Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlarr ben sonucumu almaya gidiorum inş iyi haberlerle gelecegim dualarınızı eksik etmeyin nolurrrr

reyyan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

böyle bir muhabbetti hatırlıyorsan bana da yapmıştın ama ben o zaman sana cevap verme gereği bile duymamıştım!
hadi küçüktür diye alttan almıştım!!!! eleştirilecek olsa bende senin düşünce tarzına ve özellikle dini yorumlarına çookkkk söyleyeceğim var ama hep sustum!!!!
tam tersine biz sana burda ablalık yapmaya kalktık, seni elimizden geldiğince bilgilendirdik ve bir çok şeyini es geçerek yardımcı olduğumuza inanıyorum!!! Artık kimsenin dini düşüncelerine ve inancına burada karışma rica ediyorum!!!!

hepimizin inancı kendine göre, hatta imanın kimde ne kadar fazla olduğunu kimse bilemez!

Ben kendimce birşeylere inanırım, hatta dini inancım çokta kuvvetli değildir, bunu o zamanlarda yazmıştım ama senin bazı yazdıklarını, daha doğrusu, ABARTARAK, SANKİ O ÜFÜRÜKÇÜ HOCALARDAN MIŞSIN GİBİ YORUMLARINA TAHAMMÜLÜM YOK ARTIK!!!

AYRICA BİZ SANA O ZAMANDA DEDİK, BURASI BÖYLE ŞEYLERİ TARTIŞILACAK YER DEĞİL!!! BİZ BURDA ORTAK HASTALIĞIMIZI PAYLAŞIYORUZ DİYE!!!!!

SAĞDAN SOLDAN SANA ZATEN DÜŞMEYEN ELEŞTİRMELERİNİ KENDİNE SAKLA ARTIK!!!

BU KADAR SERT YAZDIĞIM İÇİN HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM AMA BİZ BU KIZI AYLAR ÖNCE UYARDIK!!!!

ağzına sağlık bence onun göreceği yaşayacağı çok şey var anlamak için sen boşver....
Allah insana dert vermiş, beyinde vermiş ki devasını bulsun diye zaten onun isteği olmasa senin benim kullandığım ilaçlar hikaye, herkesin inancı kendine bence önce bunu sorgula sen Allah neden beyin vermiş?

günaydın ben yaklaşık 2 gündür üyeyim bişey merak ediyorum sen hamılemısın ve pko lumusun???
biraz garip olucak ama pko luysan nasıl hamıle kaldın ??? ben cok umutsuzum da

Merhaba...
Benim pkolu olduğum sadece ultrasonda görünen kistlerle teşhis edilmişti.(lh 4.93,fsh 4.96,prolaktin ve tsh da normal idi,yani öyle aşırı dengesizlik yoktu hormonlarda)
En büyük belirtim adet düzensizliğimdi ama her ay 36-37 gün geçsede mutlaka adet görürdüm kızlığımdan beri.
Kilo problemi,saç dökülmesi ve sivilcelenmede vardı tabi.
Doktorum ultrasonda kistleri görünce pko teşhisi koydu ve ardından diaformin 1000mg başladık sabah akşam.
Birazda kilo vermem gerekiyordu.
Çok şükür 5 ayın sonunda düzenli şeker hapı kullanımı ile önce adetim düzene girdi,4-5 kg kadar kilo verdim ve eylül ayı benim ayım diye düşünerek rabbimin izni ve inayetiyle ramazan bayramında hamile olduğumu öğrendim.

kızlarr ben sonucumu almaya gidiorum inş iyi haberlerle gelecegim dualarınızı eksik etmeyin nolurrrr

Allahın izni ile güzel haberlerle geleceksindir inşaallah canım.

Kızlar son okuduğum şeyler gerçekten çok üzücü.
Burda kim haklı kim haksız diye savunma yapmak istemiyorum.
Buranın tek ortak özelliği herkesin aynı derdi paylaşıyor olması.Ve öylede kalması gerektiği..
Bu yüzdendir ki konunun "o haklı,bu haklı" diye uzatılmasındansa kapatılmasından yanayım...
Umarım beni yanlış anlamazsınız...

ben yine ve son kez söylüyorum.. her koyun kendi bacağından asılır.. herkesin inancı da kendinde saklıdır..
içimizde birikmiş şeyler bi gün oluyor patlıyor işte..

bicim ve karaböcüq nerelerdesiniz.. saat 3 oldu.. hadi artık sonuçlarınızı öğrenmediniz mi daha?
biricik canım çalışmalar bitti mi

evet canım, çok şükür bitti

ama dün yediğim birşeyden herhalde midemi bozmuşum, uffff tam zamanı değilmi? hemen aklıma bebek geliyor tabi, her ne kadar panik biri olmasamda bu konuda...

biz elimizden geleni yaptık bakalım.....

bicim nerdeeee??? kan vericekti bugün değilmi? heyecandan bayılıp kalmasın hastanede, amanın!!! )))))

ben doğruya doğru yanlışa yanlış derim tamam hepimiz aynı dertten muzdaripiz zaten yorulmuşuz üzülmekten heray aynı hayalkırıklığıyla birbirime ağlayışımdan birde bilmişin birinin akıl vermesi bana saçma geliyor tamam ben yeni üyeyim ama bundan önce de iyi bir okuyucuydum bu formun yani iyi bir dinleyici o yüzdendirki bana saçma geliyo...
neyse canım bende de aynı seninki gibi kist yok ama lh biraz daha yüksek ama doktor bi tedavi vermedi soğan suyu ıle bır kere gebe kaldım sonra o da gitti
doktoruma da cok guvenıyorum senın ılacını solıcem olmadı bakalım ne dicek umarım olur artık

evet canım, çok şükür bitti

ama dün yediğim birşeyden herhalde midemi bozmuşum, uffff tam zamanı değilmi? hemen aklıma bebek geliyor tabi, her ne kadar panik biri olmasamda bu konuda...

biz elimizden geleni yaptık bakalım.....

bicim nerdeeee??? kan vericekti bugün değilmi? heyecandan bayılıp kalmasın hastanede, amanın!!! )))))

ben doğruya doğru yanlışa yanlış derim tamam hepimiz aynı dertten muzdaripiz zaten yorulmuşuz üzülmekten heray aynı hayalkırıklığıyla birbirime ağlayışımdan birde bilmişin birinin akıl vermesi bana saçma geliyor tamam ben yeni üyeyim ama bundan önce de iyi bir okuyucuydum bu formun yani iyi bir dinleyici o yüzdendirki bana saçma geliyo...
neyse canım bende de aynı seninki gibi kist yok ama lh biraz daha yüksek ama doktor bi tedavi vermedi soğan suyu ıle bır kere gebe kaldım sonra o da gitti
doktoruma da cok guvenıyorum senın ılacını solıcem olmadı bakalım ne dicek umarım olur artık

oyy bizimde tam bayrama denk gelecek çalışmalar.. annemlerde olucaz bakalım nasıl geçicek
bu cumartesi kontrolüm var.. inşallah yumoşlar gelişmiştir..
miden belki de bebekten bozuktur neden olmasın ki.. umutlanmadan olmuyor işte.. her ay aynı şeyleri yaşıyoruz.. hayırlı sonuçlansın inşallah çalışmalarınız

bicim bugün hiç gelmemiş.. bende merak ettim vallahi.. ayyy inşallah hamiştir canım arkadaşım

inşallah canım, o da çok sıkıntılı günler geçirmesine rağmen ayakta kalmayı bilenlerden....
Zaten hepimize aynı şeyleri diliyorum valla, artık daha fazla uğraşmadan bu işi bitirelim....

sağlıkla kucağımıza alalım inşallah...benim yaş oldu artık 33 (kimse inanmıyor Allahtan ) , gelsin derim .....

kesinlikle.. ayakta kalmakla yetinmiyor bir de üstüne burda hepimize yetişmeye çalışıyor.. her sıkıntılı anımda özel mesaj kutumda gülümseten mesajlarını buluyorum.. amiin inşallah hepimiz çok uğraşmadan kavuşalım isteklerimize..
bende 28 oldum ama hala 20 filan mı diye soranlar oluyor.. seviniyorum aslında.. gelsin bence de artık.. çünki insanın sabrı da git gide azalıyor.. bebek bakımı hiç kolay değil ve çok sabır gerektiriyor..

canm bende de aynı iştahım çok açık durduramıyorum kendimi sürekli bişeyler yemek istiyorum.şeker hapını içtiğim halde tatlı şeylerde istiyor canm.kilo vermek istiyorum ama bu iştahla mümkün deil.bu neden acaba ya.biz bu hapla kilo veremeyecekmiyiz(8

o sabır bende tükenmeye başlıyor....aslında yaş ilerledikçe daha sabırlı olunur derler ama....
bakalım....ben tüm çevremde en yakın arkadaşlarımda bebek bakımını görünce çok korktum açıkcası...
en sabırlı bildiğim arkadaşım deli gibi olmuştu, bence bebekken yine iyi ama en zoru 02-09 yaş gibime geliyor )))))

sıfırdan insan eğitmek büyütmek, Allahııımmmm!!!! çok güzeldirde eminim......

ay hakkaten bicim'i çok merak etmeye başladım....gelirdi o yaaaa...bişiy mi oldu acaba?

ben şeker hapı etkisi ile sanırım 3 kilo civarında verdim.. ama son günlerde feci haldeyim.. sürekli birşeyler yeme isteği acaba diyorum klomen mi buna sebep oluyor.. ama prospektüste öle belirgin bir ifade yok, doktoruma da sormuştum kilo filan yapmaz.. ilaca bahane bulma demişti boğazını tutman yeterli demişti
sen klomen kullanmışmıydın bu ay?

benim kuzenim 76 doğumlu, ve şubatta 3 yaşına girecek bir kızı var.. ondan en çok işittiğim şey bir an önce yap, yaşın gençken tahammül sınırın henüz diplere inmeden yap ki büyüsün.. canım çıkıyor der sürekli.. ki kızı çok akıllı ve uslu.. bir de yaramaz olduğunu düşünürsek.. çok zor çok.. dediğin gibi büyüdükçe de sorunlar artıyor.. okulu, eğitimi, oydu buydu derken bir insan yetişiyor.. Allah bizlere de nasip etsin..

bicim cidden bugün hiç yazmamış.. saat de 4 oldu.. annesinde olacaktı bugün.. öyle demişti.. belki orda internet yoktur.. ondan gelemiyordur..

metformini lütfen bir zayıflama hapı olarak düşünme canım..evet sayesinde kilo verenler var ama o şekeri dengelediği için ve insanlar bundan ötürü bazı gıdalara saldırmadığından kaynaklanıyor.

Metforminin faydası inanılmaz! tüm sistemi düzenliyor neredeyse...senin şekerini dengelediği için, bir çok şeyin de düzeliyor vücutta...adet görmeye başlıyorsun, yumurtlamaya başlıyorsun, bunlar oluncada yumurtaları atıyorsun, kist olarak yapışıp kalmıyorlar yumurtalıklarında....

Evet PKO da en önemli şey KİLO kaybıdır, özellikle karın ve bel bölgesinden! kısırdöngüyü kırmak için, çünkü bu hastalık erkek tipi kilo aldırıyor....

Mümkün olduğunca karbonhidrattan uzak durmak gerekir, bu LH 'ı düşürmede de çok faydalıdır.....

PKO da LH zaten önemlidir....FSH dan yüksek ise, hemen tanı konuluyor zaten....

Bazı kadınları LH FSH ından 3 katı, burda ağır pko sözkonusudr....benim mesela LH FSH dan çok az yüksekti...

unutmayın, genel olarak hepimizde LH yüksek, o yüzden o ovülasyon çubukları da işe yaramaz, çünkü onlar idrarda LH 'ı ölçer....
e bizimkisi zaten yüksek, yani bizde pek işe yaramaz ))) bunu burdan tekrar yazıyım dedim

Kızlar yanlış hatırlamıyorsam bicim bugün annesine davetliydi.
Akşam 7-8den sonra anca yazarım gibi bişey söylemişti geçen.

biricik yine ne güzel açıklamış mucize ilacı.. teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…