Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yok canım kimseye söylemedik ailelere bile haber vermedik bişi olursa en azından onlar üzülmesin çünki 4 gözle bekliyolar

canım benim bir akrabam da 7 yıl sonra tüp bebek yaptırdı çağırdıkları günde değeri 200 olması gerekirken bununki 100müş. değerin düşük çıktı beklediğimizden demişler. 2gün sonra tekrar çağırmışlar artmış değer şimdi hamile. yani çağırdıkları gün ,düşün,yumurtanın ne zaman oluştuğunu döllendiğini biliyor doktor. beklediği bir değer var onun altında çıkmasına rağmen hamile. seninkinde ise kimse yumurtanın ne zaman çatladığını ne zaman döllendiğini ne zaman tutunduğunu bilmiyor. benim değerim 30 çıktığında doktorum gebeliğin çok yeni o yüzden böyle çıktı demişti. ama ben metformin kullanmıyordum o yüzden sağlıksızdı. korkma seninkisi sağlıklı ben inanıyorum çünkü metformin kullandın!
üf keşke yanında olsam böyle yazarak olmuyor ki o zaman moral verebilirdim sana

canım hakkını helal et başını ağrıttım ben biraz kuruntuluyum evet güzel düşüncem bebeğim benimle ve değer artacakinşh allahın izni ile

keşke ya keşke evde tek başına durdukça ve bil başından ayrılmadıkça kötü oluyorum allah razı olsun desteklerin için canım beklicez...

canım ya bu durumu bir başka uzmana daha sor.. özellikle bu konuda ısrar ediyorum ... metformin kullanlara en az bir kaç hafta kullandırıyorlar.. unutma olurmu..eski doktorunun telefonu yok mu ona bir sor..senin hikaye geçişini o daha iyi bilir .. sordun mu pko vardı bende de metformini ondan alıyordum..

Hadi bakalım hayırlısı olur inşallah senin için bende bugün öğlen doktora gidiyorum canım tiroitlere baktırmaya sonuç çıkınca yazarım burdan
evet canım biliyorum bugün muyane olacaktın hadi hayırlı haberlerle gelirsin inşallah

Bende hamileliğimi ilk öğrenmek için doktora gittiğimde doktor metformini anında bıraktırdı.
Ben hatta internette araştırdığımı,metformini bikaç hafta daha kullanmamda bi sakınca olmayacağını öğrendiğimi söyledim ama doktorum o düşünce eskiden vardı ama artık hamilelik öğrenilir öğrenilmez kesilmeli dedi.
Pko geçmişimide biliyordu zaten doktorum.
Progestan ve vitamin(içinde folik asit olan) başlatmıştı o zaman.12 haftalık olana kadar günde 3 kere kullanmıştım progestanı

Belki geç döllenme olduğu için değerin düşük çıkmış ve kese görünmemiştir.
Hakkında hayırlısını dile ve lütfen kendini üzme.
İnşaallah bikaç gün sonra bizlere değerinin ikiye katlandığı ve kesenin göründüğü haberini vereceksindir.

teşekkür ederim canım verdiğin bilgi için.. demek ki değişiyor bünyeden bünyeye kuzenim de bırakmıştı ama o kendi bırakmıştı hamile old öğrenince sonra bebişini kaybetmşti onun için dedim.. aynen senin gibi nette bende araştırmıştım evet oralarda da devam edilmesi yönünde .. tabi en iyi işin uzmanı olan doktorlar bilir...

sen nasılsın Turuncu

Canım bildiğim kadarı ile metformini yumurtanın oluşması için kullanıyoruz,yani bebeğin tutunmasında herhangi bir rolu yok.
Bebeğin tutunması için progestan kullanıyoruz.Yani kuzeninin düşük sebebi metformin değildir bence.
Bu arada ben çok iyim canım teşekkür ederim.Çok rahat ve sıkıntısız bir hamilelik geçiriyorum.İnşaallah sonuda böyle güzel olur çünkü gerçekten çok az kaldı.
Sizler için daima dua ediyorum.İnşaallah en kısa zamanda hayırlı ve sağlıklı bir şekilde kuzucuklarınıza kavuşursunuz.

progesteron hormonunn tutunmayı sağladığını biliyorum canım .. metformin konusunu da net bilmiyorum canım ya kuzenim ciddi şeker hastası doktoru ilacı bıraktığından düşmüş demişti.. şimdi yine hamile 12. hafataya kadar kullandı 2 ay sonra doğumu var..

hamileliğin güzel geçmesi çok güzel canım maşallah...

turuncu canım senden topik adına bir şey rica edebilir miyim ? http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/141726-pkolu-hanimlarin-paylasim-alani-2735.html bu sayfa da güncel bizim listemiz var eskilerden bu topiğin üyesi olduğunu öğrenmiştim hamile olanlarda ismin var yanlız pko adına hikayen yok... bu süreci bizimle paylaşır misn ? formatı var canım yazıp bana özelden mesaj atabilir miisn bendeki word belgesine kaydedeyim haftasonları yayınlıyoruz.. bizm gibi pk olanlara bilgi vermesi için canım.. şimdiden teşekkür ederim

canım ne zaman senin adet tarihin benimde göğüslerimden belli olacağım.benimki tam 30 günde olursam bu hafta sonu
geçen ay 4 ünde olmuştum tatlım.bu ay 14 şubatta çatlatma iğnesi vurdurdum ve sağda yumurta gelişmişti benimde sağ tüpüm açık ben çok ama çok umutluydum hep belirti arıyordum ama maalesefki regly öncesi gerginlik,çikolata krizi,sivilce hepsi oldu ve göğüslerde zerre kadar şişma olmadı maalesef.demin baktım koyu renk akıntı gelmiş böyle kırmızımsı gibi anlayacağın adet oluyorummmmmmm yine.

fertilityfriend sitesinden anlayan varsa birşey sormak istiyorummm
bugüne kadar yaptığım bütün ateş tablolarımı görmek istiyorum acaba böyle bir seçenek varmı
varsa yardımcı olurmusunuz :44::44:
sağda böyle kutucuk var canım TAM TAKVİMİN YANINDA CYCLE yazıyor orayı tıkla önceki aylarda çıkıyor.ben şans eseri tıkladım bir baktım bir sürü var .ordan bi tarih seç gemiştekileri görürsün.

incir kürü canım.i.saraçoğlunun sitesinde var ama prolaktinide yükseltiyormuş dikkatli iç tatlımm.

aminnnnnnnnnnn

ben internetten bugün için devlet hastanesine randevu almıştım bir gittim randevu gözükmüyor.işten çıkmışım gelmişken başka doktora geceyim dedim saat daha 3.30 sekreter dediki randevu bitti doktorlardan rica edin kabul ederlerse olur dedi.bu arada sadece rahim filmi sonucunu gösterecem belki özeldeki doktorlar para için bişeyler diyordur bide devlette baktırayım dedim. bi kadın doktora geçtimm kadın zaten gayet lakayıt oturmuş sandelyeye durumu anlattım sadece sonuç gösterecem dedim benimm muayenem bitti bakamam dediiii .ne olacak yani bakarsan vallahi bedduayı sevmem ama odadan çıktım başladım saymaya maaşın haram olsunn, işin hayır gitmesin diyeee.
sonra başka bi doktora geçtim o da bayan hemen bakalım dedi inceledi bilgi verdi.Allah razı olsunnn ondannnnn..diğerininde Allah bildiği gibi yapsınnnn.ayıp yaaaa.bide bu kadın özel muayene açsa gitsen kul köle olurrrrr.

biliyorsundur beni rahim filmim kötü geçmişti sol tüp hiç görünmüyordu sağ tüp açıktııı doktor laparoskopi demiştiii.
neyse ben bu ay çektirmeyecem son olan yani 6. klomeni denedimm , bi baktık çok şükür sağda yumurta gelişmiş 16 mm doktor ertesi gün çatlatma iğnesi vurdur dedi 14 şubatta salı günü iğnemi oldum ama çatlamadı ben ilişki esnasında hissettim çünkü cuma günü çok ağrım oldu o gün çatladı sanırım 1 gün öncesi 1 gün sonrası ilişkide olduuu.ben ne umutluyum SAĞDA OLUŞMUŞ SAĞ TÜPÜM AÇIK DİYEEE.maalesefffki geldi lekelenme gene hamile değilim.zaten hiçççç göğüs ağrımda olmadıııııııı.
offffffffffffffff yarrabbim sabrınıda ver Allahımm benim artık takatim kalmadıııı.SOL tüpüm kapalı.pko var offfffffffffffffff offfffffffffff

canım inşallah değerinde bir an önce yükselir tatlım. OHHHHHHHHHHHHH BE şükür bir hamile haberi geldi.kendim için çok üzgündüm ama seni okuyunca biraz olsun umudum tekrar yeşerdiii..Allah seni ve bebeğini korusun canımmm.

bende geçen ay son soğan kürümü yapmıştım adetim gecikti göğüslerim benim hiç ağırmaz normalde uçları bile sızlamıştı 4-5 gün gecikti ben çok sevinmiştimm maalesef ki adet oldum tatlımmm.ama bence soğan çok ama çok faydalı.

veeeeeeeeeee
BU KUTLAMA SENİN İÇİNDİ ARKADAŞIM KALBİNİ ÇOK FERAH TUT HERŞEY GÜZEL OLACAK ,SEVİNCİNİ YAŞA .27.850 DEĞER: 5 YADA 6 HAFTALIK BEBEĞİN. GÖRÜNMEMESİDE ÇOK NORMAL DARISI BURADAKİ HEPİMİZİN BAŞINA OLSUN İNŞALLAH.

OH NE GÜZEL OLDU TOPİĞİMİZ HAREKETLENDİ EĞLENELİM KIZLAR SIRAYLA HEPİMİZ HAMİŞ KALICAZ.

mrb arkadaşlar nasılsınız.. ben kilolu değilim ki dr demişti zaten genelde kilolularda oluyo pko diye. hayıt hapına başladım onu kullancam bu ay bakalım ne olacak..

canım benim anlıyorum seni ne olur biraz daha sabır bak Rabbim sırayla veriyor hepimiz verecek tamam çok zor evet bazen hepimizin umutları sönüp ,omuzlarımız düşüyor ama bu bizim mücadelemiz ne yapalım arkadaşım.
düşünsene en azından umudumuz var ve bekliyoruz ya hiç umudumuz olmasa hep böyle düşün ozaman daha pozitif bakacaksın.artık klomen deneme bence canım,bu dokotrlardan yana sende şansızsın kendine iyi birini seç tüm sürecini o bilsin .tüpüm kapalı diye korkup endişelenme, kapalıysada açılır Brokoli kürüyle ,birde sütle maydonoz yapsana sen canım oda tüpü kapalı olanlara iyi geliyormuş yapıpta aynı hamile kalan çok var. bak hazır adet olsun adet bitiminde başla.hem BROKOLİ HEMDE SÜT+MAYDANOZ YAP CANIM.

sen mutlaka Brokoli kürünü yap canım soğanı yaptın zaten bak bunun üsütne Brokoli iyi gelebilir. umudumuz var unutma OLACAK

Son düzenleme:

ohhh bu benim için iyi oldu sapğolun ya siz de olmasanız ben kimle konuşur dertleşirim daha hiç kimseye de söylemedik :44:
inşh canım allah razı olsun çok iyisiniz inşh bende o günleri görürüm:18:
canım seni mutlu ettiysem şükür rabbime bende en son bngl hamile kalınca çok sevindim korkomayın dua edin sizin ki de yakındır tatam mı tatlım üzme kendini yaaaa bak oluyomuşşş
inşh canım beklicez

teşekkür ederim tatlım seni çokkk se vi yoruzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz teyzemiz

kızlarr bişi sorucammmm siz progestanı kaçıncı gün içiyorsunuzzzzzz?????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…