Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.pko oldunu nasıl anladınız.benim adetimin 3.günü lh 6,69 fsh 4,29 estradiol 24,65 çıktı.dr yumurta gelişmesine engel olablir lh dedi.tesadüfen yazılarınızı okudum.ben de pko muyum acaba.dr bana bişi söylemedi.16 aylık evlyim.1sene olunca gtmiştim dra.dr 6ay daha bekleyelim rahim filmi çekeriz demişti.ozmn rahim filmine geerek yok benm yumurta gelişimi sorunum mu var.aynı zamanda tiroid ilacı da kullanıyorum.bugün bunu anladım ki benim de bebek olmayışının nedeni daha varmış ben sadece tiroid sorunum oldunu sanıyordum.çok hayal kırıklığına uğradım.çok moralim bozuldu.bu konuda tam bilgisi olan bana yardımcı olabilr mii=(

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.pko oldunu nasıl anladınız.benim adetimin 3.günü lh 6,69 fsh 4,29 estradiol 24,65 çıktı.dr yumurta gelişmesine engel olablir lh dedi.tesadüfen yazılarınızı okudum.ben de pko muyum acaba.dr bana bişi söylemedi.16 aylık evlyim.1sene olunca gtmiştim dra.dr 6ay daha bekleyelim rahim filmi çekeriz demişti.ozmn rahim filmine geerek yok benm yumurta gelişimi sorunum mu var.aynı zamanda tiroid ilacı da kullanıyorum.bugün bunu anladım ki benim de bebek olmayışının nedeni daha varmış ben sadece tiroid sorunum oldunu sanıyordum.çok hayal kırıklığına uğradım.çok moralim bozuldu.bu konuda tam bilgisi olan bana yardımcı olabilr mii=(
doktor ultrasona sokmadımı seni.
eğer pko olsaydın sana zaten söylerdi.
lh fsh ye yakın olmalı senin çok az yüksek estradiolde yüksek.
bence senin hormon sorunun var. pko yum diye takma kafana olsan kesin doktor söylerdi

doktor ultrasona sokmadımı seni.
eğer pko olsaydın sana zaten söylerdi.
lh fsh ye yakın olmalı senin çok az yüksek estradiolde yüksek.
bence senin hormon sorunun var. pko yum diye takma kafana olsan kesin doktor söylerdi

bilmiyorum yumurtanın gelişmesine engel lhın yüksekliği ama bekleyelim 6ay dedi.ultrasondan yumurtalıklarda sorun olmadını sölemişti.bilmiyorum burda yumurta gelişmesi sorununun pko oldunu görünce kendim öle kanıya vardım.moralim bozuldu.ben de tiroid var ztn ilaç kullancam ömür boyu.o gebeliğin zor olmasına neden ztn:KK43: başka da sorun varsa iyice ümidim kırılcak.allah büyük elbet ama çok yıpratıo bu süreç

aynen canım bu topikten destek aldıpğımız kesin... ben ilk pkolu old duyduğum zaman bunalıma girmiştim o zmanlar kpss çalışıyordum çalışmayı falan da bırakmıştım... kısır olduğumu falan düşünüyordum.. doktor öyle bir izlenim vermişti.. :2: sonra bu topikle tanıştım şuan mutlu ve umutlu olammın nedeni bu birlikteliğimiz.. inşallah dualarımız kabul olacaktır canım.. beninmde evlendiğimde ilk hayalim bir bebek umarım fazla beklemem... şuan sizlerin duygularınızı paylaşıyorum negatif de üzülüyorum hamiş haberlerinde ümitlerim yeşeriyor... sıkma canını her şeyin bir zamnı ve yeri var.. Rabbim en güzel zamanda nasip eder inşallah :KK16:

canım hormon değerleirn nasıl ? merak etim... yarın testini yapta test pozitif olmazsa sonraki ay için progestona başla derim yanlız dozu konusunda bir şey diyemeyeceğim canım .. onu eczacına ya da bir doktora danış.. kilolumusn canım metforminden haberin var mı ?

aaa canım bilmiyordum doğum gününü kutlarıommmmmm .. güzel ve mutlu seneler seninle olsun :KK16: :KK16:

doktor ftil vermedi de krem ve duphaloc verdi.. kremle beraber şişkinlikler tamamen gitti.. inşallah iyileşiyorumdur..

yeni eğitim dönemi başladı ilk günler old için alışamadım hala :KK1: bugün duphastonun son günü 4. gün adet olurum..yalnız 54de kaldım daha kilo veremiyorumm:2: sen nasılsın biçimcim...

canım ya ben çok özledim inan okulu:KK3: evimde duraamadım.. ama benim daha bir yılım bile olmadı göreve başlayalı :KK3: evet havalar burada da çok soğukkk ..eve gelince hemen uykum geliyor sen bir de hamilesin seni düşünemiyorumm

iyi canım ya bir tedaviye başlaman seni rahatlatmıştır .. sevindim.. eşinin de kararı çok iyi olmuşş.. inşallah güzel haberlerin de gelecek

ben hiç özlememişim canm ama sürekli evde durmakta sıkardı beni.trabzonun neresindesin sen merkezi bi okulmu.yazın karadeniz turu yapmıştık bizde çok beğenmiştim trabzonu.dünde uyudum sersem gibi oldum canm akşamüstü uykusu yaramıyo.uyumıcam artk.hamilelik çok uyku yapmadı bende ama evde herşey kokuyo sanki yemek kokunca yiyemiyorum önceki iştahımdan eser kalmadı eşim şaşırıyo bana.

canm hoşgeldin aramıza.ben pko olduğumu 1yıl önce felan öğrendim dr.ultrason görüntüsüne bakarak söyledi.hormonlarıma bakmadı oyüzden değerlerin hakkında bilgim yok ama bilen arkadaşlar var yardımcı olurlar mutlaka.ne zamandır bebek düşünüyosunuz?

bilmiyorum yumurtanın gelişmesine engel lhın yüksekliği ama bekleyelim 6ay dedi.ultrasondan yumurtalıklarda sorun olmadını sölemişti.bilmiyorum burda yumurta gelişmesi sorununun pko oldunu görünce kendim öle kanıya vardım.moralim bozuldu.ben de tiroid var ztn ilaç kullancam ömür boyu.o gebeliğin zor olmasına neden ztn:KK43: başka da sorun varsa iyice ümidim kırılcak.allah büyük elbet ama çok yıpratıo bu süreç

pko sadece yumurta gelişmesi sorunu değil.
yumurtalıklarda gelişemeyen yumurtalar birikip kist yapıyorlar.
oyüzden senin doktorun böyle birşey görse kesin soylerdi.
boşuna kafanı bunla bozma hormonal değerlerini düzeltmeye uğraş bence
geçmiş olsun canım umarım herkesin hayırlı vakitte bebeği olur:emir_bebek:

ben hiç özlememişim canm ama sürekli evde durmakta sıkardı beni.trabzonun neresindesin sen merkezi bi okulmu.yazın karadeniz turu yapmıştık bizde çok beğenmiştim trabzonu.dünde uyudum sersem gibi oldum canm akşamüstü uykusu yaramıyo.uyumıcam artk.hamilelik çok uyku yapmadı bende ama evde herşey kokuyo sanki yemek kokunca yiyemiyorum önceki iştahımdan eser kalmadı eşim şaşırıyo bana.

canm hoşgeldin aramıza.ben pko olduğumu 1yıl önce felan öğrendim dr.ultrason görüntüsüne bakarak söyledi.hormonlarıma bakmadı oyüzden değerlerin hakkında bilgim yok ama bilen arkadaşlar var yardımcı olurlar mutlaka.ne zamandır bebek düşünüyosunuz?

teşekkür ederim.vala 16aydır düşünüoz.olmadı=( inşallah sorularıma cevap bulurum burda.buna eminim.iyi ki bu topikler var yoksa kendi kendime kafayı yicem evde:KK43:

pko sadece yumurta gelişmesi sorunu değil.
yumurtalıklarda gelişemeyen yumurtalar birikip kist yapıyorlar.
oyüzden senin doktorun böyle birşey görse kesin soylerdi.
boşuna kafanı bunla bozma hormonal değerlerini düzeltmeye uğraş bence
geçmiş olsun canım umarım herkesin hayırlı vakitte bebeği olur:emir_bebek:

amin cnm çok sağol.inş herkesin dilekleri gerçek olur.

aramıza hoşgeldin canım.. yumurtlama olması içn fshın lh dan yüksek olması gerek canım. tiroid sorunun da bu hormon dengelerini bozan başka bir neden.. lepi arkadaşımın düşünceleri güzel ama bir yerde katılmıyorum katılmadığım nokta pko olsaydı söylerdi doktorun demesi.. ben 3. doktorumda pkolu old öğrendim zayıfım diye sanmıyordular.. :2: sende bir doktrola yetinme. bir ultrason filmi belli eder her şeyi çünkü tek o kalmış.. hormon değerlerin pko yönünde.. bir de canım şu belirtiler var mı sende adet gecikmesi- tüylenme- saç dökülmesi- göbek bölgesinde birikmeler vb.. hormon testi+ultrason sonuçlarından hemenn teşhis edilebilir. pkonun nedenleri var bazılarında insüiin direnci ama sende direkt neden belli tiroidden... üniversitede bir arkadaşımda senin tedavini grüyordu korkma şuan evli çoçuğu var tedavini aksatma yeterkii... bir de canım içinin rahat etmesi için rahim filmini tavsiye edrimmm

Son düzenleme:
arkadaşlar bu arada bugün doktora gittim.
doktor dediki 6 ay denenmişse ve pko gözlenişyorsa 1 yılı beklemek gerekmiyormuş.
tedaviye hemen başlanmalıymış 6 aydan sonra.
sizin de doktorunuz böyle dedi mi?
ben klomene başlıyorum bu ay haftaya da yumurta takibine başlanacak.
günde bir adet verdi doktor dozaj ayarlıcaz dedi günde iki vermedi bana. 1 adetle yumurtalr mıyım bakacak
umarım yumoşum olur:)
duruma göre iğne olabilirmiş. ama başta hemen vermiyormuş.
böyle yani...
bu yumurta takibi vajinal mi oluyor gene
vala bıktım he :26:

merkesde değilim canım sahilde bir ilçedeyimm evet manzarası ve doğası harika :KK3: akşam üstü uyuma canım özellikle keraat vakti baş ağrısı yapar :2:

sağol canım benım evet rahatladım biraz boş boş oturmakla oomjuyorr bakalım nasıl gidecek tedavı süreci hayırlısı artık

burdayız ecrincim tadavini ve sürecini beraber atlatacağız inşallah... kilo vermeye başladın mı canım ? diyet programı verdi mi doktor?

arkadaşlar bu arada bugün doktora gittim.
doktor dediki 6 ay denenmişse ve pko gözlenişyorsa 1 yılı beklemek gerekmiyormuş.
tedaviye hemen başlanmalıymış 6 aydan sonra.
sizin de doktorunuz böyle dedi mi?
ben klomene başlıyorum bu ay haftaya da yumurta takibine başlanacak.
günde bir adet verdi doktor dozaj ayarlıcaz dedi günde iki vermedi bana. 1 adetle yumurtalr mıyım bakacak
umarım yumoşum olur:)
duruma göre iğne olabilirmiş. ama başta hemen vermiyormuş.
böyle yani...
bu yumurta takibi vajinal mi oluyor gene
vala bıktım he :26:

evet lepicim 6 ay ile 1 yıl arasında bekleyin diyor doktorlar... hormonlarda bir düzelme olmuyorsa klomene başlatılıyor.. keşke doğal yollarla bebişlerimiz olabilse :2: derddi veren Allah dermanı da verir inşallah..

aramıza hoşgeldin canım.. yumurtlama olması içn fshın lh dan yüksek olması gerek canım. tiroid sorunun da bu hormon dengelerini bozan başka bir neden.. lepi arkadaşımın düşünceleri güzel ama bir yerde katılmıyorum katılmadığım nokta pko olsaydı söylerdi doktorun demesi.. ben 3. doktorumda pkolu old öğrendim zayıfım diye sanmıyordular.. :2: sende bir doktrola yetinme. bir ultrason filmi belli eder her şeyi çünkü tek o kalmış.. hormon değerlerin pko yönünde.. bir de canım şu belirtiler var mı sende adet gecikmesi- tüylenme- saç dökülmesi- göbek bölgesinde birikmeler vb.. hormon testi+ultrason sonuçlarından hemenn teşhis edilebilir. pkonun nedenleri var bazılarında insüiin direnci ama sende direkt neden belli tiroidden... üniversitede bir arkadaşımda senin tedavini grüyordu korkma şuan evli çoçuğu var tedavini aksatma yeterkii... bir de canım içinin rahat etmesi için rahim filmini tavsiye edrimmm

bu konuda haklısın tek doktorlar yetinme git görün başka bir doktora daha ultrasn çeksinler.
hormon tahlili bile başlı başına pko teşhisi için yeterli değil ama.
mesela benim hormaonlarım normal ama adet gecikmesi var.
bugün doktora test sonuçlarını göterdim normal aslında dedi.
sonra ultrasonda gördü.
eğerki adette gecikme olmasa ben de farketmeyecektim ki iki ay evvele kadar farketmiyordum zaten.
arada gidip kontrol ettirmek gerekiyor aslında şimdiki aklım olsa d. kontrol hapını bıraktıktan 2 ay sonra giderdim.
belki ozaman görürdü doktor da bukadar beklemezdim saf saf

adetim normal saç dökülmesi de sıradan normal ölçüde aşırı değil yani.kilo sorunum da yok.52 kiloyum.26 yaşıma yeni girdim.rahim filmi 6 ay geçinde demişti dr. bakalım bu ay sonu onun için gitcem.ondan da korkuyorum gerçi.internette onunla ilgili de çok şey okudum.allah hayrlısını versin.herkese öncelikle sabır.sonra da hayrlısıyla evlat versin inşallah

bu konuda haklısın tek doktorlar yetinme git görün başka bir doktora daha ultrasn çeksinler.
hormon tahlili bile başlı başına pko teşhisi için yeterli değil ama.
mesela benim hormaonlarım normal ama adet gecikmesi var.
bugün doktora test sonuçlarını göterdim normal aslında dedi.
sonra ultrasonda gördü.
eğerki adette gecikme olmasa ben de farketmeyecektim ki iki ay evvele kadar farketmiyordum zaten.
arada gidip kontrol ettirmek gerekiyor aslında şimdiki aklım olsa d. kontrol hapını bıraktıktan 2 ay sonra giderdim.
belki ozaman görürdü doktor da bukadar beklemezdim saf saf

aynen lepicim katılyorum sana.. bana kalsa geçmişşte doumkontrol haplarını da kullanmazdım bile... bir ay düzenli bir ay düzensidi.. haplardan sonra düzen kalmadı... şuan ne kullanıyorsun adetlerin için progestan mı ?

ben daha yeni tedaviye başladım canım.
henüz b,rşey kullanmadım oyüzden de 45 gün bekledim adet olmayı sabırla:KK70:D
ne sabır ama :KK14::KK53:

adetim normal saç dökülmesi de sıradan normal ölçüde aşırı değil yani.kilo sorunum da yok.52 kiloyum.26 yaşıma yeni girdim.rahim filmi 6 ay geçinde demişti dr. bakalım bu ay sonu onun için gitcem.ondan da korkuyorum gerçi.internette onunla ilgili de çok şey okudum.allah hayrlısını versin.herkese öncelikle sabır.sonra da hayrlısıyla evlat versin inşallah

bazı pko hastalrı normal olarak adet olabiliyor. küçük bi ultrason filmi ile kistler hemen belli olur. rahim filminden korkma canım. acı duyanlar oluyor ama bunu yapmazsan içinde hep acaba kalacak ... gerçkeleri bilmek ve o yönde ilerlemek hep fayda getirir.. sıkma canını bu topikte rahim filmi çektirenler var. hatta bazıarı rahim filmi çektirdikleri sonrası hamile kaldı.. inşallah sende o kevrana katılırsın.. dediğim gibi senin sorunu tiroid bezinden kaynaklanıyor tedavini aksatma her şey güzel olacak inşallah

bazı pko hastalrı normal olarak adet olabiliyor. küçük bi ultrason filmi ile kistler hemen belli olur. rahim filminden korkma canım. acı duyanlar oluyor ama bunu yapmazsan içinde hep acaba kalacak ... gerçkeleri bilmek ve o yönde ilerlemek hep fayda getirir.. sıkma canını bu topikte rahim filmi çektirenler var. hatta bazıarı rahim filmi çektirdikleri sonrası hamile kaldı.. inşallah sende o kevrana katılırsın.. dediğim gibi senin sorunu tiroid bezinden kaynaklanıyor tedavini aksatma her şey güzel olacak inşallah

inşallah.allah herkesin yüzünü güldürsün.korkumu yenmek zorundayım bunu biliyorum.inşallah onu da yaptırcam buna mecburum.allah hayrlısıyla inş bizleri de bebek sahibi yapar yine de umutluyum.:KK14:

selam kızlar nasılsınız bakalım benim canım sıkkın en son şubat 2 de doktora gittim.doktorm bana yumurtan büyümemiş bidahaki ay gel artık gelme dedi benimde buğün kasıklarım agrıyınca başka bir doktora gittim benim doktorum iziliydi.neyse doktora ben bu ay klomene başladım ama yumurtam büyümedi doktorum gelme dedi ama ben yinede geldim dedim oda baktı yumurtan büyümüş ama çok büyümüş çatlatma iğnesini vurmak için geç kalmışsın dedi beynimden vurulmuşa döndüm ama benim doktorum yumurtan büyümemiş gelme dedi nasıl olur dedim oda bizde insanız hata yapabiliriz dedi yani kızlar demekki doktorlara güvenmeyecegiz gelme desede gidecegiz çok üzüldüm boşuna gitti bu ayım

X