Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Kjzlar adet duvarım erımıŞ bı sorun yok ıyı dedı doktor Şımdı klomene baŞladım haftaya perŞembe gıdıcam gene bayyy

lıste yaptık katılın adet tarıhlernızı sÖyleyın yazıyım

Slm arkadaşlar bende pco luyum.4 yıllık evliyim 3 yıldır uğralıyoruz gebelik olmuyor.
epey bişey denedim bitkisel olsun ilaç olsun..ama olmadı. adetim düzensizdi biraz bitkisel çaylarla birazda stresi azaltarak düzenli adet olmaya başladım.adetim düzelince doktorda klomen tedavisine başladı 2 aydır deniyorum.2 gün önce adet oldum.bugün dr.a gitttim bu ayda denicez klomeni olmazsa bidahaki ay aşılama dedi.
Çok yıprandım eşimin ailesi çok üstüme düşüyor ve bugün aşılama kararını duyunca mahvoldum.Normal yolla anne olamıycakmıyım...
benide ekleyin canlarım beklenen adet tarihim 4 şubat umarım bu ay olur umarım aşılmaya gerek kalmaz ne olur dua edin.
RABBıM HEPıMıZE HAYIRLI SAĞLIKLI BEBEıŞLER VERSıN..... AMıN :Saruboceq:

Son düzenleme:
Slm arkadaşlar bende pco luyum.4 yıllık evliyim 3 yıldır uğralıyoruz gebelik olmuyor.
epey bişey denedim bitkisel olsun ilaç olsun..ama olmadı. adetim düzensizdi biraz bitkisel çaylarla birazda stresi azaltarak düzenli adet olmaya başladım.adetim düzelince doktorda klomen tedavisine başladı 2 aydır deniyorum.2 gün önce adet oldum.bugün dr.a gitttim bu ayda denicez klomeni olmazsa bidahaki ay aşılama dedi.
Çok yıprandım eşimin ailesi çok üstüme düşüyor ve bugün aşılama kararını duyunca mahvoldum.Normal yolla anne olamıycakmıyım...
benide ekleyin canlarım beklenen adet tarihim 4 şubat umarım bu ay olur umarım aşılmaya gerek kalmaz ne olur dua edin.
RABBİM HEPİMİZE HAYIRLI SAĞLIKLI BEBEİŞLER VERSİN..... AMİN :Saruboceq:
slm cnm insallah hersey istedigin gibi olur ama cnm asilamada olsa kendini üzme bukadar sonucta rabbim o bebegi sana saglikli versin önemli olan bu annelik duygusundan mahrum birakmasin beterin beteri var yine bi secenek sunuluyor sana rabbim yüzünü güldürsün hersey istedigin gibi olsun ins
Kjzlar adet duvarım erİmİŞ bİ sorun yok İyİ dedİ doktor Şİmdİ klomene baŞladım haftaya perŞembe gİdİcam gene bayyy

lİste yaptık katılın adet tarİhlernİzİ sÖyleyİn yazıyım
gözünaydin ins hersey yoluna girer yavas yavas ben henüz daha ilacima baslamadigim icin adet tarihimi veremiyor en az 2 ay sonra ins

merhaba arkadaslar benim 4 senedir tüylenme vede asırıı kilo şikayetim vardı. her gitiim yerde pko tanısı konuldu. yasım suan 21 evlilik sürem suan 1,5 yıl .pkolu oldugum için gebe kalmada zorlanacagım için gecen haziranda etlik zübeyde hnıma gittimm... ozaman kilom 103 dü... ozamn da pko denildi ve bana hiç bir ilaç vermediler bu rahatzılıgı kendimin atacagını kilo verirsem düzelecegi sölendii....aralık ayında gelecekin bu sürede 8 ki,lo verirsen senin yumurtlamanda düzelme olacak denildi ve arkadaslar ben 5 ayda toplamda 13 kilo verdim..ve bir ay önce tekrar bastan tetkikleri yaptık yumurtlamda herhangi bir problem yok geebelik için istenen kanlar fsh tsh vb kanlar hepsi iyii cıktııı .... ama tüp bebk yaptırmamız gerektiriyormus. tabi arkadaslar bu tüp bebk yaptırmammızın sebebi eşim , megersem eşimin spermmii cooooooook düşük suan mikrotese olacak anlayacagınız ben kendim için gitiim sonunda eşim için oluyor tüp bebbk herseyin hayırlısı nediyelim. benimd e sadece suan dheam biraz yüksek o arastırılıyor pko lu degilim artıkkkkk,, ama tüylenme felan halen asırı var bu sebepten dolayıda kusingmi die arastırılıyorum öyle tüb bebege baslıyacagaz . herseyin hayırlısıı olsun arkadaslar pkoluysanız vede kiloluysanız bence kilo verinnnnnnn coooooookkkk etkisi varrr...
merhaba cnm benda kilo yok tüylenmede yok sükürler olsun senin dedigini bana sordular asiri kilolumuydun verdinmi diye ben hep böyleyim zayifim diyince tüylenme ve adet düzensizligide bulamayinca kan sekerime bakildi problem onun yüksek olmasi kistleri olusturmus bana da seker ilaci verdiler benim 5 tane bebegim karnimda öldü cnm bunlarin sebebi olarak bunu gösteriyorlar daha tedaviye baslamadim ama kesin cözüm deniliyor bakalim rabbim yyüzümüzü güldürsün ins sende ins annelik duygusunu tadarsin cnm

kızlar bizde bi liste yapalım birbirimizin adet tarihlerini takip edelim gelecek adet tarihlerinizi söyleyin başlayalım

hepinize acil şifalar diliyorum kızlar.
bende yaklaşık 5 senedir pko liyim.
bi seneyi geçti evleneli, 11 aydır bebek istiyoruz ama kısmet olmadı.
yarın doktora gidiceem adetliyim ve kist yoksa eğer (ki inş yoktur) klomene başlicaaz.
adet düzensizliği olduğu için tahminen 7 şubatta olurum,beni de ekler misiniz listeye.
allah (cc) umarım hepimizi en kısa zamanda dileklerimize kavuşturur....

slm kızlar bende pkoluyom 5 yıldır bebek ıstıyoruz ama olmuyo 1 şubat regl tarıhım benıde alırmısınız

LıSTEEEEEEEEEEEEEEE 10 DA HERZAMAN ORDA OLUCAK BEN GEREKTıKÇE GÜNCELLıYECEĞıM

HEPıNıZı ÖPÜYORUM TEDAVıYE BAŞLAYANLAR A MORAL ÖPÜCÜĞÜ BAŞLAMAYANLARA TESELLı BEN KLOMENE BAŞLADIM 2GÜNDÜR ıÇıYORUM HAFTAYA PERŞEMBEYE ÇAĞIRDI ıNŞALLAH YUMRTALARIM BÜYÜR ıLK ÖNCE OLUR DıYEYıMDE ıNŞALLAH OLUR VE BÜYÜR BıDE BıKAÇTANE OLSUN YAAAA ŞANSIMIZ ÇOĞALSINNN:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

arkadaşlar bendede pko vardı.. 1,5 yıl önce kimyasal geçirdim. o zamandan beri istiyorduk ama kısmet şimdiyeymiş inşallah.

bu ay klomen+çatlatma iğnesi + duphaston+glukapen
alternatif tıp olarak : hayıt otu civan percemi aslan perçesi,bal çörek otu tarçın..

çok dua ettim meryem süresini okudum..

perşembe akşamı idrar testi yaptım önce negatif sandım ki bir baktın hafiften ikinci çizgi belirlenmeye başladı. 3 tane testi yaptım üçündedesilik ikinci çizgiyi gördüm Allah'a şükür.. hastaneye gittim betahcg 255 çıktı 4+4 iken şimdi 4+6'yım dua edin arkadaşlar keseyi görelim kalp atışını duyalım hayırlısıyla hayırlı ve sağlıklı evladımız olsun. Allah isteyen herkesede versin..

Belirtilerim ise:
sağ kasığımda tatlı bir batma göğsümün üstünde pötürcükler oluştu.
kabızlık yok. bir gece uyurken sıtma geldi..
sırtımda ağrı yok denecek kadar . çok az ağrıdı.
idrar rengim kou değil

arkadaşlar bendede pko vardı.. 1,5 yıl önce kimyasal geçirdim. o zamandan beri istiyorduk ama kısmet şimdiyeymiş inşallah.

bu ay klomen+çatlatma iğnesi + duphaston+glukapen
alternatif tıp olarak : hayıt otu civan percemi aslan perçesi,bal çörek otu tarçın..

çok dua ettim meryem süresini okudum..

perşembe akşamı idrar testi yaptım önce negatif sandım ki bir baktın hafiften ikinci çizgi belirlenmeye başladı. 3 tane testi yaptım üçündedesilik ikinci çizgiyi gördüm Allah'a şükür.. hastaneye gittim betahcg 255 çıktı 4+4 iken şimdi 4+6'yım dua edin arkadaşlar keseyi görelim kalp atışını duyalım hayırlısıyla hayırlı ve sağlıklı evladımız olsun. Allah isteyen herkesede versin..

Belirtilerim ise:
sağ kasığımda tatlı bir batma göğsümün üstünde pötürcükler oluştu.
kabızlık yok. bir gece uyurken sıtma geldi..
sırtımda ağrı yok denecek kadar . çok az ağrıdı.
idrar rengim kou değil

inş mutluluğunun sonu daim olsun canım.kalp atışlarını duyarsın gebeliğin sonuna kadar gider.sağ salim hayırlısıyla kucağına da alırsın inş.
darısı hayırlısıyla bana ve isteyen herkese olsun inş

haksever saol cnm..

ben oncelıkle hormonlarımla ugrastım. prolaktın ve testesteron yuksektı onu düşürdük allaha şükür. son 6 aydır klomen glucophace ve aldactone kullanıyorum aldactoneyı ıhmal edıyorum acıcası..

ama artık drum bunları kesmemızı ve ıstersem beklememı ıstersemde baska bı drla yola aşılama ıle devam edebılıcegımı soyledı.. sskda asılama ıcın gıttım bır suru prosedür sorun cıktı.. özeldede bı dr buldum ama nedense az para ısteyınce kıllandım :) ve yaptırmadım bu ay son kez klomenı kullanıyorum işte..

he bırde aralık ayında hsg cektırdım temiz cıktı allaha şükür

insallah dedıgın gıbı ben size sizde bana ugurlu gelırsınızde hersey guzel olur...

Son düzenleme:
bısey sorucam adetın 9. gunu yumurtlama olurmu acaba yaa kasıkta batma vardı dün ve akıntı vardı.. bugun yok ama cokj nadir kasıkta batma oluyo sol kasıkta..

meraba arkadaşlar bende 3 yıldır evliyim.8 aydır çocuk istiyoruz.dün doktora gittim.pco teşhisi koydu.
hormonlarıma bakıcak.tedavi sürecini ve neler olucak bilmiyorum.allah hepimizin yardımcısı olsun.

takoo hoşgeldin hemen mleğin gelsin inşallah
gusel canım 9. gün çatlamaz heralde ama bi bilgim yok 13. 14.15.16 duydum bide geç çatlamayı duydumda erken çatlayanı duymadım daha adetin yeni bittiyse ondanda olabilir

takoo hoşgeldin hemen mleğin gelsin inşallah
gusel canım 9. gün çatlamaz heralde ama bi bilgim yok 13. 14.15.16 duydum bide geç çatlamayı duydumda erken çatlayanı duymadım daha adetin yeni bittiyse ondanda olabilir

9. gün çatlayabilir.. arkadaşım korunuyordu..sadece 9. gün korunmasız ilişkisi oldu... ve hamile kaldı....

9. gün çatlayabilir.. arkadaşım korunuyordu..sadece 9. gün korunmasız ilişkisi oldu... ve hamile kaldı....

9. gün yumurtladı diyemeyiz ki canım benim.belki de 14. gün yumurtladı ve spermler o zamana kadar canlı kalabiliyo içerde.bunu bilemeyiz işte........

slm arkadaşlar
bende pco hastasıyım puregon igne ile 1 yumurtam oluştu çatlama ignesi vuruldu bekliyoruz inş.hamileyimdir ya rabbim

9. gün yumurtladı diyemeyiz ki canım benim.belki de 14. gün yumurtladı ve spermler o zamana kadar canlı kalabiliyo içerde.bunu bilemeyiz işte........

ama onun adetler kısa... 23 günde oluyo... 23-14=9
daha öncede batma olmuş doktora gitmiş yumurtluyorsun demiş... sonraki ay hamile kaldı zaten....
adet bitiminde hemen yada adete yakın çatlayan yumurtada oluyor... bu işe benim aklım ermiyor zaten...

X