Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

lapacı aynen benimde senin gb sadece artı prolaktinim yüksek oda ilaçla hemen inio ama genede olmuo bu arada bugün tan 2ay oldu hala adet olmadım

lapacı aynen benimde senin gb sadece artı prolaktinim yüksek oda ilaçla hemen inio ama genede olmuo bu arada bugün tan 2ay oldu hala adet olmadım

evet senle bayramdan önce konuşmuştuk beklemedeydin.... hala yok mu birşey? doktora gitmiştin galiba adet söktürücü vermişti.. bir daha gitmedinmi?
benimde geçen sene ocakdan marta kadar adet olamadığım olmuştu. doktor adet söktürücü verdi yine olmadı... 10 gün daha bekleyelim olmazsa gel dedi.. ama 10 gün sonunda oldu =))

doktora gittim ama adet sökücü vermedi canım gerek yok 1hafta içinde olursun adet duvarın kalınklaşmış ilaçsız olursun dedi hala gelen giden yok 2ay 1gün oldu offf offf nabsam ki oruçlar bitsin cumartesi günü sonra gidicam hala olmazsam

merhaba bende pko luyum tedavıye başladığım dan berı hormon ilacı alıyorum progestan duphaston onlarla bile zor adet görüyorum yara vardı bide onu yaktırdım şimdıde dr rahim flmi ıstiyo çok korkkuyorum ve bu arada adet görememek beni depresyona itiyo aşırı stres ve sinir ve kendimi eve kapattım dışarı çıkmak istemiyorum bir bebek sahibi olupolamıycam düşüncesi beynimi kemiriyo benden sonra evlenenlerin bebişleri oldu benim niyeniye olmuyo :teselli::teselli::teselli::teselli:

[Ben Elazığda ikamet ediyorum 112 de att olarak çalışıyorum...11 aylık evliyim ve başından beri korunmuyorum...3 ay öncesinde adet düzensizliğim için doktora gittim ve pco olduğunu öğrendim eşimden tetkik istendi onda da varikosel çıktı...Bu regl dönemimde klomen kullandım ve reglmin 13. günü kontrole gittim yumurtamın 10 mm çapında sol tarafta olduğunu öğrendim.Doktorum 5 gün sonra tekrar randevu almamı istedi bu arada eşimin değerlerinden dolayı bu şekilde bir tek tüp bebek önerebiliriz dedi...Çok canım sıkılıyor...Bekarlığımdan beri 2 ayda bir regl oluyordum hiç böyle bi sorunum olacağı aklıma gelmemişti..24 yaşındayım ve bebeğim olmasını çok istiyorum..Sizlerle bilgi paylaşımı yapmak istiyorum umarım banada yardımcı olursunuz deneyimlerinizle.SEVGİLERİMLE:ecrin_bebek:

aydin 112 cnm cok zor bi durum allah yardimcin olsun bendede pco yeni konuldu ama ben daha tedaviye balamadim medigament adinda bir seker ilacinin bu kistleri tamamen yok ettigini söyledi doktorum sen saglikcisin cnm bence yilma baska doktorlarada görün derim ben bende cünkü tam 5 kayip var ve hepsindede ayri doktorlara gittin pcolu oldugum yeni ortaya cikti allah ne verirse hayirlisini versin ins üzülme cnm

canım nden demiyelim herşey rabbimden gelio hepimizin isyan zaman ları oluyo ama kendini tut canım allah en çok sabrı severmiş inş. sabrımızın mükafatını alıcaz hiç olmasa nabıcaz elden bişi gelmez rabbim bilir neylerse güzel eyler hayırlısını dile

inşallah olur canım yaşın 24 eşinin varikosel ameliyatı olması lazım ben öle biliyorum yaşın 24 niye hemen tüp bebek demişki önce ilaç tedavisi ki senin ilaçla yumurtan olmuş daha küçük ama 5gün sonra gel demişya büyür o zamana kadar kiminin hiç yumurta olmuyo bu iyi bişi canım bence başka doktora git eşin tedavi olsun sende bu arada ilaçlarını kullan önce çatlatma iğnesi sonra aşılama enson bunlardan bikaçkere deneyip olmazsa tüp bebek yaptırın bence tabi maddi durumunuz çok iyiyse tüp bebekte olur ama o bütün tedavileri Atlamak gb olur genede doktor değiliz bu kadarını düşünebildim canım inşallah en kısa zaman da bebişin gelirrrrrrrrrrrrrrra.s.

merhaba bende 3 senelik evliyim doktora gittim hiç bisorunum yokmuş
eşimdede yokmuş klomen kullandım bi kaç ay ama
gene olmadı eşim aşılama istemiyo çok üzülüyorum çocuk özlemi çekiyorum çocuk gördümmü başıma
agrı giriyo niye benm olmuyo diye allah çocuk isteyen herkes nasip etsin

allah yardimciniz olsun zor bi durum rabbim evlat hasretiyle sinamasin ama eger sizin icin tek care asilamaysa keske esinizi ikma etseniz allah derdi verdigine göre dermanini muhakkak verecektir rabbim yüzünüzü güldürsün ins

slm kızlar;
5 yıllık evliyim, ben de 3 yıldır pko ile uğraşıyorum.3 yıl önce 15 gün arayla adet olunca doktora gittim ve pko teşhisi konuldu.1 haftada 2 doktora gittim ve aynı teşhis.hormon tahlillerim normal.adetlerim 30-37 gün arası oluyor.kilom yok, kıllanma sorunu yok, hsg sonucu temiz bunun üzerine 6 ay beklemem söylendi.

6 ayın sonunda klomen kullandım 6 ay olmadı.yumurtalık takibi yapıldı 3 ay klomen+ovitrelle ile yine olmadı.sonra 6 ayda 3 aşılama uygulandı yine olmadı olmadı.

şimdi tüp bebeğe başlıyoruz.bu ayın 21 inde iğnelere başlıyorum.şubat ortası gibi de uygulama yapılacak sanırım.

hiç bunları yaşayacağım aklıma bile gelmezdi.çok korkuyorum yine negatif olasından.kendimi çok yalnız hissediyorum.kimseyle konuşmak istemiyorum.eşim hep destek olmaya çalıştı bana ama sanırım artık onda da sabır tükendi.ne zaman konuşmaya başlasak sonra tartışmaya dönüyor.şu an bile kırgınız birbirimize.

neyse kusura bakmayın kafanızı şişirdim sanırım.kızlar bu topiği her gün ziyaret ediyordum ama ilkez yazdım...moralim bozuk sizinle paylaşmak istedim sadece...

canım şunu unutma herşey rabbimden ve emin ol bu bebişsizlik hepimizii geriyo canımız acıyo ve başkalarınında canı acısın istiyoruz buda en sevdiğimiz eşimz oluyo malesef onlar hep destek molunca bize sanıyoruzki onlar üzülmüyo onların işi çok zor üzüntülerini içlşerinde yaşıyolar bizi teselli ediyolar biide üstüne fırça yiyolar ben beni teselli edşince sen takmıyosun benim kadar üzülmüyosun diyorum üzülüncede işte üzülüyosun istiosun ama ben sana çocuk veremiyorum diyorum çok zor benim eşimde çok sabırlı ama korkuyorum daha ne kadar dayanır bilmiyorum ağlama kırizlerim oluyo sinir kırizleri geçiriyorum bazen hrkezin canı yansın istiyorum of offff 2buçuk aydan sonra doktora gidicam yarın ve adet olmuyorum dicektim hala ama bugün oldum genede gidicam adet düzenli olsun dişe klomen kullanayım bali böle çok zor bide içimden bişiler çıkıyo akıntı ve kaşıntım var galiba mantarmış arkadaşlar öle dedi of bi o eksikti ne güzel meryem suresini okuyoduk eşimle bitince devam ederim artık 4 gün okuncakmışya okuyoruz rabbim kabul edsin inş

slm kimse yok heral doktora gittim bugün ve adet olduğum için anlayamayız mantar mı değilmi dedi perşembe gene çağırdı aadet duvarın hala kalın dedi perşembe gene bakıcak hep kalınmı duruyo buda bi engel dedi bakalım perşembe görücaz prolaktin ilacını kullan dedi ben bişi kullanmıyorum ama kullanıyım bali haftada 2kere yarım yani haftada 1tane içiliyo o ilaçta öle işte 2324olsan aşılara geçeriz ama dedi yani çok para lazım ya olcanı bilsen sat bişiler yap ama olmuyoki çoğu kişinin beklicaz mecbur ama sabretmek çok zor belim kopuyo sanki doktordada hryer kan oldu utandım valla of offffffffff neyse bugün iştende kaçtım öğleden sonra gidebilirdim ama gitmedim yarın sorunca ne derim bilmem perşembede gidicam doktora canım sıkkın öle saf saf yatıyorum akşamdan beri canım hiç bişi istemio şimdi yemek yapıcam evi toplucam kocişte gececi oldu için uyuyo doktordan gelince yattık ben daha yeni kalktım bakalım akşam nereme uyucam ama uyurummmmmmmmmm

haksever sen çok geç adet olmuştun... benimde bugün 37. günüm.. hala kanama yok... 31. günü b-hcg yaptırdım negatif çıktı.. gebelikde yok...adette yok.. off ki offf...
sen kendiliğinden mi adet oldun? yoksa doktoramı gittin??
benim kafam çok karışık gitsemmi beklesemmi bilemiyorum da..

ben 10gün geçince gittim bi haftaya olursun dedi bi ay geçti olmadım bu cuma pazartesi yani bugün için randövü aldım dün akşam oldum bişi kullanmadım kendiliğinden oldum

ben 10gün geçince gittim bi haftaya olursun dedi bi ay geçti olmadım bu cuma pazartesi yani bugün için randövü aldım dün akşam oldum bişi kullanmadım kendiliğinden oldum

tamam çok saol..
peki dr birşey demedimi? neden gecikmiş bu kadar? kist falan oluşmuş olabilirmi diye düşünüyorum da ben...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…