Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

caım benim geçmiş olsun dpğum kontol hapı veriyor lar kist için . bende bu ay oviterle iğnesi vuruldum 1 hafta önce iki gümndür karnım çok ağrıyor ve yumurtalıkların çatlamasınsdan korkuyorum belki ondan ağrıyor diye sende böyle ağrılar oldumu

bende yarın sabah o iğneden olucam. peki siz aşılamamı yaptırıcaksınız?

canım meraba. gündüz yazdığıma cevap yazmışsın, şimdi ben de aynı senin gibi ilacı bırakmamın 12. ya da 13. gününü bekleyip doktora gitsem, tabiki adet olmazsam, hamile olma olasılığım yok mu???

tabiki de var canm ilk olasılık odur zaten.ama acele etme bırak geçsin biraz.kan testini yaptırmayı hiç sevmiyodum ben çünkü çok yıkılıyodum sonra oyüzden bekledim yani.10gün zaten bekliceksin.2-3gün daha beklesen ne çıkar ki?

kızlar bugün dr. gitim...

bu ay klomene başlamıştık.

yumurta oluşmuş. sağda bir tane büyümüş....:21:

dr. sordu doğal yolla mı olsun aşılamamı yapalım dedi. eşimde aşılamayıseçti.
pazartesi sperm tahlili verick saat11 gibi aşılamam olucak

inşalllah tutar.... Rabbim hepimizin karnını kucağını doldursun.:KK49:

amin canım inşallah sağlıklı sıhatlı bebkler nasip etsin bizlereeeee isteyenlereeee:emir_bebek:

bir de yarın sabah 10 da çatlatma iğnesi yapıcam... inşallah kendim yaparmmm.:KK31:

canım yaparsın inan yaparsın kalem gıbı kıl gıbı ınce birde kısa gormussundur zaten kendın yaparsınnnn ben korktum ay nasılk olacak dedım calsıtıgım yerde hemsıre vardı ona yaptırdım ama bır daha kulanırsam dıger ay verırse eminim ki ben yaparımmmmm hıc anlasılmıyor.sınek ısırınca bıle hıssedıyorsun bunu hıc hıssetmıyorsunnn:KK54:

teşekkür ederim canım inşallah bu yolda herkezin yüzü güler bebeişlerimi alırız kucağımıza ya bende 2 gün önce ağır adet sancısı gibi 4b saat felen sürdü geçti ama şimdide okadar olmasada yinede var

amin canım inşAllah geç olsun güç olmasın yeterki bırde hayırlısı olsunn evet olabılrı uzun sürebiir aralıklarla devameder catladıgında da oluyor sonucta benım bırden fazla vardı yumurtam bende dedgın sancıları cektım benım sadece bır tanesı catlamamıs kıste donmesın dıye dr ginera verdı dogum kont hapı güzel haberlerini bekliyoruz canımm

tabiki de var canm ilk olasılık odur zaten.ama acele etme bırak geçsin biraz.kan testini yaptırmayı hiç sevmiyodum ben çünkü çok yıkılıyodum sonra oyüzden bekledim yani.10gün zaten bekliceksin.2-3gün daha beklesen ne çıkar ki?

ayyy saol canım ya cevap için teşekkürler. bakalım dediğim gibi bikaç gün daha beklerim bu kadar bekledikten sonra. inş hayırlısıyla hamileyimdir. ama çok umutlanmıcam. canım aslında benim doktora gitmemin sebebi , her ay ilacı bırakınca 3. gün oluyodum. 6. gün oldu hala adet olmayınca gecikti sandım gittim ama daha gecikme oldu diyemeyiz dedi doktor. hayırlısı olsun inşşş. Rabbim bebeğini kucağına almanı nasip etsin hayırlısı ile

amin canım inşallah sağlıklı sıhatlı bebkler nasip etsin bizlereeeee isteyenlereeee:emir_bebek:

canım yaparsın inan yaparsın kalem gıbı kıl gıbı ınce birde kısa gormussundur zaten kendın yaparsınnnn ben korktum ay nasılk olacak dedım calsıtıgım yerde hemsıre vardı ona yaptırdım ama bır daha kulanırsam dıger ay verırse eminim ki ben yaparımmmmm hıc anlasılmıyor.sınek ısırınca bıle hıssedıyorsun bunu hıc hıssetmıyorsunnn:KK54:

evet hakikaten öyleymiş.

eşim yaptı iğnemi sabah 10 da acımadı hiç.

inşşallah güzel sonuçlar alrızzz.

kızlar günaydın herkese. nihayet bu sabah regl oldum. çok şükür demekki kist falan yok. bebiş içinde inş umutlarımız bidahaki aya kaldı. moralimi bozmadım hiç, daha ilk denememdi inş Rabbim verecek hayırlısıyla. demekki zamanı değilmiş çalışmalara devam:):)

kızlar günaydın herkese. nihayet bu sabah regl oldum. çok şükür demekki kist falan yok. bebiş içinde inş umutlarımız bidahaki aya kaldı. moralimi bozmadım hiç, daha ilk denememdi inş Rabbim verecek hayırlısıyla. demekki zamanı değilmiş çalışmalara devam:):)

ne kadarlık evlisin cnm?ilk denemense takma kafana ben 21 aydır deniyorum :):) bu ay inşallah hamişimdir.Rabbim herkese nasip eder inşallah.

canım kist oluşturuyomuş bazen bu ilaç , zaten o yüzden sanıırım 3 ya da 4 ay kullandırıyo doktorlar. olmazsa başka bi tedaviye geçiliyo. bebekle bi ilgisi yok canım kendimizle ilgili yan etkiler olabiliyomuş bazen.sanırım bu ay tutmadı benim. çünkü dün gittim kan testi yaptırdım gebelik yok dediler ama hala adet olmadım:KK43: duphaston kullanıyorum kaç aydır hiç şaşmadan gününde oluyodum bu ay olmadı o yüzden umutlanıp gittim ama bebk yok daha.Rabbim hepimizin gönlüne göre versin inş canım sabretmemiz lazım bizimde bebklerimiz gelecek inş

anladım canım benimde aklıma ilaçı alırken şu gelmşti.sonuçta dışarıdan vucuda alınan ilaç ve bu ilaç sayesinde yumurta büyüyor doğal yolla değil bu yüzden içim kullanırken çok rahat değildi ama mecbur kullandım.sen acaba stres yaptın ondan mı adet olmadın belki ondandır evet sabretmek lazım ama bazen inanırmısın bebek kıyafetleri veya hamile kadın görünce içim eziliyor.neyse Rabbim hayırlısını versin hepimize inşallah

ay yeni gördüm adet olmuşsun:)) üzülme tabi kısmet bir daha ki aya

Bendekı dert bıtmıyo valla,doktor stres yaparsanda adet olmazsın dedı,stresı gectım 1 haftadır aglamaktan gozlerım kurudu,erkek arkadasımdan ayrıldım,7 senelık bı ılıskıydı,1.5 ay once evlenme teklıfı aldım,sımdı geldıgımız yer benı kahredıyor,evlenmek ıstedıgım,cocugunu doğurmak ıstedıgım erkek artık yok hayatımda,bız beraber buyumustuk,sımdı ıstemıyorum baskasını,onun da hayatında bırı oldugunu ogrenırsem ılerde oleyım daha ıyı..ben cok sevıyorum,o cok sevıyo ama yetmedı bıze ıste,ayrılmak zorunda kaldık onun aılesel problemlerınden dolayı.sımdı gel de adet ol,bu uzuntu benı bıtırdı,ne yapıcam bılmıyorum..ıcımı doktum rahatladım bıraz,gunlerdır kahroldum:KK43:

tatlımmm allah sabır versin gerçekten çok ama çok zor bir durum.ama erkek arkadaşın bence biraz garip davranmış ne o öyle sanki vardır ya klişe bir laf sen benden daha iyilerine layıksın tarzı laf olmuşş ilerde beni anlayacaksın diyee.ki sen ben herşeye katlanırım diyorsun.ama şu var tatlım her şerde vardır bi hayır belki ilerde çok kötü bir evliliğin olacaktı.üzülme desekte eminim çok üzgünsündür.Allah sabır versinn canımm.

geçmiş olsun böyle uzun süren ilişkilerin bitmesi çok yıpratır ve sancılı olur canım ama kesin noktayı koyduysanız mümkün oldukça önüne bakmaya çalış... kesin noktayı koymadıysanız belki de bu ayrılık sizin yeniden barışmanıza sebep olur....
elbette stres üzüntü adeti kaçırtır ve tüm hormonal dengeni bozar bilgin olsun.... kendini üzmemeye çalış güçlü olmalısın ve eski sağlığına kavuşmalısın bir an önce....
olumsuz bakma sakın her şeyin çözümü var şu dünyada benim de Lh çok yüksekti metformin işe yaradı ve düşürdü.... tabi yediklerime de dikkat ettim...

tatlımm metforminmi düşürdü lh ını ne güzell ,bide yiyecek olarak nelere dikkat ettin canım.yani neler lh ı yükseltiyor bu konuda bilgin varmı.

Merhaba canım benim teşkler ben iyiyim sen nasılsın geçmişteki yazıları okuyarak yanıtlamaya çalışıyordum.Rahatsızlığın geçmiştir inşallah:KK16:Amin canım.Dün benim diyetisyen kontrolüm vardı güzel gelişmler oluyor ve devamı gelecek inşallah:nazar:Hayıtı diyetisyene sordum bence kullanma dedi.Herkezin bünyesine aynı tesiri yapmayabilir dedi.Ben kullandığımda dokunmamıştı bana kullanırım belkide ya hormonlarım düzene girer hayıtla belkide.Ama doktor kilo verdikçe pkon düzelecek zaten dedi inşallah ya umarım hepimiz sağlığımıza kavuşuruz.Bicim ya alıntıları tek tek yaparak yanıtlıyorum öyle sırayla herkezin alıntısını yaparak altına yazıyorsun ya onu nasıl yapıyorsun?Ben denedimde olmadı :KK1:
tatlım alıntı ile cevap la diye bir yazı onun yanında bir işaret var onu tıklıyorsun işaret çıkıyor bikaçtane sini böyle tıkladıktan sonra cevap yaz diyorsun.böylece tek tek alıntı yapmış olursun.

kızlar mrb,

Yeni üye değilim ama bir süredir giremiyorum. Ben hikayemi kısaca anlatmak istiyorum: ) 4.5 yıllık evliyim ve 29 yaşındayım. 1.5 yıldır bebek için tedavi görüyorm. Eşimde hiçbir sorun yok çok şükür ama tüm olumsuzluklar bende :)
Yapılan tüm hormon tahlillerinde sadece 3 ay prolaktin tedavisi gördüm. ( 48 di 3 ay parlodel kullandım son 8 aydır 12 ila 8 arası değişiyor)
Rahim filmi çektirdim sonuç: rahim y şeklinde (bikornuat uterus) daha sonra dr um böbrek ve yumurtalık için detaygörüntüleme istedi onun sonucunda da PKO olduğu anlaşıldı.
En son açlık ve tokluk daha sonrada 75 gr ogtt yüklemesinde insülin direnci olduğum ortaya çıktı ve Glucophage kullanıyorum.

Şuan dr um klomen e başlatt. perşembe yumurtalık kont var, sonrası çatlatma ve birliktelik. sonraki ay aşılama olmadı tüp bebek o da olmadı artık bilemiyorummmm : ) ) )

benimle tedavi için tecrübelerinmizi paylaşırmısınız.

klomen inanılmaz baş ağrısı ve mide bulantısı yaparmı?? Glucophage kullanan varmı aranızda???
tatlım klomen baş ağrısı mide bulantısı hiç yapmadı ki ben 5 defa kullandım ama metformin yapıyor canımm.alışma süresi 15 gün 15 gün sonra geçecek hepsi.

slm bende pkoluyum (muşum) daha dogrusu hıc bır beırtısı yokken bebek ıcın artık bır muayne olıyım dedım ve ultrasyonda gözüktüler malesef kısaca kendımı anlatayım ıstersenız mayısta 8. yılıma gırecem evlılıgımde inşallah son 2 yıldır bebek dusunuyoruz korunmuyoruz daha dogrusu dr bana menopur ıgne verdı 8 adet kullandım ve ara ara dr kontrollere gıttım tabıkı maşallah bır kac tane yumoş larım olustu çatlama ıgnesı verdı ovirtele ydı sanırım kullandım çatlama iğnesinden 15.gunu adet oldum malesef adetım 3.gunu dr gıttım ve kocaman bır yumurtam vardı bende gordum dr dedı catlamamıs 1 yumurtan var olabılır gorulebılır bu tarz dedi ginera dıye bır dogum kontrol hapı verdı kullanıcam tedavıye devam edemeyız dedı kıste donusur dedı ve adetımın 1,2 veya 3. günü tekrar gıdecem bakalım ne olacak bu dogum kontrol hapı catlamamıs yumurtamı yok edermi yaa bu sekılde olanlar varmııı benada yardımcı olun arkadaşlarr hep beraber bu günleri aşalım bol sağlıklı bebeklerimize kavusalımmm hep birlkte
tatlım tuncs arkadaşımızında aynı şey başına geldi ama doğum kontrol hapı ile yok oldu.

tatlımm ben sana yazacaktım ilk ayın ya ondan heyecanlısın bekle gelecek diyecektimm moralini bozma diye yazmadım.ama şu var kan testi hiç yanılmaz canım negatifse kesin negatifdir.idrar testi yanıltır sadece.

anladım canım benimde aklıma ilaçı alırken şu gelmşti.sonuçta dışarıdan vucuda alınan ilaç ve bu ilaç sayesinde yumurta büyüyor doğal yolla değil bu yüzden içim kullanırken çok rahat değildi ama mecbur kullandım.sen acaba stres yaptın ondan mı adet olmadın belki ondandır evet sabretmek lazım ama bazen inanırmısın bebek kıyafetleri veya hamile kadın görünce içim eziliyor.neyse Rabbim hayırlısını versin hepimize inşallah

canim ben de bu ilaclara baslarken cok kararsiz kaldik esimle.dogal olmamasi falan dusundurdu.ama bu ilaclar sadece beynimizi uyarip yumurtlamak icin gereken hormonu salgilatiyor vucudumuza.yani normalde olmasi gereken ama bizim vucudumuzun yapamadigi seyi yapiyor.allaha sukurler olsun ki boyle ilaclar var bunlar en hafifi. Igne tedavisi tup bebek gibi daha karmasik islemler de var sonucta eger bebek gelecekse neden olmasin.hic kafana takma yan etkisi var diye.sanki yedigimiz yemekler cok mu dogal. Allah sifa versin hepimize yeter ki guzel sonuclar alalim ilaclar da bize lazim. Hatta bana bir doktor pko lularin ilacsiz yumurtladigi zaman kalitesiz yumurtalari oluyor ben ilacsiz hamile kalmalarini tercih etmiyorum demisti.en azindan glifor glukofen gibi ilaclar kesinlikle sart.Hamile gordugunde bebek gordugunde uzulmek bunlari hepimiz yasadik yasiyoruz cok dogal sakin kendinde eksiklik hissetme ne de olsa yapman gerekeni yapiyorsun.insallah zamani gelince olacak allah sagliklisini versin her zaman

iyiki varsın tatlım senin yazdıkların benim moralimi o kadar düzeltiyorki en olumsuz olduğum zamanlarda bile beni umutlandırıyorsun Allah senden razı olsun tatlımm.İYİKİ VARSIN CANIM.Allah en kısa zamanda bebklerimizi gönderir inşallah canım.bu seferde hamilelik hakkında yazışma kısmetimiz olur inşallah...

ne kadarlık evlisin cnm?ilk denemense takma kafana ben 21 aydır deniyorum :):) bu ay inşallah hamişimdir.Rabbim herkese nasip eder inşallah.

canım 6.5 aylık evliyim ben ama 5 ay ilişki yaşayamadım eşimle. vajınusmustum yani. son 1.5 aydır düzene girdi. bebek işinide 1 ay denedik. bakalım hayırlısı Rabbim hepimize versin inş. İNŞ beklediğin gibi bu ay sağlıkla hamilesindir:) çok da takmamak gerekli diyolarya doğru sanıırm.

evet canım insan isteyince gerçekten hamile ve çocuklulara özeniyo. Rabbim inş bizlere de nasip etsin bu güzel duyguyu. dün misafirlikte bi bebk vardı 6 aylık bu kadar tatlı bişey olamaz dedim ya çok şekerdi:) çok dua ettim Rabbim isteyen herkese ver diye

X