Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba arkadaslar bana da pko tanısı koydular ama kıstın büyük değilmiş 10 mm çapında. dr ilerde hamılelıkte sorun olmaz ama tuylenme yapar ve kılo alabılırsın dedı. ben int okudukca bilgi sahibi oldum ve çok korktuğumu itiraf etmeliyim. tanı konur konmaz soğan kürü ne basladım. kur biteli 2 gun oluo normal sartlarda adetimin gelmesıne 10 gun var ama son 2 aydır 10 gun önceden damla damla gelıo ve 10 gunun sonunda normal adete dönüşüo. ancak gecen ay adet düznsızliği nedenıyle dr e gttiğimde anca dr nın verdiği ilaç sayesınde adet olabıldım sonra tahlıl falan yaptı işte. soğan kurunden sonra çok ümıtlendım çözm olur dıe ama bugun sabah hayal kırıklığına uğradım 10 gun var adet olmama ve yıne ( çok afedersınız) çamasırımda damlalar gördum.

sizlerinde böle mı oluo.. yanı damla damla mı gelıo devamlı..

ve adet öncesı yaşadığm stres resmen butun aylara yaılmış durumda olup rahatlamak istiyorum adet olmak ne kadar güzl bişeymiş halbuki kıymetı kaybedilince anlasılıo

merhaba binonur..

bende de pko teşhisi konulmadan önce öyle oluyordu.. ilk önce lekelenmeler 1 hafta sonrasında normal adet oluyordum. sonra dkh haplarına başladım onları bıraktım adet söktürücüler kullanmaya başladım bayadır öyle bir sorunum olmadı.. progesteron hormonuyla alakalı bir durum bu.. biçim güzel yazmış canım bir kontrollerini yaptır.. kilo sorunun var mı hormon değerlerin nasıl ?

sence nasıl biçim iyi mi ? bir sorun yoktur inşallah.....

canım ben yorumu doktora bırakacağım hatta 2 ayrı doktora göstereceğim emin olmak için çünkü şekil normalden farklı görünüyor....
bu gün dersin var mıydı?

canım ben yorumu doktora bırakacağım hatta 2 ayrı doktora göstereceğim emin olmak için çünkü şekil normalden farklı görünüyor....
bu gün dersin var mıydı?

yok canım hafta sonları çalışmıyorum.. :) benim bir doktorum vardı ondan da bir rica edeyim mi ultrason filmini yollayayım istersen...

yok canım hafta sonları çalışmıyorum.. :) benim bir doktorum vardı ondan da bir rica edeyim mi ultrason filmini yollayayım istersen...

eğer tanıdık doktorsa olur canım tabi çok sevinirim... çünkü her doktor yapmaz bunu ben bin dereden su getirdim cuma günü yine de gösterecek doktor bulamadım koca hastanede...

eğer tanıdık doktorsa olur canım tabi çok sevinirim... çünkü her doktor yapmaz bunu ben bin dereden su getirdim cuma günü yine de gösterecek doktor bulamadım koca hastanede...

tanıdık derken istanbulda gittiğim özel bir doktordu.. rica edeyim bir şey olmaz iyi bir doktor eğer mailimi görürse cevap verir.. ona danışıyorum hala bir çok şeyi.. kendisi vermişti mail adresini... cevap verdiği zaman sana yollarım .. haftasonu ama inşallah bakıyordur maillerine...

tanıdık derken istanbulda gittiğim özel bir doktordu.. rica edeyim bir şey olmaz iyi bir doktor eğer mailimi görürse cevap verir.. ona danışıyorum hala bir çok şeyi.. kendisi vermişti mail adresini... cevap verdiği zaman sana yollarım .. haftasonu ama inşallah bakıyordur maillerine...

sağol canım :)
tamam şansımızı deneyelim o zaman yalnız filmi tutup fotoğraf makinesi ile çektim umarım net olmuştur olduğu kadar artık....
ben de hafta içi kendi doktorlarıma göstereceğim.... görüşürüz canım öptüm...

Son düzenleme:
sağol canım :)
tamam şansımızı deneyelim o zaman yalnız filmi tutup fotoğraf makinesi ile çektim umarım net olmuştur olduğu kadar artık....
ben de hafta içi kendi doktorlarıma göstereceğim.... görüşürüz canım öptüm...

bende maili yolladım inşallah bir dönüşü olur iyi doktordur canım....kendine iyi bak bende seni çok öpüyorum

değerin artmış maşallah :nazar: çok güzel haber bu :) evet kılo verıyorum çok şükürrr hayıtın kendısini içiyordum ama doktora gidince bıratım hapı almak istiyorum ama bulamıyorum sen nerden buldun canım bu ay klomen kullandım kasıklarımöda ara batmalar var 10,gün doktora gitcem belkıde yumurtlamısısmdır :)hayırlısı artık bakalım
Ecrin canım hayıt hapı eczanelerde satılıyor ,adı agnucaston bitkisel bir ilaç.3. kutuyu içerken hamile kaldım.adetliykende içiliyor.hadi inşallah yumurtlamışsındır.

yine kimsecikler yok hepinize iyi haftasonları diliyorum.benim sağ kasığımda bir hareketlenme var 2gündür bu ay klomen işe yarıyor galıba :) 10,günü doktora gitcem.dün çocuk fikrini yine taktım kafaya bol bol dua ettım her aklıma gelen duayı okudum çok düşündüm neden olmuyor diyee.gecede karısık karısık rüyalar görüm ama ne gördüğümü hatırlayamıyorum tek hatırladığım böyle bir dağın üstünde Allah (cc)yazıyordu yanımdakı arkadaşıma dedimki bak yazıyı görebiliyormusun dedım Allah(cc) yazıyor dimi dedim yok ben göremiyorum bişey yazmıyor dedi ama ben görüyordum ve arapça Allah (cc)yazıyordu.dahada ne gördüğümü hatırlmaıyorum kızlar.
Maşallah ,maşallah hayırlara vesile olsun inşallah, ama bu kadar düşüncelere dalmışken çok am çok güzel bir rüya görmüşsün belki yorumlamak bizim ne haddimize ama söylemeden edemiycem canım bana göre Allah-u Teala "bana güven "demiş sana olacak canım senin bebeğin inşallah.

rezene içma canımmm o kasılma yapar diye biliyorumm.ıhlamur ve papatya zararsız diye biliyorum.google hamileyken içilmemesi gereken bitki çayları yaz bir doktorun sitesi var orda herşey tek tek yazılmışşş.
ay sağol canım iyiki söylediniz.evet ben bir googe yazayım.

inanamıyorum canım benim çok sevindim ben de sana ağladım mutluluktan kutluyorum canım endişe etme her şey iyi olacak senin için tamam mı hep böyle düşün... moralini yüksek tut :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ben de iyi haberlerle döneceğim inşallah doktordan ve sizlerle paylaşacağım hemen....
sağol arkadaşım inşallah.herşey güzel olacak Biçim .hayıt hapı işe yarayacak demiştin hatırlıyormusun. yaradı bana arkadaşım düzenli yumurtlamayı sağlıyor alsana sende canım.belki sanada iyi gelecek.günde 1 tane içiyorsun çayı gibi değil.prolaktin+östörojen ve progesteron hormon dengesini düzenliyor. doktorlar bu ilacın hamile kalmayı kolaylaştırdığını söylüyorlar.:KK16:

kendi filminizle karşılaştırıp yorum yapabilerseniz çok sevinirim....
makineyle ancak bu kadar net olabildi

Eki Görüntüle 364874

Tuncss 123m busmai, biricik ve rahim filmi çektiren tüm arkadaşlarım ne düşünüyorsunuz filmim hakkında
ay bende ilk kez görüyorum canım rahim filmi ama ben bir kalp gördüm içindeki o beyazlıklar ney acaba.

babam geldi sağolsun benimle ama o da çok yoruldu oda koşturdu benimle ordan oraya...önümüzdeki hafta bir gelse de kesin sonucu öğrensem çok sağol canım :))

inanamıyorum canım benim çok sevindim ben de sana ağladım mutluluktan kutluyorum canım endişe etme her şey iyi olacak senin için tamam mı hep böyle düşün... moralini yüksek tut :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ben de iyi haberlerle döneceğim inşallah doktordan ve sizlerle paylaşacağım hemen....

sağol canım inşallah... herşeyin hayırlısı....sen iyi misin?

canım bence de filmi anestezili çektir çünkü ben de 2 kere kıpırdandım ve bozuk çıktı belki seninde bozuldu filmin ondan öyle göründü.... benim 3. çekimde düzgün çıktı... inşallah hakkımızda hayırlısı olsun... filmimi kendim inceledim normal rahimle alakası yok... bakalım doktor ne diyecek... öpüyorum canım
canım bende çok kaldırdım bende 2 si çekilmedi sanırımm.hani ben dayanamayınca çok ağlayınca doktor devam etmedi caydı ama keşke caymasaydııı.

ben metformını kullanalı 1,5 sene oldu öyle kılo vermedim sadece şeker isteğim kesildi o kadar canım 3aydır yedıkelrıme dıkkat edıyıoum 4 kılo verdım iyi giidyorum :)
bende kilo veremedim canımmm.sadece dediğn gibi birazcık tatlı isteği kesildi oda azıcık yani.

kendi filminizle karşılaştırıp yorum yapabilerseniz çok sevinirim....
makineyle ancak bu kadar net olabildi

Eki Görüntüle 364874

Tuncss 123m busmai, biricik ve rahim filmi çektiren tüm arkadaşlarım ne düşünüyorsunuz filmim hakkında
tatlım benimkinden çok farklı duruyor o beyazlıklar bende zaten sol hiç görünmüyor sağ dümdüz bayağı belli oluyor.seninkinde şu şüphem var orta tam dolmamış sanki.ortada perde olabilirmi acabaaa.

merhaba arkadaslar bana da pko tanısı koydular ama kıstın büyük değilmiş 10 mm çapında. dr ilerde hamılelıkte sorun olmaz ama tuylenme yapar ve kılo alabılırsın dedı. ben int okudukca bilgi sahibi oldum ve çok korktuğumu itiraf etmeliyim. tanı konur konmaz soğan kürü ne basladım. kur biteli 2 gun oluo normal sartlarda adetimin gelmesıne 10 gun var ama son 2 aydır 10 gun önceden damla damla gelıo ve 10 gunun sonunda normal adete dönüşüo. ancak gecen ay adet düznsızliği nedenıyle dr e gttiğimde anca dr nın verdiği ilaç sayesınde adet olabıldım sonra tahlıl falan yaptı işte. soğan kurunden sonra çok ümıtlendım çözm olur dıe ama bugun sabah hayal kırıklığına uğradım 10 gun var adet olmama ve yıne ( çok afedersınız) çamasırımda damlalar gördum.

sizlerinde böle mı oluo.. yanı damla damla mı gelıo devamlı..

ve adet öncesı yaşadığm stres resmen butun aylara yaılmış durumda olup rahatlamak istiyorum adet olmak ne kadar güzl bişeymiş halbuki kıymetı kaybedilince anlasılıo

benimde değişiktir canım 3-4 gün damla değilde hani peçeteye silersin kanlı bişey olur ya onun gibi gelir sonra 4. gün sökülürrrr.ama şu metforminden ve kloemen ilaçlarından sonra 3-4 gün değilde 1-2 güne düştü.hatta bazı aylar direk oldum ve çok şaşırdım direk oluncaaa.sanırım metformin düzenledi.

seninki gayet net 2 tüpünde görünmüş.bendede sadece bir tüp var resmen.ama sende takıldığım nokta orta taraf dolmamış ikiye ayrılmış gibiiimi desem.bende mesela o ikiye ayrılma yokkk sol hiç yokkk.ayyyyy kız senin ki normal yaaaa.bende öbür tüp yok sanırım seninkinide görünce.ayyy nasıl ekledin bende ekleyebilirmiyim acabaaa.
BNGL33 SENDE ÇEKTİRMİŞTİN BİÇİMİNKİ NASIL GÖRÜNÜYOR SENCE CANIM.SENİNKİNDEN FARKLIMI DURUYOR.

Hoşgeldin canım Allah iyi etsin sağlıklı hayırlı olur inşallah:KK16:

Canım hoşgeldin özlettin kendini:KK16:Nasılsın nasıl gidiyor hamilelik?Kendine ve bebeğine iyi bak canım.Anneler öyledir seni sıktığının farkında bile değildir:KK1:Olsun canım sağlığın iyi olsunda gelirsin yine kendine iyi bak:KK16:

Canım gözün aydın çok sevindim:nazar::nazar:İnşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini:KK49::emir_bebek:.Güzel dileklerin için çok sağol canım inşallah hepimiz kavuşuruz bebeklerimize:KK16::KK34::KK54:

hoşbulduk canm iyiyim çok şükür iştahım yok diye annem gelmişti şimdide çok yemeye başladım oyüzden annemi göndermek istiyorum bu hafta:)))sen nasılsın ne yapıyorsun bu ay?uzun zaman girmeyince koptum biraz.

Amin canım inşallah,çok teşekkürler.

canım ya senin yazdıklarını okudum içim burkuldu Allah sabır versin sizlere ama dediğin çok doğru oğlun seni orada bekliyor olacak Allahsana şefaatçi yollamış onu bu dünyalık değil öbür dünyalık yollamış sana bebğini canım .inşallah en kısa zamanda boy boy sağlıklı evlatların olsun.

evet canım bizi birbirimizden başkasının anlaması zor tabi. sorucam yarın aspirini,şu öksürüğüde bir geçirebilsem elma kabuğu kaynattım içiyorum şimdi hangi bitki çayları zararlı onuda bilmiyorumki rezene çayı içilirmi acaba hamileyken.ay çok soru soruyorum sana ama arkadaşım tecrübelisin ,kalp atışlarını kaç haftada duyucam ben şimdi.benim son adet tarihim 5 şubat.

evet canım biraz sabırsızlık ettim ama ne yapayım işte görmemişin bir oğlu olmuş misali :KK1::KK1:

çok sağol canım benim .sırayla geliyor herkese mutluluk sonrada bebeklerimizi konuşucaz inşallah.sen ne yaptın ilaç içiyordun adet geldimi.

canım bilmiyorum ki 5 şubat son adet tarihim herhalde 5 haftalık olabilir.doktor karından baktı keseyi görememişti.kadın bir tuhaf alttan baksa kesin görürdü. şimdi yarın kan testini alıp getir bana dedi belkide muayene etmez yarın 1 hafta sonra gel der.evet canım Allaha emanet artık senin bebek son adet tarihine göremi yoksa ultrasona göremi haftası.

canm bana dr.m bitki çaylarını içebilirsin demişti.uzman tv de dr.kağan kocatepe yi dinledim hamilelikte güvenli olarak rezene,papatya ve ıhlamur içilebilirmiş.canm 5haftalıksa kese küçücük görünebilirdi aslında belkide geç yumurtladın ondan görünmedi.biz keseyi gördüğümüzde 5haftalıktı 7haftalıkken kalp atışlarını duymuştuk çok şükür ama ozamana kadar içim içimi yedi.alttan bakmıyolar canm zararlımı artk neyse.benm son adet tarihim 21kasımdı ama yumurtam geç oluşup döllendiği için dr.m son adet tarihimi 8aralık olarak aldı.canm içini ferah tut Rabbim senden gelen herşeye razıyım de dua et.Allahın izniyle kalp atışlarınıda duyacaksın.

selam canlarım..
bicimi merak ettim geldim hemen onu aradım ama gelmemiş.. canım arkadaşım inşallah iyisindir..
busmai bebiş iyiymiş :))
cvr değerin artmış çok sevindim :)
bngl gelmiş :)) geçen düşünmüştüm seni ne yaptı ki diye.. iyi olmanıza sevindim..

şimdiiii okuduklarımdan hemen cevap vermeliyim dediğim tek birşey oldu.. göbişleriniz çatlamasın diye (bizim sülalece tecrübe ile sabit) birşey paylayaşayım..
öncelikle aktarlardan aldığımız kayısı yağı, portakal yağı gibi satılan yağların %100e yakını gerçek yağ değil.. yağın içine koku katılarak elde edilen kokulu yağ :)) yani gerçekten portakaldan filan elde edilerek yapılmıyorlar.. bunu bu işin piri bir amcamızdan öğrendim.. sizinle de paylaşayım dedim..
ayrıca çatlaklarınız için yani çatlaklar olmadan önce, hamişlik boyunca(!) bu nokta önemli göbek sonradan büyüyecek deyip ertelemeyin.. sürekli kendinize görev edinin ve muhakkak özellikle her duştan sonra bildiğimiz klasik vazelin!! evet sadece vazelin sürün.. bizim sülalede her hamiş bunu kullanır.. ve bir kuzenimin de yaşadığı bir olayı anlatayım.. şimdi bu hamile kişi hamiş kalır kalmaz her duştan sonra karnına vazelin sürmeye başlıyor.. ama her seferinde önce çamaşırını giyiyor sonra vazelini sürüyor.. göbek büyüyor.. hala vazeline devam.. tabi göbek devasa boyutlara ulaşıyor ve görenler 3üz filan mı diyor.. o derece yani.. velhasılı bebek doğuyor göbek iniyor.. aman Allah'ım o da ne!!! bu akıllım her duşta çamaşırı giyip sonra vazelin sürdüğü için sadece çamaşırın üst kısmına sürmüş oluyor ve kasıkla çamaşır arasında kapalı kalan alan direk çatlamış.. geri yerlerde hiçbişey yok.. resmen donun çizgisi var o derece yani.. gözümle görmesem ve bunu anlatsa asla inanmazdım.. sizle de paylaşmak istedim.. umarım işinize yarar..

herkese mutlu hafta sonları diliyorum..

öpüyorum.. :KK16:

canm çok teşekkürler bende aynen aktardan bisürü yağ alıp karıştırmıştım.vazelin demmekki okadar etkili saol tatlm paylaştığın için.

hepinizi öpüyorum....

dün hastaneden öğleden sonra 3 te döndüm ve çok sıkıntılı geçti film bu sebepten sizlere yazamadım direk yattım uyudum.
filmimi bir bayan bir erkek doktor yardımlaşarak çektiler...rahme sıvıyı ilettiği anda sanki beynime karnıma balyoz indi nasıl bir kasılma ve ağrı yaşadım refleksle kıpırdadım film ardarda 3 kere tekrarlandı... kısa sürsede bence anestezisiz çok zor geçen bir filmmiş.... doktor kadının dediğine göre ağrıyı herkes yaşamıyormuş kişiden kişiye değişebiliyor demekki film esnasında ve öncesinde ben kuvvetli ağrı kesici almama rağmen çok zorlandım en son nefesimi tuttum ve ellerimle masayı sıktım kendimi öyle sabitledim ama terler boşaldı benden ve gözyaşlarım farkında olmadan akmış sanırım doğum böyle bişey dedim o anda içimden....
filmlerimi değerlendirecek olan doktor orada değildi 2 ye kadar bekledim gelmedi ben de eve döndüm.... sonuçlarım yanımda ama henüz hiçbir doktora gösteremedim...
hafta sonuna da denk geldi pazts ya da salı umarım koskoca hastanede bakabilecek doktor bulurum ya dün deliye döndüm... zaten filmden sonra olan kanamamda hala devam ediyor dün o halde doktor doktor dolandım bulamayınca da çok söylendim... 5dk lık bir kabustu ama o 5 dk bana asır gibi geldi...

bu gün kendimi çok bitkin hissediyorum uyurum yine dinlenirim....
20 gün korun dedi çeken doktor, adet kanamasından fazla kanaman olursa gel dedi. ve de antibiyotik verdi 1 haftalık onu içmeye devam ediyorum....
:KK54: sizi seviyorum öpüyorum arkadaşlarım....
sonuçlarımın iyi olduğunu bir duysam doktordan inşallah çok rahatlayacağım......

canm öncelikle çok geçmiş olsun bukadar acılı geçmesine üzüldüm demkki herkese göre değişen bişey.inşallah sonuçların iyi çıkarda çektiğin acıları unutturur sana.

canım bicimcim çok geçmiş olsun.. zor bir rahim filmi geçirmişsin... Rabbim başka acılar vermesin sana.. inşallah sonuçların güzel çıkar.. okurken içim acıdı.. çok öpüyorum canım seni kendine dikkat et:KK54: dün tek başına mı gittin dotor doktor gezmişsin? bu duruma ayrı bi üzüldüm
bu günler de geçecek en azından için rahat edecek rahim filmin de temiz çıkarsa.. tekrardan çok geçmiş olsun..

Allah bebişini sana bağıslasın canım.. o ol deyince olmayan hiç bir şey yok.. bir şeyi merak eetim glukofeni sürekli kullanıyor muydun?

önemli değil baharcım..bugün biter ilacın sonrasında gelir :)

iyi canım iyi olmuş testleri yaptırman bak sonuçları da güzel çıkmış ne güzel.. kartoron ve ozon yağı al canım o da çatlaklara iyi geliyormuş.. okul aynı bngl33 monotonluğu başladı yine.. senin izin dönemin ne zmana gelecek hesapladın mı ? inşallah tatillere denk gellmez rahat edersin azıcık..

aynen busmai bir bir şey sormasak bir şey demiyor doktorlar. sanki siz ne anlarsanız da konuşayım der gibi.. bazı doktorlar istisna benim bir jinekologum vardı adam ders anlatır gibi durumumu anlatmıştı.. onlara da Rabbim kötü gün göstermesin... benim de babam da şeker hastalığı var genetik bizde canım umarım ilerde bizler diyabetik olmayız..

ozon yağını duymuştum canm saolasın onuda denerim.doğum eylül 13gibi olursa bilmiyorum işte kısmet.

SELAM TATLIM ŞÜKÜR 2 Lİ TESTİN TEMİZ ÇIKMIŞ CANIMM.ben bu ay oluruna bıraktım gibi zaten klomen hakkım doldu onu kullanamam artık.glukofen 850 mg lık günde 1 kereye devam ediyorumm.bu ay kür yapıyorum brokoli kürü bide
dün başladım bal tarçın çörek otuna geç başlamışım gerçi adetim 1. günü başlamak lazımmış ben 6. gün başlamış oldumm.hani brokoli ile ters tepki yapmasın diye.6 gün içecem sadece...
ATEŞ filanda ölçmüyorum artıkkk.Allah a bıraktım herşeyiiii.ben kürlerimi yaparım gerisi Allah a tevekküllll canımmm.DUANA ihtiyacım var canımmm.bol bol dua et bana.benim dualarımdada sizler varsınız hamileler sağlıkla doğursun ,hamile olmayanlarda bir an önce kalsın diyeeee.

aaa süpermişşş umarım brokoli vesile olmuştur canımmm banada vesile olur inşallah.ben bal tarçın çörek otuna geç başlamışım canım 6 gün başladımm ya brokoli ile kötü etkileşim olur diye neyse kısmet artık 6 gün daha yaparım.günde defa 1 çay kaşığı alacam kısmet artıkkk.gerisi Allah a tevvekkül artıkkk canım.

ayyyyyy canım çok ama çokkk üzüldümmm ya kıyamam sanaaaa.Allah sabırlar versinnn canımmm.İnşşallah tez zamanda hemen hamile kalırsın canımmmmm.

offfffffffff ya ne acılar çekmişsin canımmm yaaaaa.

kıyamam sannaaa tatlım.sende benim gibi olmuşsunnnnnnnnnnn.bende tek gittim bide aptallık benceeee.bi daha anestesizmi asla aslaaaaaaaaaaa.ayyyy canım bu kadar ağrı çekmişsin bari sonuçların temiz çıksa inşallahhhhhhhhh.bak bana hem dünya acı çektimmm hemde sol tüp yokkk ya kapalı yada yokkk.ben belki haziranda 2.yi çektirebilirim ama anestezili ile uzman bir doktora çektirecem bu defaaaa.

Allahımmmmmm sen ne büyüksün yarabbiiii.bak sen yaaaa.demekki hamilesin yaaa.iyiki test yapmışsın canımmm yaaaaa.ANLAMADIĞIM ŞU AMA ADET OLDUĞUN HALDEMİ HAMİLE çıktın üstüne mi görmüşsün yaniiii.

saol canm çok şükür iyi çıktı.Allah ne zaman ol derse ozaman olacak zaten sen içini ferah tut.

bu ay ondanda yapayım diyorum adetim 6. günü bugün başlasam sadece 6 günmü yapabilirim.12. gün bırakmak lazımmış bu doğrumu bide günde 2 keremi alacam bir keremi.1 çay kaşığı alınmalı değilmi.

canım merhaba bal çörek otu tarçın adetin ikinci günü başlanır on gün içilir yani ikinci günü başlıyorsun 12. günü bırakıyorsun

merhaba kızlar nasılsınız görüşmeyeli özledim sizleri gelemedim bayadır.annem yanımda oyüzden giremedim.int.başına geçince kızıyo zararlı diye tlfnda konuşturmuyo fazla.şimdi fırsat bulup giriyorum.annemin yanmda olması iyi hoşda biraz kısıtlanmış hissediyorum kendimi.bende sıkıntıya hiç gelemem biraz sıkıldım.neyse sizler ne yaptınız geçmişten bikaç sayfa okuyabildim.

bubenimişte,çok üzüldüm canm benm Allah hakkımızda hayırlısını versin.araştırma hastanesine gitmen iyi olur sebebi araştırılıp ona göre tedavi uygulanır.

cvr.canm sende hamilesin sanırım.çok sevindim Allah tamamına erdirsin canm.

bicim rahim filmi çektirceksin sanırım inşallah güzel geçer ve sonuçların iyi olur.

tuncs,yeşil,bahar,gyamanbusmai,123m sizler nasılsınız umarım herkes iyidir sizlerle sohbet etmeyi çok özledim.

merhaba canım bende aslında çok giremiyorum ara ara girip yazan arkadaşlara cevap veriyorum iş güç birde istanbul beni yoruyor birde evim bitmek üzere mayıs gibi geçmeyi düşünüyoruz hayırlısıyla onlarla uğraşıyorum

kızlar sonucumu şimdi aldım değeri 2 katına çıkmış,

Allahım bayılacam sevinçten acaba bu sefer sorunsuzmu devam edecek hamileliğimmmmmmmmmmm:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK49::KK49::KK49::nazar::nazar::nazar:
kaç gündür okuyorum tatlım gerçekten bu terlik pijama muhabbeti iyiydi:KK1: sen nasılsın canım?

çokkk sevindimm Allah nazarlardan saklasın cnm benim :nazar::nazar: tamamına erdirsin sağlıkla inşallah.
bende iyiyim işte bir değişiklik yok aynı tas aynı hamam :))

evet şimdi hatırladımm canım öyleydi.. olsun ne güzel anılarınız olmuş.. dua edin kızlar bende evleneyim sorunlarımız çekilsin aradan...

Rabbim hayırlısını versin hayatım hayırlıysa tez zamanda olsun :KK34:

hepinizi öpüyorum....

dün hastaneden öğleden sonra 3 te döndüm ve çok sıkıntılı geçti film bu sebepten sizlere yazamadım direk yattım uyudum.
filmimi bir bayan bir erkek doktor yardımlaşarak çektiler...rahme sıvıyı ilettiği anda sanki beynime karnıma balyoz indi nasıl bir kasılma ve ağrı yaşadım refleksle kıpırdadım film ardarda 3 kere tekrarlandı... kısa sürsede bence anestezisiz çok zor geçen bir filmmiş.... doktor kadının dediğine göre ağrıyı herkes yaşamıyormuş kişiden kişiye değişebiliyor demekki film esnasında ve öncesinde ben kuvvetli ağrı kesici almama rağmen çok zorlandım en son nefesimi tuttum ve ellerimle masayı sıktım kendimi öyle sabitledim ama terler boşaldı benden ve gözyaşlarım farkında olmadan akmış sanırım doğum böyle bişey dedim o anda içimden....
filmlerimi değerlendirecek olan doktor orada değildi 2 ye kadar bekledim gelmedi ben de eve döndüm.... sonuçlarım yanımda ama henüz hiçbir doktora gösteremedim...
hafta sonuna da denk geldi pazts ya da salı umarım koskoca hastanede bakabilecek doktor bulurum ya dün deliye döndüm... zaten filmden sonra olan kanamamda hala devam ediyor dün o halde doktor doktor dolandım bulamayınca da çok söylendim... 5dk lık bir kabustu ama o 5 dk bana asır gibi geldi...

20 gün korun dedi çeken doktor, adet kanamasından fazla kanaman olursa gel dedi. ve de antibiyotik verdi 1 haftalık onu içmeye devam ediyorum....
sonuçlarımın iyi olduğunu bir duysam doktordan inşallah çok rahatlayacağım......

gyaman canım nasılsın? her şey yolunda mı? baban nasıl? bayadır yazışamadık...
bir yandan ütü yapıyorum şu anda...

iyiyim tatlım nasıl olayım çok sevindim filmi atlatmana zor geçmiş ama olsun bitti gitti :KK34: sonuçların önemli ben hiçbirşey hissetmemiştim inan biraz basınç o kadar iki saat sonrada regli ağrısına benzer ağrım olmuştu uyudum geçti bana antibiyotik falan vermemiştiler neden acaba :44::44:
babam iyi tatlım hala devam tedaviye nisanın onunda bitiyor son olarak film çekilcek bakalım bittimi bitmedimi öğrenicez Allahın izniyle

Merhaba arkadaşlar bendede pko var anlayab varsa sonuçlardan bana yardımcı olursanız çok sevinirim size ultrason sonucumu yazıyorum

uterus boyutları 51*32 mm olup antevert ve antefleks pozsyondadır.Miyometriyum homojen eko paternindedir.Yer kaplayıcı kitle lezyomu saptanmamıştır.
Endometriyum çift duvar kalınlığı 5.9 (eskiden 7ydi).Kavide içinde mayi saptanmadı.
Bilateral over boyutları sağda 31*22 mm, polikistik solda 30*23 mm polikistik olup parankim eko yapısı tabiidir.Dauglasda sıvı saptanmadı.

böyle işte canım ultrason sonucum ayrıca kansızlığımda biraz geçmiş ama yinede kan depolarımı doldurmak için hap verdi sonuçtan pek bi halt anlamadım ama umarım daha iyiye gitmiştir sonuçlarım. :26: overlerin boyutları sizce çokmu büyük off 9 ay oldu evleneli ve hayla hamile kalamadım doktor kontrolünde düzenli klomen kullanmam gerekiyormuş.. satymdan bu yana 32.günüm henüz adet görmedim ama bu ay doktora gidip yumurtlama takibime başlıycam bakalım klomenle umarım herşey yolunda gider :KK16:

canım merhaba bal çörek otu tarçın adetin ikinci günü başlanır on gün içilir yani ikinci günü başlıyorsun 12. günü bırakıyorsun

merhaba canım bende aslında çok giremiyorum ara ara girip yazan arkadaşlara cevap veriyorum iş güç birde istanbul beni yoruyor birde evim bitmek üzere mayıs gibi geçmeyi düşünüyoruz hayırlısıyla onlarla uğraşıyorum

çokkk sevindimm Allah nazarlardan saklasın cnm benim :nazar::nazar: tamamına erdirsin sağlıkla inşallah.
bende iyiyim işte bir değişiklik yok aynı tas aynı hamam :))

Rabbim hayırlısını versin hayatım hayırlıysa tez zamanda olsun :KK34:

iyiyim tatlım nasıl olayım çok sevindim filmi atlatmana zor geçmiş ama olsun bitti gitti :KK34: sonuçların önemli ben hiçbirşey hissetmemiştim inan biraz basınç o kadar iki saat sonrada regli ağrısına benzer ağrım olmuştu uyudum geçti bana antibiyotik falan vermemiştiler neden acaba :44::44:
babam iyi tatlım hala devam tedaviye nisanın onunda bitiyor son olarak film çekilcek bakalım bittimi bitmedimi öğrenicez Allahın izniyle

tühhhh ben geç başlamışım o zaman 6. gün başladım 6 gün yapıp bırakayım ozaman.çok sağol canımm

canm bana dr.m bitki çaylarını içebilirsin demişti.uzman tv de dr.kağan kocatepe yi dinledim hamilelikte güvenli olarak rezene,papatya ve ıhlamur içilebilirmiş.canm 5haftalıksa kese küçücük görünebilirdi aslında belkide geç yumurtladın ondan görünmedi.biz keseyi gördüğümüzde 5haftalıktı 7haftalıkken kalp atışlarını duymuştuk çok şükür ama ozamana kadar içim içimi yedi.alttan bakmıyolar canm zararlımı artk neyse.benm son adet tarihim 21kasımdı ama yumurtam geç oluşup döllendiği için dr.m son adet tarihimi 8aralık olarak aldı.canm içini ferah tut Rabbim senden gelen herşeye razıyım de dua et.Allahın izniyle kalp atışlarınıda duyacaksın.
çok sağol arkadaşım içime su serptin evet zaman nasıl geçecek bu ilk haftalar çok zor dediğin gibi dua edicem hayırlısı artık.doktora gittiğimde adetim 2 gün geçmişti çok erken dedi.keseyi göremedi.ama değerin yüksekse normaldir dedi.bugün gidicektim kadın izinliymiş pazartesi tekrar gidicem kan tahlil sonucunu getir demişti.bizim bebekler zor geldiği için böyle korkuyoruz işte.çok kıymetliler bizim için ne mücadeleler verdik.

selam canlarım..
bicimi merak ettim geldim hemen onu aradım ama gelmemiş.. canım arkadaşım inşallah iyisindir..
busmai bebiş iyiymiş :))
cvr değerin artmış çok sevindim :)
bngl gelmiş :)) geçen düşünmüştüm seni ne yaptı ki diye.. iyi olmanıza sevindim..

şimdiiii okuduklarımdan hemen cevap vermeliyim dediğim tek birşey oldu.. göbişleriniz çatlamasın diye (bizim sülalece tecrübe ile sabit) birşey paylayaşayım..
öncelikle aktarlardan aldığımız kayısı yağı, portakal yağı gibi satılan yağların %100e yakını gerçek yağ değil.. yağın içine koku katılarak elde edilen kokulu yağ :)) yani gerçekten portakaldan filan elde edilerek yapılmıyorlar.. bunu bu işin piri bir amcamızdan öğrendim.. sizinle de paylaşayım dedim..
ayrıca çatlaklarınız için yani çatlaklar olmadan önce, hamişlik boyunca(!) bu nokta önemli göbek sonradan büyüyecek deyip ertelemeyin.. sürekli kendinize görev edinin ve muhakkak özellikle her duştan sonra bildiğimiz klasik vazelin!! evet sadece vazelin sürün.. bizim sülalede her hamiş bunu kullanır.. ve bir kuzenimin de yaşadığı bir olayı anlatayım.. şimdi bu hamile kişi hamiş kalır kalmaz her duştan sonra karnına vazelin sürmeye başlıyor.. ama her seferinde önce çamaşırını giyiyor sonra vazelini sürüyor.. göbek büyüyor.. hala vazeline devam.. tabi göbek devasa boyutlara ulaşıyor ve görenler 3üz filan mı diyor.. o derece yani.. velhasılı bebek doğuyor göbek iniyor.. aman Allah'ım o da ne!!! bu akıllım her duşta çamaşırı giyip sonra vazelin sürdüğü için sadece çamaşırın üst kısmına sürmüş oluyor ve kasıkla çamaşır arasında kapalı kalan alan direk çatlamış.. geri yerlerde hiçbişey yok.. resmen donun çizgisi var o derece yani.. gözümle görmesem ve bunu anlatsa asla inanmazdım.. sizle de paylaşmak istedim.. umarım işinize yarar..

herkese mutlu hafta sonları diliyorum..
öpüyorum.. :KK16:
Merhaba canım sanada güzel hafta sonları dilerim.Teşekkürler bilgin için aklımızda olsun hamile olduğumuzda uygularız:KK1:Sen nasılsın canım nasıl oldun?
Amin canım inşallah,çok teşekkürler.

canım ya senin yazdıklarını okudum içim burkuldu Allah sabır versin sizlere ama dediğin çok doğru oğlun seni orada bekliyor olacak Allahsana şefaatçi yollamış onu bu dünyalık değil öbür dünyalık yollamış sana bebğini canım .inşallah en kısa zamanda boy boy sağlıklı evlatların olsun.

evet canım bizi birbirimizden başkasının anlaması zor tabi. sorucam yarın aspirini,şu öksürüğüde bir geçirebilsem elma kabuğu kaynattım içiyorum şimdi hangi bitki çayları zararlı onuda bilmiyorumki rezene çayı içilirmi acaba hamileyken.ay çok soru soruyorum sana ama arkadaşım tecrübelisin ,kalp atışlarını kaç haftada duyucam ben şimdi.benim son adet tarihim 5 şubat.

evet canım biraz sabırsızlık ettim ama ne yapayım işte görmemişin bir oğlu olmuş misali :KK1::KK1:

çok sağol canım benim .sırayla geliyor herkese mutluluk sonrada bebeklerimizi konuşucaz inşallah.sen ne yaptın ilaç içiyordun adet geldimi.

canım bilmiyorum ki 5 şubat son adet tarihim herhalde 5 haftalık olabilir.doktor karından baktı keseyi görememişti.kadın bir tuhaf alttan baksa kesin görürdü. şimdi yarın kan testini alıp getir bana dedi belkide muayene etmez yarın 1 hafta sonra gel der.evet canım Allaha emanet artık senin bebek son adet tarihine göremi yoksa ultrasona göremi haftası.
Amin canım inşallah bu güzel duyguyu hepimiz tadarız.Ben ilaç içiyorum bugün bitiyor duphaston.Yarından sonra inşallah adet olurum canım:KK34:
hepinizi öpüyorum....

Canım hoşgeldin geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah.Canım ya kıyamam zor geçti demekki:KK50:İnşallah sonuçların temiz güzel çıkar canım Allah güzel haberleri almayı nasip etsin:KK16:Kendini yorma ve dikkat et kendine öpüyorum seni canım:KK16::KK54::KK3:
merhaba kızlar yaklasık 1.5 yıldır pko hastasıyım.duzenlı bı ılac tedavısı uygulamadım 1 ay uyguladım 3 ay uygulamadım v.s derken en son 15 ocakta ılacsız adet oldum ve dra gıttım.dr yumurta görunmuyor dedı ve progestan duphatson glukofen ve klomen verdı.bu ılacları aldıgım ay subatın 6sında adet oldum.klomenden snra unıversıte hastanesıne gıttım dr klomenın ıse yaramadıgını söyledı yumurtan olusmamıs dedı.bunun ustune bu aykı hayallerım bıttı ama korunmadım yınede.1 haftadır kasıklarımdakı agrıdan sıkayetcıyım dra gttım yıne ılaclardan olmustur tedavıye devam edelım ama her ıhtımale karsı ılac yazmadan önce test yapalım dedı ve testın sonucu 3 haftalık hamıleyım.

ama sevınemıyotum bıle agrılarım devam edıyo pazartesı gtcem dra acaba sadece kese mı olustu bebek vrmı v.s. herseyı dusunuyorsunuz.bıde ben bebek 1 haftalıkken felan bılmeden akcıger fılmı cektrmıstım allaha dua edıyorum hayırlısıysa ver allahım dıe

sıze de demem o kı durumum ortada umudunuzu kaybetmeyın
Canım gözün aydın Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :nazar::emir_bebek:seni hatırladım diyet topiği açmıştım orayada gelmiştin Allah nasip ederse oluyor değilmi canım .İnşalh sorunsuz geçer gebeliğin bizleride haberdar et gelişmelerden.:KK34::KK3:
canım bicimcim çok geçmiş olsun.. zor bir rahim filmi geçirmişsin... Rabbim başka acılar vermesin sana.. inşallah sonuçların güzel çıkar.. okurken içim acıdı.. çok öpüyorum canım seni kendine dikkat et:KK54: dün tek başına mı gittin dotor doktor gezmişsin? bu duruma ayrı bi üzüldüm
bu günler de geçecek en azından için rahat edecek rahim filmin de temiz çıkarsa.. tekrardan çok geçmiş olsun..

Allah bebişini sana bağıslasın canım.. o ol deyince olmayan hiç bir şey yok.. bir şeyi merak eetim glukofeni sürekli kullanıyor muydun?

önemli değil baharcım..bugün biter ilacın sonrasında gelir :)

iyi canım iyi olmuş testleri yaptırman bak sonuçları da güzel çıkmış ne güzel.. kartoron ve ozon yağı al canım o da çatlaklara iyi geliyormuş.. okul aynı bngl33 monotonluğu başladı yine.. senin izin dönemin ne zmana gelecek hesapladın mı ? inşallah tatillere denk gellmez rahat edersin azıcık..

aynen busmai bir bir şey sormasak bir şey demiyor doktorlar. sanki siz ne anlarsanız da konuşayım der gibi.. bazı doktorlar istisna benim bir jinekologum vardı adam ders anlatır gibi durumumu anlatmıştı.. onlara da Rabbim kötü gün göstermesin... benim de babam da şeker hastalığı var genetik bizde canım umarım ilerde bizler diyabetik olmayız..
İnşallah canım bugün bitiyor bakalım gelsin yoksa çok stres oluyor bendede sen nasılsın iyisindir umarım?:KK34::KK16:
canım ne güzel hamıle kalmıssın inş.herşey yolunda gider bol bol dua et canım 103 kıloyla hamıle kalabılmıssın ben 61 kıloyum doktorum bana zayıfla dedı geçen ay klomene rağmen yumurtlamma olmamsıtı demekkı kişidn kişiye değişiyorr ilaç hakında hayırlıısı olsun canım
Allah nasip ederse oluyor herşey canım.Umudumuzu kaybetmeyelim canım inşallh hepimize nasip olur sağlıkla ve hayırlısıyla olsun.:KK16::KK34:
yine kimsecikler yok hepinize iyi haftasonları diliyorum.benim sağ kasığımda bir hareketlenme var 2gündür bu ay klomen işe yarıyor galıba :) 10,günü doktora gitcem.dün çocuk fikrini yine taktım kafaya bol bol dua ettım her aklıma gelen duayı okudum çok düşündüm neden olmuyor diyee.gecede karısık karısık rüyalar görüm ama ne gördüğümü hatırlayamıyorum tek hatırladığım böyle bir dağın üstünde Allah (cc)yazıyordu yanımdakı arkadaşıma dedimki bak yazıyı görebiliyormusun dedım Allah(cc) yazıyor dimi dedim yok ben göremiyorum bişey yazmıyor dedi ama ben görüyordum ve arapça Allah (cc)yazıyordu.dahada ne gördüğümü hatırlmaıyorum kızlar.
Canım ne güzel rüya görmüşsün Allah hayır etsin inşallah.Allah gönlüne göre versin:KK16::KK34:
hoşbulduk canm iyiyim çok şükür iştahım yok diye annem gelmişti şimdide çok yemeye başladım oyüzden annemi göndermek istiyorum bu hafta:)))sen nasılsın ne yapıyorsun bu ay?uzun zaman girmeyince koptum biraz.

canm çok teşekkürler bende aynen aktardan bisürü yağ alıp karıştırmıştım.vazelin demmekki okadar etkili saol tatlm paylaştığın için.

canm öncelikle çok geçmiş olsun bukadar acılı geçmesine üzüldüm demkki herkese göre değişen bişey.inşallah sonuçların iyi çıkarda çektiğin acıları unutturur sana.

ozon yağını duymuştum canm saolasın onuda denerim.doğum eylül 13gibi olursa bilmiyorum işte kısmet.

saol canm çok şükür iyi çıktı.Allah ne zaman ol derse ozaman olacak zaten sen içini ferah tut.
Allah iyilik versin canım bende iyiyim neolsun.Tiroit hormonum yüksek çıktı onun için ilaca başladım diyet ve spora devam ediyorum.Adet söktürücü kullanıyorum duphastonu ve şimdi adet olmayı bekliyorum.Senin ve bebğinin iyi olmanıza sevindim sağlıkla alırsın kucağına inşallah:KK34::nazar::KK49::KK3:

X