Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım ama 6 7 aydır siteyi takip ediyordum.soğan kürünüde burdan öğrendim .4 ay uyguladım.sonuçları özellikle yazmadım.doğru sonuç vermek istiyordum arkadaşlara.bende pcoluyum. hemde ergenlikten beri.şimdi38 yaşımdayım 2 tane çocuğum oldu bu kistlerle.ergenlikte hormon bozukluğundan kist oluyordu.ilk çocuğumdan sonradüzeldi.2 ci çocuğuma hamile kaldığımdada kist vardı sezeryanda aldı kistler.fakat son 2 senedir sol overede 2 kist 5ve 3 cm kadar büyüdü.patolojik hiç bir şey çıkmadı psikolojik dedi doktor.çok ağrım vardı. karnım şişiyordu.ara kanamalarım oluyordu.vee ilaçlarımı bırakıp soğan kürüne başladım ilk ay etkisini gördüm.ama adetliyken başladığım için çok kanamam oldu .ağrılarım azaldığı için korksamda küre devam ettim.sonuç.ağrı yok ara kanama yok düzene girdi,vajinal enfeksiyonada iyi geliyor.kür biteli 2 ay oldu .2 aydır yumurtlama dönemimde 2 3 gün kasık agrım oluyordu.meğer sağlıklı yumrtluyormuşum.tıp dilinde orta ağrısı deniliyormuş vede kaliteli yumurtlamanın göstergesiymiş.küre başlayan arkadaşlar pes etmeyin kokusunuda kafaya takmayın.içilmeyecek kadarda değil kokusu .mide problemi olanlar mide koruyucu ilaçlarla içebilirler.ben bir yan etki yaşamadım.çok şükür ban a iyi geldi yanlızböbrekler yoruluyor bol su için sağlıcakla kalın
paylaşımınız için teşekkür ederiz Allah bağışlasın yavrularınızı.

nasılsın canım troid ve prolaktin değerin kaç çıktı ?

canım ben bu hormon olayını bilmiyorum cvr a sor bi bakalım çünki prolaktin benim hep normaldi yaptırmadım çoktandır test umarım hamişsindir canım dualarım seninle haber ver merak ettim şimdi :KK52::KK52::KK52:

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: hadi güzel haberler bekliyoruz kaç gün geçti senin söktürücü almışmıydın ?

Canım test yaptım hamile değilim:KK50: Allah hayırlısını versin nediyelim adetde olmadım herhalde bu yükselen hormonlar düzensizleştiriyor.Olmassa duphaston alırım sağol canım merak ettiğin için.Senin sağlığın nasıl bebeğin nasıl?İnşallh iyisindir canım görüşürüz kib:KK16::KK3:

nasılsın canım troid ve prolaktin değerin kaç çıktı ?

Günaydın canım hormon değerlerimi yazayım hamile değilim malesef test yaptım sabah.Tiroit ilacına başladım.Doktor prolaktin için ilaca gerek duymadı çok ilaca başlanacak kadar yüksek değil dedi.
Değerlerim:prolaktin 35.82(Pregnant) Böyle yazıyordu aynen bizde hamileyim sandık:KK50:
TSH:7.29 fikirlerini bekliyorum canım:KK16:

canım bak saraçoğlunun sitesindede var 1 tane orta boy soğanı 4 e böl 1.5 su bardağı su kaynat ve içine at 5 dk kaynasın sarı suyu çıkıcak sonra ılık iç tamam mı adetinin 7. günü başla 15 gün iç ben öle yaptım canım saraçoğlunun sitesine bak orda pko için soğan kürü diyo içersin ok . canım ben hamile kaldım ve bu küre inanıyorum bide metmorfin içtim başka bişi yapmadım canım bence dene ... canım daha dr a gitmedim değerim inşh yükselmiştir.tek dileğim bu allahım herkeze versin inşh :KK16::KK16::KK16::KK16:

teşekkürler canım benim tamam bu ay deniyecem bi adet olayımda :)) inş.değerlerin kat kat artar sen soğandan sonra hamıle kalmıstın dımı

nasılsınız?
çok oldu gelmeyeli doktora gittim bu gün 40. günümde adet oldum hemde kendiliğimden metforminle ve rahim filmine de gün alabildim gelişmeleri yazarım... uygun vaktimde yazdıklarınızı da okurum...
müjdeli haberler var mı sizlerden?:KK1: özledim hepinizi

bizde seni çok özledil canım yaaa ara gel nolur biliyorum kafa dinlemek istiyorsun ama olsun sen yine gel yaa

Günaydın canım hormon değerlerimi yazayım hamile değilim malesef test yaptım sabah.Tiroit ilacına başladım.Doktor prolaktin için ilaca gerek duymadı çok ilaca başlanacak kadar yüksek değil dedi.
Değerlerim:prolaktin 35.82(Pregnant) Böyle yazıyordu aynen bizde hamileyim sandık:KK50:
TSH:7.29 fikirlerini bekliyorum canım:KK16:
canım prolaktinin çok yüksek çıkmamış benim değerim en son 102 idi.troid de öyle çok yüksek değil yani düşürülmeyecek gibi değil.

şöyle düşün demekki senin prolaktin ,troid olmasa hiç yükselmiycek yani.sen şimdi bu troidi kontrol altında tutmaya bakmalısın.eğer troid ilaçlarla düzene girerse ki mutlaka girer.ozaman prolaktinde normale dönecek hamile kalmaman için hiç bir sebep yok. benim bir arkadaşımdada troid vardı sürekli ilaç kullanıyor oda kilo vermede zorlanıyordu.şimdi ilaçlarla normale döndü şimdi sadece 6 ayda bir kontrole gidiyor.ayrıca hamile de kaldı.çocuğuda oldu. sakın stres yapma tatlım.yalnız bu troit te tuz tüketimi önemli galiba tatlım yine sorarım arkadaşıma organik veya kaya tuzu filan tüketiyordu galiba ayrıntıları sorucam sana yazarım canım.

ben iyiym canım sağol sen nasılsın bir türlü denk gelemiyoruz artık eskisi gibide gelmiyorsun topiğee bu ay kloemn kullnamsıtım ya ben yumurtlama olmamıstı dyanamadım progestan içtim dün bitti adeti bekliyorum büyük bir ihtimal salı olurum sonrada soğana başlarım

canım prolaktinin çok yüksek çıkmamış benim değerim en son 102 idi.troid de öyle çok yüksek değil yani düşürülmeyecek gibi değil.

şöyle düşün demekki senin prolaktin ,troid olmasa hiç yükselmiycek yani.sen şimdi bu troidi kontrol altında tutmaya bakmalısın.eğer troid ilaçlarla düzene girerse ki mutlaka girer.ozaman prolaktinde normale dönecek hamile kalmaman için hiç bir sebep yok. benim bir arkadaşımdada troid vardı sürekli ilaç kullanıyor oda kilo vermede zorlanıyordu.şimdi ilaçlarla normale döndü şimdi sadece 6 ayda bir kontrole gidiyor.ayrıca hamile de kaldı.çocuğuda oldu. sakın stres yapma tatlım.yalnız bu troit te tuz tüketimi önemli galiba tatlım yine sorarım arkadaşıma organik veya kaya tuzu filan tüketiyordu galiba ayrıntıları sorucam sana yazarım canım.

Benimde bir zamnalr 80 132 arasındaydı dostinexle düşürdüler.Şimdi yeniden yavaş yavaş çıkmasından korkuyorum.Ben dün farklı bir hastaneye gittim ve doktordan memnun kalmadım.Fakülteye gidiyordum sürekli nisanda kontrolüm vardı zaten fakültede fakülteye devam ediceğim.Canım o arkadaşının tiroiti yerine gelince kilo vermesi hızlandınmı acaba benim bu yavaş kilo vermem tiroittenmi olmuştur dersin?Sağol canım moral verdiğin için teşekkür ederim.Sen dostinex kullanmıyormusun prolkatinin yüksek çünkü.Yani yeniden baktır istersen.Birde ben adet ocağın 31 inde olmuştum adet olamassam ne yapayım duphastonmu alayım?

kız nerelerdesin sen sana ne kadar çok yazdım ara verme bu kadar bak yazılanları görmüyorsun :KK1:sen topiğimizin en aktif üyesisin:KK1: özledim vallahi arkadaşım neler yapıyosun ?

bu sabah herkes burda maşallah evet karar verdım adetimin 7 günü bşlayacam canım sen nasılsın ne var ne yok
canım benimde adetimin 28. günü bugün tabiki hamile değilim yani içimden öyle geliyor.bende bu ay soğanamı başlasam diyorum ama metfrominle hayıt hapıda alıyorum 3 ü bir arada olurmu yaaa kararsızım .

Benimde bir zamnalr 80 132 arasındaydı dostinexle düşürdüler.Şimdi yeniden yavaş yavaş çıkmasından korkuyorum.Ben dün farklı bir hastaneye gittim ve doktordan memnun kalmadım.Fakülteye gidiyordum sürekli nisanda kontrolüm vardı zaten fakültede fakülteye devam ediceğim.Canım o arkadaşının tiroiti yerine gelince kilo vermesi hızlandınmı acaba benim bu yavaş kilo vermem tiroittenmi olmuştur dersin?Sağol canım moral verdiğin için teşekkür ederim.Sen dostinex kullanmıyormusun prolkatinin yüksek çünkü.Yani yeniden baktır istersen.Birde ben adet ocağın 31 inde olmuştum adet olamassam ne yapayım duphastonmu alayım?
evet tatlım troit düzene girince inanılmaz kilo verdi yani 15 kilo filan verdi.dediğim gibi ilaçla düzelttiler onun değerini sorucam ama sanırım seninkinden çok yüksekti. ayrıca canım o sadece troid için kendine bir doktor belirlemişti bu konuya lilgili hep ona gidip takibini yaptırıyordu.sende öyle yap istersen. bu arada ben de bu ayın 17 sinde doktor kontrolüm var bakalım benim değerler ne alemde? dostinex kullandım tabi ama 1 ay önce idi.şimdi bitti.duphastonu al istersen tatlım adetin her ay ilaçlamı geliyor yoksa kendiliğinden de geldiği oluyormu.

günaydın kızlar nasılsınızı :)
iyiyim canım sen nasılsın topik yoğun bugün ne güzelll :KK16:

bende sana bunu sormuştum teşekkür ederim akıl edip cevaplamışsın bile :KK54::KK54:
başın ağrıyormuş allah şifa versin tez vakitte inşallah sağlıklı evlatlarınıda kucaklamak nasip olur
teşekkür ederim sıkılmadan sorularıma cevap verdin:KK54:
yok canım ne sıkılması yardımım olsa da elimden gelen her şeyi yapabilsem keşke.. :KK16: inşalah canım ara kanamaların gider .. nur9605 senin gibiymiş okudum onun da yazılarını.. soğan kürü ile kurtulmuş .. bu hormon değerlelrinle yapabilirsin bir şey olmaz.. ama sana tavsiyem parça alınmış ya senden onun sonucundan sonra başla.. bi enfeksiyon mu var acaba sende ? ne zaman alacaksın sonucunu?
Yeşil sen nerelerdesin kaç günüdür? geç gelince geçmişte okunmuyor bir sürü yazmıştım sana ama hiç göremedin.

ayyy evet biçimi topikte görünce geçmişe bakamadım bayadır da yoktum nette .. okulun projeleri vardı web tasarımıyla uğraştım.. hiç merak etme bu alııntıdan sonra hemen geçmişe hzlıca bakacaım...

merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım ama 6 7 aydır siteyi takip ediyordum.soğan kürünüde burdan öğrendim .4 ay uyguladım.sonuçları özellikle yazmadım.doğru sonuç vermek istiyordum arkadaşlara.bende pcoluyum. hemde ergenlikten beri.şimdi38 yaşımdayım 2 tane çocuğum oldu bu kistlerle.ergenlikte hormon bozukluğundan kist oluyordu.ilk çocuğumdan sonradüzeldi.2 ci çocuğuma hamile kaldığımdada kist vardı sezeryanda aldı kistler.fakat son 2 senedir sol overede 2 kist 5ve 3 cm kadar büyüdü.patolojik hiç bir şey çıkmadı psikolojik dedi doktor.çok ağrım vardı. karnım şişiyordu.ara kanamalarım oluyordu.vee ilaçlarımı bırakıp soğan kürüne başladım ilk ay etkisini gördüm.ama adetliyken başladığım için çok kanamam oldu .ağrılarım azaldığı için korksamda küre devam ettim.sonuç.ağrı yok ara kanama yok düzene girdi,vajinal enfeksiyonada iyi geliyor.kür biteli 2 ay oldu .2 aydır yumurtlama dönemimde 2 3 gün kasık agrım oluyordu.meğer sağlıklı yumrtluyormuşum.tıp dilinde orta ağrısı deniliyormuş vede kaliteli yumurtlamanın göstergesiymiş.küre başlayan arkadaşlar pes etmeyin kokusunuda kafaya takmayın.içilmeyecek kadarda değil kokusu .mide problemi olanlar mide koruyucu ilaçlarla içebilirler.ben bir yan etki yaşamadım.çok şükür ban a iyi geldi yanlızböbrekler yoruluyor bol su için sağlıcakla kalın
evte canım aynen stres , yorgunluk hormnel dengesizlik oluşturuyor sonucu malum ilk yumurtalıkları etkiliyor.. pko nun üstesinden gelmene çok sevindim Rabbim daim etsin...

Benim kafam çok karıştı neoldu dersen bugün şok geçirdik eşimle beraber sonucu aldık.Tsh yüksek prolaktinde yüksek çıkmış yüksek derken 35 lerde doktor ilaca gerek duymadı.Gelelim şok olduğumuz konuya prolaktin hormonun karşısında hamile yazıyordu canım ingilizce:KK52:Ayy ağlıcaktım nerdeyse çünkü ben tedaviye geçmemiştim eşimde şok oldu ikimiz donduk kaldık öyle sonra sonucu doktora gösterdim endokrin doktoruna hamile değilsin dedi yani bu prolaktin değeri hamile bayanın değeri gibi yüksek dedi.Biz hamilelik için kan testi yapmadık dedi kafam çok karıştı yarın gebelik testi yapıcam bilmiyorum canım sanmıyorum hamile olduğumu ama okadar güzel bir duyguymuşki Allah nasip eder inşallh.:KK16::KK49:Canım kafam çok karışık bilmiyorum yarın sabah belli olucak ama sanmıyorum hamile olduğumu şoktayım bilmiyorum:KK50:
evet canım tiroid bezinde bir sorunun olursa prolaktin hormonun yüksek çıkar.. hamilelikte de böyle olur.. prolaktin süt hormunu old için doğumdan sonra bir müddet daha yüksek olur ve yumurtlamayı engeller.. hamile olmadığın halde prolaktin hormonunun yüksekliği tiroid bezinden kaynaklanır ... değerlerini yazmamşsın ya da farketmedim yazar mısın canım?
Canım endokrin doktoru tiroit için ilaca başlattı.Bakalım belkide bu kilo bu yüzden yavaşlamış olabilir.Ama aklım yarınki gebelik testinde bakalım ne çıkıcak Allah hayırlısı neyse onu versin.Sen naptın canım nasılsın kendi derdimden seni unuttum iyisindir umarım.Biciminde gelmesine çok sevindim özlemişiz Bicimi:KK16:
doktorun iyi yapmış canım .. tiroid ilacına başladın da anlamadım şuan tiroid bezin az mı çalışıyor yoksa çok mu çalışıyor .. yazar mısın değerlerini.. sanırım az çalışıyor kilolu problemin var çünkü.. çok merak ettim hemen yaz canım...

X