Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım benimde adetimin 28. günü bugün tabiki hamile değilim yani içimden öyle geliyor.bende bu ay soğanamı başlasam diyorum ama metfrominle hayıt hapıda alıyorum 3 ü bir arada olurmu yaaa kararsızım .

bilmemki 3 bir arada olurmu hayıt nasıl adetını düzenledimi ben 1,5ay içtim doktora başlayınca bıraktım bakalım bu ayda progestanla adet olcam sonra soğan yapcam sonrada beklıycem adetım ne kadar zmaanda gelcek diye inş.önümüzdeki ay ilaçsız adet olurum yada hamıle kalırım :) zayıflıyorum ne güzel aralık ayında 64,8 şimdi 61 kıloyum inş.şöyle 56 düşerim ama sankı zayıflamam durdu gibi ama durmak yok devam

canım benimde adetimin 28. günü bugün tabiki hamile değilim yani içimden öyle geliyor.bende bu ay soğanamı başlasam diyorum ama metfrominle hayıt hapıda alıyorum 3 ü bir arada olurmu yaaa kararsızım .

canım hayıtla soğan kürünü bir arada yapma.. ayrı zamnlarda yap böyle öneriliyor..

bu brokoli kürü hormon değerlerinide düzene sokuyormuş canım saraçoğlu sitesinde okudum .ne zaman brokoli salatası filan yapsam suyunu atmayıp içmeye başladım vallahi :KK1: halime gülüyorum artık içim çarşı pazara döndü bitkisel ne ararsan var:KK1:

tuncss canım kusura bakma ama gerçekten bilmiyorum.yazz ne doğum kontrol hapımı.
bu arada bence senin ilk aşılaman tutacak canım.içimden bir his öyle diyorrr.
saol canım.. yazz doğum kontol hapı, yan etkileri en az olan doğum kontrol hapı suanda piyasada bulunan.. diğer doğum kontrol haplarından farklı içerisinde 24+4 tane yani 28 tablet bulunuyor.. yani hiç aralık vermeden ilaca devam ediliyor.. ben evlenmeden 1 ay önce başlamış 5 ay aralıksız içmiştim ve tam 10 kilo vermiştim.. vücuttaki ödemi filan atmaya çok yardımcı bi ilaç.. bu ay da ginera verecekti doktorum ben istemedim.. onun yan etkileri ile uğraşamam dedim ve yasmin ya da yazz al o halde dedi.. bende daha önce yazz içtiğim bildiğim için onu tercih ettim.. diğer doğum kontrollere göre biraz da pahalı bi ilaç.. ama yan etki ile uğraşmak istemediğim için bunu istedim.. amaaaan işte böyle.. çenem düşüverdi bi an :KK9:
aşılamaya gelince eşim çok istiyor.. onun için 1 kez deneyeceğim önümüzdeki ay.. Rabbim inşallah hayırlısını nasip eder..

canım geçmişi okuyamadım doktora gittin mi yazdın mı bişeyler şimdi bakacağım... 2 gündür yoğundum okulun bi projesi vardı topiğe gelemedim...

canım gittim gittim.. 2 cmlik küçük bir kistciğim varmış.. onu yok etmek için doğum kontrol hapı kullanacağım bu ay..

canım geçmiş olsun çok üzüldüm sen bu soğana başla ilk defa soğan ve incirden bahseden bir doktor duyuyorum.Soğanı nasıl yapmadın bugüne kadar bir mucize canım soğan.bende bu ay başlamayı düşünüyorum.

bence önce soğan arkasından incir+havuç yap canım.Soğan PKO için incir+havuç ta yumurta tembelliğine iyi gelecektir.öylede böylede bekliyoruz zaten bakarsın bunları yaparken incire hiç gerek kalmaz:KK16:

ahhh canım bende şu incir+havuç çok faydalı olmuştu ama Saraçoğlu deyince prolaktini yükseltiyor diye hemen kestim. sinir oluyorum bu hormana incir yememe bile engel oluyor:KK1: Bal,tarçın,çörek otu nu ben 1 ay yaptım ,ama bununla çok hamile kalan var.dene bakalım faydası olabilir şidi her gün bir tatlı kaşığı çörek otunu yoğurtla beraber yiyiyorum.

canımmmmm hoş geldin bizde seni çok özledik.kendiliğinden adetin gelmesine çok sevindim tatlım. metformin mucizesi olsa gerek .rahim filmin iyi geçicek canım inşallah sonrasındada güzel şeyler olacak seni çok öpüyorum:KK16:

canım ben saraçoğlunun sitesindeki sorularda okumuştum soğanı ilaçla yapmayın yazıyordu düşünsene d.k.hapı ile hiç olmaz herhalde bencede kullanma .saraçoğluna bununla ilgili mailde atabilirsin.

canım benim doktor en başından beri beni bitkiselci bir adama yönlendirip duruyor ama ben ekonomiden dolayı gidemiyordum.. benim doktorum bitkilere çok inanıyor.. birkaç hastamda oldu deneyebilirsin diyor.. benim tedavime zarar verecek birşey yok sonuçta bitkisel birşey alıyorsun deyip duruyor.. ama ben ilaçla etkileşim yapar bişey olur diye hep korkuyorum.. o bitkiselci adamın da muayenesi 350 tl imiş.. o nedenle gitmedim.. ilaç yapcak yapcak vercek derken benim ordan çıkışım 2bin lirayı bulcak.. şimdi doktorumla aşılama deneyeceğim.. bir de doktorumun bir artısı daha var 2 kez aşılama yapıyor.. bir yapıyor 24 saat sonra tekrar yapıyor.. şansı artırıyor yani.. bakalım ne olcak.. soğan yapmıyorum şimdi.. önümüzdeki ay aşılama deneyelim eğer yine olmazsa soğan kapısı bana açılıyor demektir..

ben iyiym canım sağol sen nasılsın bir türlü denk gelemiyoruz artık eskisi gibide gelmiyorsun topiğee bu ay kloemn kullnamsıtım ya ben yumurtlama olmamıstı dyanamadım progestan içtim dün bitti adeti bekliyorum büyük bir ihtimal salı olurum sonrada soğana başlarım

canım valla ben pek gelemiyorum.. gelsemde hızlıca okuyup çıkıp gidiyorum.. cevaplayamıyorum.. kendimi biraz da uzak tutmak istiyorum sanırım..
canım sen tek doz başladın, tamam doktorun tedbirli davranmış oldu ama keşke 2 doz başlatsaydı arada kontrole çağırsaydı.. neyse artık geçti gitti.. ben direk 2 dozla başlamıştım klomene ve ilk ay tek yumurtam olmuştu.. şimdi kilo vermeye devam sanırım sen.. inşallah bi süpriz olur adet olmazsın, sonradan gelişen bir yumoş olur ve bi bakmışsın sen hamişsin.. hakkında hayırlısını diliyorum..

bilmemki 3 bir arada olurmu hayıt nasıl adetını düzenledimi ben 1,5ay içtim doktora başlayınca bıraktım bakalım bu ayda progestanla adet olcam sonra soğan yapcam sonrada beklıycem adetım ne kadar zmaanda gelcek diye inş.önümüzdeki ay ilaçsız adet olurum yada hamıle kalırım :) zayıflıyorum ne güzel aralık ayında 64,8 şimdi 61 kıloyum inş.şöyle 56 düşerim ama sankı zayıflamam durdu gibi ama durmak yok devam
ben 1 hafta sonra doktora gidicem canım ozaman yazarım değerlerimi bende merak ediyorum hayıt hapı düşürdümü diye. soğana başla canım ama mutlaka tam yap yarıda bırakınca hiç bir faydası yok ben ikisinide denedim. yarıda bıraktığım ay hiç bir faydası olmamıştı tam yaptığım ay ise hamile kalmıştım. şimdi yine başlıycam bu ay soğana başlayacak olanlar çok fazla galiba hadi inşallah arka arkaya hamiş kalırız.vallahi çok güzel kilo veriyosun sen canım . ilk günlerde hızla kilo veriyorsun ama sonra biraz yavaşlıyor bu normal canım merak etme.

canım hayıtla soğan kürünü bir arada yapma.. ayrı zamnlarda yap böyle öneriliyor..
evet canım bende öyle yapıcam herhalde soğana başladğım zaman herşeyi bırakıp sadece soğan yapayım diyorum. metforminide bırakayımmı acaba ne dersin?

canım inşallah yoktur zaten prolaktin bir PKO dan birde tsh dan yükseliyormuş evet zayıflamada yavaşsa olabilir ama inşallah yoktur diyelim.aslında başından bakılmalıydı bu tsh değerlerine.Bende doktorumdan adet zamanı değilde normal bir zamanda randevu aldım prolaktine baktırıcam o yüzden sordum .prolaktin adetsizkende bakılıyormu bilgin varmı canım?

canım özledim seni sana yazdım ama görmedin. grip olmuşum 3 gündür iyi değildim. metfrominle beraber benic...l grip ilacı kullandım.birde antibiyotik acaba metforminle etkileşimi varmıdır? yani zararı filan çok fazla ilaç alınca kafama takıldı.bu akşam da thylol içtim bakalım inşallah iyi gelir.

aynen yaa bende çok özledim,nerde kaldı o bizim gülümüz.

sonunda buldum canım.. iyileştin mi canım benical iyidir bende hemen onu alıyorum grip olduğumda... geç cevap verdim kusura bakma gerçekten görmedimm...

Canım kilo konusunda stres etmemeye çalışıyorum bakalım yaz mevsimi yaklaştıkça daha iyi hızlanırım belki:KK31:Benim eşim düşünceli sağolsun dış etkenler bazen canımı sıkıyor canım:KK9:Yarın sonucu alıcam bakalım doktor nediyecek:26:Sen nasılsın canım ben adet olmayı bekliyorum geçen ay 31 ocakta olmuştum inşllh kendiliğimden olurum yoksa duphaston almayı düşünüyorum canım onu eczaneden ben kendim alsam bir zararı olmaz değilmi?:44:
bahar27 canım sana da cevap vermemişim geçmişi okummaıştım. duphastonu kendin de alabilirsin bir sorun olmaz.. adetin gelmiyorsa erken zamanda getirmeye çalış .. yoksa rahişm duvarı kalınlaşıyor..

evet tatlım troit düzene girince inanılmaz kilo verdi yani 15 kilo filan verdi.dediğim gibi ilaçla düzelttiler onun değerini sorucam ama sanırım seninkinden çok yüksekti. ayrıca canım o sadece troid için kendine bir doktor belirlemişti bu konuya lilgili hep ona gidip takibini yaptırıyordu.sende öyle yap istersen. bu arada ben de bu ayın 17 sinde doktor kontrolüm var bakalım benim değerler ne alemde? dostinex kullandım tabi ama 1 ay önce idi.şimdi bitti.duphastonu al istersen tatlım adetin her ay ilaçlamı geliyor yoksa kendiliğinden de geldiği oluyormu.
İyi canım buna sevindim inşallh bende zayıflarım öylelikle.Hayırlı haberler olsun senin içinde canım.Ben geçen ay söktürücü bitmeden ilacın başında olmuştum yani söktürücü kullanmasam demkki olacakmışım kendilğimden ama bu ay olmadım henüz bekliyorum olmssa alıcam duphaston canım.Dostinex kullndıysan düşmüştür senin prolaktinin.Çok güçlü bir ilaç çünkü inşllh normale döner canım ya seninkide herkezinkide:KK16::KK34:
iyiyim canım sen nasılsın topik yoğun bugün ne güzelll :KK16:

yok canım ne sıkılması yardımım olsa da elimden gelen her şeyi yapabilsem keşke.. :KK16: inşalah canım ara kanamaların gider .. nur9605 senin gibiymiş okudum onun da yazılarını.. soğan kürü ile kurtulmuş .. bu hormon değerlelrinle yapabilirsin bir şey olmaz.. ama sana tavsiyem parça alınmış ya senden onun sonucundan sonra başla.. bi enfeksiyon mu var acaba sende ? ne zaman alacaksın sonucunu?

ayyy evet biçimi topikte görünce geçmişe bakamadım bayadır da yoktum nette .. okulun projeleri vardı web tasarımıyla uğraştım.. hiç merak etme bu alııntıdan sonra hemen geçmişe hzlıca bakacaım...

evte canım aynen stres , yorgunluk hormnel dengesizlik oluşturuyor sonucu malum ilk yumurtalıkları etkiliyor.. pko nun üstesinden gelmene çok sevindim Rabbim daim etsin...

evet canım tiroid bezinde bir sorunun olursa prolaktin hormonun yüksek çıkar.. hamilelikte de böyle olur.. prolaktin süt hormunu old için doğumdan sonra bir müddet daha yüksek olur ve yumurtlamayı engeller.. hamile olmadığın halde prolaktin hormonunun yüksekliği tiroid bezinden kaynaklanır ... değerlerini yazmamşsın ya da farketmedim yazar mısın canım?
Canım yukarda yazmıştım Cvr ye.Bilgin için teşkkür ederim canım peki neden prolaktin değerimin karşısında pregnant yazıyordu?
doktorun iyi yapmış canım .. tiroid ilacına başladın da anlamadım şuan tiroid bezin az mı çalışıyor yoksa çok mu çalışıyor .. yazar mısın değerlerini.. sanırım az çalışıyor kilolu problemin var çünkü.. çok merak ettim hemen yaz canım...

Bende bilmiyorumki azmı çalışıyor çokmu doktora soru sormaya gelmedi aksiliği tuttu bidahada ona gitmicem:KK47::KK20:Fakülteye gideceğim tekrardan nisanda kontrolüm vardı zaten fakültede.Diyetisyenim bu doktora yönlendirdiği için gittim ve dün tersliğiyle karşılaştım diyetisyenimde söyledim aksiliğini oda birdaha ona hasta yollamam o halde dedi.Sonuçlarımı yazıyorum tekrardan canım.
Prolaktin:35.82
TSH:7.29
Prolaktine ilaç bşlatmadı dünki doktor efendi.Çok yüksek değilmiş dostinex şuan kullanmama gerek yokmuş.Şimdi benim tiroitim yavaş çalışıyor canım sanırım çok çalışsaydı zehirli guatr aşırı kilo verme durumu olurdu.Ben yavaş çalıştığı için kilo veremiyordum sanırım Senin fikrin ne?

canım benim doktor en başından beri beni bitkiselci bir adama yönlendirip duruyor ama ben ekonomiden dolayı gidemiyordum.. benim doktorum bitkilere çok inanıyor.. birkaç hastamda oldu deneyebilirsin diyor.. benim tedavime zarar verecek birşey yok sonuçta bitkisel birşey alıyorsun deyip duruyor.. ama ben ilaçla etkileşim yapar bişey olur diye hep korkuyorum.. o bitkiselci adamın da muayenesi 350 tl imiş.. o nedenle gitmedim.. ilaç yapcak yapcak vercek derken benim ordan çıkışım 2bin lirayı bulcak.. şimdi doktorumla aşılama deneyeceğim.. bir de doktorumun bir artısı daha var 2 kez aşılama yapıyor.. bir yapıyor 24 saat sonra tekrar yapıyor.. şansı artırıyor yani.. bakalım ne olcak.. soğan yapmıyorum şimdi.. önümüzdeki ay aşılama deneyelim eğer yine olmazsa soğan kapısı bana açılıyor demektir..
canım çok beğendim ben senin bu doktorunu ne kadar güzel tamamen senin açından bakıyor olaylara,tıp diliyle değil,halk diliyle yaklaşıyor süper vallahi orda olsam bende ona giderdim herhalde baksana 2 kere aşılama yapanı ilk kez duydum , bitkisel tedaviye yönlendirmek filan vallahi süper bırakma bu doktoru sen canım.tabi maddiyat ta önemli canım.sen soğanı yap bakalım 2 ay yada 3 ay olmazsa aşılamaya geçersin inşallah da gerek kalmaz.

sonunda buldum canım.. iyileştin mi canım benical iyidir bende hemen onu alıyorum grip olduğumda... geç cevap verdim kusura bakma gerçekten görmedimm...

bahar27 canım sana da cevap vermemişim geçmişi okummaıştım. duphastonu kendin de alabilirsin bir sorun olmaz.. adetin gelmiyorsa erken zamanda getirmeye çalış .. yoksa rahişm duvarı kalınlaşıyor..

Canım önemli değil Allah razı olsun hepimize yardımcı oluyorsun sağol diğer arkadaşlarda öyle sağolun hepiniz.Evet bende almayı düşünüyorum kullanımı nasıldı duphastonun ben hiç kulllanmadım onu.Tarlusal kullanıyordum bu sefr duphaston kullanmak istiyorum:KK31:

canım gittim gittim.. 2 cmlik küçük bir kistciğim varmış.. onu yok etmek için doğum kontrol hapı kullanacağım bu ay..
.
anladım canım ginera alacaksın dimi .. yukarı da yazz duydum o nasıl canım onu hiç duymmaıştım..
ben 1 hafta sonra doktora gidicem canım ozaman yazarım değerlerimi bende merak ediyorum hayıt hapı düşürdümü diye. soğana başla canım ama mutlaka tam yap yarıda bırakınca hiç bir faydası yok ben ikisinide denedim. yarıda bıraktığım ay hiç bir faydası olmamıştı tam yaptığım ay ise hamile kalmıştım. şimdi yine başlıycam bu ay soğana başlayacak olanlar çok fazla galiba hadi inşallah arka arkaya hamiş kalırız.vallahi çok güzel kilo veriyosun sen canım . ilk günlerde hızla kilo veriyorsun ama sonra biraz yavaşlıyor bu normal canım merak etme.

evet canım bende öyle yapıcam herhalde soğana başladğım zaman herşeyi bırakıp sadece soğan yapayım diyorum. metforminide bırakayımmı acaba ne dersin?
metformini hiç bırakma canım .. soğan kürü ile farklı hormonlara etki ediyor. bir arada kullanabilirsin sorun olmuyor

evet canım biraz geçirdi daha iyiyim şimdi vallahi yeşilcim bu ay okadar ilaç aldımki hamileysem bilmiyorum ne olur yani ? ne demek canım kusur olurmu hiç olabiliyor bazen çok ayrı kalınca hele hiç yetişemiyoruz konulara ,sen aklımdasın yani bunu unutma.:KK16: onun için yazdım bu kadar:KK16:

Canım dokunabilir hepsi birden sırayla yap istersen bu arada bende hayıt kullanıyordum kanda yağlanmayı yükselttiğini duydum oyüzden diyetisyenede gittiğim için bıraktım yoksa hayıtın faydası olduğuna inanıyorum.Ama sende hepsini yükleme vücuduna sırayla yap canım.Allah şifa versin inşallah:KK16:

hoşgeldin bicimmmm teşekkür ederim canım hamileyim ama dr değerimin çok düşük oldunu tam sevinmememizi söyledi :KK50: 27.850 çıktı değer ve adetim 10geçmişti sen hiç böyle olan duydunmu ? 10 gün sonra yine gelin dedi gün sayıyoruz bu hafta içi gitcez inşh değerim artar hamileliğim normal gider duanıza ihtiyacım var inşh sizde bi an önce bebeğinize kavuşursunuz tatlımmmm...
artacak inşallah canımmm dualarımız seninle.korkma sen

Merhaba canım iyi olmana sevindim.Benim kafam çok karıştı neoldu dersen bugün şok geçirdik eşimle beraber sonucu aldık.Tsh yüksek prolaktinde yüksek çıkmış yüksek derken 35 lerde doktor ilaca gerek duymadı.Gelelim şok olduğumuz konuya prolaktin hormonun karşısında hamile yazıyordu canım ingilizce:KK52:Ayy ağlıcaktım nerdeyse çünkü ben tedaviye geçmemiştim eşimde şok oldu ikimiz donduk kaldık öyle sonra sonucu doktora gösterdim endokrin doktoruna hamile değilsin dedi yani bu prolaktin değeri hamile bayanın değeri gibi yüksek dedi.Biz hamilelik için kan testi yapmadık dedi kafam çok karıştı yarın gebelik testi yapıcam bilmiyorum canım sanmıyorum hamile olduğumu ama okadar güzel bir duyguymuşki Allah nasip eder inşallh.:KK16::KK49:

:
tatlım hamile değilsen ve prolaktinin bu kadar yüksekse o hamile kalmanı engeller.bak 35 sınırına hamilelik sınırı demişler yani o kadar yüksekse hamile olman lazım anlamında.ama hamile değilsen çok yüksek anlamında.

ayy canım nerede o günler ne güzel olurdu kısmet tatlım bakalım negatifi görürsemde üzülmüycem artık alıştım.

ahhh canım bende şu incir+havuç çok faydalı olmuştu ama Saraçoğlu deyince prolaktini yükseltiyor diye hemen kestim. sinir oluyorum bu hormana incir yememe bile engel oluyor:KK1: Bal,tarçın,çörek otu nu ben 1 ay yaptım ,ama bununla çok hamile kalan var.dene bakalım faydası olabilir şidi her gün bir tatlı kaşığı çörek otunu yoğurtla beraber yiyiyorum.

sorma tatlım banada çok ama çok iyi geliyordu.şu an ilaçla 16 düşürdüm,ilaçtan sonraki tekrar ölçtürdüm bu arada incirde yapmıştım 18 çıkmış.gerçekten yükseltiyor herhalde canım ya.ama az az yükseltiyor gibi birden değil.o yüzden riske atıp 1 ay daha incir yapabilirim vallahii.bu arada BAL TARÇIN ÇÖREK OTU hepsinden bir çay kaşığı karıştırıp 1 kereme icecem canım.

bu brokoli kürü hormon değerlerinide düzene sokuyormuş canım saraçoğlu sitesinde okudum .ne zaman brokoli salatası filan yapsam suyunu atmayıp içmeye başladım vallahi :KK1: halime gülüyorum artık içim çarşı pazara döndü bitkisel ne ararsan var:KK1:

aaaaaaa nerde yazıyor canım linki yollarmısınnnn.

saol canım.. yazz doğum kontol hapı, yan etkileri en az olan doğum kontrol hapı suanda piyasada bulunan.. diğer doğum kontrol haplarından farklı içerisinde 24+4 tane yani 28 tablet bulunuyor.. yani hiç aralık vermeden ilaca devam ediliyor.. ben evlenmeden 1 ay önce başlamış 5 ay aralıksız içmiştim ve tam 10 kilo vermiştim.. vücuttaki ödemi filan atmaya çok yardımcı bi ilaç.. bu ay da ginera verecekti doktorum ben istemedim.. onun yan etkileri ile uğraşamam dedim ve yasmin ya da yazz al o halde dedi.. bende daha önce yazz içtiğim bildiğim için onu tercih ettim.. diğer doğum kontrollere göre biraz da pahalı bi ilaç.. ama yan etki ile uğraşmak istemediğim için bunu istedim.. amaaaan işte böyle.. çenem düşüverdi bi an :KK9:
aşılamaya gelince eşim çok istiyor.. onun için 1 kez deneyeceğim önümüzdeki ay.. Rabbim inşallah hayırlısını nasip eder..

..

aaaa ne güzelmiş yan etkisi az olan doğum kontrol hapı süpermiş vallahi.rahim filmi çektireli 4-5 ay olmuş bir sürüde klomen tedavisi oldun hormonlarında normal bence AŞILAMA kesin tutacak canım.içimden bir his öyle diyor daha öncede yazmıştım zaten canım.
bu arada tunc ilginçtir bendede 2-3 gündür sadece leke şeklinde azıcık kanama geldi çatlatma iğnesi yapmama lazım .senide duydum ya sanırım bendede kist oldu diyorum yaaa.iyice korktum vallahi.bende gideyim bir doktora en iyisi.son klomenimdi vücuduma hediye bıraktııııııııııı sanırım offffffffffffffff yaaa.

yeşil87
sonucum pazartesi çıkacak
evet sonunda benim gibi bir pkolu çıktı inşallah bende soğan kürünün faydasını görürüm
bide bazı arkadaşlar bal tarçın çörek otundan bahsetmiş ben bir kez denedim o ay 5cm.kistim oluşmuştu yani yumurta fazla gelişmiş çatlayamamış çatlaması için ne kullanmak gerekiyor du aceba:26:

Bende bilmiyorumki azmı çalışıyor çokmu doktora soru sormaya gelmedi aksiliği tuttu bidahada ona gitmicem:KK47::KK20:Fakülteye gideceğim tekrardan nisanda kontrolüm vardı zaten fakültede.Diyetisyenim bu doktora yönlendirdiği için gittim ve dün tersliğiyle karşılaştım diyetisyenimde söyledim aksiliğini oda birdaha ona hasta yollamam o halde dedi.Sonuçlarımı yazıyorum tekrardan canım.
Prolaktin:35.82
TSH:7.29
Prolaktine ilaç bşlatmadı dünki doktor efendi.Çok yüksek değilmiş dostinex şuan kullanmama gerek yokmuş.Şimdi benim tiroitim yavaş çalışıyor canım sanırım çok çalışsaydı zehirli guatr aşırı kilo verme durumu olurdu.Ben yavaş çalıştığı için kilo veremiyordum sanırım Senin fikrin ne?

Canım önemli değil Allah razı olsun hepimize yardımcı oluyorsun sağol diğer arkadaşlarda öyle sağolun hepiniz.Evet bende almayı düşünüyorum kullanımı nasıldı duphastonun ben hiç kulllanmadım onu.Tarlusal kullanıyordum bu sefr duphaston kullanmak istiyorum:KK31:
evet canıım düşüncen doğru tiroidin az çalışıyor.. tsh yüksek çıkınca tam tersi tioidin az çalıştığının belirtisi.. t4 t3 hormonlarına da bakılmıştır onlar nasıl onları yazmamışsın? prolaktin de sınırlarını dışında ama çok değil.. duphastonu adet söktürmek için kullanacaksan şöyle: sabah akşam bir tablet 5 gün boyunca alııyorsun.. ilaç bittikten sonra3. 4. ve sonrası günler adetin geliyor.. bak kilonu yavaş vermenin nedeni de bu tiroid bezini az çalışması..

ayy canım nerede o günler ne güzel olurdu kısmet tatlım bakalım negatifi görürsemde üzülmüycem artık alıştım.

üzülme tatlım ne yapalım buda bizim kaderimiz Allah başka dert vermesin en azından umudumuz var.

canım geçmiş olsun çok üzüldüm sen bu soğana başla ilk defa soğan ve incirden bahseden bir doktor duyuyorum.Soğanı nasıl yapmadın bugüne kadar bir mucize canım soğan.bende bu ay başlamayı düşünüyorum.

bence önce soğan arkasından incir+havuç yap canım.Soğan PKO için incir+havuç ta yumurta tembelliğine iyi gelecektir.öylede böylede bekliyoruz zaten bakarsın bunları yaparken incire hiç gerek kalmaz:KK16:

canımmmmm hoş geldin bizde seni çok özledik.kendiliğinden adetin gelmesine çok sevindim tatlım. metformin mucizesi olsa gerek .rahim filmin iyi geçicek canım inşallah sonrasındada güzel şeyler olacak seni çok öpüyorum:KK16:

canım ben saraçoğlunun sitesindeki sorularda okumuştum soğanı ilaçla yapmayın yazıyordu düşünsene d.k.hapı ile hiç olmaz herhalde bencede kullanma .saraçoğluna bununla ilgili mailde atabilirsin.
son 2 gün kaldı bence de üzülme nasıl olsa hamile kalacaksın ve burdaki herkez kalacak inanıyorum ben bugün hiç iyi değilim eşim evde yok tansiyonuma noluyo bilmiyorum bayuılcak gibi halsizim ayakta uyuşuyo vücudum anlamıyorum niye oluyo bembeyaz losyon gibi akıntılarım var hayrola sonum inşh yazarken ile uyuşuğum baksana yaaa normal mi acaba yemek yapıyorum otura otura :KK43:

Canım test yaptım hamile değilim:KK50: Allah hayırlısını versin nediyelim adetde olmadım herhalde bu yükselen hormonlar düzensizleştiriyor.Olmassa duphaston alırım sağol canım merak ettiğin için.Senin sağlığın nasıl bebeğin nasıl?İnşallh iyisindir canım görüşürüz kib:KK16::KK3:
hayırlısı olsun canım olucak sabret tamam:KK34:
teşekkürler canım benim tamam bu ay deniyecem bi adet olayımda :)) inş.değerlerin kat kat artar sen soğandan sonra hamıle kalmıstın dımı

evet canım metmorfin kullanıyodum zaten 5 aydır bidre bu ay ilk soğan kürümdü hamileyim umarım devam eder bugün biraz kötüyüm bütün vücudumu hissetmiyorum yemek yapmak zorundayım otura otura yapıyorum inan :KK43:

canım çok beğendim ben senin bu doktorunu ne kadar güzel tamamen senin açından bakıyor olaylara,tıp diliyle değil,halk diliyle yaklaşıyor süper vallahi orda olsam bende ona giderdim herhalde baksana 2 kere aşılama yapanı ilk kez duydum , bitkisel tedaviye yönlendirmek filan vallahi süper bırakma bu doktoru sen canım.tabi maddiyat ta önemli canım.sen soğanı yap bakalım 2 ay yada 3 ay olmazsa aşılamaya geçersin inşallah da gerek kalmaz.

saol canım.. bende çok seviyorum doktorumu.. önce bir aşılama eşimin isteği üzerine.. sonra yine olmazsa soğan denerim dedim.. ama eşim çok ısrar ediyor en azından bir kez deneyelim deyip duruyor.. onu kırmak da istemiyorum.. kabul ettim.. şimdi önümüzdeki ay aşılama yaptıracağız.. sonrasında bebek olmazsa soğan ve sonra tüp bebek.. boş yere aşılamaya para dökmek istemiyorum..

anladım canım ginera alacaksın dimi .. yukarı da yazz duydum o nasıl canım onu hiç duymmaıştım..

metformini hiç bırakma canım .. soğan kürü ile farklı hormonlara etki ediyor. bir arada kullanabilirsin sorun olmuyor

canım ginera beni mafetti geçen sefer.. içemem onu.. yazz aldım.. daha önce de kullanmıştım.. yan etkileri çok az..

artacak inşallah canımmm dualarımız seninle.korkma sen

tatlım hamile değilsen ve prolaktinin bu kadar yüksekse o hamile kalmanı engeller.bak 35 sınırına hamilelik sınırı demişler yani o kadar yüksekse hamile olman lazım anlamında.ama hamile değilsen çok yüksek anlamında.

sorma tatlım banada çok ama çok iyi geliyordu.şu an ilaçla 16 düşürdüm,ilaçtan sonraki tekrar ölçtürdüm bu arada incirde yapmıştım 18 çıkmış.gerçekten yükseltiyor herhalde canım ya.ama az az yükseltiyor gibi birden değil.o yüzden riske atıp 1 ay daha incir yapabilirim vallahii.bu arada BAL TARÇIN ÇÖREK OTU hepsinden bir çay kaşığı karıştırıp 1 kereme icecem canım.

aaaaaaa nerde yazıyor canım linki yollarmısınnnn.

aaaa ne güzelmiş yan etkisi az olan doğum kontrol hapı süpermiş vallahi.rahim filmi çektireli 4-5 ay olmuş bir sürüde klomen tedavisi oldun hormonlarında normal bence AŞILAMA kesin tutacak canım.içimden bir his öyle diyor daha öncede yazmıştım zaten canım.
bu arada tunc ilginçtir bendede 2-3 gündür sadece leke şeklinde azıcık kanama geldi çatlatma iğnesi yapmama lazım .senide duydum ya sanırım bendede kist oldu diyorum yaaa.iyice korktum vallahi.bende gideyim bir doktora en iyisi.son klomenimdi vücuduma hediye bıraktııııııııııı sanırım offffffffffffffff yaaa.

Evet canım öyleymiş tiroit yükseltmiş olabilir prolaktini doktor prolaktin için ilaca başlıyacak kadar yüksek değil dedi.tiroit ilacı verdi kontrole gittiğim zaman tiroit normale dönerse prolaktinde düşer sanırım hepsi bağlantılıymış birbirine:KK31:

X