Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım benim yaaa narin arkadaşım :))) bence aşılama yaptır canım benim yumurtam olsa hemen yaptırırım valla iyi bir doktor arayışındayım bellimi olur ilk aşılamada tutar bebek bence dene en azından denemiş olursun :)

canım inşallah bulursun iyi bir doktor.. benim kafam karışık valla.. biraz araştırdım.. 300e de aşılama yaptıran var 3-4 binlere de.. anlamadım gitti parayı neye göre alıyorlar.. bi gelsin de kırmızılar randevumu alayım da doktora.. bakalım o ne diyecek.. sen klomeni günde 2 mi kullandın bu ay? doktor birşey demedi mi ? önümüzdeki ay ne yapacaksın? var mı bir plan? kilo verme durumların ne alemde?

Kızlarr mrb, ben progestan ı bitirdim perşembe günü, cuma günü kırmızılar geldi.. Dün hayıt a başladım, aktarıma gittim hayıt tohumu aldım, iki gündür içiyorum, yalnız bişey kafama takıldı,, adet günlerinde burdaki herkes yine günde iki kere içiliyor diyorlar ama benim aktarım adet günlerinde günde bir kere iç dedi.. :44: Ne yapsam acaba, iki keremi içsem?? Birde hayıt kullanırken hamile kalınırsa bi zararı olurmu acaba???

.

anladım canım bizim doktorda yumrutala yok sen zayıfla gel dedı günde 2kez kullandım ama yoktu bişey zayıflıyorum suan 60 kıloya düştüm canım :) çok şükür ama o doktoru sevmedim ben başka doktor bakıyorum kendıme bizde aşılama fiyatı 1500tl bulur dedıler ialçalr iğnelerle falan normalde 850tl iğnelerle 1500 tl olur dediler allah yardımcımız olsun ne diyelim

geçmişi okuyamadım tam olarak müsait olunca okuycam çok yorgunum burda arkadaşım vardı hamile bilirsiniz o dün öğlen doğum yaptı sezeryan nurtopu gibi oğlumuz oldu öyleee tatlıkii maşallah dün gece annenin yanında kaldım sabaha kadar hiç uyumadım diyebilirim anneside yanımızdaydı üç tane sandalyeyi yanyana koyup uyudum bir kaç saat okadar ölüyorum yorgunluktan bayağı uğraştık bebekle annenin sütü ilk başta geldi sonra kesildi ağladı durdu habire yavrum mama vermek zorunda kaldık çok zor kızlar sezeryan mahfoldu arkadaşım yinede herşeye değer dedi hepimize dua ettirdim inşallah kabul olur Rabbim herkeze annelik duygusunu yaşatsın bebeği görünce tutamadım kendimi ağladım arkadaşımda üzüldü şimdi yazarken bile ağlıyorum sinirlerim bozuk çok dua etti ama saolsun Allahım sağlıkla sıhatle büyütsün inşallah darısı hepimizin başınaa tez zamandaa

canlarım nasılsızınıızz?? ben adet oldum bugüünn vee bitince sıkı çalışmalara başlamayı düşünüyorumm =)) ilişkiden sonra nefes egzersizleri varmış spermlerin daha kolay ulaşmasını sağlıyormuş yumurtaya bende başka bi konuda okudum bunu forumda kıza sordum saolsun oda özel mesaj atmış bunuda bi deneyelim nş. faydaı olur sizlerlede paylaşıyorum hemeennn ...

merhaba cnm. ilişkiden hemen sonra ayaklarını havaya kaldır duvara veya biyere yasla. nefes al ve nefesi verirken ağzından içindeki havayı hızlıca çıkartırken vajina kaslarını sık.
sonra bırak kendini tekrar rahatca nefes al ve yine nefesini birden hızlıca verirken vajinanı sık bu şekilde yapabildiğin kadar yap, 3 dk 5 dk filan. bu spermlerin yumurtaya daha hızlı ulaşmasını sağlıyor kaslarımızı sıktığımız için. 15 dk filan ayakların havada kalsın bu arada. inşallah yardımcı olur sanada cnm...

iştee bu kadaaarr hepinizi öpüyoruummm

Herkese merhaba,

Bende pko hastasıyım.Önceden çok üzülüyor çok takıyordum ama yendim şükür. İnsan şöyle bir etrafa bakınca kedndinden çok kötü durumda olanları görüyor. Neyse ki en azından UMUDUMUZ var.Ben sizlerden yorum istiyorum arkadaşlar. Doktor doktor gezdim yapılacak birşey yok diyende oldu, ne varki bu hastalık tedaviye bile gerek yok diyende.
Ben 9 aylık evliyim bebek düşünmüyoruz henüz. Yalnız peki sonra olmazsa sorusu beynimin içinde gezip duruyor.Hepimizde bu konuda epey bilgi sahibi olduk.
Durumum çok mu vahim değerlerimi yazıyor, değerli yorumlarınızı bekliyorum. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın bu arada

tsh: 2.43
fsh:7.41
lh: 7.97
prolaktin: 26.63

Bu arada 24 yaşındayım. Kilolu değilim.

Son düzenleme:
aferin sana canım hep böyle ol bebişin kendiliğinden gelir inşallh

stresss yapma 123m herşey iyi ve güzel olacak inşallah brokoli kürü ne için yapıyosunuz bir ikidefa daha duymuştum ?

tatlımm çok iyi ve pozitiftm hatta kafamda bu ay hep olacak vardı çok fazla bu hisse kaptırmıştım kendimi.birden kötü düşünce sardı beynimi.brokoli kapalı tüpleri açmak için canım.benim sol taraf görünmedi ya belkide kapalıdır diye açılması için yapıyorum.umarım tüp vardır tüp yoksa o daha kötü sanırım.

canm süpersinya hepsini kısaca özetlemişsin bana teşekkürederim.
canm seni çok iyi anlıyorum ben sırf o yüzden face mi kapattım.boşver canm sen Allah büyük.
evet canım bende kapatacam face moralimi bozuyor çünkü.

aynennn ben de bngl33 gibi kapattım face imi herkes çoluğa çocuğa karıştı

maşallah hepimizi kısa ve öz anlatmıssın canım :))
evet sadece gyamanı unutmuşum ama onunda durumu tam hatırlayamadım vallahi.

canım benim üzme kendını bizlerde hamıle kalcaz allahın izniylee sıkma rahat ol inş.tüplerin açılıyordur :)
amin canımmm inşallah tüp vardır ve kapalıdır brokoli açıyordur.daha tüp var mı yokmu o bile belli değil zaten.

Allah bana da avatarımdaki gibi bir bebek nasip eder inşallahhhhhhhhhhhh.Yarabbi duy sesimi....

kilo veriyor olman süper.. ben bu aralar tutamıyorum kendimi.. ne güzel 80 civarı seyrediyordu kilom.. 85 olmuşum ama ben acayip saldım kendimi.. durmadan bişeyler yiyorum.. bu arada metformini de 15 gündür filan içmiyorum.. yine başlayacağım pazartesi günü.. arada bir geliyorlar bana böyle işte..
benim doktor aşılama işlemi için 600 tl alıyormuş.. ilaçlar da 300 400 arası bişey tutar dedi.. 1000 tl belki 1100 filan işte.. nasip belki de bebeğe kavuşmak için bu para çıkmalı bizden.. hayırlısı olsun hakkımızda..

Allah analı babalı büyütsün.. mükemmel bir duygu bir bebeğin doğumuna şahit olmak, onun ilk saatlerinde dünyaya alışmasına tanık olmak şahane.. bebişin anneciği bol bol hurma yesin.. hurma çok ciddi süt yapıyor.. ve bol bol su içsin.. Allah dualarımızı kabul etsin bizlerde tez zamanda bu duyguları yaşayalım..

Sağol canımm amiin.. RABBİM kimseye yaşatmasın inşALLAH.. Canım glifor hapını reçetesiz alabiliyormuyuz.. Çok şükür senin düzelmiş.. Bebiş varmı?
amin canım.....
reçetesiz alabilirsin 850 mg 100 tablet 10 tl canım....
ben onunla düzenledim adeti.... bebek çok istiyorum ama önce rahim ameliyatı gerekli bana rahmim ortadan ikiye ayrık şu anda... doğuştan öyleymiş ya perde var ya da ikiz rahim ama düşük oluyormuş böyle hamile kalınırsa...

avatarın değişmiş süper olmuş.inşallah Allah sana böyle güzel bir bebek verir canım.
senin avatarda süper olmuş canım bebek resmi bilerek koydum ki bebekler bir an önce gelsin

bende de deli gibi kasığımda bu aralar sancılanma var canım....
canım inşallah diğer tüpünde görülür emar çektir artık....
ben nisan ayına bıraktım histeroskopiyi çünkü çok yoruldum bu tedavilerden düşünmekten canım.....

metforminle beraber söktürücüye gerek yok aslında yani geçde olsa adeti getirtiyor... benimkini en geç 45. günde getirtiyor şimdilik....

herkeslere teşekkür ederim..
öksürük git gide artıyor.. inşallah atlatabilirim..
yorma bir daha öyle kendini canım yaaa....

bebek resmi koyarsam bebeğim bir an önce gelir diye düşündüm canım sen nasılsın iyi misin?
bulantı filan var mı?

canım sen de yumurtlamanı takip et bu ay tamam mı? hamilelik sırası sende ve gyamanda şimdi sizden bekliyoruz haberleri
sonra da 123m tuncss ve ben inşallah müjde veririz...

adetliyken günde bir kere sabah içebilirsin yeterli olur bence de...

kilo alma sakın....
tsh ın süper tam gebe kalmak için istenen değer
Lh biraz daha düşük olabilirdi ama o da iyi....
prolaktin yüksek onun için bir ilaç kullanırsan çok rahat hamile kalabilirsin....
23 üst sınır prolaktinde...
ultrasona girdin mi pkos folüküllerinden var mı yumurtalıklarda yerleşmiş?
eğer varsa benimkiler soğan kürü ile temizlendi sen de yapabilirsin... ibrahim saraçoğlu sitesinden bulabilirsin bu kürü....

Son düzenleme:
Bicimm beni ne kadar mutlu ettin anlatamam....Çok teşekkür ederim.İnşallah dediğin gibi olur. Keşke doktorlarda böyle tane tane anlatıverse ne iyi olur.
Ultrasona girdim doktor ciddi bir polikistik over var dedi. Soğan kürüne başlamıştım ama 7 gün dayanabildim bırakmıştım sonra. Şimdi belara kullanıyorum. Soğankürünü yapsam d.k. hapı kullanırken zararı olur mu acaba?Bir bilginiz var mı bu konuda.

Son düzenleme:
Bicimm beni ne kadar mutlu ettin anlatamam....Çok teşekkür ederim.İnşallah dediğin gibi olur. Keşke doktorlarda böyle tane tane anlatıverse ne iyi olcak.

ben eğitim ve araştırma hastanesine gidiyorum sırf bunun için
bilgili doktorlar var bu konuda....
yoksa özele de gitsen doktoruna düşmedin mi bilgi vermezler rica ederim....

ben 16 yaşımdan beri yaşıyorum adet düzensizliğini en sonunda metformin içerikli glifor hapıyla çözdüm bu sorunu son 4 aydır düzenli sayılır.... sende düzensizlik var mı

doğum kontrol hapları geçici çözüm ilacın tam bitsin diğer ay soğan kürünü yaparsın adete 15 gün kala 15 gün günde iki kere taze hazırlayıp yapman gerekli

Son düzenleme:
iyiyim canım sen nasıl oldun

yeni ayın ve tedavin için hazır mısın?

daha iyi gibiyim ama yatınca direk kuru kuru öksürük başlıyor.. bol bol su içiyorum.. idare ediyorum işte.. zencefilli bal yiyorum bide.. o da çok rahatlatıyor..

yeni ay için hazırmıyım bilmiyorum.. çok karmaşık duygular içindeyim.. son 4 tabletim kaldı.. yazz içiyorum onun son 4 tableti ile adet geliyor.. ve benim 3 tabletim kaldı..
hele bi gelsin kırmızılar da süreç ne göstercek bakalım..

Hayır 34 günde bir oluyorum. Tam sınırdayım yani. Tüylenme, sivilce, kilo gibi problemlerimde yok. Ben bir ilçede görev yapıyorum. İmkanlar son derece sınırlı, her an doktora gidemiyorum zaten..Korunmak amaçlıda d.k hapı kullanıyorum hem doktor hormonlarına da iyi gelir dedi. Bakalım bir müddet daha böyle devam etmek zorundayım. Yaza başlarım inşallah soğan kürüne maalesef soğanı kaynatacak bir ocak imkanı bile yok.

Son düzenleme:

anladım canım karışık duygular içinde olman çok doğal ama sizin durmunuzda eşinin ve senin durumunda aşılama ile çok rahat bebeğin gelecek ben buna inanıyorum yeterki sen eski güvenine isteğine yeniden kavuş için huzurlu olsun ve inşallah gribi de hemen atlatırsın canım.... yumurtan var rahmin sağlıklı canım eşinin de en kaliteli spermleri ile aşılama olacak çok umut var canım

bence en kısa zamanda doğum kontrol hapından vazgeç.. onun yerine metformin içerikli ilaçlardan kullan derim.. ilerde çocuk düşündüğünüzde sıkıntı yaşamamak adına bence bir an önce metformine başla.. doğum kontrolü içinde haptan başka yöntemler deneyin derim..

hımm anladım.... 34 günde bir adet olduğuna göre yumurtlaman da oluyordur... sorun olduğunu sanmıyorum.... bebek düşündüğünde benim kullandığım ilacı doktor verir diye düşünüyorum bir de prolaktine tekrar baktırırsın.... o zaman korunmaya devam edebilirsin....

soda ve incir den uzak dur yükseltir prolaktini.... başka yükselten gıdalarda vardır araştırmak gerek farkında olmadan tüketiyoruz bunları benim de 24 çıktı üst sınırda...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…