Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım yalnış anlama sakın biliyorum bir ara hiç girmiyordun kafanı dağıtmak için farkındayım . hep sana yazmaya çalıştım ama sen diğer arkadaşlara cevap yazıp bana yazmayınca tahmin ettim kafan zaten dalgın olabilir sende kendine göre kolay şeyler yaşamadın bu sebep ile seni çok iyi anlıyorum.kötü düşünmedim hiç.sadece tatlı bir sitem ettim artık gör diye :KK1:
cevabın için teşekkürler canım demekki çatlama iğnesinden sonrada 4-5 gün akıntı sürdüyse biz bunu nasıl anlıycaz vallahi anlamadım.off zaten artık onuda takip etmiyorum bıraktım iyice ben .hayırlısı olsun canım adet olmuşsun.üzme sakın kendini allah bize başka dert vermesin yeterki.en azından umudumuz var mücadelemizi veriyoruz.

:KK9: gördüm işte bak :KK34:
valla benim genel olarak akıntım hep oluyor.. ama adet öncesi son haftada genelde kuru oluyorum..
ben artık öyle alıştım ki.. üzülmüyorum sanırım.. sadece oturup bir iki saat ağladım sonra geçti gitti işte.. bütün sinirim stresim de kırmızılarla birlikte aktı gitti..
amiiin canım inşallah sıkıntımız bununla kalsın.. biz elimizden geleni yapıyoruz gerisini Rabbim bilir..

ben önceden arada bir olurdu o akıntı böyle yoğun hiç bilmem iki aydır bembeyazım saolsun :KK1: ateş ölçmekte alışkanlık oldu ya gerçekten akşamları bile ölçüyorum yani o kadar :KK1:
aşılama konusunda bende öyle düşünüyorum bir kez sonra tüp bebek inşallah hiçbirine fırsat kalmadan hamile kalabiliriz inşallahhh

bende bi ara derece ile geziyordum.. ama artık bıraktım.. kafayı yicek gibiydim..
aşılamayı hemen bu ay doktor yapalım derse sence ne yapmalıyım yaa.. aklım çok karışık.. bi yanım hemen peşine dene için rahatlasın diyo.. diğer yanımda boşver bikaç ay bekle diyo..

:KK9: gördüm işte bak :KK34:
valla benim genel olarak akıntım hep oluyor.. ama adet öncesi son haftada genelde kuru oluyorum..
ben artık öyle alıştım ki.. üzülmüyorum sanırım.. sadece oturup bir iki saat ağladım sonra geçti gitti işte.. bütün sinirim stresim de kırmızılarla birlikte aktı gitti..
amiiin canım inşallah sıkıntımız bununla kalsın.. biz elimizden geleni yapıyoruz gerisini Rabbim bilir..
aynen canım bende 2 saat ağlıyorum sonra geçiyor birdaha umurumda değil diyorum kendi kendime.dediğin gibi olumsuzluğa okadar alıştıkki .ama olumlu düşüncem hiç gitmiyor. beynimde sürekli bir gün olacağı var biliyorum ama zamanını bilemiyorum.Rabbim dualarımıza icabet edecek ama bizim istediğimiz zaman da değil kendi istediği zamanda verecek .yalnız değilsin tatlım bak bir sürü kader dostaların var:KK1:kendine iyi bak canım ben çıkıyorum görüşürüz, iyi geceler

bende bi ara derece ile geziyordum.. ama artık bıraktım.. kafayı yicek gibiydim..
aşılamayı hemen bu ay doktor yapalım derse sence ne yapmalıyım yaa.. aklım çok karışık.. bi yanım hemen peşine dene için rahatlasın diyo.. diğer yanımda boşver bikaç ay bekle diyo..

bence bir iki ay hiçbirşey yapma aşılama yapacağını düşün ve hiç kafanı yorma bebek işiyle sadece metforminini iç aşılamada olacak diyip bir kaç ay rahatına bak birde bakmışsın kendi kendine gelmiş kafanı takmadğın zaman
ben yaz sonuna doğru düşünoyurm cnm hemen yapma dinlen derim ben çok gerildin sende bizim gibi bu aralar aşılama düşüncesiyle biraz kafanı toparlarsın

aynen canım bende 2 saat ağlıyorum sonra geçiyor birdaha umurumda değil diyorum kendi kendime.dediğin gibi olumsuzluğa okadar alıştıkki .ama olumlu düşüncem hiç gitmiyor. beynimde sürekli bir gün olacağı var biliyorum ama zamanını bilemiyorum.Rabbim dualarımıza icabet edecek ama bizim istediğimiz zaman da değil kendi istediği zamanda verecek .yalnız değilsin tatlım bak bir sürü kader dostaların var:KK1:kendine iyi bak canım ben çıkıyorum görüşürüz, iyi geceler

aynen dediğin gibi.. bizim değil O'nun istediği zamanda olacak bebeklerimiz.. iyi ki varsınız canım.. sana da iyi geceler.. bende çıkıyorum artık.. :KK16:

bence bir iki ay hiçbirşey yapma aşılama yapacağını düşün ve hiç kafanı yorma bebek işiyle sadece metforminini iç aşılamada olacak diyip bir kaç ay rahatına bak birde bakmışsın kendi kendine gelmiş kafanı takmadğın zaman
ben yaz sonuna doğru düşünoyurm cnm hemen yapma dinlen derim ben çok gerildin sende bizim gibi bu aralar aşılama düşüncesiyle biraz kafanı toparlarsın

tamam bakalım doktora bi gideyim bakalım ne dicek.. eşim çok istiyor aşılamayı.. hemen aşılama deneyelim deyip duruyor.. en azından 1 kez benim için deneyelim lütfen diyor.. onu kırmak istemiyorum.. onun için en azından bi kez denesem mi diyorum ama kendim için de ara vermek istiyorum.. off zor ki ne zor benim durumum..

canım kaçıncı gün başlayıp bitiyor senin akıntın benimki adetin 14.veya 15. günü başlayıp 20. gün bitiyor bu arada hangi gün yumurta çatlıyor acaba?

demesen cevabını yarın okurum hiç görmiycem yazdığını :KK1: valla canım reglim bitiyor bir haftaya kalmadan başlıyor akıntım bugün bak 26. günüm hala devam bende anlam veremedim sadece bazı günler yoğun oluyor mesela bugün çok yoğun anlamadım gitti bende

iyi geceler kızlar..
ben yarın yokum.. kuzenin minnoşunun doğum günüsü var.. deli kız şarkı bestelemiş kendine.. 27 şubat benim doğum günüüüüm benim doğum günüüüüüm.. 3 yaşıma giriyorrrum beeeeen benim doğuuum günüm diye şarkı söyleyip duruyor.. :KK9::KK9:

tamam bakalım doktora bi gideyim bakalım ne dicek.. eşim çok istiyor aşılamayı.. hemen aşılama deneyelim deyip duruyor.. en azından 1 kez benim için deneyelim lütfen diyor.. onu kırmak istemiyorum.. onun için en azından bi kez denesem mi diyorum ama kendim için de ara vermek istiyorum.. off zor ki ne zor benim durumum..

eşim çok ısrar etse bende denerdim sanırım benim şu sıra birazda maddi durumdan yapamıyoruz ev yaptırdığımız için para oraya akıp gidiyor eşimde evimize geçelim olmazsa hemen tedaviye başlıycaz dedi tamam dedim bende mayıs haziran gibi geçicez rabbim izin verirse ama şimdi bana lütfen yapalım dese sanırım yapardım :44: en azından tutmazsa sende bir ara verirsin yaz sonuna kadar kafanı toparlar tüp bebeğe geçersin

iyi geceler kızlar..
ben yarın yokum.. kuzenin minnoşunun doğum günüsü var.. deli kız şarkı bestelemiş kendine.. 27 şubat benim doğum günüüüüm benim doğum günüüüüüm.. 3 yaşıma giriyorrrum beeeeen benim doğuuum günüm diye şarkı söyleyip duruyor.. :KK9::KK9:

ay cnm benim yaa ne güzel doğum günü kutlu olsun Rabbim sanada böyle tatlı bişi nasip etsin en kısa zamanda iyi geceler cnm

demesen cevabını yarın okurum hiç görmiycem yazdığını :KK1: valla canım reglim bitiyor bir haftaya kalmadan başlıyor akıntım bugün bak 26. günüm hala devam bende anlam veremedim sadece bazı günler yoğun oluyor mesela bugün çok yoğun anlamadım gitti bende
ayy canım vallahi bende anlamadım bu akıntı işini karşımızda şöyle akıllı bir doktor yokki soralım.internette sadece şu yazıyor : ıslak günler diye tanımlanan yumurta beyazına benzeyen akıntı gebelik şansının yüksek old. günlerdir yazıyor.seninki bayağa uzun sürüyormuş.E yumurta çatlayınca sadece 24 saat vücutta kaldığına göre nasıl denk getiricez o günü .bendede 1 hafta sürüyor sonra normal akıntı oluyor. Senin 26. gününde akıntın varsa yoğun şekilde bak bugünde yumurtan çatlamış olabilir canım.

demekki yumurta büyümeye başlayınca akıntıda başlıyor,yoğun olduğu günlerden herhangi birinde çatlıyor bizim iş zor vallahi.nasıl anlıycaz baksana çatlama iğnesi olup gün aşırı ilişki olanların bile olmuyorsa hiç takip etmemek lazım canım.

zaten ben bu ay akıntıya göre davranmadım .eşimde şehir dışına çıktı yani bu ay kırmızılar gelir benim.

Son düzenleme:
doğru diyorsunn bu ara suyu çok az içer oldum havalarda soğuk diyeee...ben yine içmeye başlayayımmm....zorr yaaa...bide dediğim gibiii okadar çokki bazen gözüm korkuyorrr verilecek kilolardannn.....ahhh yeter beee demekten korkuyorummm....ama bebek var bide işin ucundaaa inş veririm kilolarıda gelir bebişimmm...

aminn canımmm aminnnnn....ben gittim endokrinee bişi yok güsel herşey dedii....b12 iç dedii ama onuda alıp içmedimmm kilo vermemi yavaşlatır diyeee...sende ihmal etme bi git bakalımm ne çıkacakkk....hiçbişi çıkmass inşallahhhh...diyetteyimm yaa bazen öyle bii tatlıı krizlerii geliyorkiii..hele akşamlarııııı...şimdi eşim yine çayy bekliyorrr...ee yanına tatlı bişi yok mu diyorrr...ona getiriyorum bişilerr ee bende canımm olur olmadıkk istiyorrrrr......zorr yaa resmen kendi kendimle savaşıyorummm bugün dışardayızz bişiler yiyelim diyoorrr simiti kumpiri yani herşeyy güselll istiyor cann ama içim huzursuzz oluyorrr...eşimde üzülüyorrr.....bizde bıraktık arabayıı yedik ama heppp yürüdük saatlerce cezaa niyetineee:):)
İyi çıkmasına sevindim canım sonuçlarının bende yazarım burdan ne sonuç oldğunu.Sudan bahsetmişsin bende çok su içemiyordum ama şuan biraz daha kendimi zorluyorum ama öyle 2,5 litre felan içemiyorum havalrda soğuk olunca dediğin gibi insanın içesi gelmiyor:KK43:Ama en azından günde 8 bardak için diyor doktorlar.Allah yüzümüze baksın canımda şu kiloları verip kavuşuruz inşallh bebeklerimize cefa çekmeden sefa olmuyormuş:KK31:
ay inşallah canım, doktor kendisi söyleyecek mi diye bekleyeceğim.
eğer söylemezse ben yazmasını isterim. kendisi önerirse de anlarım ki iyi bir doktormuş.
bakalım canım inş. zayıflamaya da başlarım metformin ile beraber.
Merhaba canım sadece metforminle kilo vermeyi düşünme sağlıklı beslenme ve spor yaparsan senin için daha iyi olur sade metformin kilo vermende yardımcı olmaz.Önemli olan dengeli beslenmek bunun yanında metformini kullanmak bu üçlü olursa daha iyi zayıflarsın yani diyet spor ve metformin.:KK34:
ben de 22 aylık evliyim evlendiğimden beri istiyorum ama olmayınca olmuyor işte :KK43: sen şimdi hangi aşamadasın cnm?klomen tedavisinden sonra ne uygulanıyor acaba?Rabbim yüzümüzü güldürsün inşallah :KK43:
Canım hoşgeldin aramıza stresten uzak durmaya çalış.Olur inşallh herşey Allah'tan.Hepimizin ortak sorunuda bu inşllh hepimiz kavuşuruz bebeklerimize:KK34::emir_bebek:
offffffffffff hala adet olmadım kızlar yarın sağlık ocana gitcem test yaptırcam sonrada söktürücü progestan iğne yazdırcam inşh yazarlar...göğüslerim patlıycak gibi 10 gündür ağrıyo soğan da yapıyomuş elim ayağım ateşleniyıo artık ya sökülsün yada 9 ay sökülmesin offfffffffffffffffffffffffff:KK14::KK14::KK50::KK43::KK14:
Canım yakındır olman sanırım inşallh hayırlı güzel haberlerle gelirsin canım:KK34:
Kızlar nasilsiniz görüşmeyeli ozledim sizlerle sohbet etmeyi
Tuncss Canim insallah adet olmazsin
Bicim uzun zamandır gelmiyorsun iyisindir umarım
Bngl canim 12.haftada misin ne guzel
Gyaman sen nasilsin babanda iyiymis cok sevindim
Ecrin bahar yeşil busmai123 sizler nasilsiniz?

Bizde 13.haftaya girdik veee oğlum olacak insallah
Metformini de kesti doktor Bngl sen iciyor musun hala?
Canım hoşgeldin teşkler sen nasılsın hadi gözün aydın canım sağlıkla kucağına alırsın inşallh.:nazar::KK16:
selam canlar..
ben bugün wc bi gittim ki pembemsi akıntı.. sonrasında da yoğun bir şekilde birden bire kanamam oldu.. bu durumu ilk kez yaşıyorum.. direk kıpkırmızı kanamam hiç olmaz benim.. hep ilk gün kahverengi ya da pembemsi akıntım olur ve ertesi gün sökülür giderdi.. bu ay kendi kendine birden bire kanama başlayıverdi :KK9:
aslında bugün 31. günüm ve tedavi sürecine başladığımdan beri genelde 30 günde gelirdi kırmızılar.. ama bu ay ilaç almadım ve 21. günümde çatlatma iğnesi oldum.. iğneden genel olarak 14 gün sonra kanama olması gerekirken benim erken gelmiş oldu.. hayır olsun bakalım.. yarın doktoru arayıp randevu alacağım. ve belkide aşılama süreci beni bekliyor.. bakalım doktor ne diyecek..
yine amma uzatmışım yahu :))) çenem düştü son iki gündür.. :KK9::KK9::KK9:

Merhaba canım belkide tedavinde güzel yönde ilerliyordur.Kfaya takmayınca daha iyi olur canım.İnşallh hayırlısı olur senin için ve hepimiz için.:KK34::KK16:

hiç soğan yapmadım.. yapmayı da düşünemiyorum.. çünki midemde ileri derecede reflü var.. soğanlı herşey alt üst ediyor beni.. korkuyorum soğan suyu içmekten.. kaş yapayım derken göz çıkarmak istemiyorum..

tatlı ekşi aşermesinden hiçbişey anlamıyorum ben.. bu kişiden kişiye değişecek birşey sonuçta.. sen belirti aramayı bırak bence arkadaşım.. bu arada yazımın başını okudun mu bilmem ben adet oldum bugün..

canım ben tedavimi olduğum klinikten alıyorum iğnemi 70 tl.. ama dışarıda eczanelere de sordum genel olarak 80-85 tl civarında fiyat verdiler..
bu arada bu iğne ovitrelle.. bir de pregnyl var.. pregnyl 10tl tanesi ama genelde 2 doz uygulama yapılıyor onda ve 20 tlye işlem tamam oluyor.. fakat o iğneyi piyasada bulmak neredeyse imkansız.. o nedenle de ovitrelleye mecburen 70-80 civarı paralar veriliyor..

aman işte can sıkıntısı bakalım zaman ne göstercek.. ben böyle isterim isterim ama gitmeye geldimi iş kesin aksilikler çıkar.. sıkıtnı stres yapma canım kendine.. düşünme bebeği.. Allah kararlamıştır elbet hepimiz için uygun bir zamançç

hee valla garibim iyi dayanıyor bana.. bu arada ben regl oldum canımcım.. nasıl oldu anlamadım ama oldu valla :)))

oyy maşallah size.. arada gel böyle haberlerini ilet bizlere merakta bırakma.. ben adet oldum bile canım :)))

iyi geceler kızlar..

Kızlar nasıl geçti pazarınız bende misafir vardı geç geldim bugün anca etrafı toparla derken yoroldum şimdide uykum geldi:18: görüşürüz yarın inşallh hepinize iyi geceler.

Kızlar nasilsiniz görüşmeyeli ozledim sizlerle sohbet etmeyi
Tuncss Canim insallah adet olmazsin
Bicim uzun zamandır gelmiyorsun iyisindir umarım
Bngl canim 12.haftada misin ne guzel
Gyaman sen nasilsin babanda iyiymis cok sevindim
Ecrin bahar yeşil busmai123 sizler nasilsiniz?

Bizde 13.haftaya girdik veee oğlum olacak insallah
Metformini de kesti doktor Bngl sen iciyor musun hala?
olsun canım doktor daha iyi bilir ne güzel bir oğlun olcak demek hayırlı bir evladın olur inşalahh canım.. sen yoksun bayadır topikte..? unutma bizleri..:KK16: metformini de bildiğim kadarıyla ortalama 12 haftaya kadar veriyordular canım..

canm az önce dikkat etmemişim bunu nasıl yaptın maşallah.sen bunu yapıyosan herşeyi yaparsın ay ne güzel ya bende çok isterdim böyle gördüğüm bişeyi örebilmek.
olur bngl sana örerim canım zor bir şey değil.. netten başka modeller de araştırabilrsin örebilirim...:KK34:

yok canm daha kaymıyor erken diye düşünüyorum.bende çok yoruluyorum gezemiyorum
canm ev arkadaşın olsaydı keşke gerçi bi yerden sonra oda çekilmiyo.hayırlısı olsun canm evlenirsin acele etme.
canm 12hafta oldu zaman çabuk geçiyoda okadr çabuk deilya.
ayy canm örsende göndersen ne güzel olurya:)ne güzel örgüler paylaşmış arkadaşlar ama bende öyle beceri yok.dantel yaptık gençliğimizde ama örgüden pek anlamam tığla şalda ördüm ama öyle kazak yelek yapamam.ama yaptıklarından tarif edersen belkide yapabilirim.annem çok güzel örgü yapar belkide ondan öğrenmedim.

ayy hiç sorma ekrana bakarken 11 sayılarına basacağıma 22 basmışım :KK53: bende çok güldüm tuncss dedi bana da ... şiş tutmayı ilmik atmayı biliyorsan yapamayacağın bir şey yok canım gerisi hayal dünyası ..:KK6:

canım ben tığla örgü yapmadım hiç sadece dentel yaptım örgü işlerini çok seviyorum hele de şişle yapılan yumuşacık oluyo dediğin gibi ama yapmadaım hiç yapamam heral elim yatkındır elişine ama burda bi kadın var yelek yapıyo parçalı o kadar güzel anlatamam ondan yaptırcam kesin fotosunu çeker koyarım bayıldım ben
:KK1:

yap tabi biliyosan benim şişle örgüyle aram yoktur bizim üst kattaki kadına parayla yaptırcam:KK1: hepsi çok tatlı daha burda örülen bi yelek var görsen bayılırsın bide öğrencek vaktin var mı bilmiyorum ben ders çalışıyorum bu yıl öğrenip yapmak isterdim ama kpss hazırlanıyom keşke hep boş olsaydım mutlaka öğrenmekisterdim geçen yıl kpss yoktu evde durmuyodum hiç bütün kurslara gittim bilgisayar ingilizce ahşap takı seramik miss sabun yapımı neler neler yaptık ve parayla yaptırmak isteyenler bile oldu yaptım çünki zevkli bi iş kurdela nakışıyapmıştım bi havlu koyayım fotosunu bence de git geçen yıl inan çocuk hiç aklımda yoktu ondan bi tutturdum ama düşük oldu bu yıl çocuk tan başka bi düşüncem olmadı evde kpss stresi bi taraftan offff offff allah yarımcım olsun ama terapi resmen bazen evde ahşap boyama ve takı yapıyorum derslerde sıkılırsam kursa da binde bir arkadaşları görmek için gidiyom :)
evet canım çift yıllarda oluyor dimi sizin sınavlar.. Allah yardımcın olur inşallahh.. hangi yayından çalışıyorsun tecrübeliyim yayın konusunda :KK31: kurslara gitmen çok güzelmiş boş durmamışsın kendini geliştirmeye çalışmışsın.. yaptıklarını da gördüm maşallah iyi kapmışsın :KK9:

Kızlar nasıl geçti pazarınız bende misafir vardı geç geldim bugün anca etrafı toparla derken yoroldum şimdide uykum geldi:18: görüşürüz yarın inşallh hepinize iyi geceler.

pineklenedim ben baharcım senin ki yorucu geçmiş sabah zor kalkarsın bu gidişle:KK9:

canım okuldayımda tenefüste hızlıca okudum geçmişi... tam anlayamadım adet mi oldun canım anlat hele bu ay bir şey kullanmamıştın hatırladığım kadarıyla bu çok güzel bir şey olmalı dimi ?

ayy canım vallahi bende anlamadım bu akıntı işini karşımızda şöyle akıllı bir doktor yokki soralım.internette sadece şu yazıyor : ıslak günler diye tanımlanan yumurta beyazına benzeyen akıntı gebelik şansının yüksek old. günlerdir yazıyor.seninki bayağa uzun sürüyormuş.E yumurta çatlayınca sadece 24 saat vücutta kaldığına göre nasıl denk getiricez o günü .bendede 1 hafta sürüyor sonra normal akıntı oluyor. Senin 26. gününde akıntın varsa yoğun şekilde bak bugünde yumurtan çatlamış olabilir canım.

demekki yumurta büyümeye başlayınca akıntıda başlıyor,yoğun olduğu günlerden herhangi birinde çatlıyor bizim iş zor vallahi.nasıl anlıycaz baksana çatlama iğnesi olup gün aşırı ilişki olanların bile olmuyorsa hiç takip etmemek lazım canım.

zaten ben bu ay akıntıya göre davranmadım .eşimde şehir dışına çıktı yani bu ay kırmızılar gelir benim.

sanırım ateş tablosuna bu yüzden yapıyoruz cnm ateşin en düştüğü zamanlar yumurtalama zamanları ateş yükselince yumurtlama olmuş sayılıyor ben ona göre haraket ediyorum sen hiç denedin mi ateş tablosu cnm

kızlar bende bişey sormak istiyorum..geçen ayın 31 inde adetimin 3. günüydü ve ultrasonla muayene oldum..pko felan yok dedi doktorum..hamile olmamam için bir sorunda yokmuş..sadece glokofen ve folik asit verdi glukofen sabah akşam..folik ise gün içerisinde 1 adet olmak üzere neredeyse 1 ay oldu kullanıyorum..son 1 haftadır alt karnımda kıvranma oluyor bişey bastırıyor gibi..ve hala adet olmadım..benim liseden beri adetlerim düzensizdir zaten ve 81 doğumluyumum ben..yani merak ettiğim şey glukofen adetimi düzene sokmıcakmıydı kafam karıştı iyice..

X