaklığını aramaktır… Bir ana-babanın öpmeye hasret kaldığı o yanak artık mezar taşıdır…
Gözlerinden sel olup akarken haykırarak “Annemmm, ben geldim, kalk yavrum!” demektir…
Onun için hayat biter… Yavrusuyla beraber toprağın altında kalmıştır hayat… Sonrasında yaşadığı zorakidir, zorunluluktur… Allah korkusudur…
Anneler Günü – Babalar Günü’nü unutmaktır… Boynu bükük, gözü yaşlı geçirmektir… 10 tane evladı daha olsa, o bir eksikle hiç birinin yerini dolduramamasıdır…
Her ana ile yüreği bir olur…
Ateş düştüğü yeri yakarken o acıyı yaşamışları sadece yakar geçer çünkü bilir o acının ne olduğunu… Gerisi laftır, sözdür…
benim hayatım bundan ibaret malesef şimdi ise koryorm ya gene giderse diye

canım benim çok üzüldüm ama onda da vardır bi hayır inşallah cennete girerken sizleri alacaklar yanlarına
ümit kaybetmek yok :)

allahım sabır versin canım zor şeyler yaşamışsın, pko zor gerçekten, derdini veren Allahım dermanını da versin inşallah

sagoln kızlar benide aranıza alırsanız inanın çok sevinicem birbirimize motive ederiz

Haklısın tabiki canım boşa vakit kaybetmeye de gerek yok ama sonuç alanlar da çok
yani zamanı ne zamansa o zmn oluyor
Allahım fazla bekletmesin bizleri inşallah

okurken çok duygulandım canım...ben ne yazsam ne söyesem biliyorum seni teselli etmez acını dindirmez sabırlı ol arkadaşım allahım mutlaka bi gün seni sevindirecek allahın izniyle yaşadıklarını çektiklerini unutmazsın ama gün gelip evladını kucağına aldığın da bi nebze de olsa acın hafifler yangının söner rabbim inşş bundan sonra yüzünüzü güldürür hayırlı sağlıklı evlat nasip eder...

burcu canım ben seni çok çok iyi anlıyorum, doktorumun ilk klomen tedavisiydi bu ve bu ay olmazsa sana ilaç vermeyeceğim zaten dedi, o da senin gibi anında görüntü istiyor, boşa vakit geçirmemi istemiyor, ama dediğin gibi elbette klomen de bir şifa ama aylarca denemenin de bir anlamı yok belki de...

canın azda olsa acım hafifler evet ama 3 yavrum kalbimin bir köşesinde olcak ilk oglum en samimi arkadaşımın ogluyla 2 oglm eltimin ogluyla benimki 1 ay büyüktü ne zaman görüyüm oglunu içim acır 3 kızım teyzemin kızıyla aynı ayda dogucaktı her onları gördügümde içim acır işşallah bol bol görüşrüz ben 33 olcam 12 nisanda eşimle 12 sene olucak evleneli 3 şehit yolladım cennete anlıcagın marta bebegi düşünüyorm tabi fikrim degişmezse korkyorm ya gene gider diye bir arkadaşım dogm etti 23 hafyalıklı 8 gün yaşadı garibim hep sütlerini sagmış sonra ölüm haberi geldi şimdi 2 oglnu dogurd gittim bana dediki paşam inan her emir kaanı emziriken aklıma öle oglm geliyor kzum bir ydm bile içemedi dedi sütümden o an dünya drd koptk yeminle çok agladım nutlmazki kayıplar unutulur diyenler yanıma gelsin şimdi yavrularım hep onlarla gidicek 2 kişivi arada görüyorumde eltimin oglu beni maffediyor
ne demek aranıza alırsanız tatlım, aramızdasın zaten
birbirimize destek olacağız tabii ki elimizden geldiğince

sagol canım işşallah zaman bULDKÇA YAZARIN PKOLU KANKİLERİM BENİM PKOLULARDA DİKKAT EDİN YMURTALAR BENEKLİ OLUYOR EŞİM AZ DALGA GEÇMEMİŞTİ BENEKLİ DİYE

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…