Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yiyiyorum canım ,iştahım maşallah pek yerinde zaten:KK1: her sabah ceviz yiyiyorum, sütümü içiyorum birde kefir çok faydalıymış.ama her gün 1 tane türk kahvesi keyfim vardı ondan vazgeçemedim 1 tane zararlı olmaz dimi?
bebek soldaysa kızmı oluyormuş canım

canım benim 1 tane kahve zihni açar ve kalbe de iyi hiçbir zararı olmaz yalnız çok koyu yapma kahveyi ve açken içme....cafein plesentadan geçen şeylerden biri ancak alışkanlığın çoksa dediğim gibi içebilirsin
:KK34:

bebek sağda solda olması cinsiyeti hiç etkilemez cinsiyeti daha tüpte döllendiğinde belliydi canım 5 hafta daha sabredip öğreneceğiz inşallah :) :KK54:

plesentadan bir çok kötü madde geri itilir bebeğe ulaşamazken bebeğe kolaylıkla ulaşabilen 3 şey, cafein, alkol ve nikotindir bu sebeple bunlardan uzak durmak gerekir canım... belgeselde izledim...

Son düzenleme:
bir dönem bende öyle olmuştum ama bunu mantığımla üstesinden geldim... eşini de kendini de sıkman yanlış canım çünkü çözümü olan bişey bu bak hepimiz birer birer sonuç alıyoruz...
ben 1.5 yıldır bekliyorum...
daha fazla bekleyen arkadaşlarda var...

bende yaklaşık 2 yıldır bekliyorum yapmadıgım kalmadı o iğrenç rahim filmini bile çektim sonuç almayı bekliyorum artık yapacak başka bişey yokk:KK25::KK25::KK25::KK25::KK25:

bende yaklaşık 2 yıldır bekliyorum yapmadıgım kalmadı o iğrenç rahim filmini bile çektim sonuç almayı bekliyorum artık yapacak başka bişey yokk:KK25::KK25::KK25::KK25::KK25:

sen de metformin içiyorsun de mi canım?
kendini takip edebiliyor musun ? yumurtlama dönemlerini
eşine de bakıldı de mi?
avatarını değiştirmen iyi oldu bayıldım :))
önceki kasvet resim neydi öyle...

Son düzenleme:
maşallah canım benim ya çok iyi çok sevindim....
bence yumurtlaman kesin oldu o zaman canım :)
bende bu gün yarın bekliyorum adeti bakalım ne zaman gelecek...:KK1:

demekki yumrutla oldu hayırlısııı artık su adeti düzne sokcam inş. vee pko denen şeyden kurtulcam :)

demekki yumrutla oldu hayırlısııı artık su adeti düzne sokcam inş. vee pko denen şeyden kurtulcam :)

bundan sonra artık metformin ve zayıflama yolunda devam et canım.... progesteron haplarına sarılma hemen....
ve gidişatını görelim...

sen de metformin içiyorsun de mi canım?
kendini takip edebiliyor musun ? yumurtlama dönemlerini
eşine de bakıldı de mi?
avatarını değiştirmen iyi oldu bayıldım :))
önceki kasvet resim neydi öyle...

evet dicle avatarın gibi bir bebek nasip etsin Allah sana.senin psikolojini 123m e çok benzetiyorum ben oda senin gibi hep bunalım :KK1: dı. bak kendine zaman tanıdı pozitif düşünmeye çalıştı tabiki Rabbim de ol dedi ve oldu canım.seninde öyle olacak bende 2 sene bekledim .inan buna

valla nasıl oldu bende anlamadım metformın düzene soktu galıba bide hayıt kapsulu içiyordum ve en nemlisi 5kıloya yakın kılo verdım belkide bu yüzden erken geldi

canım senin ateşin çıkalı 6 gün falan oldu sanırım.
anlamadım ki ben :S
ozaman ateş mateş hikaye mi bu olayda...
yoksa daha atenine bir hafta daha omalıydı dimi

buarada ateş tablonda çizgin kesikli idi ya benimde geçen ay kesikli imiş ne demek opluyor ki kesikli yada düz olması

canım benim 1 tane kahve zihni açar ve kalbe de iyi hiçbir zararı olmaz yalnız çok koyu yapma kahveyi ve açken içme....cafein plesentadan geçen şeylerden biri ancak alışkanlığın çoksa dediğim gibi içebilirsin
:KK34:

bebek sağda solda olması cinsiyeti hiç etkilemez cinsiyeti daha tüpte döllendiğinde belliydi canım 5 hafta daha sabredip öğreneceğiz inşallah :) :KK54:

plesentadan bir çok kötü madde geri itilir bebeğe ulaşamazken bebeğe kolaylıkla ulaşabilen 3 şey, cafein, alkol ve nikotindir bu sebeple bunlardan uzak durmak gerekir canım... belgeselde izledim...

canım hayranım senin şu bilgi dağarcığına SEN HARİKA BİR ANNE OLACAKSIN GÜZEL ARKADAŞIMMM
RUMUZLARINIZLA TEK TEK HEP DUA EDİYORUM:KK16:

kilo verdin,hayıt hapı+ metformin 32 günde oldum demişsin :KK9: süper bu.en son benimde 32-33 güne düşmüştü,
bebeğinin inşallah gelmesi yakındır canım

canım hayranım senin şu bilgi dağarcığına SEN HARİKA BİR ANNE OLACAKSIN GÜZEL ARKADAŞIMMM
RUMUZLARINIZLA TEK TEK HEP DUA EDİYORUM:KK16:

inşallah her anne güzeldir... tabi ben çok dikkat ederim ama önemli olan onun sağlıklı olması.... inşallah canım çok sağlıklı bir bebek dünyaya getirirsin :KK8:

bu arada ben habire tuvalete gidiyorum adet mi oldum diye yok bişey.... akıntı gibi bişey var sadece....
:44: şu bekleme sürecide ne zor geçiyor.... hayırlısı bakalım...
duaların hepimize ulaşıyor eminim çünkü içim çok rahat nedense çok şükür....
canım ben testi ne zaman yapayım.... adet tarihim tam belli değil 1mart son adet tarihim ve 22 martla 26 mart arasında yumurtlamam oldu geç oldu yani... kandan baktırmak gerek aslında ama hiç doktora gidesim yok...
evde de sadece 1 adet testim var...en az 2 gün daha bekleyim de mi?

bu arada çok kitap okurum ben ve belgesel izlerim bilgiler burdan geliyor canım....
off ütüler birikmiş...beyazlardan dağ olmuş ütü yapmam gerekli görüşürüz kızlar...

123m canım iyi haberilerinin devamını bekliyorum...

Son düzenleme:
tabi rahim duvarı incelmesi progesteron eksikliğinden bunun nedeni de yumurtanın çatlayamaması yumurta çatladıktan hemen sonra bu hormon her kadında salgılanır canım....
bende klomen ve çatlatma iğnesi tedavileri gördüm ve tek başına metforminle daha iyi sonuçlar aldım bilesin.... artık çok umudum var bebeğimle ilgili yakında gelecek biliyorum....
umudunu hiç kaybetme... rahim filmi kanallara bakmak için çekiliyor genelde ama ben hem onun için hemde şekli yüzünden çektirmiştim çünkü doktorun biri çift rahimsin demişti bana ultrasondan bakarak....
nitekim filmden de görülen o ya da tam bölmeliymiş..... soğan kürüne gerek kalmaz umarım hamile kalırsın.... doktoruna bizlerden örnekler ver metforminle ilgili ben de inanmıyordum bu ilacın yarayacağına hiç çalışmayan yumurtalıkların çalışabileceğine ama pek çoğumuzda işe yaradı ve hamileliklerimize vesile oluyor görüyorsun sen de arkadaşlarımızın durumundan....
:KK54:

bu arada bana doktor yazmadı bu ilacı ben kendim alıp kullanmaya başladım ve şimdide doktorların bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığını düşünüyorum çünkü ilaç gerçekten pkos üzerinde etkili....

canım benım emek verıp bana bu kadar ayrıntılı yazdıgın ıcın cok cok tesekkur ederımm bende bu ay cok umutluydum ama gel gorki uyandıgımda hastalanmısım ayın 7 sınde olmam gerekırken 5 de oldum erkenden sabahtan berı aglıyorum bu ay doktora gıtmeyıde dusunmuyorum cok yıpanıyorum ordakı ınsanları gorup cok uzuluyorum .metformını kac dozluk almam gerek benım kendı basıma alıcam doktora sormadan bıde yumurta catlama gunlerini hıc anlamıyorum onu nasıl anlıcam kı kızlar yardım edın lutfen cok uzgunum bugunnn bana zaman hıc gecmez artık bugunnnnnnnnnnnnnnnnEki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311

tabi rahim duvarı incelmesi progesteron eksikliğinden bunun nedeni de yumurtanın çatlayamaması yumurta çatladıktan hemen sonra bu hormon her kadında salgılanır canım....

bu arada bana doktor yazmadı bu ilacı ben kendim alıp kullanmaya başladım ve şimdide doktorların bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığını düşünüyorum çünkü ilaç gerçekten pkos üzerinde etkili....

bicim canım çok merak ettim sormak istiyorum ben 3 senedir bir sürü başka başka doktora gittim, adet gecikmesi sebebiyle ne zaman gitsem bana hep rahim duvarın çok kalınlaşmış dediler.. acaba bende başka bi sorunmu varo zaman??? yani progesteron eksikliiği değilde başka bişey eksikliğimi var acaba???:18::18::18:

evet canım önceden karın gurultusu gibiydi şimdi biraz daha sertleşti hareketleri dışardan da görülüyor göbeğimde dalgalanmalar oluyor o hareket ettikçe ,bazen iyice coştuğu zaman ürkütücü bile geliyor görüntü

maşallahhhhh canımmm :nazar::nazar::nazar: Allahım umarım ben de görürüm o günleri tatlımm.bu arada busmai sanada çok teşekkür ederim tatlım sende az moral vermedin banaaa çok sağol canımm.

canım busmai ne güzel bebeğini artık hissetmeye başlamışsın,canım bende bu ara acayip bir duygusallık var çok farklı düşünceler içine girmeye başladım.bebeğime bakabilecekmiyim? ya bakamazsam, işimi bırakmayı düşünmüyorum işle beraber bebeği idare edebilecekmiyim? kimsenin haberi yok insanlara nasıl söyliycemm ?off Allahım neden hamileliğimin tadını bile çıkaramıyorum diyorum? busmai ne yapıcam bennn neden böyle oldum acaba normalmi bunlar.

tatlımmm sakın korkma o bebek sağlıkla doğsun bulunur bir hal çaresi ben işten ayrılmam ama annemle kayınannem 2 yaşına kadar gelip dönüşümlü bakarız demişlerdi.

valla kızlar benımde adetıme son 3 gun ınsallah bende olmam adette bu duyguyu yasarım ınsallah allahımın ıznıyle hepımız tadacagız bicim ıstanbulun neresıne gelıosun bende ıstanbuldayım doktor falan ıcınse yardmcı olurum canm. buarada 123m brokılı kuru uygulamıss canım bu ne ıcın acabaa hangı kuru uygulucamı sasırdım kızlar ınanın :))

filizzz benim bir tüp görünmedi ya i.saraçoğluna bir arkadaş sormuş onon tüpü kapalı imiş. önce 3 ay soğan yap sonra brokoli demişş.bende öyle yaptım 3 ay soğan denedim sonrada bu ay brokoli inşallah vesile olmuştur tüpüm açılmıştır.AMA FİLİZ EN BÜYÜK ETKEN METFORMİNNNNNN SAKIN ALMAYI İHMAL ETME.HER DOKTOR BUNU BİLMİYOR GEREKİRSE GİT ECZANAEDEN SEN AL.

arkadaşlar ben başka konularda yazışıyordum,meğer sayfam buradaymış bilemedim benim hikayem;
ben pkoluyum adet düzenim yok 2-3 ayda bir gelir oda farlutalla,2 sene tedavi gördüm aşılama dahil hiçbiri olmadı,tüp bebek denemem gerekiyordu en son haziran ayında adet gördüm ve tedaviyi bıraktım,sonrasında adet görmedim,eylül ayında dr gittim,tahlillerim yapıldı,problem yok,bir farlutal daha aldım,fakat ramazan diye kullanmadım adetim bayrama denk gelmesin diye,ekim ayında kullandım fakat yine adet göremedim çok üzüldüm yeni bir sorunla karşı karşıya kaldım diye,15 gün sonra yine gittim dr,adet göremiyorum diye,ultrasona soktu önce ve sürpriz 2 aylık hamilesin dedi,inanamadım,ben sadece adet görünce yumurta olur gelişir zannediyordum ama ben adet görmeden hamile kaldım şimdi 3 yaşında oğlum var 2. çocuk için uğraşıyorum şimdide 2 yıldır tedavi görüyordum 2 ay önce bıraktım,hamile kalmayı çok istiyorum,şimdi incir havuç kürüne başlayacağım hamile kalanları okuyunca daha umutlandım,bu kürü kullandınızmı,ben ne yapayım kullanayımmı?aranıza aldığınız için teşekkürler

tatlım prolaktinin yüksek değilse yap çok güzel bir kürr.ama EN ETKİLİSİ METFORMİN DİYE ŞEKER HAPI VAR ONU KULLAN YUMURTLAMA OLMASINI SAĞLIYOR.

canım ne güzel demişsin evet sen de 123m de bana çok umut oldunuz.... :KK34::KK54: ben zaten hiç karamsar bakmıyorum... biliyorum zamanını bekliyor olduğumu....
sağlık olsun gerisi gelir dediğin gibi....
busmai çok haklı.... bir de eşinde sana destek olmuş aslında sen sakın ne olacağını düşünüp aklını yorma.... iyi olmaya bak kendine dikkat et yeter gerisi gelir canım.... her şey bebek doğduğu zaman kendiliğinden gelişecek zaten :KK54:
ben istanbuldan yazamam tel ile nete giremiyorum orda da vaktim olmayabilir canım.... ama aklım sizlerle olacak

bu arada canım benim adet tarihim yakın ama tam ne zaman bilemiyorum karnımda adet sancıları devam ediyor....

biçim sakın idrar testi yapma ben 31 martta yapmıştım çigi yoktu 3 gün sonra kanda çıktı yani.bu arada biçim daha tam kesin değil hamileliyim ahkam kesmek istemem ama şunu söyleyeyim ben adet öncesi gergin köpek gibi olurum bu ay tam tersi çok duygusaldım,canım deliler gibi tatlı çekerdi bu ay çekmedi bazen azıcık yedim çikolata ama öyle geçen aylardaki gibi bayıla bayıla yemedim.bide limonlu tuza basıp basıp yedimmm vallahiii.ama göğüslerimde belirti olmadı yanii.bugün sızlama başladı ancakk.hahhhh unuttum adet olmama çok varken karnımda hergün adet olacakmışım gibi ağrı oldu bazen bıçaklar saplandı resmen ve akıntım olduu w.cye gidiyordum adet oldum ıslaklık var diye bişey yokkk.

günaydın kızlar bugun 32,günüm ve ilaçsız adet oldummm
32-14=18.yani adetini 18. ve 19. günü yumurta çatlamış demek canımmm.

ben hiç gergin değilim aksine çok hafiflemiş hissediyorum kendimi bu gerçekten belirti olabilecek bişey mi??? hatta bu sabah düşündüm yakında adet olacağım ama kuş gibi hafif ve rahatım diye....
şükürler olsun :))
belkide iyi haber alırım canım :KK9:
ay sen ne güzel konuşuyorsun daha da rahatladım şimdi...
yukarda yazdım biçimmm heveslendirmeyeyim ama canın ekşi de çekiyorsa benim yaşadıklarımı anlatıyorsun canımmm

canım senin ateşin çıkalı 6 gün falan oldu sanırım.
anlamadım ki ben :S
ozaman ateş mateş hikaye mi bu olayda...
yoksa daha atenine bir hafta daha omalıydı dimi

buarada ateş tablonda çizgin kesikli idi ya benimde geçen ay kesikli imiş ne demek opluyor ki kesikli yada düz olması

4 ay ateş tablosu yaptım hiç bişeye yaramadı çizgi filan hep yanlış çıktı.ama bu ay ateş ölçmedim son 10 gün meraktan ölçtüm ateşim 36.5 te sabitlendi resmen 5 gün sonra 36.6 da sabitlendi 5 gün.yani sabit gitti 10 gün boyunca.hamileyim ama daha değerim yükselmedi.

canım benım emek verıp bana bu kadar ayrıntılı yazdıgın ıcın cok cok tesekkur ederımm bende bu ay cok umutluydum ama gel gorki uyandıgımda hastalanmısım ayın 7 sınde olmam gerekırken 5 de oldum erkenden sabahtan berı aglıyorum bu ay doktora gıtmeyıde dusunmuyorum cok yıpanıyorum ordakı ınsanları gorup cok uzuluyorum .metformını kac dozluk almam gerek benım kendı basıma alıcam doktora sormadan bıde yumurta catlama gunlerini hıc anlamıyorum onu nasıl anlıcam kı kızlar yardım edın lutfen cok uzgunum bugunnn bana zaman hıc gecmez artık bugunnnnnnnnnnnnnnnnEki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311 Eki Görüntüle 383311

filiz bence hemen METFORMİN AL.ÇOK FAYDALI BİR İLAÇ CANIMM.

bicim canım çok merak ettim sormak istiyorum ben 3 senedir bir sürü başka başka doktora gittim, adet gecikmesi sebebiyle ne zaman gitsem bana hep rahim duvarın çok kalınlaşmış dediler.. acaba bende başka bi sorunmu varo zaman??? yani progesteron eksikliiği değilde başka bişey eksikliğimi var acaba???:18::18::18:

tatlım soğan kürü rahimi inceltirmiş hiç denedinmi belki faydası olur canım

bende onu dusunuyorum adetım gelsınde canım sogan kuruna baslıcam ınsallah gelmez tabi evet aynı zamanlarda adetımız Eki Görüntüle 383148 kadıkoy bılıyorum yakın sayılırım ..ne guzel sabırla beklıosun sen ben bekleyemııyorum bızde 1 senedır ıstıyoruz valla banada yaramadı haplar ıgneler metformını denıcem doktorum verırse tabi.. rahımle ılgılı benımde olabılırmı bılmıyorum hıc fılm falan demedı doktorum bana sadece rahım duvarım ınceymıs o yuzden hap ıcıyorum zaten allah ne zaman ol derse olur canım napalım kadermızse cekıcez gercı..

canım sen bilirsin ama rahim duvarın inceyse soğan daha da inceltir bence bir araştır... bu arada ben bundan 3 ay önce soğanı 15 gun yaptım 7 cm lık kistim oldu bu ay 7 gun yaptım aynı anda gunde 2 bardak adaçayı 14 gun yaptım bundan oncekı gebeliğimde de soğanı 7 gun yapmıştım...

canım sen bilirsin ama rahim duvarın inceyse soğan daha da inceltir bence bir araştır... bu arada ben bundan 3 ay önce soğanı 15 gun yaptım 7 cm lık kistim oldu bu ay 7 gun yaptım aynı anda gunde 2 bardak adaçayı 14 gun yaptım bundan oncekı gebeliğimde de soğanı 7 gun yapmıştım...

canım senin değerin bendede yüksek ne güzel canımmm.tekrar 2 kan testini ne zaman yapacan canımm.

=123m;23946960]maşallahhhhh canımmm :nazar::nazar::nazar: Allahım umarım ben de görürüm o günleri tatlımm.bu arada busmai sanada çok teşekkür ederim tatlım sende az moral vermedin banaaa çok sağol canımm.

tatlımmm sakın korkma o bebek sağlıkla doğsun bulunur bir hal çaresi ben işten ayrılmam ama annemle kayınannem 2 yaşına kadar gelip dönüşümlü bakarız demişlerdi.

filizzz benim bir tüp görünmedi ya i.saraçoğluna bir arkadaş sormuş onon tüpü kapalı imiş. önce 3 ay soğan yap sonra brokoli demişş.bende öyle yaptım 3 ay soğan denedim sonrada bu ay brokoli inşallah vesile olmuştur tüpüm açılmıştır.AMA FİLİZ EN BÜYÜK ETKEN METFORMİNNNNNN SAKIN ALMAYI İHMAL ETME.HER DOKTOR BUNU BİLMİYOR GEREKİRSE GİT ECZANAEDEN SEN AL.

tatlım prolaktinin yüksek değilse yap çok güzel bir kürr.ama EN ETKİLİSİ METFORMİN DİYE ŞEKER HAPI VAR ONU KULLAN YUMURTLAMA OLMASINI SAĞLIYOR.

biçim sakın idrar testi yapma ben 31 martta yapmıştım çigi yoktu 3 gün sonra kanda çıktı yani.bu arada biçim daha tam kesin değil hamileliyim ahkam kesmek istemem ama şunu söyleyeyim ben adet öncesi gergin köpek gibi olurum bu ay tam tersi çok duygusaldım,canım deliler gibi tatlı çekerdi bu ay çekmedi bazen azıcık yedim çikolata ama öyle geçen aylardaki gibi bayıla bayıla yemedim.bide limonlu tuza basıp basıp yedimmm vallahiii.ama göğüslerimde belirti olmadı yanii.bugün sızlama başladı ancakk.hahhhh unuttum adet olmama çok varken karnımda hergün adet olacakmışım gibi ağrı oldu bazen bıçaklar saplandı resmen ve akıntım olduu w.cye gidiyordum adet oldum ıslaklık var diye bişey yokkk.

32-14=18.yani adetini 18. ve 19. günü yumurta çatlamış demek canımmm.

yukarda yazdım biçimmm heveslendirmeyeyim ama canın ekşi de çekiyorsa benim yaşadıklarımı anlatıyorsun canımmm

4 ay ateş tablosu yaptım hiç bişeye yaramadı çizgi filan hep yanlış çıktı.ama bu ay ateş ölçmedim son 10 gün meraktan ölçtüm ateşim 36.5 te sabitlendi resmen 5 gün sonra 36.6 da sabitlendi 5 gün.yani sabit gitti 10 gün boyunca.hamileyim ama daha değerim yükselmedi.

filiz bence hemen METFORMİN AL.ÇOK FAYDALI BİR İLAÇ CANIMM.

tatlım soğan kürü rahimi inceltirmiş hiç denedinmi belki faydası olur canım[/QUOTE]

canım ınsallah dualarımız senınle degerlern ınsallah yukselmıstırr bızede bol bol dua et nolursunn canımmm ben bugun cok kotuyum cok uzgunum adetımın erkenden gelmesını beklemıyordum şokdayımm ve cok agladım metformını alıcamda dozu var dıolar arkadaslar ne kadarlık dozdan baslıcam bılemıyorum kı tatlım

wool canım bende ondan korkuyorum zaten rahım duvarım ınceymıs soganıda yapınca dahada ıncelır dıe korkuyorum onun ıcın zaten hapda kullanıyorm ne yapıcamı bılemıyorum

=[/QUOTE

canım ınsallah dualarımız senınle degerlern ınsallah yukselmıstırr bızede bol bol dua et nolursunn canımmm ben bugun cok kotuyum cok uzgunum adetımın erkenden gelmesını beklemıyordum şokdayımm ve cok agladım metformını alıcamda dozu var dıolar arkadaslar ne kadarlık dozdan baslıcam bılemıyorum kı tatlım

benim boy 168kilo 63 tü doktor kilolu değilsin 850 mglık 1 tane al dedi.ama bence sen günde 2 defa al.ilk hafta önce 1 al vücud alışsın çünkü vucudu etkileyen bulantı yapan bir ilaç ama sakın pes etme ikinci hafta 2 ye çıkar canımm

Son düzenleme:
X