Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

merhaba kızlar içimi dökecek bir yer arıyordum burayı buldum 2 yıllık evliyim ve hiç korunmadık hamile kalamadım 2009 temmuzunda doktora başvurdum hormonlarım gayet iyi ama pcos varmış bende ve ilaç kullanmaya başladım bu arada eşime sperm tahlili yaptırdık onunda spermelerinde hiç bişey yok dendi ve tedavi olmaya başladım kistler temizlendi ve her ay hüsran sonra doktor hsg çektir dedi çektirdim ve sonuç bir tüpüm tıkalı dr. olumlu konuştu takip edelim solda yumurta olduğunda aşılama yaparız dedi ve her ay gittim baktı klomen kullanmama rağmen sağ tarafta yani kapalı olan tarafta yumurta oluyor sol tarafta ise yumurtalar gelişmiyor ve sonunda doktor 2 ay kadar dinlen gel dedi bende eşime tekrar test yaptırdım ve sonuçlarımız kötü çıktı %75 hareketsiz ve morfolojisi bozuk çıktı ve tüp bebekten başka şansınız yok dendi sonuçları kime göstersem aynısını diyor yaşım 24 bekleyin biraz daha diyor çevremdekiler ama ben beklemekten korkuyorum sizce ne yapmalıyım

canım tedaviden önce spermiogram normal çıkmış... 2. si kötü çıkmış... bence sen kendini üzme... çok erken daha senin için... eşinde bir sorun olsa ilk testtede sorun çıkardı.. demekki dönemsel bir değişiklik bu.... eşine keçiboynuzu kürü v.b kürlerle destek sağlayabilirsin.. sperm sayısını arttırabilirsin...
ayrıca azosperm olup eşi hamile kalan bir sürü kişinin hikayesini okuyoruz.. ümitsizliğe kapılma.. herşey allatan. herşey olabilir.. 0 sperm hareketliliğiyle bile hamile kaldım diyenleri duydum... nasıl oldu bilmiyorum ama oluyo demekki...
seninde yumurtanın sağda veya solda gelişmesini etkileme gibi bir şansın yok... şansına artık... ama emin ol açık olan taraftada yumurtan gelişecektir...
sabırlı ol ve bekle... kürlerden destek al.. allaha dua et... çok faydasını göreceksin..
allah yardımcınız olsun
isteyen herkese hayırlı evlatlar versin :Saruboceq:

merhaba ersu yazını okuyunca aynen benim yaşadıklarımı yaşamışsın.ben de 3.5 senelik evliyim hormonlar düzenli çıktı ama pko teşhisi kondu eşimden test istendi herşey normal dedi doktorum inandık denedik denedik olmadı klomen ve prengly 5 defa denendi bende yeter artık dedim başka bir tedavi yokmu bu şekilde benim aylarım geçiyorum dedim dene dene aynı sonuç sonra hsg istedi çektirdim sağ tüp tıkalı çıktı. Bir sürü araştırma yaptım sonunda netten maya tüp bebeği buldum bugüne kadar yapılanları gönderdim gelin görüşelim dediler atladım şırnaktan geldim. Tekrar test istediler eşimden sonuç morfolojisi%2 ben pko beklemeyelim dedik mikroenjeksiyona başladık.canım sana tavsiyem orda burda kadın doğumcularla ne zaman nede paranı harca iyi bir merkeze git. Osman hocamın çok beğendiğim sözünü yazıyorum daha tanıyı koyamadan tedavi etmeye kalkıyorlar demişti çok haklı.

banada aşılama önerdi doktor.. aynı şeyi söyledi... kadın doğumcularla zaman harcama işin ehline git iyi bir merkez bul kendine dedi....
bende beklemedeyim şimdilik.. bu adet olayım merkez araştıracaktım..
sana birkaç şey sorabilirmiyim?
aşılamayı devlet yada özel sağlık sigortası karşılıyormu?
iyi bir merkez nasıl araştırılır? nelere dikkat etmem gerek?

merhaba kızlar içimi dökecek bir yer arıyordum burayı buldum

bak bir yazı buldum.. tek tüple hamile kalmış..

evleneli 4 yıl oldu 3 yılını nohutuma kavuşma özlemiyle yaşadım .sonunda rabbim meleğimi bana yolladı şükürler olsun .
geçen yıl geçirdiğim ameliyattan sonra geldi meleğim.sol yumurtalığımda 2 büyük ur oluşmuş.ur la birlikte sol yumurtalığımda alında .sağ yumurtalığımda da çok az yumurta vardı.doktorlar bebeğimin olup olmayacağını tam cevap veremediler.allah büyük demekle yetindiler. ama ben ameliyattan 4 ay sonra hamile kaldım .10 şubatta hamile olduğumu öğrendim ve eşimle ikimiz çılgına döndük sevinçten.10 şubatta hayatım değişti.artık nohutum benimleydi.içimdeydi yavrum .onunla her anı yaşamak için işimden bile ayrıldım .

bence tüp bebek yap canım durumun müsaitse yaptır neyi bekliceksinki he yaşın genç bekle ama beklerken unutabilecekmisin daha çok takıcksın olmucak daha da taktığın için bence yaptır meleğinfde ilk denemende gelsin inşallah keşke benimde eşim yaptırs

sevgili arkadaşım spermler her zaman aynı çıkmayabiliyo.bi kere iyi çıkmış bak.belki de kötü çıktığı zaman eşinin morali falan bozuktu ne bileyim işte...

slm arkadaşlar
bende pco hastasıyım puregon igne ile 1 yumurtam oluştu çatlama ignesi vuruldu bekliyoruz inş.hamileyimdir ya rabbim

inş olumlu bi sonuç olursun canım.bende klomen kullanıyorum,yarın son. pazartesi yumurta takibi için gidicem.inş yumurta oluşursa çatlatma iğnesi ve bebek olursa tutunması için progestana başlicaaaam.bana umut olursun hem de inş hamilesindir.
sonucun ne zaman belli olucak

çok teşekkür ederim desteğin için sağol inşallah dediğin gibi olur

aslında bende kadın doğumcuya gittim ve bir çok şeyde geç kaldım sonradan internette maya tüp bebek merkezine üye oldum ilk önce oya hanım aradı sonra osman bey aradı ben bursadayım sorunlarım şöyle dedim eşimin sperm tahlilini sordu o zaman eşimin spermleri 80 milyondu ve hareketliliği ile ilgili nişey yazmıyordu dedim oda tekrar yaptır dedi sonuçları merkeze faxladım ve bana tüp bebek önerdiler gelebilirsen burda gelemezsen orda bi tüp bebek merkezine git dediler

canım ben hsgden sonra tek tüp tıkalı çıkınca laporoskopiyi araştırırken maya çıktı karşıma mail attım onlara bugüne kadar neler yapıldıysa yazdım.Hemen ertesi gün döndüler bana osman hoca laporoskopiyi kesinlikle tavsiye etmedi eşimin spermler sonuçlarını sordu bende herşey normal dedim(bütün kadın doğumcular normal demişti) siz yinede kruger kriterlerine göre yaptırın dedi eski yöntemle yapılmıştır dedi. Şırnakta bu imkan yok en yakın diyarbakır oda 6 saat uzak zaten atladık geldik ankaraya gittik mayaya test yapıldı morfoloji %2 osman hocanın lafı hala aklımda bir sürü askeriniz var ama savaşacak asker çok az dedi yani sayının yüksek olması hiç birşey ifade etmiyor mikroenjeksiyona karar kaldık hep birlikte yoksa ben aşılama yaptırırız diye gelmiştim.

Canım sorularını unutmuşum aşılamayı kadın doğum hastaneleri ücretsiz yapıyor sanırım ordan bir doktora muayne olman şartıyla.

ıyi bir merkez araştırmasına gelincede öncelikle isim belirle kafanda bursada bir yer yada ankara izmir sonra internetten araştır yorumları orada tedavi olanların yorumlarını oku daha sonra kendi gözlemlerinle karar kıl. Örneğin ben mayayı baya araştırdım hep olumlu şeyler okudum sonra kendi gözlemimlede karar kıldım. Bizlerin isteği nedir ilgidir bizi dinlenleyen doktor olsun önemsenelim değilmi şimdiye kadar hep tedavimde bunu iç şöyle yap tamam dünya kadar parayı ver çık nedir ne değildir anlatan olmadı ki o kadar araştırır giderdim muaynelere doktora acelesinden soramazdım bile en büyük etkende benim için bu oldu onlar sürekli arıyorlar nasılım iyimiyim ne içeceğimi ne için içeceğimi uzun uzun anlatıyorlar bunlar önemli canım

perşembe doktora gittim 2yumurtam olmuş bu sabah kasıklarım feci uyuştu gb kasıldı falan doktorda dün bugün ve yarın şanslı günleriniz çalışın dedi sonra gün aşrı yaparsınız dedi sabah dün doktordan sonra bugün sabah namazında öle uyuşunca dedim galiba çatlıyo çalışalım çalıştık yarında çalışırız bakalım kısmet ya çok sıkıldım bunaldım çalışmaktanda bırakıcam hem bahanem olur off off kolay deil çocuklarla uğraşmak bide bu pisikolojiyle hiç kolay deil
bu arada mantarda varmış muanede anlaşıldı ama ilaç verdi bi günde sabah 2 akşam 2 içilcek ama şimdi kullanma adet olursan kullan zararı olur dedi öle işte benden haberler bu kadar
dün 2yumurta olunca sevinmiştim ama bugün işte sorunlar çıktı benim için hiç biz aman kafam rahat olmucak mı diye düşünüyorum ve yoruldum artık hiç gönül rahatlığıyla sevinemiyorum bi güzel şey olsa arkasını bekliyorum artık neyse halime de hamdolsun çok şükür daha kötüleride var ama ben yoruldum artık.................................

cnm insallah bu sefer tutmustur rabbim büyük senin gibi benimde bunaldigim zamanlar cok oluyor ama" elhamdurillahi ala kulli hal "diyerek dua et cnm nolur rabbimden gelene hamd ettigin zaman rabbim birdaha ayni sorunla seni karsilastirmazmis ins sükür ve hamd cok ayri seylermis sükür ettiginde senden geldi rabbim katlanirim diyoruz birdahikine diyormusuz farkinda olmadan ins sende inaclisin dahada detayli okursun muhakkak hamd edelim ins sonu hayir olsun bende bugün hayirlisiyla ilacima basladim bismillah dedik bakalim medformin kullanicam 2 ay sonra catlatma ignesi olucam düne kadar bende agliyordum cnm cigerlerimdeki degerin yüksek cikmasinda ötürü ilacimi icmeme izin yoktu dün gittigimde degerlerim normale dönmüs inanamadim allahim tam hersey bitti derken önümü yavas yavas aciyor hamd olsun rabbime hepimizin yüzü güler ins kusura bakma bayabi uzattim kendine iyi bak allaha emanet ol cnm

değerinin düşmesine sevindim canım inşallah seninkide benimkide tutarda hamiş oluruz onları paylaşırız dertlerimizi paylaştığımız gb bugün derece aldım gerçekten yumurtlama gününde çıkıomuş ateş ya ondan bugün 37.1 çıktı zaten var ateşim gb halsizimde çatladımı hasta mı olcam bilmem-tatlicadiarzu-

haksever hayirlisi olsun cnm ins catlamistirda bebisin biran önce gelir bizleride haber et muhakkak hayirli haberler verirsin ins cnm en kisa zamanda olumunekankayizsmile

allah (cc) gönlüne göre versin canım.inş hayırlı haberlerle dönersin.bende yarın yumurta takibi için gidiceeeem hayırlısı olsun artık.inş hamile kalırız bu ay ve isteyen herkes tabiii.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

slm kızlar bende pko luyum persembe günü rahim filmi cektırdım cok şükür temiz çıktı tüpler açıkmıs.
1 kızım var 7 yaşında ikinci için çalısıyoruz ama olmuyo.dr aşılamaya geçelim dedi ama ben kararsızım, adet olunca tekrar başlicam klomene günde 3 tane alıyordum bu ay kullanmadım hsg cekıncem dıye şubatta devam allah hepimizin yardımcısı olsun
2 haftadırda glucophace 850mg kullanıyorum inş.faydası olur.kılo problemı de var 5 ayda 22 kılo aldım cok fenayım mafoldumben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…