Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar az önce cvr arkadaşa da yazdım..
ben progestanı kullanmadım ve kendiliğinden geldi kırmızılarım.. bence metformin bunu gerçekleştiren.. :KK34:
mucize gibi bu ilaç.. neredeyse 1 yıldır kullanıyorum ve sonunda bende de işe yaradı sanırım.. doğal yumurtlama ve kendiliğinden desteksiz gelen kırmızılar.. valla bu kırmızılara bu kadar sevindiğim bi kist dönemindeydi bi de şimdi yani.. süper bişi :KK76::KK76::KK76::KK76:

adet olmana üzüldümmm...ama hayırlısı dedik zamanı şimdi değilmiş demekkii...üzülmee..ağlamada öylee kıyamamm...o hissi biliyorum ağlamanın geldiği ann...klomen kullandığımda o beklenti ve sonuç beni çook yıpratmıştı ve pko konusundada acemiydimm...sabır yüklü oldum artıkk....bu aradaa ilaçsın yumurta gelişmesi ve ilaçsız adet olmanada çççookkk sevindimm.....inan ben hatırlamıyorum bile ilaçsız ne zaman adet oldummm....

Günaydın canım sabah namzından sonra tekrar uyuduğum için 9 da kalkabildim yorolmuşum evet canım :KK1:İyi dersler sanada:KK3:

maşallahhhh.....:nazar::nazar::nazar: yawww ben sabah namazlarına kalkamıyorummmmm...resmen 4 rekatlaa gidiyorumm...telleri kuruyorumm...uyanıyorumm eşime kalsana kalksana diye seslendiğimi hatırlıyorumm bide sabahhh 9 da uyandığımı görüyorummm...buna bi çözüm bulmamm lazımmmm...morelim bozuluyorrr...eksik kalıyorr...sen nasıl uyanıyordunnn...??yaa bi kırsamm şeytanın bacağınıı yine alışsamm gelicek devamıdaa...işte iş ordaa...

inanamıyorum hala eşimi beklicem o da bi baksın sonra çıkışte kan testi yaptırmaya gideriz belki evet sen hep diyodun bu soğan sana yarıycak bak diyodun inşh yaramıştır canım arkadaşım kalbin çok temizzzzz senin allah yüzünü güldürsün inşh :KK9::KK9::KK9::KK1:

canımm hakkında hayırlısı olsunnn...yakınında bi tıp merkezi varsa git tahlil yaptıırr o daha kesin sonuççç ozamann doya doyaaa sevinnnnn....inşallah gönlüne göre olur sonuççç...

slm kızlar naıslsınız nasıl gidiyorr hepinize iyi haftalar diliyorum :)
dün akşam progestana başladım bu ay kendiliğinden gelcekmı diye beklıyordum kırmızıları ama dayanamadım dün akşam içmeye başaldım bu ay klomen kulladıgım için işi şansa bırakmadım yanı :) diyet devam kılolar gidiyor maşallah :)

Son düzenleme:
slm kızlar naıslsınız nasıl gidiyorr hepinize iyi haftalar diliyorum :)
dün akşam progestana başladım bu ay kendiliğinden gelcekmı diye beklıyordum kırmızıları ama dayanamadım dün akşam içmeye başaldım bu ay klomen kulladıgım için işi şansa bırakmadım yanı :) diyet devam kılolar gidiyor maşallah :)

benimde kafam allak bullakkk bende bi bırakayım kendiliğinden gelirse gelsin diyorum sonra dayanamayıpp içiyorummm...şimdi yine içsemmi içmesemmi düşünceleriyle boğuşuyorumm....yoruldumm ilaç içmektendeeee....hakkında hayırlısı olsunn canımm inşş. o arada yumurtann büyümüş çatlamış ve tutmuşturr da adet olmazsınn...

benimde kafam allak bullakkk bende bi bırakayım kendiliğinden gelirse gelsin diyorum sonra dayanamayıpp içiyorummm...şimdi yine içsemmi içmesemmi düşünceleriyle boğuşuyorumm....yoruldumm ilaç içmektendeeee....hakkında hayırlısı olsunn canımm inşş. o arada yumurtann büyümüş çatlamış ve tutmuşturr da adet olmazsınn...

bende karar vermemiştim ama klomen kullandım yaa içeyim dedim 10gün içcem günde 1akşam sabahları uyukluyorum yoksa işyerinde :) hayırlısı inş.dediğin gibi olmustur canım yaa :) bide bakmısız hamıleyimm he he ne güzel olur valla

bende karar vermemiştim ama klomen kullandım yaa içeyim dedim 10gün içcem günde 1akşam sabahları uyukluyorum yoksa işyerinde :) hayırlısı inş.dediğin gibi olmustur canım yaa :) bide bakmısız hamıleyimm he he ne güzel olur valla

nasipppp...nasipde varsa oda olurrrr....banada uyku ve başdönmesi yapıyorrr...içiçem bende mecburrr....

kızlarrrr yaa bişi sorucammmm....ben bu glukofeni uzun zamandırr kullanıyorum ve progestanıdaa...bişi merak ediyorum bu ilaçların vucudumuza zararı olmuyormu uzun kuullanımlardaa?? mantıken düşününcee olur gibi geliyorrr...

kızlar bende bişey sormak istiyorum..geçen ayın 31 inde adetimin 3. günüydü ve ultrasonla muayene oldum..pko felan yok dedi doktorum..hamile olmamam için bir sorunda yokmuş..sadece glokofen ve folik asit verdi glukofen sabah akşam..folik ise gün içerisinde 1 adet olmak üzere neredeyse 1 ay oldu kullanıyorum..son 1 haftadır alt karnımda kıvranma oluyor bişey bastırıyor gibi..ve hala adet olmadım..benim liseden beri adetlerim düzensizdir zaten ve 81 doğumluyumum ben..yani merak ettiğim şey glukofen adetimi düzene sokmıcakmıydı kafam karıştı iyice..
canım arkadaşlar sormuş cevaplarını da okudum.. insülin direncine yaklaşık seviyen olup pko olmaman büyük şans.. rahim filmi çektirdin mi hiç tüplerinde bir sorun olabilir.. metformoni vermişse doktorun şekerle alakalı bir durum söz konusu stres etme biraz sabret metformin yardımcı olur hamile kalmana .. bu arada acele etme hemen yani klomene falan başlama .. onlarında kullanım hakkı var . yani ilk metformoni enaz 3 ay kullan yumurta takibi de yaptır adetinin 12 . gününden itibaren .. olmmazsa klomen yada diğer yumurtlama ilaçlarına başlarsın.. metforminin de yan etkileri 10 gün içinde geçiyor normale döner hayatın tasan olmasın...:KK16:

çok başarılısınnnnnnnnn:KK16:
teşekkür ederim busmaicimmm...

Eki Görüntüle 355404 kızlarrrrrr bu ne yaaaaa nolur cevap yazın ben hamilemiyim şimdi yaaaaaa yanlış mı görüyorum ben kafayı mı yedim
canım hadi ya ne güzel görünüyor umarım hamilesindir. tuncs da benzer olmuştu kist çıkmıştı umarım sende de öyle olmaz .. kutlama yaparız burada koş kan testi yaptırmaya ...:KK9::KK16:

bu hamilelik değild,r cnm ya.arkadaşta hemen heveslenmesin sonra sonuç negaif çıkarsa hayal kırıklığına uğrar..2. çizgininde aynı koyulukta olması gerek diye biliyorum ben..
yok canım silikle de hamile olunabiliyor ama kist ihtimali de olabiliyor. bir kan testi yapsın bubenimiste anlarız her şeyi ama hiç çizik olmamam-sından daha iyi bir haber.. umarım hamişsiindir bubenimiste... bayadır kutlama yapmıyoruz..:KK49::nazar:

kızlarrrr yaa bişi sorucammmm....ben bu glukofeni uzun zamandırr kullanıyorum ve progestanıdaa...bişi merak ediyorum bu ilaçların vucudumuza zararı olmuyormu uzun kuullanımlardaa?? mantıken düşününcee olur gibi geliyorrr...

waw canım her ilacın muhtemelen zararı oluyor.. ama bunları en aza indireblirz. böbreklerimiz ve karaciğerlerimiz çalışıyor bu konuda.. yani bol su içmek ve sporla zararlı etkilerinden kutulabilirz. zararını şu noktadan düşün bu ilaçları almazsak vücudumuz daha çok zararla karşı karşıya.. progesteron hormonuna muhtacız rahimimizde yeterli olmuyor malesef :2: ve doktorumda bana ömür boyu kullananbilirsin demişti. çok zararı olsa böyle demezdi heralde.. yalnz metforminin uzun yıllar alımında ekstra b grubu vitamini takviyesi yapılıyor. çünkü barsaklardan emilimini azaltıyor bu vitaminin. bunun için de yılda bir kere b grubu vitaminlerin değerlerini ölçtürmemiz gerekiyor.. başka olumsuz bir şeyi bilmiyorum çok araştırmıştım bir zmanlar...

bu ayın 15. adet oldum . bugün ve dün benden akıntılar gelmeye başladı acaba yumoşum mu oldu ? Duphastona başlamadan kendiliğinden gelmesini bekleyeyim mi ? bu ayın adetin de kan tahlili vereceğim benim için büyük gün metformin kullanalı 6. ay olmuş olacak hormon değerlerimi çok merak ediyorum... acabalar hep aklımda kendiliğinden gelecekmiş gibi hissediyorum kırmızıları...

Eki Görüntüle 355404 kızlarrrrrr bu ne yaaaaa nolur cevap yazın ben hamilemiyim şimdi yaaaaaa yanlış mı görüyorum ben kafayı mı yedim

ay canım benim inşallah hamilesindir kan testi olmadan bilemezsin çünkü benimde aynı olmuştu ama hamiş değildim gerçi böyle silik çizgi olup hamiş kalan bir dünya kadın var inşallah kan testinde çıkar meleğin seninledirrr aminnn :KK16:

bu ayın 15. adet oldum . bugün ve dün benden akıntılar gelmeye başladı acaba yumoşum mu oldu ? Duphastona başlamadan kendiliğinden gelmesini bekleyeyim mi ? bu ayın adetin de kan tahlili vereceğim benim için büyük gün metformin kullanalı 6. ay olmuş olacak hormon değerlerimi çok merak ediyorum... acabalar hep aklımda kendiliğinden gelecekmiş gibi hissediyorum kırmızıları...

bende valla istiyorum önümüzdeki ay test yaptırmayı bakalım bu metformin işe yaramışmı
bence kendiliğinden bekle bakalım gelecekmi hem anlamış olursun işe yarayıp yaramadığını ilacın

bende valla istiyorum önümüzdeki ay test yaptırmayı bakalım bu metformin işe yaramışmı
bence kendiliğinden bekle bakalım gelecekmi hem anlamış olursun işe yarayıp yaramadığını ilacın

bende öyle düşünüyorum gyamancığım .. olmazsa gününde o zman söktürücü alırım dimi? senden ne haber nasılsın ?

kızlar bu aralar bana bişeyler oldu yaaa sürekli uyuyasım gelıyor sizdede varmı kendımı cok yorgun ve bitkin hissediyorummm uyumak istiyorum eve gider gitmez yatıp uyuyacam yaaa çenem yırtılcak valla

nasipppp...nasipde varsa oda olurrrr....banada uyku ve başdönmesi yapıyorrr...içiçem bende mecburrr....

banada yapıyor sabah içince dün akşam içtim bugun ayakda uyukluyorum valla bu aralar hep böyşleyim ben neden anlamadım

kızlar bu aralar bana bişeyler oldu yaaa sürekli uyuyasım gelıyor sizdede varmı kendımı cok yorgun ve bitkin hissediyorummm uyumak istiyorum eve gider gitmez yatıp uyuyacam yaaa çenem yırtılcak valla

canım şuan ki tedavin kullandığın ilaçlar yapıyordur..:KK54:

$164000_165201283524021_100001024514348_356532_623742_n.jpg

kızlar bunu da geçen yıl örmüştüm.. harici diskte buldum bugün ekleyeyim dedim..

tuncss senin blogun linkini yollar mısın canım benim de paylaşımlarım olacak :KK6:

selam kızlar birazdan ovitrelle vurulcam.hayırlısı artık.doktor gün aşırı ilişki dedi bugünden itibaren.inşallah bu ay hamile kalırız da bu sıkıntıları bir daha yaşamayız aminn

Eki Görüntüle 355562

kızlar bunu da geçen yıl örmüştüm.. harici diskte buldum bugün ekleyeyim dedim..

tuncss senin blogun linkini yollar mısın canım benim de paylaşımlarım olacak :KK6:

kızımmm sen aşmışsıınnnnnn...maşallahhh nasıl yaptın bunuuu...biri ögrettimii kendi kendinemiii...ayyy benide heveslendirdinn..elimdekileri bitirip bendemi örgü yapsammm...ama sınavım varr o bitsin öle..elimdekileri bitirip ders çalışmalıyım artık....gecenlerde kumaş aldımm dikişte dikicem güyaaa:KK1::KK1:

X