Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

gyaman canım sakın sıkma canını eşinde ilgili bak herşey yoluna girecek bebeğin de gelecek bu korkuyu at içinden...

sınav telaşım vardı ondan gelemedim nete.. çok yoruldum.. hepinizi çok özledim geçmişi okuyamadım eve gidince okuyacağım..

cvr,, bicim,, bngl33,, ecrin87,,pentagon42,,bubenimiste,, busmai,, gyaman,,saaadet26,,tuncss,,fpgz.. ve diğer hatırlayamadığım tüm hanımlar nasılsınız... :KK16:....
kolay gelsin canım zor olmalı özelden cevap yazdım sana çok teşekkürler...

Canım nasıl karışmış hiç farketmedim:KK9:Ben duphaston kullandım adetim gelsin diye hala adet olmadım ilacı bitireli 3 4 gün oluyor.O tiroit için tahlil yapılmıştı ya ogünlerde test yapmıştım gebe değildim.Ama şimdi niye olamadım bilmiyorum olurum belki beklemedeyim canım.İnşallah canım Allah gönlümüze göre versin:KK16::KK34:
canım duphastonla 4-5 gün sonra adet gelebiliyor... ama inşallah hamilesindir çok seviniriz o zaman:KK1:... bakalım bekleyelim biraz ne olcak çok merak ettim bende...

okuldayım canım sınav yaptım pazartesnden bu yana ondan nete giremedim.. bugün adet günüm ama bi belirti yok çok canım sıkkın :2:
adet yaklaştıkça öyle olur sıkma kendini rahat bırak canım söylemesi kolay biliyorum ama en güzeli bu adet dönemlerinde... :KK54:

bicim bugün mü röntgen sonuçalrını baktıracaktı geçmişi okuyamadım haberim yok.. yook bugün buralarda ... çok merak ettim:44:
canım ne yazıkki 19 unda gel dedi doktor o zaman bakacak...2 doktora birden göstermeyi düşünüyorum....
senin cevabın çok iyi oldu iyiki göndermişsin çok iyisin Allah razı olsun....
:KK1:
bicim tuncs gyaman karabocuk kızlar nerdesiniz yaa merak ettim

bicim naptın canım tüplerinin durumu neee
canım haftaya belli olacak yazarım ben de merak içindeyim...

tatlım onunda bişeyler varmış ama hiç takmamış helal olsun yaaaa.Allahın izni ilede sağ salim doğuracak inşallahhh:nazar::nazar:
.ben çok takıyorum yaa sende mi öylesin acabaaa..
Allah yeterki ol desin oluyorrr şükürrr.
canım ben belirsizlikten yoruldum ne olduğum belli olsun ben de düşünmeyeceğim yumurtlamam da iyi kötü başladı biraz biraz rahimdede sorun yok demelerine ihtiyacım var
inşallah hepimiz için her şey çk yolunda gitsin.... sıkıntısız olsun hamilelikde doğum da...

evet canım banada doktor resmen göstermişti rahmimin ikiye ayrıldığını ekrandan görmüştüm.evet benziyor sanırım rahimlerimiz.annemede doktorları inanamıyormuş sen bu rahimle nasıl hamile kalıyorsun diye.sanırım rahim bozukluğuda genetik.Rahman ve Rahim olan Allah.bu yüce isimden geliyor canım . bize bunu yazdıysa ister şekil bozuk olsun ister düzgün olsun canım hepsi boş .Tüpler açık olsunda gerisinden hiç korkma tatlım.rabbim ol deyince su gideceği yolu bulur.metformini 2 ye çıkarman çok iyi olmuş canım.yumurtlamaya daha etkili olacaktır.bence biz yumurtlayalım bir de oluruna bırakalım hamile kalamamamız için hiç bir sebep olmadığını düşünüyorum.diğer kadınlardan daha şanslıyız çünkü çok fazla yumurtamız var:KK1:
sancılarım çok şiddetli değil ama ara ara hafif şekilde oluyor .bakalım doktora gideceğim günü bekliyorum ama gittiğim gün 5+6 günlük olacak sanırım kalp atışlarını duyamayabilirim
canım sen içimi ferahlattın gerçekten ve bana çok güzel umut oldun....
6 haftalıkken rahimde bebeğin yeri görülür ancak 7 haftalıkken kalp atışlarını duyabilirsin canım ama olsun en azından rahimdeki yerini görürsün.... inşallah güzel şeyler diyecek doktorun beni de bilgilendir :KK54: dua edeceğim canım...

selam kızlar
ben de bugün gittim muayenemi oldum.
süper bir doktor buldum, çok tatlı hem de bilgili..
endokrin+diyetisyen ve kadın doğumcumla beraber önce kilo vericem.
sanırım metformin de verecek.
ben, bebek düşünmüyoruz henüz diyince ona göre yönlendirdi beni.
kilo verince her şey düzelebilir ama düzelmeyebilir de dedi. sağlığın için de bunu yapmalısın dedi, haklı da..
bu hastalığın kesin tedavisi yok dedi ki artık hepimiz biliyoruz zaten bu durumu.
her ay geleceksin kontrol edicem ne kadar kilo verdiğini dedi.
zaten sıkıştırması lazım birilerinin beni, o zaman zayıflarım işte ben:KK8:
şimdilik ben zayıflama aşamasında olucam, inşallah istediğimiz zaman da Rabbim aratmaz bebişimizi:KK49:

hayırlı olsun tedavin işe yaracak verilen kilolar bundan şüphen olmasın....

Son düzenleme:
gyaman canım sakın sıkma canını eşinde ilgili bak herşey yoluna girecek bebeğin de gelecek bu korkuyu at içinden...

canımcım cok saol herzaman umutsuz değilim ama bazen işte geliyorlar bana :=) sanırım başka sorunlarımla birleşince ağır geliyor sinirlerim bozuluyor dogal olarak eminim ikimizde buraya yazıcaz hamileyim diye :KK16: çoğu topiği okuduğum zaman insanlar iki sene üç sene yazıyorlar buraya hamile kalamadıkları için bakıyorum sonunda hamile kalmıslar bizde ole olucaz inşallah Allah buyuktur

herşeyi kullandım onuda hemen alır denerim canım teşekkür ederim :KK66:

yok tatlım kilo problemim 1.60 boyum kilomda 52 sadece oldukça fazla göbek problemim var =))) ben dış gebelik geçirmiştim ocak ayında belki ordan hatırlarsın...

hatırladım canım seni göbek hep problemn valla :)

Canım çok geçmiş olsun üzüldüm durumuna Allah şifa versin inşallah tedavini ihmal etme geçer inşallah:KK16:

Merhaba canım bugün dışarda işim vardı çok birşey yiyemedim.Eşim makarna istedi ben yemiyorum öyle makarna neyse makrnadan bir iki kaşık alayım dedim az bir süre sonra doğru lavaboya koştum içim dışıma çıktı resmen ya midem küçüldü ya pkonun belirtisi yada hamilelik düşünüyorum.Eşimde garibim öyle bakakaldı bana çok komikti:KK9:Midem ağrıyor biraz bugün yürüyüş yapamıcam malesef kendimi iyi hissetmiyorum.Yada adet olacağım ondan bulantı olabilir.Bilmiyorum kafam karıştı canım ya:KK1:

Kalplerin arttığı popülerlik sanırım gitgide popüler oluyoruz şekerim:KK9::KK34:

Canım sana uygulanan tedavi yöntemi aynısı bana uygulandı.Bende bekarken gittiğimde tarlusal doğum kontrol ilaçlrı verirlerdi doğum kontrol ilacı kullandım bırakınca yine aynı oyüzden doğum kontrolüne çok sıcak bakmıyorum onun yerine söktürücü daha iyi bence.Sen şimdi ne kullanıyorsun canım tedavin nasıldı?

demekki herkse aynı tedavı uygulanıyor.ben şimdi adetim çok geçerse progestan kullanıyorum canım bide bu ay klomen kullandım ii doktor bulursam kontrole gitcem

ikinize de maşallah canm.inşallah sorunsuz bi doğum geçirip oğluşunu kucağına alırsın.canm ne güzel çok kilo almamışsın doğuma az kalmış nasıl olacak belli mi?inşallah bende senn gibi rahat bi hamilelik geçiririm.şimdilik iyiyim çok şükür bi sıkıntım yok hep böyle gider inşallah. ismide çok güzel canm anlamıda güzel hatırladığım kadarıyla.saolasın tatlm soracak çok şey vardr mutlaka ama şuan aklıma gelmiyo.aklıma geldikçe sorarm canm teşekkürler.

saol canm çünkü aynı şeyleri yaşıyoruz ve birbirimizi çok iyi anlıyoruz.kalp atışlarını duyunca evet biraz rahatlıyosun ama yine çok deil ondan sonra sağlıklımı nasıl diye korkular başlıyo ama hep iyi düşün kötü şeylerden korksanda iyi düşün ben öyle yaptım.inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi.

dr.a gittiğinde yumurtan gelişmiş olur inşallah canm.yakınn nasıl faydası oluyomuş.aşılama düşünüyodun bi ara ne oldu canm?

canım doktor arıyorum kendıme bulursam gitcem canım yakıyla hamıle kalan çok olmus yumurtlamayı kolaylaştıryor herhalde ben yumurtladıgım gün yapcam yanı adetımın 14günü falan eger iyi bir doktor buluırsma ve yumurtam bu ay kloemnle gelişmişse hemen aşılama yaptırcam :)

sağol tatlım,daha iyiyim şimdi,hiçbirşeyim yokken yataklara düşürdü beni ya ne aşıymış.

evet canım 4 ya da 5.ayda vuruyorlar ben de 20.haftamda vuruldum işte. bir ay sonra da 2. dozunu vuracaklar:KK43:
ateş düşürücü tamol en hafifi.evet ateş yükselmesi bebeğe çok zararlı o yüzden mecbur içtim

canım herkeste aynı şey olmuyormuş ama insan yine de endişeleniyor ilaç bile içmiyoruz çocuğa bişey olmasın diye, aşı vurulunca haliyle endişe oluyor. zararsız diyorlar ama gel de kendini ikna et.
annem de çok pimpiriklisin diyor kızıyor. kolay mı bulduk ,kimse anlamıyor halimizi. sağlıkla doğduğunu görsem de rahatlasammmm:KK35:
Allah iyilik versin canım.Ya tabi annelerde olsa kimse bizim halimizden çok iyi anlıyamaz biz bu durumu yaşıyoruz çünkü yaşayan daha iyi anlar.Ttitiz davranman normal canım tabiki bizde olsak öyle yapardık sanırım.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşallah:KK16:
canımcım cok saol herzaman umutsuz değilim ama bazen işte geliyorlar bana :=) sanırım başka sorunlarımla birleşince ağır geliyor sinirlerim bozuluyor dogal olarak eminim ikimizde buraya yazıcaz hamileyim diye :KK16: çoğu topiği okuduğum zaman insanlar iki sene üç sene yazıyorlar buraya hamile kalamadıkları için bakıyorum sonunda hamile kalmıslar bizde ole olucaz inşallah Allah buyuktur
Evet canım bende baktım daha sonra çoğunun bebeği olmuş demekki hepimiz için bir zaman var.Zamanı gelince olur inşallah hepimizinde:KK16:

canım duphastonla 4-5 gün sonra adet gelebiliyor... ama inşallah hamilesindir çok seviniriz o zaman:KK1:... bakalım bekleyelim biraz ne olcak çok merak ettim bende...

adet yaklaştıkça öyle olur sıkma kendini rahat bırak canım söylemesi kolay biliyorum ama en güzeli bu adet dönemlerinde... :KK54:

canım ne yazıkki 19 unda gel dedi doktor o zaman bakacak...2 doktora birden göstermeyi düşünüyorum....
:KK1:

canım haftaya belli olacak yazarım ben de merak içindeyim...

canım ben belirsizlikten yoruldum ne olduğum belli olsun ben de düşünmeyeceğim yumurtlamam da iyi kötü başladı biraz biraz rahimdede sorun yok demelerine ihtiyacım var
inşallah hepimiz için her şey çk yolunda gitsin.... sıkıntısız olsun hamilelikde doğum da...

canım sen içimi ferahlattın gerçekten ve bana çok güzel umut oldun....
6 haftalıkken rahimde bebeğin yeri görülür ancak 7 haftalıkken kalp atışlarını duyabilirsin canım ama olsun en azından rahimdeki yerini görürsün.... inşallah güzel şeyler diyecek doktorun beni de bilgilendir :KK54: dua edeceğim canım...

hayırlı olsun tedavin işe yaracak verilen kilolar bundan şüphen olmasın....
Canım dün gece adet oldum hamileyim belki diye ümit etmiştim ama sağlık olsun vardır bir zamanı:KK31:Haftayamı belli olucak canım hadi inşallah hayırlı güzel sonuçlar alırsın görüşürüz canım :KK16::KK54::KK3:
tabiki Allaha bıraktım o istemezse asla olmaz biliyorum bunu ama işte istemesini istiyorum çok üzülüyorum çok yakınımda bu durumu yaşayan var amcam eşi hamile kalıyordu ama rahminde tutamıyordu yıllarca tüp bebek denediler ama olmadı şimdi çocuk esirgemeden aldılar ona bakıyorlar 1 aylıktı aldıklarında şimdi ilkokula başlıyor ne garip aslında normalde takmıyorum sürekli neden olmuyor neden olmuyor demiyorum ama sanırım bazen umutsuzluğa kapılıyorum hem kendimi hem eşimi üzüyorum :KK14::KK14:
Rabbim kimseyi cocukla imtihan etmesin yarın hemen tavsiyene uyup başlıyorum canım okumaya saolasın :KK34:
Haklısın yeri geliyor çoğumuzun sinirleri bozuluyor ama sinirlenince kendimize faydamız değil zararımız oluyor canım.Hayırlısı Allah nasip eder inşallahta tez zamanda anne oluruz.Çok sevindim bugün başlayacak olmana inşallah dularından hemen sonra anne olursun canım:KK16::KK34:.Ben dün gece adet oldum.Bir ümit hamilemiyim demiştim ama kısmet olmadı.İnşallah hepimiz bebeklerimize kavuşuruz canım.:KK49:
günaydınlarr efendim :=)

Günaydın canım:)

kızlar ben bu ay
her gün 7 kere Hz. zekeriyanın duasını okuyordum.
Bir gece akşam namazından sonra yerimden kalmadan 40 kere fatiha okuyup dileğimi söylemiştim.
bir kere kenzül arş duasını ,
birde meryem ve enbiya suresini okumuştum .

RABBİM HEPİMİZİN DUALARINI ŞİMDİDEN KABUL ETSİN.

bende meryem suresine başladım dün akşam 41 gece okuyacam eger adet olmazsam

naber tatlımm bütün gün eşimle dolaştık çorluda çok garip hissediyorum bu aralar eşim o kadar güzel davranıyor ki ama ben mutlaka bir arıza çıkarıyorum sanırım çok yıprandım bu bebek mevzusu yüzünden sinirlerim harap oldu ufacık birşey buluyorum başlıyorum ağlamayaaa :KK43:

bütün gün gezdim durdum eşimle yeni geldik eve geçmişi okuyup durdum ne çok kaynatmışsınız :) sen nasılsın cnm

ohh ne güzel gez bakalım uzun zamandır yoktum merak ettım senı ben aynıyım valla doktor arıyorum kendıme :)

Amin canım benim. sen nasılsın geldim adet.

canım vallahi sen kafaya takmasan belkide gelecek hemen bebeğin.psikolojik kitaplar oku ben okumuştum çok iyi geldi bana ,ondan sonra hiç takmamaya başlamıştım.canım şekil hiç önemli değil.Allah onu oraya gönderecekse bak nasılda tutunacak rahmine.sen şimdi düşünüp kafaya taktıkça sonuç değişiyormu ?tabiki hayır düşündüğünle kalıyorsun canım benim.rahimlerimizin şekilleri bozuk olduğu için filimler böyle şüpheli çıkıyor doktorlar böyle anlam veremiyorlar.emin ol bende çektirseydim bunalıma girerdim bunu biliyordum.Bunu bildiğim için hiç istemedim.
Sen bol bol duanı et gerisini Rabbime bırak canım.Bak bize stres yaramıyor Prolaktin yükseliyor inan bunca zamandır beklememizin belkide en büyük sebebi bu stres hormonu.inanıyorumki senin bebeğin seni çok fazla bekletmiycek,:KK16: bir gün şok olacaksın.

ayyyyy canım inşallahhhhhhhhhh.ama bu aralar pozitifim olmayacak değilde olacak diyorum heppppp ve hep öyle düşünüyorummm.inşallah pozitif düşünce sayesinde hamile kalabicem.bende şokkk olacam gibi mi geliyor burda parti yaparız o zamannnnnnnnn:KK1::KK1:

hoşgeldin canım nasılsın napıyorsun?:KK16:Ben dün gece adet oldum belki hamileyim dedim ama kısmet olmadı.Duphaston kullanıcam yine değilmi adetin belli bir gününde demiştin nasıldı unuttum ya:KK50:

günaydın kızlarrrrrrr
günaydın ecrincim topiğimizi sen açıyorsun her gün...:KK16:

:KK1:.
önemli değil bicimcim ne demek Allah senden de razı olsun :KK16: biliyorsun bu ay tahlil yaptıracağım diye kendiliğinden gelmesini bekliyorum ama hala yok :2: 29. güne geçtim :2:

naber tatlımm bütün gün eşimle dolaştık çorluda çok garip hissediyorum bu aralar eşim o kadar güzel davranıyor ki ama ben mutlaka bir arıza çıkarıyorum sanırım çok yıprandım bu bebek mevzusu yüzünden sinirlerim harap oldu ufacık birşey buluyorum başlıyorum ağlamayaaa :KK43:
sağolasın gyamancım sen nasılsın .. bebek mevzusunu kafandan atmaya çalış o zman hiç ummadığın bir anda süpriz yapar inşallah.. çünkü ileriye dönük streslerimiz korkularımız şimdiki zamnı yaşamıza engel oluyor... anı yaşa demek kolay değil ama elimizden gelen her şeyi yapıyuoruz .. gerisi takdir ilahi..

herşeyi kullandım onuda hemen alır denerim canım teşekkür ederim :KK66:

yok tatlım kilo problemim 1.60 boyum kilomda 52 sadece oldukça fazla göbek problemim var =))) ben dış gebelik geçirmiştim ocak ayında belki ordan hatırlarsın...

eşimede tahlil yaptırdık bi sorun çıkmamıştı onda mantarla alakalı canım ama bazı erkeklerde oluyomuş ama hiç şikayeti olmuyomuş belki öyle olabilir bide ben inanılmaz hassasım ped markamı bile değiştirsem beni çok etkiliyo bundanda kaynaklı olabilir.. 11 tane jinekoloğa gittim evlendiğimden beri hiç biri çare olamadı hepsi geçici çözümler buluyo bende anlamadım bu işi :S eşimde bıkıcak artık benden evlendiğimden beri sürekli doktorlardayım =(( evlenmeden önce sağlık sorunum yoktu yaaa :KK43:( adam akıllı bi doktorda bulamadım hala :KK5::KK5::KK5::KK5:
canım inan durumuna çok üzüldüm bu durum bile sende ayrı stres oluşturuyordur.. :2: tez zamanda şifanı bulursun inşallah.. nette araştırma yaptın mı hiç nasıl tedavi ediliyormuş.. bazen kendi kendimize şifamızı buluyoruz canım ..

Merhaba canım bugün dışarda işim vardı çok birşey yiyemedim.Eşim makarna istedi ben yemiyorum öyle makarna neyse makrnadan bir iki kaşık alayım dedim az bir süre sonra doğru lavaboya koştum içim dışıma çıktı resmen ya midem küçüldü ya pkonun belirtisi yada hamilelik düşünüyorum.Eşimde garibim öyle bakakaldı bana çok komikti:KK9:Midem ağrıyor biraz bugün yürüyüş yapamıcam malesef kendimi iyi hissetmiyorum.Yada adet olacağım ondan bulantı olabilir.Bilmiyorum kafam karıştı canım ya:KK1:

Kalplerin arttığı popülerlik sanırım gitgide popüler oluyoruz şekerim:KK9::KK34:

:
inaşllah adet olmazsın tatlım bebişin olur :KK3: kutlama yaparız burada ... son durum nedir sende .. bende adetimi bekliyorum ama hala gelmedi.. :2:

kolay gelsin canm yorulmuşsundur.yorucu geçiyo hele nöbet günleri geçmek bilmiyo ama iyiyim çok şükür.
.
sağolasın canım aynen bazen okul günleri hiç bitmek bilmiyor... ne zman cinsiyeti belli olacak bngll33.. çok merak ediyorum..

selam kızlar
ben de bugün gittim muayenemi oldum.
süper bir doktor buldum, çok tatlı hem de bilgili..
endokrin+diyetisyen ve kadın doğumcumla beraber önce kilo vericem.
sanırım metformin de verecek.
ben, bebek düşünmüyoruz henüz diyince ona göre yönlendirdi beni.
kilo verince her şey düzelebilir ama düzelmeyebilir de dedi. sağlığın için de bunu yapmalısın dedi, haklı da..
bu hastalığın kesin tedavisi yok dedi ki artık hepimiz biliyoruz zaten bu durumu.
her ay geleceksin kontrol edicem ne kadar kilo verdiğini dedi.
zaten sıkıştırması lazım birilerinin beni, o zaman zayıflarım işte ben:KK8:
şimdilik ben zayıflama aşamasında olucam, inşallah istediğimiz zaman da Rabbim aratmaz bebişimizi:KK49:
güzel bir karar canım .. kilo vermen çok faydalı olur inşallah bebişinde devamında gelir..çok öpüyorum seniii
yardımın için teşekkür ederim aynen senin dediğin sırada kullanmamı söyledi dr ben 27 yaşındayım 8 aylık evdeyin çocuk için erken diyorum aslında ne yapcamı bilmiyorum çocuk konusunda ben şiddetli kasık ağrısıyla gittim dr a pko çıktı

bir de ben kilom normal hatta zayıf bile diyebilirim

canım kilolu değilim derken ölçülerin nasıl benimde vücudum incedir ama göbek bölgem yağlı malesef bu bile pkonun göstergesi... bu arada pko hastalrı korunmazsa bile bebek bazen çok bekletir şahsen ben evlendiğimde korunmayı düşünmöüyorum çünkü zaten hamle kalma ihtimalimiz düşük .. bence sende erken deme pkonun tedavisini elden bırakma..

selam kızlar.bugün adet olmam gerekiyordu.iğnede de 16. günüm.test yapmamak için zor tutuyorum kendimi :18: :18: :18:

nasılsın zeynooo kırmızılar geldi mi bende bekliyorum ama benim gelemdi benim gelsin sneinkiis gelmesin sen bebiş bekliyorsun çünkü...:emir_bebek:

hoşgeldin canım nasılsın napıyorsun?:KK16:Ben dün gece adet oldum belki hamileyim dedim ama kısmet olmadı.Duphaston kullanıcam yine değilmi adetin belli bir gününde demiştin nasıldı unuttum ya:KK50:

hadi ya :2: üzüldüm canıım .. evet adetininin 15. ya da 16. 17.günü başlayacaksın .. 10 gün boyunca kullanacaksın bebiş olursa adetin gelmez yoksa gününde adet olursun..

Allah kabul etsin canım bende başlıcaktım bugün okumaya. dün gece adet oldum hayırlısı bir ümit belki hamileyim demiştim ama nasip herşey.:KK31::KK34:

amin canım hayırlısı olsun canım başlarsın adet bitiminden sonraa

Son düzenleme:
hadi ya :2: üzüldüm canıım .. evet adetininin 15. ya da 16. 17.günü başlayacaksın .. 10 gün boyunca kullanacaksın bebiş olursa adetin gelmez yoksa gününde adet olursun..

Tamam canım mesaj atmıştın bana özelden orda 18.günü başla demiştin hangi gün başlayım tam olarak yanlış birşey yapmayım canım ondan soruyorum .Sağlık olsun canım sonuçta ben hiç tedvaiye geçmedim bebek tedavisine ümidim çok yoktu.Yinede Allah bilir tabiki.Ama kiloları verirsem daha iyi olur diye düşünüyorum.Sendemi adet olmayı bekliyorsun inşallah gününde gelir canımcığım:KK16::KK34:

günaydın canım evet ben açıyorum topiği fırsat buldukça yazıyorum işte :) nasılsın

X