Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

tamam çok saol..
peki dr birşey demedimi? neden gecikmiş bu kadar? kist falan oluşmuş olabilirmi diye düşünüyorum da ben...

genel olan küçük kistler varda büyük yok yani canıma det duvarım kalınmış hala bakıcak perşebede hala kalınsa buda bi engel dedi adet duvarım dökülmüyomuş heralde bilmem işte bi o eksikti

genel olan küçük kistler varda büyük yok yani canıma det duvarım kalınmış hala bakıcak perşebede hala kalınsa buda bi engel dedi adet duvarım dökülmüyomuş heralde bilmem işte bi o eksikti
gecmis olsun cnm bu adet duvarin kalinsa hamile olmayasin bende 10 kadar gecikmistim gebelik belirtisi olarak görüyorlar burda gerci olsa doktor görürdü demi nekadar gecikmistin sen?allah yardimcin olsun cnm

slm arkadşlar aranıza yeni katıldım 5 yıllık evliyim 21 yaşındayım p.k.o luyum malesef klomen çatlatma iğnesi çok kullandm 2 kez aşılama yaptm 3 de de iğne yaptım puregon ama çok fazla yumurtalık gelişti dr. aşılama olmaz normal yolla deneyelm dedi ama sonuç NEGATİFF çok yoruldum artıkk senağlama dr tüp bebek düşünebilirsinz dedi ama yoruldm artk çok kilo aldm psikolojim bozuldu cesaretm yok tüp yapmaya ya tutmazsa ben ne yaparm yıkılrmmm:1no2:

seni bizden daha iyi kimse anlayamaz teselli edecek söz yok bu durumda allahtan canım elden bişi gelmşiyo çok bunalmışsın belli bende üç kez çatlatma iğnesi yaptım 2buçuk yıllık evliyim 2yılım doktorlar da geçti görümcemin evlenmesi çocuğu olmasıyla hepten deli gb oldum biz her hafta birlikte olan bi aileyiz dayanamıyorum tabiki çok seviyorum yeğenimizi dünya tatlısı günahsız bi melek ama ben sewveyim başkası sevmesin istiyorum eşim sevse içim titriyo çok zor herkezin bebeği var yada hamile burdaki arkadaşlarımdan bile bi ben kaldım yani eskilerden çocuğunu kucana alanlar var ne mutlu onlara ama içim kan ağlıyo etrafı gülücük atarkan içimden hıçkıra hıçkıra ağlıyorum korkuyorum ne kadar dayanırım bilmiyorum yaşım 20 olduğu için aşılama ve tüp bebek daha devlet karşılamıyo hem bu yüzden hemde ilaçlar midemi maf ettiği için geçen 2AY ara verdim ve 2buçuk ay adet olamadım ilaç kullanmayınca dün doktora gittim perşembe gene gidicam ama ara iyi geldi bana canım sewnde ilaçları bırak doktoru bırak yaşın kaç canım kaç yıllık evlisin ??? bence doktor işini bi süre ara ver ve zayıfla kendini önce bi iyi hisset sonra kendinde değişiklik yap saçını kes boya kıyafetler al biraz kafanı boşalt ben bu 2aylık zamanda işe verdim kendimi anaokulu öğretmeniyim onlarla avuttum kendimi ehliyet kursuna yazıldım gecemi gündüzümü doldurdum ve rahatladım şimdi gene doktora başladım en azından düzenli adet olmak istiyorum ve klomen ve çatlatma iğnesi düşünüyorum eşimin arkadaşının 5.de olmuş belli mi olur mucizem gelir belki neyse çok uzattım canım allah derdini verdi bizlere dermanıda versin öptüm canım aramıza hoşgeldin

gecmis olsun cnm bu adet duvarin kalinsa hamile olmayasin bende 10 kadar gecikmistim gebelik belirtisi olarak görüyorlar burda gerci olsa doktor görürdü demi nekadar gecikmistin sen?allah yardimcin olsun cnm

saol canım adet oldum canım cumartesi akşamı şu andada adetliyim yani yok ya doktor muane etti bişi yok yani perşembe gine gidicam gene klomen ve çatlatma iğnesi isticam çünkü düzenli oluyorum en azından o zaman

haksever in dediği gibi seni çok çok iyi anlıyoruz... emin ol yalnız değilsin... bizim gibi milyonlarca kadın var...allahtan umut kesilmez...dua edip beklemekten başka birşey gelmiyor elimizden...
bende 3 kez çatlatma iğnesi oldum... yumurta takibi yapılıyor 8 aydır... ama sonuç negatif.. ama umudum var... elbet vakti zamanı gelince rabbim bize hayırlı bir evlat verecek...
en üzel şey senin için kilo vermek... çok zor ama hem sağlıklı olman hem şu pkodan kurtulman hemde bebek sahibi olabilmen için bu şart...
rabbim hepimizin gönlüne göre versin... kucaklarımızı hayırlı evlatlarla doldursun :Saruboceq:

ben de 25 yaşındayım ve 22 adet kist eşliğinde pko teşhisi kondu yasmin adlı doğum kontrol hapını verdi drum ve 4 ay bunu düzenli kullan o zaman bakalım dedi.

benimde gecem ay 10 gün gecikmisti bu ay henürz 29 .gündeyim bekliyorum bakalim ben simdiye kadar hic düzensiz olmuyordum isin kötüsü ben henüz ilacada baslayamadim senin yine ilacla düzelme ihtimalin var bende bakalim nasil etki gösterecek ilac allah yardimcimiz olsun ins

saol canım içimi rahatlattın dediğin gibi belki biraz kafamı dağıtsam iyi olacaksaç kesimi boya çok mutlu ediyor beni değişiklik hayırlısı olsn belki böyle daha hayırlı ya erken olupta özürlü olursa .bir tanıdığım vardı 12 sene çocuğu olmadı sürekli diyordum isyan etme allah hayırlısını versn de oda her zaman olsunda ne şekil olursa olsn diyordu. çocuğu oldu ama özürlü anne karnında beyni gelişmemiş rabbim isteyen herkese hayırlısını versn eli ayağı düzgn çok zor bebek özlemi 4 yıldır gece başımı her yastığa koyduğumda göz yaşlarım dökülüyor içimde bir yara var gibi her akşam kanıyor gibi anlatılmaz bir üzüntü :1no2::1no2::ecrin_bebek:

bende her gece sabahlara kadar ağlardım ama artık sanki uyku ilacı içmiş gb dalıyorum uykuya yorgunluktan çok fazla düşünmüyorum sadece bana hatırlatan olaylar olunca çocuklu birileriyle aynı ortama girince kötü oluyorum ben sen biraz kandi kandine takıl canım rahatla sonra gene başla tedavine öptüğm canım bi yardımım olduysa ne mutlu:)

kızlar bizde bi liste yapalım birbirimizin adet tarihlerini takip edelim gelecek adet tarihlerinizi söyleyin başlayalım

[B]DERDİM BÜYÜK AMA DERDİMDEN DE BÜYÜK ALLAHIM VAR[/B]BU LİSTE HEPİMİZE UĞUR GETİRSİN KELEBEKLERİMİZ GÖBİŞLERİMİZE KONSUN ALLAHIM HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VER SENDEN BAŞKA İSTİCEK KİMSEMİZ YOK YARABBİM SEN BİLİRSİN SANA TEVEKKÜL EDİYORUZ SABIR EDİYORUZ DERDİMİZE DERMAN VER YARABBİM:Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

HAKSEVER...............................................3 ŞUBAT (MELEĞİM GEL HADİ)

BİR UMUT..................................................15OCAK

LAPACI......................................................BEKLEMEDE YA BEBİŞ YA KIRMIZI KART HEMEN GELLLklava: klava: klava:

meltem2327 ...............................................4şubatAŞILAMAYA GEREK KALMADAN GEL MELEĞİ

GUSEL.......................................................1ŞUBAT

fatmaerdembul ...........................................7ŞUBAT

LİTHİUM84..................................................16ŞUBAT

:enbuyukkk: :enbuyukkk: :enbuyukkk: :enbuyukkk: :enbuyukkk: :enbuyukkk: :enbuyukkk::CüvCüv:

Son düzenleme:
kızlar bizde bi liste yapalım birbirimizin adet tarihlerini takip edelim gelecek adet tarihlerinizi söyleyin başlayalım

ben daaha adet olamadım.. 40. günüm bugün senağlama
olduğumda veririm tarihi.. tabi tutarsaaaa =(

merhaba arkadaslar benim 4 senedir tüylenme vede asırıı kilo şikayetim vardı. her gitiim yerde pko tanısı konuldu. yasım suan 21 evlilik sürem suan 1,5 yıl .pkolu oldugum için gebe kalmada zorlanacagım için gecen haziranda etlik zübeyde hnıma gittimm... ozaman kilom 103 dü... ozamn da pko denildi ve bana hiç bir ilaç vermediler bu rahatzılıgı kendimin atacagını kilo verirsem düzelecegi sölendii....aralık ayında gelecekin bu sürede 8 ki,lo verirsen senin yumurtlamanda düzelme olacak denildi ve arkadaslar ben 5 ayda toplamda 13 kilo verdim..ve bir ay önce tekrar bastan tetkikleri yaptık yumurtlamda herhangi bir problem yok geebelik için istenen kanlar fsh tsh vb kanlar hepsi iyii cıktııı .... ama tüp bebk yaptırmamız gerektiriyormus. tabi arkadaslar bu tüp bebk yaptırmammızın sebebi eşim , megersem eşimin spermmii cooooooook düşük suan mikrotese olacak anlayacagınız ben kendim için gitiim sonunda eşim için oluyor tüp bebbk herseyin hayırlısı nediyelim. benimd e sadece suan dheam biraz yüksek o arastırılıyor pko lu degilim artıkkkkk,, ama tüylenme felan halen asırı var bu sebepten dolayıda kusingmi die arastırılıyorum öyle tüb bebege baslıyacagaz . herseyin hayırlısıı olsun arkadaslar pkoluysanız vede kiloluysanız bence kilo verinnnnnnn coooooookkkk etkisi varrr...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…