Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Merhaba...
Benim pkolu olduğum sadece ultrasonda görünen kistlerle teşhis edilmişti.(lh 4.93,fsh 4.96,prolaktin ve tsh da normal idi,yani öyle aşırı dengesizlik yoktu hormonlarda)
En büyük belirtim adet düzensizliğimdi ama her ay 36-37 gün geçsede mutlaka adet görürdüm kızlığımdan beri.
Kilo problemi,saç dökülmesi ve sivilcelenmede vardı tabi.
Doktorum ultrasonda kistleri görünce pko teşhisi koydu ve ardından diaformin 1000mg başladık sabah akşam.
Birazda kilo vermem gerekiyordu.
Çok şükür 5 ayın sonunda düzenli şeker hapı kullanımı ile önce adetim düzene girdi,4-5 kg kadar kilo verdim ve eylül ayı benim ayım diye düşünerek rabbimin izni ve inayetiyle ramazan bayramında hamile olduğumu öğrendim.

canm sen ne güzel metforminle kilo vermişsin bende içmeye başladım ama bende iştah artması var sen nasıl kilo verdin.ben glucophage 850mg kullanıyorum.acaba bu metformin ilaçları arasında fark varmı hepsi aynımı?

ben geldimmmmmmmmmmmmm bebegimin degeri yukselmişşşşşşşşşşş :KK52::KK49: artık hamileyim diebilirim :)))) rabbim isteyn herkese nasip etsinnn tez zamandaaaa :KK49:

ayy ben bicimi çok merak ediorum yaaa nabtı acabaaaa inş güsel haberlerle gelir yanımızaaa :KK52:

ben geldimmmmmmmmmmmmm bebegimin degeri yukselmişşşşşşşşşşş :KK52::KK49: artık hamileyim diebilirim :)))) rabbim isteyn herkese nasip etsinnn tez zamandaaaa :KK49:

süper haber.. gözün aydın canım.. sağlıkla kucağına da al.. :KK9::KK9::KK9:

hadi bicim sende gel artık yaaaa...

Merhaba...
Benim pkolu olduğum sadece ultrasonda görünen kistlerle teşhis edilmişti.(lh 4.93,fsh 4.96,prolaktin ve tsh da normal idi,yani öyle aşırı dengesizlik yoktu hormonlarda)
En büyük belirtim adet düzensizliğimdi ama her ay 36-37 gün geçsede mutlaka adet görürdüm kızlığımdan beri.
Doktorum ultrasonda kistleri görünce pko teşhisi koydu ve ardından diaformin 1000mg başladık sabah akşam.
Çok şükür 5 ayın sonunda düzenli şeker hapı kullanımı ile önce adetim düzene girdi,4-5 kg kadar kilo verdim ve eylül ayı benim ayım diye düşünerek rabbimin izni ve inayetiyle ramazan bayramında hamile olduğumu öğrendim.

canm sen ne güzel metforminle kilo vermişsin bende içmeye başladım ama bende iştah artması var sen nasıl kilo verdin.ben glucophage 850mg kullanıyorum.acaba bu metformin ilaçları arasında fark varmı hepsi aynımı?

metformin zaten etken maddedir! hepsi aynı, markaları farklıdır....Glifor, Gluchopane vs....

Ben direkt 2000 mg ile başladım, sabah 1000 akşam 1000 mg...yurtdışında 850 mg ile başlatıp dozu yükseltiyorlar.
aslında öyle daha iyi çünkü yan etkilere vücudun yavaş yavaş alışıyor...ben ilk 10 gün mide bulantısından ölücem zannetmiştim ama şimdi aç karnına bile içsen sorun değil...tam 15 aydır kullanıyorum ve bırakmam da!!!

metformini lütfen bir zayıflama hapı olarak düşünme canım..evet sayesinde kilo verenler var ama o şekeri dengelediği için ve insanlar bundan ötürü bazı gıdalara saldırmadığından kaynaklanıyor.

Metforminin faydası inanılmaz! tüm sistemi düzenliyor neredeyse...senin şekerini dengelediği için, bir çok şeyin de düzeliyor vücutta...adet görmeye başlıyorsun, yumurtlamaya başlıyorsun, bunlar oluncada yumurtaları atıyorsun, kist olarak yapışıp kalmıyorlar yumurtalıklarında....

Evet PKO da en önemli şey KİLO kaybıdır, özellikle karın ve bel bölgesinden! kısırdöngüyü kırmak için, çünkü bu hastalık erkek tipi kilo aldırıyor....

Mümkün olduğunca karbonhidrattan uzak durmak gerekir, bu LH 'ı düşürmede de çok faydalıdır.....

PKO da LH zaten önemlidir....FSH dan yüksek ise, hemen tanı konuluyor zaten....

Bazı kadınları LH FSH ından 3 katı, burda ağır pko sözkonusudr....benim mesela LH FSH dan çok az yüksekti...

unutmayın, genel olarak hepimizde LH yüksek, o yüzden o ovülasyon çubukları da işe yaramaz, çünkü onlar idrarda LH 'ı ölçer....
e bizimkisi zaten yüksek, yani bizde pek işe yaramaz :-)))) bunu burdan tekrar yazıyım dedim

yok canm öyle düşünmüyorum zaten ama bazı arkadaşlar metformin yardımıyla kilo verdiklerini söylüyor.metformin içmeye devam ettklerinde şekerli şeylere saldırmadıklarını söylüyolar ama benm o saldırmalarım devam ediyo.ben bunun sebebini merak ediyorum.yoksa zaten sadece zayıflama hapı olarak düşünmüyorum.zaten sadece öyle bi hap olsaydı alıp kullanmazdım çünkü ben zayıflamann düzenli beslenme ve sporla olmasından yanayım.
7 ay önce diyet ve sporla 6kilo vermiştim ama şimdi lerde aşırı bi iştah var ve 2kilo geri aldım.

slm kızlar geçmişe bakamıyorum karabocuk tebrıkler canım benım

bicimden haber varmı acaba çok işim var hemen cvp yazarsanınz sevınırım çok merak ettım valla

ecrin87 TuRuNCu 123m karabocuq bngl33 kraliceee biricik35+ tuncss alevesen

herkes burda ne güzel valla çok işim var toparlayayım hemen gelcem

ecrin canım gelmedi daha bicim..
karaböcüq güzel haberi getirdi bize.
bu arada karaböcüq değerin kaç olmuş? doktor baktı mı? kese ne zaman görecekmişsiniz?

allahım bu bayram bizlerin yüzünü güldür,kucağımız boş kalmasın yarabbim.kızlar inşaallah bayramdan sonra hepimiz güzel haberleri veririz burda

metformin zaten etken maddedir! hepsi aynı, markaları farklıdır....Glifor, Gluchopane vs....

Ben direkt 2000 mg ile başladım, sabah 1000 akşam 1000 mg...yurtdışında 850 mg ile başlatıp dozu yükseltiyorlar.
aslında öyle daha iyi çünkü yan etkilere vücudun yavaş yavaş alışıyor...ben ilk 10 gün mide bulantısından ölücem zannetmiştim ama şimdi aç karnına bile içsen sorun değil...tam 15 aydır kullanıyorum ve bırakmam da!!!

teşekkür ederim canm bende vücudu yavaş yavaş alıştırmak için günde 850mg ile başladım şimdi günde 2tane içiyorum.sen çok ağır bi dozla başlamışsın belkide mide bulantın ondan oldu.sen tedavinde metforminn yanı sıra klomende kullanıyomusun?

Canım ben kilo vermeyi metformine bağlamalımıyım bilmiyorum doğrusu.
Ben de çok aşırı tatlı isteği vardı.Öyle ki gece 2-3 te yataktan kalkıp ekmeğime nutella tarzı şeyler sürüp yediğimi bilirdim.Sabah kahvaltı yerine çikolata,kek kurabiye çekerdi canım.
Metformine başlayınca böyle ani şekerli şeyler isteme şeylerim tamamen ortadan kalktı.
Tatlı manyağı olan ben artık hiç çikolata falan bile yemek istemiyordum.Belki bu yüzdendir kilo verme durumu.
Birde metformin kullanırken yediklerimede dikkat etmeye çalıştım.

Canım gözün aydın...Bundan sonra yepyeni bir dönem başlıyor senin için.
Progestanı sakın aksatma,ve ayaklarını uzatip dinlen sürekli.Ev işlerinide bir süreliğine boşverirsen çok iyi olur.
Hiç bir şey senden ve bebeğinden kıymetli değil.

Yanlış bişey mi söyledim acaba :44:....
Böyle ünlem işaretleri ile yazınca şaşırdım doğrusu.....

Ben diaformine ilk 15 gün 1000 mg olarak başladım.
Daha sonra ikinci 1000 mg a başladım.

Son düzenleme:
ayy soğanı çok duyar oldum son zamanlarda.. bir kaç ay daha klomenle tutmazsa doktor zaten iğnelere geçirecek beni, o geçiş döneminde olmadı 3-5 ay dinlenme veririm kendime.. o arada da soğanı belki denerim.. ama çok emin değilim.. içemezmişim gibi geliyor..
karnım acıkıyor sürekli.. şeker hapımı da içiyorum ama nedense bir iştah artışı var son günlerde.. ağzım hiç boş durmuyor :KK9:
bencede sen kesin soğan kürünü yap tatlım.bu arada o iştah artması klomenden ben serophene kullanıyom ve glukofen ama serophene manyak gibi yaptı yiyom yiyom doymuyom.bak sende de var bngl dede var hepimiz şu an yumurtlama hapı kullanıyoz ondan kaynaklanıyor bence.

canm bende de aynı iştahım çok açık durduramıyorum kendimi sürekli bişeyler yemek istiyorum.şeker hapını içtiğim halde tatlı şeylerde istiyor canm.kilo vermek istiyorum ama bu iştahla mümkün deil.bu neden acaba ya.biz bu hapla kilo veremeyecekmiyiz:KK43:(8

tuncss da yazdım yumurtlama hapını 3. müz kullanıyoz ve hepimizde iştahımız çok açıkkkk.

metformini lütfen bir zayıflama hapı olarak düşünme canım..evet sayesinde kilo verenler var ama o şekeri dengelediği için ve insanlar bundan ötürü bazı gıdalara saldırmadığından kaynaklanıyor.

Metforminin faydası inanılmaz! tüm sistemi düzenliyor neredeyse...senin şekerini dengelediği için, bir çok şeyin de düzeliyor vücutta...adet görmeye başlıyorsun, yumurtlamaya başlıyorsun, bunlar oluncada yumurtaları atıyorsun, kist olarak yapışıp kalmıyorlar yumurtalıklarında....

Evet PKO da en önemli şey KİLO kaybıdır, özellikle karın ve bel bölgesinden! kısırdöngüyü kırmak için, çünkü bu hastalık erkek tipi kilo aldırıyor....

Mümkün olduğunca karbonhidrattan uzak durmak gerekir, bu LH 'ı düşürmede de çok faydalıdır.....

PKO da LH zaten önemlidir....FSH dan yüksek ise, hemen tanı konuluyor zaten....

Bazı kadınları LH FSH ından 3 katı, burda ağır pko sözkonusudr....benim mesela LH FSH dan çok az yüksekti...

unutmayın, genel olarak hepimizde LH yüksek, o yüzden o ovülasyon çubukları da işe yaramaz, çünkü onlar idrarda LH 'ı ölçer....
e bizimkisi zaten yüksek, yani bizde pek işe yaramaz :-)))) bunu burdan tekrar yazıyım dedim

ayy bunu yazman çok iyi oldu bende kullandım lh testlerinden ayy sürekli çift çizgi çıkıyordu hiç anlamıyordum.şimdide tükürük testi aldım oda östrojen yükselmesi ile oluyormuş benim östorejen zaten yüksek bakalım doğru sonucu alabilecekmiyim.

Merhaba...

turuncu ayyy süpermiş tatlım allah bizede nasip eder inşallah.bende yeni başladım glukofene inşallah zayıflatırda.klomenden beri kilo alıyom maalesef..tatlım bende glucophane 850 mg günde bi kez kullanmaya başladım bu 2. günüm olacak umarım faydasını görürüz.

:KK36::KK36::KK36::KK36::KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek::nazar:
ayyyy çok sevindim tatlımmm soğan mucizesi diyecem mercimeğine

Son düzenleme:
allahım bu bayram bizlerin yüzünü güldür,kucağımız boş kalmasın yarabbim.kızlar inşaallah bayramdan sonra hepimiz güzel haberleri veririz burda

AMİNNNNNN CANIMM...

HADİ BİÇİM NERDESİNNNNNNNN SIRA SENDE.ama bilmiyorum neden korkuyorum senin adına ayyy inşallah yanılıyorumdur.

aaaa kimse yazmıyor artıkkk neden acaba.bende çıkayım akşama tekrar gelirim artık umarım biçim girmiş olur ....

X