Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

nette araştırma yapıyordum pko nedenlerini falan birde tiroid sorunu olan bayanlarda da pko oluyormuş hem de çoğu belirtisi bende var . var olan belirtileri koyu ile yazacağım .. gidip tiroid hormonlarıma da mı baktırsam ..

Yorgunluk
Kabızlık

Kalpte yavaşlama
Üşüme, soğuğa tahmmülsüzlük
Hareketlerde ve zihinsel hızda yavaşlama
Adet düzensizliği ve kısırlık

Cilt ve cilt altındaödem ile kilo alma
Metabolizma hızında yavaşlama
İştah azalması
Ses kalınlaşması
Uykuya eğilim ve uyku apne sendromu
Gözlerde şişme
İleri dönemde koma hali ve solunum durması

bu belirtiler hipotiridi hastalığına aitmiş :KK43:

bu arada testesteron die birşeyde var oda yüksek
testesteron=0,65 benmki normali 0,1-0,8 arası imiş

LH= 13.7
FSH=4.7
PROLAKTİN=21.4
progesteron=10,45

buu 4 ay önceki tahlil

lh fsh dan çok büyük canım pko olduğununn kesin göstergesi diyebilirm. yumurtlama olabilmesi için fsh lh dan büyük olmalı.. prolaktinin de iyi.. ilk amacımız lh ı düşürmek olsun onun için bir kaç ay daha devam et doğum knntrol hapına .. bu ay tahlilerinde az düşmüştür farkedersin.

Son düzenleme:
lh fsh dan çok büyük canım pko olduğununn kesin göstergesi diyebilirm. yumurtlama olabilmesi için fsh lh dan büyük olmalı.. prolaktinin de iyi.. ilk amacımız lh ı düşürmek olsun onun için bir kaç ay daha devam et doğum knntrol hapına .. bu ay tahlilerinde az düşmüştür farkedersin.

prolaktin yüksek olunca ne oluyo canım :44:

adetinin kaçıncı günü yapmıştın bunu ona bağlı bir değer o değişir.. farkettim ama hangi güne ait old bilemediğim için yorum yapamadım

amaaan o aylar kimbilir nezamna olmuşumdur hep düzensizdi zaten:KK47:ama adetliydim iyi hatrlıyorum çünkü iç hastalıklarına saçlarım dökülüyo die gitmiştim kanım düşük çıkmasın die üzülmüştüm

ultrason sonucuda şu; sağ over sol overe göre biraz daha büyüktür,ve her iki overde multiple milimetrik kistler izlenmekte olup pco açısından anlamlı olabilir dolayısıyla 27 miktarda sıvı izlenmiştir.sonuç POLİKİSTİK OVER :KK50: böyle yazıorrr

prolaktin yüksek olunca ne oluyo canım :44:

süt hormonu canım ... tsh kaç ?

amaaan o aylar kimbilir nezamna olmuşumdur hep düzensizdi zaten:KK47:ama adetliydim iyi hatrlıyorum çünkü iç hastalıklarına saçlarım dökülüyo die gitmiştim kanım düşük çıkmasın die üzülmüştüm

yok canım testeronu dikkate alma o en son dikkate alacağın olsun çünkü asıl dengeyi fsh ve lh kuruyor. bunlar düzgün olursa o da olur. testeron erkeklik hormonu

ultrason sonucuda şu; sağ over sol overe göre biraz daha büyüktür,ve her iki overde multiple milimetrik kistler izlenmekte olup pco açısından anlamlı olabilir dolayısıyla 27 miktarda sıvı izlenmiştir.sonuç POLİKİSTİK OVER :KK50: böyle yazıorrr

multiple çok sayıda demek .. yani kistlerin oldukça fazla 27 miktardan da anlaşılıyor. ama korkutucu değil cmlik yok. milimetriklikmiş. bu topikte tuncs un cmlik olmuştu ne çekti arkadaşım.. haraket bile etme demişti doktor.. neyseki o günleri atlattı. ginera kullan derim canım. çünkü doktorlar biraz anlaştığı ilaç firmasına göre de ilaç verebiliyor.. tuncs da ginera kullndı eritti kistini..

saol canım hoşbulduk,valla artık ağdanın lafını bile duymak istemiyorum geçen gün ağlıya ağlıya oldum ağdamı ki sir oluyorm güüüya bacaklara kadar :KK50:nasıl iner öldüm saatlerce.bir dopursam hemmmmen lazer hemn..kızım benm meleğim kurtarıcım.onu allah bana burda yanlız kalmıyım die verdi..ama 2.si sanırım böyle kolay olmiiicak:KK31:4 aydır korunmuyoruz..rabbim tüm isteyenlere hayırlısıyla nasipetsin
Çaresi var canım tüylerin okadar çok kafana takma.Allah bağışlasın kızını inşllh yine anne olursun stres baş düşman oyüzden takmamaya çalış canım hepimizde aynı sorun var sabırla bekleyip mücadele etmek lazım.Amin canım inşşlh hepimiz kavuşuruz bebklere:KK34::KK49:
nette araştırma yapıyordum pko nedenlerini falan birde tiroid sorunu olan bayanlarda da pko oluyormuş hem de çoğu belirtisi bende var . var olan belirtileri koyu ile yazacağım .. gidip tiroid hormonlarıma da mı baktırsam ..

Yorgunluk
Kabızlık

Kalpte yavaşlama
Üşüme, soğuğa tahmmülsüzlük
Hareketlerde ve zihinsel hızda yavaşlama
Adet düzensizliği ve kısırlık

Cilt ve cilt altındaödem ile kilo alma
Metabolizma hızında yavaşlama
İştah azalması
Ses kalınlaşması
Uykuya eğilim ve uyku apne sendromu
Gözlerde şişme
İleri dönemde koma hali ve solunum durması

bu belirtiler hipotiridi hastalığına aitmiş :KK43:

Canım bugünlerde bende sürekli bu konuyu okuyup durdum.Ben diyetisyene gidiyorum kilo veriyordum biran yavaşladı kilo vermem diyetisyenimde pkolu olduğum için tiroitlerine baktırmanda fayda var dedi randevu aldım gidip baktırıcm.Aynı zamanda tiroit röntgenide varmış onu bilmiyordum ben.Valla canım her bayanın bu kontrolleri yaptırması lazım benden sana tavsiye en kısa zamanda git baktır tiroitine herşeyi kontrol altına almak en iyisi.İnşllh birşey çıkmaz canım ama git derim bende gideceğim haftaya salı günü randevu aldım:KK31:

Canım bu arada o dediğin göz için ilacın ismini yazarmısın?Kullanımı nasıl sen nasıl kullanıyorsun?

multiple çok sayıda demek .. yani kistlerin oldukça fazla 27 miktardan da anlaşılıyor. ama korkutucu değil cmlik yok. milimetriklikmiş. bu topikte tuncs un cmlik olmuştu ne çekti arkadaşım.. haraket bile etme demişti doktor.. neyseki o günleri atlattı. ginera kullan derim canım. çünkü doktorlar biraz anlaştığı ilaç firmasına göre de ilaç verebiliyor.. tuncs da ginera kullndı eritti kistini..

bende bu ay kullanıyım ozaman yasmini doktora gidince dediğini alıyım.olmazmı:KK31:offf çok üzülüyorum kadın hastalıklarından yakınan arkadaşlarıma:KK50:kadını kadın yapan sağlığı.bütün sinirlerimiz yıpranıyo:KK5: tesesteron yüksek ıktıgı için kıllar tüyler almış başını gitmiş ben buna yanıorum:KK31:

tsh 4.85 tsh ne oluyo

tiroid bezleerinle alakalı canım .. o senin yüksek çıkmış tahlilinde sınır değer ne yazıyor bazı hormon tahlillerinin refaranas değerleri değişiyor. tiroid bezi sorunun olabilir .. ekstra t3 t4 hormonuna bakılmış mı bi bakar mısın ?

Canım bugünlerde bende sürekli bu konuyu okuyup durdum.Ben diyetisyene gidiyorum kilo veriyordum biran yavaşladı kilo vermem diyetisyenimde pkolu olduğum için tiroitlerine baktırmanda fayda var dedi randevu aldım gidip baktırıcm.Aynı zamanda tiroit röntgenide varmış onu bilmiyordum ben.Valla canım her bayanın bu kontrolleri yaptırması lazım benden sana tavsiye en kısa zamanda git baktır tiroitine herşeyi kontrol altına almak en iyisi.İnşllh birşey çıkmaz canım ama git derim bende gideceğim haftaya salı günü randevu aldım:KK31:

bahar canım onu biraz daha araştırdım şimdi de tsh hormonu yüksekliği diyıor. benim tsh ım normal. ama bende randevu alıp gidceğim bir de o taraftan muyane olayım içimde kalırsa büyütürüm ben onu .. sende sürecinden haberdar et beni.. haberleşelim.. hangi bölüm bakıyor acaba?

aynen yazıyorum
free T3 3,41 NORMALİ=2-4,4
FREE T4 1,4 NORMALİ= 0,5-1,7
TSH 4.85 NORMALİ 3,34 5,6

yüksek olmasada sınıra yakın sanırım valla ben böyle böyle değerleri öğrendim yaa:KK1: ay dediğniz arkadaşı çok merak ettim santimlik kistleri olan arkadaş gittimi kistleri şimdi nasıl

tiroid bezleerinle alakalı canım .. o senin yüksek çıkmış tahlilinde sınır değer ne yazıyor bazı hormon tahlillerinin refaranas değerleri değişiyor. tiroid bezi sorunun olabilir .. ekstra t3 t4 hormonuna bakılmış mı bi bakar mısın ?

bahar canım onu biraz daha araştırdım şimdi de tsh hormonu yüksekliği diyıor. benim tsh ım normal. ama bende randevu alıp gidceğim bir de o taraftan muyane olayım içimde kalırsa büyütürüm ben onu .. sende sürecinden haberdar et beni.. haberleşelim.. hangi bölüm bakıyor acaba?

Canım normalde benimde tahlilimde normal görünüyor ama en iyi sonuç tiroit röntgeniymiş.Yinede bu işin uzmanına görünmek en iyisi endokrin metabolizma bölümü bakıyor canım.Bu bölüm hormonlarla ilgili bir bölüm biliyorsundur.Neolduğunu sonucu bildiririm canım ama seninde için rahat olsun git baktır sonuçta kontrolün bir zararı yok:KK31:

Canım normalde benimde tahlilimde normal görünüyor ama en iyi sonuç tiroit röntgeniymiş.Yinede bu işin uzmanına görünmek en iyisi endokrin metabolizma bölümü bakıyor canım.Bu bölüm hormonlarla ilgili bir bölüm biliyorsundur.Neolduğunu sonucu bildiririm canım ama seninde için rahat olsun git baktır sonuçta kontrolün bir zararı yok:KK31:

yaa ilçede görev yapıyorum bu hastanede o bölüm yok dahiliye falan bakmaz mı :2:

X