Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tatlım saçmalama devlete git onlara pkoluyum de onlar zaten hemen yapıyorlar hemde fazlasıyla senin düşünmediğin hormonlarına bile bakıyorlar.

merhaba bende ilçede yaşıyorum burdaki devlet hastanesi adetiyin 3. günü yapılması gereken hormon testlerini yapıyor okadar parayı niye vereceksin yazık git sor hastanenin labaratuğarına ona göre git özele

ama bulunduğum yerdeki devlet hastanesinde daha önce yapılan testlerde hatalar çıktı ve yanlış tedaviler verildi, o yüzenden güvenemiyorum ama bu kadar parayı da vermek istemiyorum. özel hastanede sezaryan doğum parası !!!
artık bi çaresini düşünücem çok teşekkür ederim cevaplar için

ayy bu uzmanlar insanı deli ederler .. sinir olmamak içten değil nasıl yeterli parça alınmıyor.. sanki deneğiz . bence de doktorunu değiştir canım hiç içime sinmedi . az çok bir yorum yapabilrdi daha çok sana soru sorabilrdi... papatyacım şimdi nasıl değerlendrmeyi düşünüyorsun bu ayı?

kız samimiyetten resmiyet takılayım dedim:KK3: farkettiğine göre bimukabele...:KK16: sesin çıkmayınca takıldım öyle.. hormonlarının normal old bilmiyordum canım.. şaşırdım doğrusu kistler hormonlarını etkilememiş adına sevindim canım.. tuncss inan kaderin önüne geçilmiyor bugün bir olay yaşamışım ki kader dedim önüme bakıp geçtim ..

ay evet canım o maduriyetten haberim var . bizim okulda da çok mağdur var.. saadet inş bu ay hamiş olursun olmazsan da iyi tarafından bak.. kendini pko adına 6 ay tedaviyeye ayırırsın . sters altında da olmazsın bu ay adet olabilecekmiyim yoksa hamilemiyim diye... inan bu yönünden bakarsan üstesinden gelirsin diye düşünüyorum. Allah yardımın olsun canım. eşin olmazsa da biz buralardayız ...

Hayırlı haberler alırısın inşallah dicleecim.. Allah yardımcın olsun

evet canım hayırlısı artık sabır edelim vardır bundada bir hayır..bende 6 ay boyunca yok hayıtt yok soğan denerim birde kilo veririm tam olur hem eşimede süpriz olur kilo verirsem :))sağol canım iyiki varsınız sende herkese destek ve yardımcı ouyorsun Allah da senin her zaman yardımcın olsun

şimdiden Allah kavuştursun,zaman su gibi geçsin inşallah
hamilelikte yalnız olmak da çok zor canım insan daha çok arıyor eşini ,hayırlısı olsun senin için

inşallah güzel haberlerle dön

sen bir an boş bulundun ama eğer seni ararsa mutlaka başından savmalısın yoksa işler karışır:KK52:
zamanında bilseymiş değerini. erkekler böyle ya ,cepte biri olsun da ne olursa olsun hele ki ilgini farkettiyse

katılıyorum çok güzel yazmışsın

hepimizde var o canım resmen asosyal olduk sormasınlar bize diye. ama onlar laf olsun diye soruyor bizi bu kadar etkileyebileceğini düşünmüyorlardır.
sen zaten bebek düşünmüyoruz diyorsan arkandan ne konuşabilirler ki,hiç merak etme

ovulasyon testleri pko lularda güvenilir sonuç vermiyormuş o yüzden kullanmıyoruz
yumurtlama günlerini de bazıları ateş ölçerek hesaplıyor ama beni çok heyecanlandırıyordu hergün ateşimi ölçmek o yüzden bıraktım ,doktora gidip baktırıyordum yumurtam büyümüş mü diye gerçi o da heyecanlandırıyordu yumurtalarıma baktırdığım sürece hamile kalamadım zaten baktırmadığım zamanda kaldım. ama tabi işi sağlama almak daha iyi
metforminle adet söktürücü de ,yumurtlama ilacı da kullanabilirsin

metformin yumurtlamana da yardım edecek kilo vermene de. tok karnına içiliyor yaptığı mide bulantısını azaltmak için

inşallah gerek kalmazzzz
ama iğneler çok masraflı yine de doktorun bakalım ne diyecek

inşallahhhh:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

doğru söylüyorsun canım hamile kalsam belki bebegim için daha çok tedirgin olacam stresli bir hamilelik olacak inşallah hepimiz için hayırlısı canım

kızlar acil bi cevap isiyorum lütfen, doktorun bana vermiş olduğu adetimin 3.gününde yaptırmam gereken testlerin fiyatını sordum bu gün labratuara. bana 450 tl dediler, bi ikram yapamazmısız dedim 400 tl olur dediler.
sizinde bu kadar tutmuşmuydu ? ufak bi ilçede yaşadığım için devlet hastanesinde bu testlerin olucağını sanmıyorum, o yüzden de özele sordum.

canım eğer pko için yani adetin 2 veya3 günü yapılansa ben malatyada özele gidiyorum 12 tl giriş ücreti testler içinde 15 tl alıyor yani 400 nasıl oluyor anlamadım acaba farklı bir test mi ondan mı istiyorlar bu kadar parayı

canım eğer pko için yani adetin 2 veya3 günü yapılansa ben malatyada özele gidiyorum 12 tl giriş ücreti testler içinde 15 tl alıyor yani 400 nasıl oluyor anlamadım acaba farklı bir test mi ondan mı istiyorlar bu kadar parayı

aynen..bende elazığdayım 3. kez yaptırıyorum bu testleri..12 tl ye hepsini yapıyolar..bence bi araştır canım. küçük bi yerdeyim demiştin sanırım..merkeze çok mu uzaksın?

Cvr
İkinci cizgi cok net görünüyor yarin sabah doktora gidecekmişsin
Guzel haberlerle gel canim cok sevindim senin adına...

Bubenimiste sen nasilsin tekrar gittin mı doktora ?

Cvr
İkinci cizgi cok net görünüyor yarin sabah doktora gidecekmişsin
Guzel haberlerle gel canim cok sevindim senin adına...

Bubenimiste sen nasilsin tekrar gittin mı doktora ?

canım 10dk olmadığı için ikinci mesajı yollayamadım.. çok sevindim canım resimleri gördüm bence hamilesin... mutlaka yaz bana olur mu öptümm

telden giriyorum yarın geçmişi okuyabilirim kocaman öptüm hepinizi.. tunçss cevap attım özelden mutlaka oku :KK70:

:KK9::KK9:
inşallah fayda olur bakalım.. benimki pimpirikli çok herşey yiyip içmiyor.. işim çok zor.. dün keçiboynuzu pekmezi verdim akşam bunu yiyeceksin diye midemi ağrıtır bu deyip kenara itti.. zorla 1 kaşık yedirdim sabah da yemelisin dedim.. direk önyargı var adamda midem ağrır, ekşir, bulanır.. gıcık yaaa... evlendiğimden beri çok sevdiğim kereviz ve brokoliye hasretim yahu...

zorla morla yedircez napalım hayatım birşey yedirceğim zaman resmen şaklabanlık yapıyorum :))
anneme gittim geçen gün zeytinyağlı pırasa yapmış çok güzel yapar ay dedim hasret kaldım çok kızdı bana eşim sevmiyor diye yapmıyorum tabiki neden kendin için yapmıyorsun azda olsa sakın o yemiyor diye sağlıklı gıdalardan uzak kalma yani demem oki sende kendine kadar yapmalısın çünkü çok yararlılar bari kendini mahrum etme dimi :)

selam kızlar benmde moral sıfır:KK5: haaala adet göremedim güya yasmine başlıcaktım:KK50:bu hafta özele gidicem belki daha başka birşeyler verir.ben bu tedaviyi anlamadım..kasıklarım parçalanıcak nerdeyse.:KK53:okadar sancıyo 2 aydır..netten bir pro.doktora değerleirmi yazdım şiddetli pko teşhisi koydu..birşey sorucam bu aşılamadamı yoksa tüp bebektemi ikiz olma şansı daha yüksek:44:birde tüp bebekte nekadar para alıyorlar acaba ssk da yaparlarmı:44: o derece düşünüyorum artık

Merhaba kizlar. 1 ay once adet bittikten hemen sonra doktor ultrasonda yumurtaliklarimin temiz oldugunu soyledi hatta fotografini bile vermisti. Bu ay aedetimin 3. Gunu kanini verdim gittim guzel hormon tahlil sonucunu aldim ertesi gun. Yalniz doktor hastaneden ayrilmia yine kahrolasi sansim... Baska bir kadin dogumcu doktr ilgilendi ve tekrar kagittaki degerlere baktiktan sonra tekrar ultrasonla bakalim dedi o 4er tane tesbih tasi her iki tarafta dizilmislerdi onuda gozumle gordum bu sefer kafam hepten karisti bu kistler kendiliginden kayboluyormu? Cunku 1 ay once yoktular. Adet duzensizligim bu zamana kadar hic olmadi gayet duzenli tek problemim killardi yillardir var, bu yuzden gittim ama simdi korkmaya baslasim. Doktor bu senin yapin dedi bir ilac vermedi. Bir arkadasimda bu kistler kanamayla gidiyo dedi yine anlamadim :) madem yillardir killarim var neden gecen gittigimde kist yoktu cok kafam karisti killardan gectim, anne olamazsam diye korkuyorum :KK43:(( Fsh:6,03 Lh:6,88 prolaktin 14,36 estradiol:61,27 progesteron:1,3 ( deneyimli arkadaslardan yorum istiyorum tesekkur ederim :)

bahar 27 bende çok korkuyorum ama çaktırmıyorum..bakalım yaşayp görücez..inşallah senin çektirmene gerek kalmaz:KK16:
cvr inşallah hayırlısı ile hamilesindir..benim arkadaşım da böle silik çizgiydi ve şimdi ikizlerine hamile..içini ferah tut..bizlere de moral olur ne güzel:KK34:
tuncss canım ne kadar güzel moral verdin bana..çok teşekkür ederim..
Canım inşallah korkulacak kadar değildir ve senin içinde kolay olur inşallah ben kontrol amaçlı baktırmak istiyorum Allah beterinden korusun.İnşallh sonucun temiz çıkar canım.Gelişmeleri yazarsın nasıl olduğunu:KK34::KK16:
Eki Görüntüle 361794 Eki Görüntüle 361794

kızlar yarım saattir fotoyu eklemeye çalışıorum oldumu bilmiyorum
2 kere yüklemişim yalnışlıkla
Canım bence hamilesin Allah tamamına erdirsin inşallah.Allah sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin:nazar::KK49::emir_bebek::KK16:
teşekkür ederim evet canım çok heecanlıyım gerçekten Allahım gerçekten çok güzel bir duygu ezan okunuyor hepinize dua ediyorum ssbahtan beri sizlerde yaşıycaksınız bu duyguyu

Amin. İnşallah canım sağlıklı olsun da bu sefer bu sevinç başka bir şey Allahım isteyen her kadına yaşatsın bunu başta sizlere tabi hep dualarımdasınız:KK16: geçecek bu günlerimiz alıcaz yavrularımızı kucaklarımıza:KK16:
Ayy canım Allah razı olsun o temiz yüreğin için:KK16:İnşallh hepimize nasip olur Allah herkeze yaşatsın o duyguyu hiç bir yuvayı çocuksuz bırakmasın.İnşallah canım hepimizin olur:KK16::KK49:
telden giriyorum yarın geçmişi okuyabilirim kocaman öptüm hepinizi.. tunçss cevap attım özelden mutlaka oku :KK70:
Canım nasılsın bende öpüyorum seni görüşürüz kib.:KK16::KK54:
merhaba nasılsınız.var mı kimsecikler..??
Merhaba canım teşkler sen nasılsın?:KK16:

Merhaba kizlar. 1 ay once adet bittikten hemen sonra doktor ultrasonda yumurtaliklarimin temiz oldugunu soyledi hatta fotografini bile vermisti. Bu ay aedetimin 3. Gunu kanini verdim gittim guzel hormon tahlil sonucunu aldim ertesi gun. Yalniz doktor hastaneden ayrilmia yine kahrolasi sansim... Baska bir kadin dogumcu doktr ilgilendi ve tekrar kagittaki degerlere baktiktan sonra tekrar ultrasonla bakalim dedi o 4er tane tesbih tasi her iki tarafta dizilmislerdi onuda gozumle gordum bu sefer kafam hepten karisti bu kistler kendiliginden kayboluyormu? Cunku 1 ay once yoktular. Adet duzensizligim bu zamana kadar hic olmadi gayet duzenli tek problemim killardi yillardir var, bu yuzden gittim ama simdi korkmaya baslasim. Doktor bu senin yapin dedi bir ilac vermedi. Bir arkadasimda bu kistler kanamayla gidiyo dedi yine anlamadim :) madem yillardir killarim var neden gecen gittigimde kist yoktu cok kafam karisti killardan gectim, anne olamazsam diye korkuyorum :KK43:(( Fsh:6,03 Lh:6,88 prolaktin 14,36 estradiol:61,27 progesteron:1,3 ( deneyimli arkadaslardan yorum istiyorum tesekkur ederim :)
evet bana da bir profesör "bu senin yapın" demişti. "sarışın,esmer olmak gibi birşey" demişti. en azından kendimi normal hissettim ama birşeyler yapmadan durmamız yanlış. özellikle evli ve bebek isteyenler mesela, metformine başlamalı. çünkü bizde insülin direnci var ve metformin bunu kırıyor ,düzgün yumurtlamamızı sağlıyor. normal kadınlar ayda 1 yumurta büyütürken bizde çok yumurta büyümeye çalışıp büyüyemeden kalıyor ve kist oluyorlar. bazen geçiyor bazen ilerliyor 6 ayda bir doktora görünmen iyi olur. bekarsan şu an için kilonu düşük tutmaya çalış yeterli bence.
selam kızlar benmde moral sıfır:KK5: haaala adet göremedim güya yasmine başlıcaktım:KK50:bu hafta özele gidicem belki daha başka birşeyler verir.ben bu tedaviyi anlamadım..kasıklarım parçalanıcak nerdeyse.:KK53:okadar sancıyo 2 aydır..netten bir pro.doktora değerleirmi yazdım şiddetli pko teşhisi koydu..birşey sorucam bu aşılamadamı yoksa tüp bebektemi ikiz olma şansı daha yüksek:44:birde tüp bebekte nekadar para alıyorlar acaba ssk da yaparlarmı:44: o derece düşünüyorum artık
dur bakalım canım ya daha tüp bebeğe kadar metformin,yumurtlama hapları,iğneleri var sen hemen tüp bebek mi istiyorsun? tüp bebekte şans aşılamaya göre daha yüksektir

kimsecikler gelmemiş bugün..
herkesler iyidir umarım..
bende depresif bir hal belirmeye başladı.. eşimi öcü gibi görüyorum iki gündür.. adam yanaşıyo ben kaçıyorum.. anlamadım gitti içimdeki buhranları, hayır ola inşallah..

cvr hadi doktordan gelmedin mi hala valla seni merak ettim koştum geldim ama yoksun.. iyi haberlerini bekleyeceğim canım beniiiimmmm..

bahar 27 bende çok korkuyorum ama çaktırmıyorum..bakalım yaşayp görücez..inşallah senin çektirmene gerek kalmaz:KK16:
cvr inşallah hayırlısı ile hamilesindir..benim arkadaşım da böle silik çizgiydi ve şimdi ikizlerine hamile..içini ferah tut..bizlere de moral olur ne güzel:KK34:
tuncss canım ne kadar güzel moral verdin bana..çok teşekkür ederim..

canım inşallah kolay geçer filmin.. eğer tüplerinde tıkanıklık vs yoksa hiç anlamayacaksın emin ol.. spekulum takılırken insan geriliyor bir de ne olacağını bilmiyorsun iyice heyecan basıyor.. spekulum yerleştirilirke rahat olmaya çalış, kasarsan kendini bu işlem biraz canını acıtabilir.. sonrasında iki noktada acı hissedeceksin, 1.si rahmin uç noktasına iğne batırılacak bu esnada ahh ohh diye bağırmak serbest :))) sonra o acı bitiyor ve ilaç enjekte edilmeye başlanıyor bu esnada da basınç hissi ile yumurtalıklarında sızlama yaşayabilirsin ki benim etrafımda bir kızcağız sürekli film çekip duruyordu o aşağı tarafa geçecek mi ayy o da beni görecek mi diye düşünmekten bu esnadaki acıyı hiç anlamadım.. sonra da zaten bitiyor işlem.. iğne çekiliyor, spekulum çıkarılıyor ve biraz yatıp dinleniyorsun, o esnada bir film daha çekiliyor.. sonra ben giyinip beklemiştim.. yaklaşık 1 saat sonra son bir film daha çekildi.. bu kısımda giyinik oluyorsun.. sadece karın bölgenin filmi çekiliyor, amacı ilacın karın boşluğuna doğru yayılıp yayılmadığını anlamak.. ama sanırım bunu her hekim çekmiyormuş.. belki sende çekilmeyebilir..
bu arada sen özelde mi çektireceksin? ne kadar ücret istediler? ben çok para verdim sanırım yaa 400 tl ödemiştik.. içime oturmuştu..

zorla morla yedircez napalım hayatım birşey yedirceğim zaman resmen şaklabanlık yapıyorum :))
anneme gittim geçen gün zeytinyağlı pırasa yapmış çok güzel yapar ay dedim hasret kaldım çok kızdı bana eşim sevmiyor diye yapmıyorum tabiki neden kendin için yapmıyorsun azda olsa sakın o yemiyor diye sağlıklı gıdalardan uzak kalma yani demem oki sende kendine kadar yapmalısın çünkü çok yararlılar bari kendini mahrum etme dimi :)

aynen valla ben aylardır ne ilaçlar kullanıyorum dünya kadar hormon yükleniyorum.. o da katlanacak madem istiyor..
benim annem de aynı şeyi söylüyor.. ama ben tek başıma yemekten hiç keyif almıyorum.. eşim evde brokoli karnıbahar piştiğinde direk anlıyor ve çıkıyor evden.. kokusu rahatsız ediyormuş gıcık ne olcak :))
valla uzak kaldım kalacağım kadar ama artık midesi de bulansa tiksinsede brokoli yemek zorunda.. pazara gidemedim markette de yoktu bu hafta hiç görmedim.. hemen brokoli karnıbahar havuc, buharda haşlayıp üstüne bol yağ limon yapıp yedireceğim.. eli mahkum yemek zorunda..

tuncs....canımm geçmiş olsun senin yumoş yine kist olmuuşşş....yaww şu drunu bi değiştirmedin gittii..annenlerden geldiğinde karar almıştınn yine kandırdı senii...ona devam etsendeebi dr a git anlat bu dururmu 2 ciye oluyorr diyee..ne güsel yumoşun vardı tutsaydı aşılamaya felan gerek kalmayacaktı belkideee....bence başka bi dr a daha görün derim canım...dikkat et kendinee..

inşallahh canımmm inşallahhhh....duygular konusundadasen bendesin ben sende hepimizz aynı yürek yangınını çekiyoruzzz...rabbim hepimizin yüreğini ferahlatsınn.....

kıyamammm yaaaaa....inşş sende güsel haberlerle gelirsinn canımmmm.....

sağol bitanem yaaa inşallah hepimiz geliriz :KK54: :KK54: :KK54:

X