Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

inşallah sende güzel haber verirsin ya benim bile hala stresim geçmedi seni tahmin bile edemiyorum zaten allah hayırlısını versin ama inşallah güzel haber alırsın canım ya :26::26: Allah isteyen herkese versin kimsenin boynunu bükük bırakmasın

Yaa bi topigde okudum süt buharının üstüne oturdum tedavide görüyordum o ay hamile kaldım diye süt buharını hiç duydunuzmu nasıl yapılıyor buharın üstüne oturmak sütün içine oturmakmı ben anlamadım bilen varmı

sütün buharına oturuyosun canım.ben onu da denemiştim.sütü kaynatıyosun derin bir kovaya koyuyosun beline de buhar kaçmasın diye battaniye falan sar dayanabildiğin kadar otur.inşallah sana derman olur.bu arada yakıyı da denemiştim ben.

Son düzenleme:

çok sağol canım yaa işte veren allah diğerleri bahane aslında ama umut kapısı denemedende olmuyor

Ayy inşallah canım Rabbim hakkımızda en hayırlısını nasip etsin bizlere inşallah tatlım. Aratmasın ,darda bırakmasın ,utandırmasın bizleri inşallahhh...

neyazcım . bende duymuştum hazır sütlerden olmayacak ama .. gerçek süt olacak .. ben hazır sütle denemiştim

kızlar başka bir topikte inanılmaz bir hikaye okudum ve sizle paylaşmak istedim .

****Tek tek arkadaşlarımın hamilelik haberlerini aldım. Karınlarının büyüdüğünü izledim. Onlarla birlikte hazırlandım. Bu arada her ay tekrarlayan adet kanamalarıyla bir türlü hamilelik müjdesini alamadım. İsimler seçtim daha müjdesi gelmeyen bebeğime, bu isimleri arkadaşlarım verdi bebeklerine. Onların heyecanını paylaştım büyüyüşlerini izledim. Banyo yaptırdıklarını, bebeklerinin saçlarını taradıklarını izledim. Benim için imkansız gibiydi anne olmak tüm tedaviler aşılamalar sonuç hep negatif. Tek çare tüp bebekti ve ben son şansımı kullanmaktan korkuyordum. Ya hiç anne olamıycaksam nasıl dayanırım diyodum. Tam 3 sene erteledim tüp bebek tedavimi. Artık eşim denememiz gerektini söyleterek ilk randavumuzu aldı. Doktorum çok tatlı bir bayandı, rahattım onun yanında. Ve 10 ocak 2009 lucrin ile tedavim başladı. müthiş iğne korkuma rağmen iğnelerimi kendim yapıyodum. 2 şubat 2009 evet büyük gün bu gündü transfer günüm. O sabah farklı başlamıştı herşey ilkkez yaşayacaktım bunu miniklerim içimde olucaktı. merkeze gittiğimizde odaya alıp hazırladılar beni heyecandan duramıyordum. doktorum 4 enbriyo transfer ediceklerini çünkü 2 enbriyonun orta kalitede diğer 2 enbriyonunda düşük kalitede oldunu söledi. Şaşırmıştım ümidim kırılmıştı çok zayıf ihtimaldi benim için hamilelik transfer gerçeklerşti. Bebeklerimin transferden sonra birer boncuk gibi zıplayıp tutunmaya çalıştıklarını gördüm müthiş bişeydi bu. Bekleme süresi başladı 12 gün 9 sene bekleyen ben 12 günü geçiremiyodum. 10.günümde kanamam oldu ve yıkıldım hafifti ama kanamaydı sonuçta tüm ümidim kırıldı yoktu tutunamamıştı bebeklerim aklım sürekli onlardaydı. Ve 14 şubat 2009 yani sevgililer günü annem ve babmda bizdelerdi, annem kahvaltı hazırlamış tok karnına gideyim tahlil için kan vermeye diye ama lokmalar boğazıma diziliyordu gözyaşlarım söz dinlemiyor sessizce akıyordu.Evet kan tahlili için eşimin zoruyla kan verdim 1.30 saat bekleme süresi başladı. zaman durmuş gibiydi. Sonunda eşim geldi kapıyı açtığımda yüzü tuhaftı anlamaya çalışıyodum ama anlamak imkansızdı. Sonucu smlemediler doktoru arıcaz dedi beni telefonun oldu yere doğru götürdü birden sarıldıve ağlamaya başladı şaşkındım ne oldu diyordum sadece tek kelime söleyebildi eşim VAR var olan neydi anlamaya çalışıyodum arkasından HAMİLESİNNNNN dedi o an anlatılmaz bir duygu annem şaşkın bizi izliyo ne oldunu anlamaya çalışıyo bi yandan eşimin koluna vuruyodu ne oldu sölesene ne oldu diyodu. sonunda olmuştu 9 sene beklediğim haberim almıştım ama bişeyler eksikti onu hissedemiyodum . hiç bir hamilelik belirtim yoktu, korkuyordum taki onun minik kesesini görene kadar. Allahım ne güzel bişeydi bu bi an önce büyüsün kalp sesini duymak istiyordum. 7 haftalıktı bebeğim o dün kalp atışını duyucaktık. Sabah ağrı ve kanamayla uyandım kimseye bişey demedim çünkü o gün kontrol günümüzdü. balıkesirde yaşırum ve tüp bebk merkezi bursadaydı yola çıktık. Ağrım şiddetlendi yol bitmek bilmedi vemasadayım korkuyla yatmıştım ya ona bişey olduysa. Doktorum ultrasonu karnımda gezdirdikçe korkum arttık bebeğim bir türlü ekranda görünmüyordu. Minik kalbi atmıyor olması gereken yerde değildi. İşte yıkıldığım an bebeğimi kaybediyordum düşük başlamıştı. Bu olmamalıydı çok beklemiştim sabretmiştim ama sınavım henüz bitmemişti. Tekrar denemek için 6 ay beklemem gerekiyordu çok uzundu bu zaman geçermiydi. geçti evet tekrar tedaviye başladık iğneler, yumurta toplama ve transfer günü geldi 19 ağustos 2009 bu sefer 3 enbriyo transfer edildi 2 tanesi yüksek kalitede 1 tanesi orta kalitede ve bekleme süresi offf 14 gün beklicektim bu sefer çok uzundu. Eve yardımcı almıştım tüm günümü yatarak geçiriyordum ve tahlil günü geldi 1 eylül 2009 eşim sonucu alıp geldi bu sefer doktoru aramamıştı benim aramamı istedi. 322 tahlil sonucu yüksekti ama ne demekti. Doktorum süper bu sonuç çok güzel dedi ve ekledi ikiz bebekler sorun olurmu dedi şaka gibiydi yani benim ikizlerimmi olucak şimdi ay inanamıyordum rüya gibiydı. Onalrı görmek için sabırsızlanıyordum ve evet 5 haftalık hamileyim bebklerime BENİM İKİ MİNİK DUTUM diyordum. ekranda görddüm onlar çok heyecan vericiydi. Sorun vardı bu seferde bebeklerimden birinin gelişmesi iyi değildi doktor kaybedebilirsin dedi. Dualar ettim dutlarım birlikte kalın diye bebeğim beni bırakmasın diye çok şükür 7 haftalık olduklarında pıt pıt atan kalp atışlarının ışığını izledik dutlarım gayet iyidi ve benimleydi. Herşey yolundaydı karnım büyümüştü bile sanki 4 aylık gibilerdi göbeğimi seviyor hayeller kuruyor,tüm günümü onlarla konuşarak geçiriyordum. İnternetten birsürü sayfa okumuş nasıl beslenmem gerektini onlar doğdujtan sonra nasıl davranmam gerektine kadar herşeyi öğrenmiştim üstelik daha 9 haftalıklardı. 7 ekim 2009 o gece ıslaklık hissederek uyandım ve lavoboya koştum aman allahım buda neydi sanki bedenimdeki tüm kanlar akıyodu kanamam başlamıştı. Ağlamaya başladı saat gecenin üçüydü.Apar topar hastaneye gittik ultrasonda gördüm onları rahatladım fakat kanamam sürüyordu hastaneye yattık. Ertesi gün kadın doğum hastanesinde yattığım için bizim katta hep hamileler yatıyordu ve dutlarımı duyan beni görmeye odama geliyordu. Annemle gülerdik onlar gidince ikiz olunca farklımı sanıyorlar acaba derdik hastane günleri hem eylenceli hem korkulu geçti kanamam kesilmişti bir gün sonra rahim ağzı dikilecek. Ama olmadı o sabaha kanamayla uyandım ve yataktan kalkmam kesinlikle yasaktı.Ve dutlarım artık çok belirgindi kıpırdıyolardı ekranda onları izlemek çok güzeldi gayet iyiler hatta doktor amcaları takıldı bize bebeklerim birbirine arkasını dönmüş bunlar çok yaramaz annesi bak küsmüşler birbirlerine demişti. Allahın bana verdiği mucizesi onlar çok güzel görünüyorlar benimdi bizim bebeklerimizdi onlar. 10 ekim 2009 saat 21.30 aniden başlayan karın ağrısı sanki gaz sancısı gibi hastanede yattığım dönemde tüm hemşireler doktorlar çok ilgilidi ağrım başladığında korkulacak bişey olmadını sölediler çünkü bebekler gayet iyiydi birden bire gelen ilk bebeğimdi onu kaybetmiştim. Eşimi aradım bebeğimizin biri düştü diye ağrım kesilmişti diğeri benimle kalmaya kararlıydı sanki ama 10 dakika sonra onuda kaybettim. O hastane odası bi anda cehenneme döndü dutlarım gitti yoklar artık tüm hayallerim sona erdi allahım sınavım bitmemişmiydi. Herşey yolundayken nedenneden bu oldu neden gitti bebeklerim acımın tarifi yok yıkıldım. Artık elim karnımda evimde bulunan boş odanın kapısında durup beşiklerini nereye koyacağımı hayal edemiyordum. Onlarla konuşup bir an önce büyüyün size ciciler alıcam sabırsızlanıyorum diyemiyordum acaba kızmı erkekmi neydi cinsiyetleri bilmek isim aramama gerek yoktu bitmişti herşey bitti ben asla anne olamıcakmıyım hamile kalmamakmı yoksa hamile kalıp onların kıpırdanışlarını görüp kaybetmekmi hangisi daha zordu bu soruya bir türlü cevap bulamıyorum. 2009 bana en güzel müjdeleri ve arkasında acılarını yaşattı.Dutlarımın görüntüsü hala gözümün önünde hiç gitmiceklerde. Şimdi tedavim tekrar başlıyor kromozom analizigenetik tanı için kan gönderdik sonuçlar önümüzdeki hafta gelicek ve önümüzdeki hafta hiperoskopi işlemi yapılacak beni neler bekliyo bilmiyorum bundan sonraki her adımı sizinle buradan paylaşacağım ben bebeğimi kucağıma alana kadar pes etmiycem benimle aynı kaderi paylaşan arkadaşlar burdan birbirimize destek verelim sırayla müjdelerimizi paylaşalım bebeklerimizin resimlerini paylaşalım bizi bizden başkası asla anlamazzz hepinize şimdiden çok teşekkürler 2010 bebklerimizin geldiği yıl olsun ayrıca 6 ocakta hiperoskopi oldum ve rahim ağzı açıklığım olduğu sölendi.ocak sonundaki adetle tedavime karar vericez kısa protokol mü yoksa uzun protokolmü diye ve hamileliğimin 12.haftasında rahim ağzına dikiş atılacak bu sefer sürekli yatmam gerekicek sanırım ama dutlarım bana dönsün ben herşeye razıyım rabbim yardımcımız olsun
bu cümleleri yazarken hayatın bana daha ne acılar getirceni bilmiyordum.3.denemem negatif sonuçluydu ve iki ay bekledikten sonra tekrar eski doktorumla 4. kez tedaviye başladım.yine mutluydum ikiz bebeklere hamileydim ilk günler heyecanlıydım şükrediyordum dutlarım benimleydi yine 7 haftalıkken bebeklerden birinin gelişmesi geriydi ve onu kaybedebilirdim.kaybettimde tek bebekle devam etti hamileliğim bebeğim iyiydi fakat kardeşi hala rahmimdeydi vücut onu atmaya çalışıyordu kanamalar başladı hastanede 3 gün evde 4 gün geçen haftalar kesilmeyen kanamalar tam 16 hafta böle devam etti yatağa bağlı yatarak geçiridim günlerimive kaybettiğim bebeğim tamamen yok oldu kanamalarım durdu şükürler olsun diye dualar ediyordum kurban kestim ve bebeğimin cinsiyetini öğrendim kızım olucaktı umutluydum artık bebeğim benimle kalmaya karar vermişti 5.ayda hazırlıklara başladım hatta eşim kızıyordu erken diye ama içim dinlemiyordu herşeyi almak istiyordum aldımda.nerden bilebilirdim bi gece aniden suyum geliceni evet 21 haftalıkken bi gece suyum geldi apar topar hastaneye gittik balıkesirde yaşıyorum takibimi yapan doktorum bursada hemen yola çıktık ve doktorum gecenin 3 de beni kapıda bekliyordu hemen ultrason ve bebeğim iyiydi suyum çok azdı zor bi sürece girmiştik ve 2 haftaya ihticaımız vardı wc bile kalkmadan yatıcaktım hastanede bebeğim doğana kadar en azda 2 hafta doğmaması gerekiyordu ama bebeğim 3. gün doğmaya karar verdi ve doğum yaptım bebeğimi kaybettim.acımın tarifi yok bebeğimi alıp balıkesire getirdiler dedemin ayak ucuna gömmek için benim öpüp koklamaya kıyamayacağım pamuklara saracağım kızımı dedemin ayak ucuna defnettiler yüzünü görmedim kokusunu duymadım rabbimden hep sabır diledim ilk yağmur en zoruydu bebeğimin üzerine yağan yağmurdu bu hıçkırıklarla ağladığım saatlerdi yağmur vakitleri.hayat çok acımasız kaderde yoksa elden bişey gelmiyor şimdi yine tedaviye başlıyorum ekim ayında allah bu sefer kucağıma aldırsın.
veeeee bir yıl zonra 14 kasım 2011 tarihinde lucrin kullanmaya başlayıp 5.deneme startını aldık rabbim bu sefer hikayemi mutlu sonla bitirmek nasip etsin.malesef bu seferde kimyasal gebelik yaşadım 12. gün bthcg değerim sadece 26 ve yılbaşı günü kanamam başladı.pes etmek yok tekrar deneyeceğim dedim ve tekrar başladım 16 mart 2012 yumurta toplama işlemim yapıldı ve 13 yumurta toplandı 6 adet 1. kalte enbriyo oluştu 19 mart 2012 pazartesi 2 tane transfer edildi ve kalan 4 adetini ilk kez dondurdum şimdi transferimin 3.günü ben hiçbir şey hissedemiyorum sadece yatıyorum tv ve pc ile vakit geçiriyorum ve inanıyorum elbet bir gün bu yazımın sonucuna şükürler olsun bebeğimizi kucağımıza aldık yazıcama rabbim yardımcımız olsun hayırlı evlatlar nasip etsin(aminn) ********

inş.bu kez kucagına almayı nasip eder

of be şirinim akşam akşam aglattın yaradan evlat acısı vermesin onu karnında hissedip birden yok olması allah o acıyı kimseye yaşatmasın inş. bu arkadaş ın hikayesi mutlu son la biter

hoşgedin aramıza gıı inşallah hamiş kalırsın hemencik öptüm şekerlik

meraba hoşgeldin aramıza aynı dilekerim senin içinde geçeli öptüm

bunu karı koca hergün 1 kere olmak üzere 41 gün okuyosun öle çok faydalı biz eşimle 3kere yaptık bikere hamile kaldım ama gitmişti bebeğim öle yani sölim dedim

deli kız aynı ben

arkadaşlar sonunda burcuyuda kaybettik.artık sen deliler topiğine terfi ettin canım oraya geç bende bi kaç güne yanına gelirim:))

nerde o topik

ben sandım ben daha iyi anlayabileyim diye 3 kere yazdın

deli deliyi kkda bulurmuş vala o bakırköydeki adama gidip düşünen adama gidip dicem ki HİÇBİŞEY DÜŞÜNDÜĞÜN GB DEĞİL

Sabır canım sabır.Vakti saati değil demek ki.Hep yıkılıyormuşuz, artık dayanamayacağız gibi geliyor ama ayağa kalkmak zorundayız.
Sen bir fakülteye git bir başla tedaviye, her şey Allah'tan.

ben hala adet olmadım ve dün temizlik yaptım hemde bahar temisliği uff hala gaelmedi ölüyorum yorgunluktan

test yaptım gün attım kendimi sokaga carşıya cıktım meydandaki havuzun başına oturdum insanalrı seyrettim nasıl kalabalık nasıl kalabalık güneşi gören çıkmış ağlıyorum kimse görmüyo bile eherezde bi telaş herkezin elinde eteğinde bi çocuk allahım ne kadar çok çocuk var kızan anneler kakanlıyolar çocukları yürüsene sus bonu isteme falan filan allahım bende olsun die ağlıyorum nasıl bi dünya dedim tip tip insanlar töbe yaprabbim diorum allahım ne günah işledim de olmuyo ama bakıyorum ne kadar dinini yaşamayan insanalrın çocukları var off bizimde sınavımız bu işte çok canım sıkkınyemek bile yiyesim yok neyse çarşıda oturdum sonra kocik geldi yanıma dururmu msj attım ben çarşı pazar gezcem arama beni die oda atladı arabaya yanıma geldi sonra gezdik yürüdük yürüdük sokak sokak cadde cadde sonra kumpir yedik bu arada bizimkia dini ettirmezdi kumpirci oldu:44: sonra yürüye yürüye eve geldik bacakalrım et kesmiş dünde temizlikten öldüm bugün valla heryerim arıyo misafirlerde geldi hatim yeri bendeydi bugün öle işte bende habaerler bu kadar beklemeye devammmmmmmm

bugün kan verdim canım yarın alıcam yine sonucu
Hayırlı güzel sonuçlar alman dileğiyle
İnşallah tedavin olumlu olurda bebeğine kavuşursun bir an önce
Çok acıAllah herşeyin sabrını veriyor işte.Allah yine nasip eder sağlıkla anne olmayı inşallah

Canımcım okudum yazdıkalrını sen topiğin psikologumu oldun bakem yirim seni yirim bennnnnnnnnnnnn evet ya msn felan verelim birbirimize görüşelim canım kocamada sanki komşulardan tanıştırılmış gb yaparım kızıyo kk ya :44::18::18::18::18: Seni sevirem biliyin dimi mucukssssss

Bilmiyorum canım bende neyi oldum acepBende snei yerim şekerimmVerelim canım tabiki tanışırız memnun olurum.Olur komşumu dersin gün arkadaşımmı dersin artım nedersen deBende seni severim biliyorsunSen o güzel yüreğini yeterki ferah tut Allah mükafatını verecektir sanaGörüşürüz canım çıkmam lazım namaza geç kaldım:18:Öpüyorum seni görüşürüz

face iyi olur tabi yıllar geçer dur şunamesaj atayım bakalım ne yapıyor deriz

bende ebirhimle burcu var facede gerçi benim face birbir görüşemiyoruz işyerinde ama cevap yazabiliyorum

erkek infert. birçok arkadaşla selamlaşıyor unutmuyoruz

kızlar şimdi sıkı durun adet döngüsü uzun olanlar yumurtaları büyümeyen çatlamayanlar ama özellikle döngüzü uzun olanlar erinmesinler dedigimi yapsınlar 41 yaşında bayan yeni hamile kalmış

7.8 adet inciri 2 bardak klorsuz suda 15 dk kısık ateşte kaynat agzını hiç açma
3.4 tane taze havuçu elinle bıçakla parçala 2 bardak suda bunu 15 dk haşla

iki karışımda ılıyınca karıştırın ve için iki günlük bu karışım yarısını birgün sabah akşam yarısı diger güne
bu 21 gün uygulanıcak ara verilip 7 gün sonra tekrar

Ah canım ya neler yaşamış. Alla'ım inşallah bu kez herşey yolunda gider de bebeğini hayırlısıyla kucağına alır inşallahhhh...Bende ikizlerimi 5 aylıkken kaybetmiştim ultrasonda gördüğüm hareketleri hiç gitmiyor gözümün önündenve yıl 2009 du aynı yıl aynı acıları yaşamışız ...

Günaydın kızlar,
Az önce kan verdim geri sayım başladı canlarım çok heyecanlıyım yaa...:18::18::18:

Elif sen sonucu ne zaman alacan tatlım hadi inşallah beraber güzel haberler veririz heyecandan ölüyorum ben :18::18::18: ya olmadıysadüşünmek bile istemiyorum

Günaydın kızlar,
Az önce kan verdim geri sayım başladı canlarım çok heyecanlıyım yaa...:18::18::18:

ayyy bende heycanlandım şimdi inşallah güzel hayırlı sonuçlar alırsın canım ben öğleden sonra alıcam sen ne zaman alıcaksın ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…