Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

slm cnm durumumuzun benzerligi dikkatimi cekti benimde 7 yasinda rabbim bagislarsa bir oglum var bende ikinci bebegi deniyorum tam 4 yildir ve 5 tane bebegimin 4 tanesi karnimda öldü 1 tanesinde kendiliginden düstü banada pco teshici kondu simdi medformin adinda bi ilac kullaniyorum 2 ay sonrada catlatma ignesiyle deniycem allah yardimcimiz olsun senin cnm kilo vermem de ise yarayacaktir kistlerin icin gerekli cnm bana hic rahim filmi cekinmemi sölemediler sen hamile kalabiliyorsun ve birtane saglikli cocugun var denildi bilmiyorum herseyin hayirlisi allah yardimcimiz olsun

selam aranıza yeni katıldım.pco luyum 5 yıllık evliyim yaklaşık 1 yıldırda çocuk düşünüyoruz.3 yumurta takibi yapıldı ama sonuç negatif.dört ay aradan snr aşılama yaptık ve 9.günüm 2 3 gün snr tahlil yaptıracağım ama hiç umudum yok.göğüslerimde acayip büyüme ve hassaslaşma var ama aşılama snrsı kullandığım fitilin böyle yan etkileri var.kısmet ALLAH herkese isteğini versin.bebeklerimize kavuşalım.:ecrin_bebek:

ii sayılırım cnm ya kasıklarımda agrı oluyo nıye bılmıyorum ayın 5 ınde bıttı adetım ayın 9 undan berı agrım var belımde kopuyo agrıdan nıye acaba bılmıyorum

aynen canım benimde kasıklarım ve belim kopuyo sanki öle böle değil oturamıyorum kalkamıyorum resmen batıyo bende 3 de adet olmuştum bugün 15. günüm yani ben yumurtlama zamanındayım ondan heralde inşallah trutar bu sefer meleğim gelir inşallah seninkide ve isteyen herkeze verir inşallah

kızlar bende de var bu pko ama sanırım benimkisi sinsi biraz 3.5 yıldan sonra öğrendim adetlerim çok düzenlidir saati bile şaşmaz o derece yani kıllanma yok kilo yok hormonlarda düzenli ama ne yazıkki yeni keşfedildi sağ tarafımda bir sürü kistcikler var sizde nasıl bu şekilde olanlar varmı yada iki tarafta da olanlar varmı mesela?

benımkısı de belırtısızdı Şımdıye kadar.2 sınde de pcoluyum.sen 3.5 yıldır denedınde olmadı mı tedavı fÖrmedınmı

gördüm canım görmez olurmuyum sadece pko olduğum yeni anlaşıldı ne hikmetse hatta şimdi son aşamasındayım mikroenjeksiyon yaptırıyoruz bu ay

gördüm canım görmez olurmuyum sadece pko olduğum yeni anlaşıldı ne hikmetse hatta şimdi son aşamasındayım mikroenjeksiyon yaptırıyoruz bu ay
öncesinde hangi tedavileri gördün
benim durumuma benziyo da bana da yardımcı olmuş olursun.inş tutunmuştur bedenine...

slm cnm benim kızım tedavisiz oldu snradan cıktı bu pko.allah yardımcımız olsun rabbim tüm bebek özlemi cekenlere bebekler versin.
bu arada almanyadansın bende avusturyadaydım 2 senedir istanbuldayım ordaki tedaviler burdakıyle aynımı?opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

benimde cnm oglum tedavisiz sorunsuz bir hamilelikten sonra oldu ama neden bu ikinciler böyle problemli oluyor anlamiyorum bana almanyadaki tedavi seklini sorarsan hic memnun degilim derim cünkü cnm tam 5 sene sonra yeni anladilar pcolu oldugumu simdiki tedavi sekli türkiyedeki ile aynimi onu bilemiycem zaten yeni basladim tedaviye medformin kullniyorum sonrasi nasil bilemiyorum 2 ay kullandiktan sonra hamile kalicam ozamanda bisey kullanirmiyim hic bilmiyorum neyse allah ardimcimiz olsun cnm ,kizina uzun ömürler versin kardessiz birakmasin yavrularimizi ins

hepimizde kistler var dimi kızlar zati adet olamayıncada kiste dönüşüyo hem kistler engel zaten gebeliğe spermler onlara çarpıp ölüyo of gelsin artık şu sıpalar kulaklarını çekicam onların bi gelsinler

slm bende pko luyum 7 yıllık evliyim malesf hamile kalamıyorum 1 kez aşılama yaptırdım ama tutmadı neyse hayırlısı bakalım görüşürüz hanımlar byyyyy

slm çok şükür sizin var 1er tana bizim oda yok ALLAH cocuklarınıza sağlık sıhhat versin bizim gibi bütün isteyenlere versin

merhaba arkadaşlar,

ben 7.5 aylık evliyim ve tam eşimi ikna edip bebeğe niyetlenmiştik ki pko lu olduğum söylendi.Doktor polikistik bir yapı gördüğünü ama tam da polikistik sayılamayacağı gibi birşeyler söyledi (Devlet hastanesine gittiğim için malum herşey hızlı hızlı) adetimin 3.ünü hormon tahlili yapıldı.Değerlerim LH:9 TSH:2.60 FSH:7.07 PROLAKTıN: 30.34 doktora sordum ama yorum yapmadı sadece yüksek çıkmış dedi.ve bana diane 35 yazdı sadece.3 ay kullan bu arada folik asit al sonra bebek çalışmalarına başlarsın dedi.eğer hormonlarım yüksekse niye hormon hapı vermedi acaba (sormaya çalıştım ama hemen diğer hasta alındı) boşu boşuna 3 ay doğum kontrol hapı kullanmak da istemiyorum offf kafam karıştı.var mı az cok testimden anlayan arkadaşlar?

pcoslu hastalarda lh ın fsh tan yüksek olması kötü .çünkü fsh yumurtanın güzel gelişmesi için gerekli.doğum kontrol hapı ile bu denge sağlanır inş.zaten buda hormon ilacıdır.pcos a genelde prolaktın yüksekliği eşlik eder.bu da kötü çünkü prolaktın yumurta gelişmesi açısından ii değil süt salgılamana bile neden olabiilir.bi de değerlerini yapılan laboratuara göre değerlendirmek lazım(değer aralığını göremiyoruz).sen bakabilirsin

kızlar ben pkoluyum ve şuanda hamileyim 5 haftalık.asla ümidinizi yitirmeyin kızlar ve soğan suyunu için mutlaka ben sadece 1 kere içtim ve içtiğim ay hamile olduğumu öğrendim.sizlerin için çok dua ediorum ama neolurr şu soğanı ısrarla için diorum.dualarınızı eksik etmeyin öpüyorum hepinizi.

bende polikistik overlıyım 4 senedir ugraş veriyorum 1aşılama negatif şuan klomenden kist oldu.tekrar aşılama için start vereceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…