Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım bende geçen ay başladım klomene. daha 1 kutu içtim. yumurtalarım büyüdü ve çatladı ama benimde kafam karışık biraz, yan etkileri olan bi ilaç sanırım. doktor kullan deyince kullanıyoruz işte ama ne bileyim kafam karıştı:KK43:

ne açıdan canım yani yan etkileri bize mi doğacak bebege mi anlamadım.ne güzel senin ki büyümüş çatlamış inşallah tutar tutmazsa bile demekki yumurtaların sağlıklı ilk ayda büyümüş maşallah...ben adeti bekleyecegim 1 defa daha kullanacagım sonra yine olmazsa iğne tarzı ilaç verecekmiş doktor bakalım ne olacak

Rabbim bu gece ettiğiniz bütün duaları kabul etsin herkesin gönlüne göre versin inşallah

Allahım bu gecelerin mübarek günlerin kandillerin cumaların tüm mümin cemaatın ve en önemlisi peygamber efendimizin (s.a.v) feyzi üzerine yerden bereketini gökten rahmetini esirgeme cümlemizi gelmiş geçmiş kaza bela nifak ve şerlerden koru,ölülere rahmet,hastalara şifa,dertlilere derman,gönüllere ferman nasip eyle.ya rabbel alemin benim ve burda ki tüm arkadaşlarımın bu pko denen hastalığına şifalar ver çocuk isteyenlere hayırlı akıllı fikirli dini imanı bütün çocuklar, hamile olanlarımıza da akıllı rikirli zikirli çocuklar nasip et bi an önce sağ sağlim kavuşmak nasip et sen bizi bizden daha iyi bilirsin günahlarımızı bağışla bizi kendine kul kabul et sen rahman ve rahimsin rahim isminle bizleri çocuklarımıza kavuştur inşallahhh...amin
çok güzel dua etmişsin tüm kalbimizle AMİN

slm busmai nasılsın
hamileliğin nasıl gidiyr?
iyi canım sağol, 13ünde ayrıntılı ultrasona girip cinsiyet öğreneceğiz inşallah
zaman nasıl da geçiyor

Rabbim çok büyük inş hepimizin yüzünü güldürür bu knouda ,gerçekten beklemek sabretmek bazen çok zooooor:KK43:
aminnnnn canım gerçekten sabretmek çok zor olmaya başladııı çokkk.bide şu akıldan çıkarma meselesi yokmuuu ya çıkmıyor aklımdan ne yapayım.

selam kızlar..
ben iyiyim çok şükür..
hala annemlerdeyim.. burada 2 ayrı doktora gittim.. her ikisi de eşimin değerlerinin berbat olduğunu söyledi..
öyle yıkıldım ki anlatamam.. evime döner dönmez o çok güvendiğim doktoruma gidip haykıra haykıra bağırmak istiyorum..!
eşimin değerleri için çok iyi demişti ama meğersem eşimin değerleri çok kötüymüş.. bu durumda doğal yollardan hamile kaldığımda bebeğin anomalili olma ihtimali çok yüksekmiş.. doktor hiç uğraşmayın boşuna gidin direk tüp bebek merkezine dedi.. bi tuhaf oldum..
eve döner dönmez eşimin testini tekrarlatıcam.. belki de orda hata olmuştur.. sonrasında da ne yapacağımıza bakıcaz artık..
işte bende durumlar böyle.. bu arada kistim yok olmuş.. onu merak edenlere de bilgi vermiş olayım..
evime dönmeden rahat rahat nete gelemiyorum.. hepinizi çok özledim.
bicim de daha nete gelmemiş sanırım günlerdir.. ona mesaj atmıştım ona da cevap vermemiş.. umarım iyisindir bicimcim.. merakta bırakma bizi..

hepinizi çok çok öpüyorum.. dualarınıza ihtiyacım var.. moral sıfır oldu bende tahmin edebileceğiniz gibi..
canım şükür ki kistin gitmişş.her şerde vardır bi hayır dedikleri bu olsa gerek kistin olmasa annenlerin ordaki doktora gitmeyebilirdin ve eşinin durumunu öğrenmeye bilirdin canım.keçiboynuzunu çok duydum canım şifa olsunn .bende eşime yedirecem daha da artırır sperm kalitesini herhalde.

benim de 9. günüm :) karabocuq diye bi arkadaş var burda o soğanla kaldı yine cvr da kalmış o malesef bebğini kaybetmiş inşh bizde kalırız 123 m de devam ediyodu küre 3. ayıydı ama galiba hasta olacak mış :KK43:

hayırlısı olsun canım en azından kisler temizlenir belki dr gitcen mi gittiğinde pko kisleri erimiş mi bak bi soğan eritiyomuş

daha tam sökülemedim canım lekelenme şeklinde bugün yarın sökülür mutlaka.gidecem canım doktora bakalım kistlerde azalma varmı bide hormonlarımada baktıracam.

iyiyim cnm nasıl olayım ağla ağla rahatladım iyiyim şimdi sen nasılsınn
sorma tatlımmm bende hüngür hüngür ağladımmm resmen.Allah sabır versin bizlerde canımm,sanırım sabrımız tükendii ondan bu kadar kötü olup deli gibi ağlıyozzz.yarabbim mübarek günde dualarımızı kabul etsinn.

biciiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmm nerdesiiiiiiiiiiiiiiiiiin?iyisindir inşallah hepimiz çok merak ettk seni.

123m,bahar,gyaman kızlar adetiniz gelmiş üzülmeyin yeni ayınız hayırlı olur inşallah...
offffffffffffffff tatlım çok ama çok üzüldüm hüngür hüngür ağladım 2 saat boyuncaaa.

[
valla kendiliğinden ikna oldu anneimi ikna etti analamdım gerçi annesinin dinleseydı 2yaşında olurdu bebeğim ama nasıl oldu anlamadım gerçi kaynanamda konustuk gecen hafta ordada istemıyorum dedı sonra nolduysa dunakşm olsun tedavıye balaylım dedı anlamdım yanı hayırlısı artık ama kaynanm eşin çok üzülüyor bak herkes senın cocugun olmuyormu falan diye ima edıyormus falan demiş eşimde bende sorun oldugunu söylesın niye takıyor mılletı demiş ama kararı değişti nasıl oldu anlamadım yanı hayırlısı :)

tatlımmm çok şükürr.senin adına çok sevindim eşin sonunda ikna olmuş ne mutlu sana tatlımm.

Son düzenleme:
canım benimde bu ay ateşim oldukça yüksek seyretti ve uzun sürdü umutlandım tabiki ama bugün kırmızılar geldi hemde ne gelme ve çok sancım oldu ilaç içmek zorunda kaldımm :KK43:
cnm acaba kimyasal gebelik geçirmiş olabilir misin doktora gidiyor musun

Aman Allahım burada bir güneş var insanın içine mutluluk saçıyor... Ne güzel bir gün hepinize de güzeellli,kler yayması dileğiyleeee... Nasılsınız bakalımmm?:KK16:

ne açıdan canım yani yan etkileri bize mi doğacak bebege mi anlamadım.ne güzel senin ki büyümüş çatlamış inşallah tutar tutmazsa bile demekki yumurtaların sağlıklı ilk ayda büyümüş maşallah...ben adeti bekleyecegim 1 defa daha kullanacagım sonra yine olmazsa iğne tarzı ilaç verecekmiş doktor bakalım ne olacak

canım kist oluşturuyomuş bazen bu ilaç , zaten o yüzden sanıırım 3 ya da 4 ay kullandırıyo doktorlar. olmazsa başka bi tedaviye geçiliyo. bebekle bi ilgisi yok canım kendimizle ilgili yan etkiler olabiliyomuş bazen.sanırım bu ay tutmadı benim. çünkü dün gittim kan testi yaptırdım gebelik yok dediler ama hala adet olmadım:KK43: duphaston kullanıyorum kaç aydır hiç şaşmadan gününde oluyodum bu ay olmadı o yüzden umutlanıp gittim ama bebk yok daha.Rabbim hepimizin gönlüne göre versin inş canım sabretmemiz lazım bizimde bebklerimiz gelecek inş

Allahım bu gecelerin mübarek günlerin kandillerin cumaların tüm mümin cemaatın ve en önemlisi peygamber efendimizin (s.a.v) feyzi üzerine yerden bereketini gökten rahmetini esirgeme cümlemizi gelmiş geçmiş kaza bela nifak ve şerlerden koru,ölülere rahmet,hastalara şifa,dertlilere derman,gönüllere ferman nasip eyle.ya rabbel alemin benim ve burda ki tüm arkadaşlarımın bu pko denen hastalığına şifalar ver çocuk isteyenlere hayırlı akıllı fikirli dini imanı bütün çocuklar, hamile olanlarımıza da akıllı rikirli zikirli çocuklar nasip et bi an önce sağ sağlim kavuşmak nasip et sen bizi bizden daha iyi bilirsin günahlarımızı bağışla bizi kendine kul kabul et sen rahman ve rahimsin rahim isminle bizleri çocuklarımıza kavuştur inşallahhh...amin

aminnnn...aminnn...canım ne güzel dua inş. rabbimde kabul ederrr..bende soğan kürüne başladım adetten 7 gün sonra denildiği için adetim bitti 7 gün sonra başaldım bugün başlayalı 6 gün oldu ama kasıklarıma ağrılar giriyo acaba yumurtlama dönemindeyim ondan olabilirmi gerçi bu pkoda yumurtlama gününü kestirmek zor oluyoo ama bilmiyorum bakalm bu ay rahim filmide çektirmiştim Allah ım inş. nasip eder sağlıklı bir şekilde kucaklarımızı doldurur inş...bu soğan küründe böyle olan varmı arkadaşlarr adetime 15 gün var daha adet ağrısı olamaz sanırımm dimiiii????

kızlar ya ben bişey sormak istiyorum.kafam çok karılık dünden beri. ben 6 aydır duphaston ile adet oluyorum ve her ay ilacın bitiminden sonraki 3. gün oluyodum hiç şaşmıyodu. bebek düşünmeye başladığımz için geçen ay klomene başlamıştım.yumurtalarım büyüdü ve çatladı. bu ay duphastonun bitmesinin üzerinden 8 gün geçmesine rağmen hala adet olmadım. dün doktora gittim kan testi için, hamile değilim. peki ama ben neden hala adet olamadım:KK43: moralim çok bozuk. doktor da bana dediki önceki ay 8 inde olmuşsun, bu ay da 8 ini bekle dedi. yani 8 i gelmeden gecikme oldu diyemezmişim.benim şimdi merak ettiğim şu, ben dün gittim gebelik yok dediya, bunun anlamı bu ay umutlarım bitti artık nidahaki aya mı denicem yoksa daha gecikme olmadı bilemeyiz gecikme olursa belkide gebelik çıkabilir mi??? lütfen bilgisi olanlar yardımcı olsun kızlar.şimdiden teşekkürler

aminnnnn canım gerçekten sabretmek çok zor olmaya başladııı çokkk.bide şu akıldan çıkarma meselesi yokmuuu ya çıkmıyor aklımdan ne yapayım.

canım şükür ki kistin gitmişş.her şerde vardır bi hayır dedikleri bu olsa gerek kistin olmasa annenlerin ordaki doktora gitmeyebilirdin ve eşinin durumunu öğrenmeye bilirdin canım.keçiboynuzunu çok duydum canım şifa olsunn .bende eşime yedirecem daha da artırır sperm kalitesini herhalde.

daha tam sökülemedim canım lekelenme şeklinde bugün yarın sökülür mutlaka.gidecem canım doktora bakalım kistlerde azalma varmı bide hormonlarımada baktıracam.

sorma tatlımmm bende hüngür hüngür ağladımmm resmen.Allah sabır versin bizlerde canımm,sanırım sabrımız tükendii ondan bu kadar kötü olup deli gibi ağlıyozzz.yarabbim mübarek günde dualarımızı kabul etsinn.

offffffffffffffff tatlım çok ama çok üzüldüm hüngür hüngür ağladım 2 saat boyuncaaa.

[

tatlımmm çok şükürr.senin adına çok sevindim eşin sonunda ikna olmuş ne mutlu sana tatlımm.
ben de 3. günü gidip hormonlarıma baktırcam kesin çok oldu bakmayalı
aminnnn...aminnn...canım ne güzel dua inş. rabbimde kabul ederrr..bende soğan kürüne başladım adetten 7 gün sonra denildiği için adetim bitti 7 gün sonra başaldım bugün başlayalı 6 gün oldu ama kasıklarıma ağrılar giriyo acaba yumurtlama dönemindeyim ondan olabilirmi gerçi bu pkoda yumurtlama gününü kestirmek zor oluyoo ama bilmiyorum bakalm bu ay rahim filmide çektirmiştim Allah ım inş. nasip eder sağlıklı bir şekilde kucaklarımızı doldurur inş...bu soğan küründe böyle olan varmı arkadaşlarr adetime 15 gün var daha adet ağrısı olamaz sanırımm dimiiii????

inşallah canım...benim 13. günüm son 2 gün kaldı inşallah işe yarar ama bende sancı falan yapmadı ki gayet normal hiç bişi olmamış gibi allah allah acaba işe yaramadı mıki bence de yumurtlama oluyo olabilir canım kaçırma bu günleri

kızlar ya ben bişey sormak istiyorum.kafam çok karılık dünden beri. ben 6 aydır duphaston ile adet oluyorum ve her ay ilacın bitiminden sonraki 3. gün oluyodum hiç şaşmıyodu. bebek düşünmeye başladığımz için geçen ay klomene başlamıştım.yumurtalarım büyüdü ve çatladı. bu ay duphastonun bitmesinin üzerinden 8 gün geçmesine rağmen hala adet olmadım. dün doktora gittim kan testi için, hamile değilim. peki ama ben neden hala adet olamadım:KK43: moralim çok bozuk. doktor da bana dediki önceki ay 8 inde olmuşsun, bu ay da 8 ini bekle dedi. yani 8 i gelmeden gecikme oldu diyemezmişim.benim şimdi merak ettiğim şu, ben dün gittim gebelik yok dediya, bunun anlamı bu ay umutlarım bitti artık nidahaki aya mı denicem yoksa daha gecikme olmadı bilemeyiz gecikme olursa belkide gebelik çıkabilir mi??? lütfen bilgisi olanlar yardımcı olsun kızlar.şimdiden teşekkürler

canım duphastonu bende 6 ay kadar kullanmıştım benimde 3-4 ay hiç şaşmamıştı ama 1-2 ay dediğin gibi gecikmişt doktora sormuştum normal demişti ilaç bitiminden sonra 10 gün içinde adet görürsün demişti ölede olmuştu gerçekten 10 günra görmüştüm o zaman

tatlım ben 3 defa yaptım soğanı hiç senin gibi olmadı yaparken ama adetim başladığı zaman tam dediğin gibi öldüm sancıdann şimdide adetim geldi ağrıdan sancıdan ölüyorum resmen kasıklarımda feci ağrı var.bence bu ağrılarda bikaçtane kisti götürdüğünün işareti olabilirrr ...

Polikistik Over Sendromu

ÇOK GÜZEL BİLGİLER VAR OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM.
bu arada içinde demişlerki lh/fsh 3 ten büyük olması pcoluların lehinedir demişş.yani demek istediği lh fsh ın 3 katı ise pkolu dur tanısı var ddemek o zaman.ondan biz lh ı düşürüyoruz yanii.

Son düzenleme:
canım duphastonu bende 6 ay kadar kullanmıştım benimde 3-4 ay hiç şaşmamıştı ama 1-2 ay dediğin gibi gecikmişt doktora sormuştum normal demişti ilaç bitiminden sonra 10 gün içinde adet görürsün demişti ölede olmuştu gerçekten 10 günra görmüştüm o zaman

normal o zaman benimkide sağol canım teşekkürler cevabın için. gebelik yoksa inş bi an önce regl olurum. hayırlısı olsun inş hepimizin hakkında

X