Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

çok mutluyum çünkü eşim dün gece tedavıye başlayalım dedi :)))günaydın kızlar yarın doktora gitmeyi düşünüyorum yumurta takıbı için yarın adetimin 4,günü acaba bugün klomen içemye başlasammı ben ya karar veremedim incir aldım kuru incir sabah aç karınla 3tane yedim yumurtalara iyi geliyormus diyee başka ne yapsam acaba bide evde eşim için arı sütü bal polen kapsülü almıstım onuda içsem mi acaba yumurta geliştirmek için akşam eşim söyledi başlıyalım diyee :=)

yazını okudum canım çok üzüldüm valla hakkında hayırlısı olsun bende kızdım senın doktoruna madem eşinin değerleri çok iyi değil niye sana hormon yükletti yazdılalrında çok haklısın canım hakkınızda hayırlısı olsun testi tekrarlatın bakalım nolcak üzüldüm şimdi valla

cumanız ve kandiliniz mübarek olsun kızlar bu mübarek günde dualarımızda kabul olur inş..

saadetçim pko ya iyi gelecek diye her bulduğumuza atlıyoruz. biraz daha araştır bence benim bir fikrim yok. yengemin halası da zamanında bitkisel ürünlere çok yoğunlaşmıştı yanlış kullnımından dolayı östrojen hormunu çok artmıştı.. göğüs kisti oluşmuştu.. Allah muhafaza dikkat et canım benm

haklısın yine araştırayım korktum şimdi Allah muhafaza kaş yapalım derken göz çıkarmayalım çok saol canım

Selam arkadaşlar cumanız ve mevlit kandiliniz mübarek olsun allah isteyenlerin gönlüne göre versin.
Ben dün 4-5 saate yakın adet sancısı gibi bir ağrı çektim çatlama iğnesi olmuştum bir hafta olmuştu ve böyle bir ağrı acaba yenimi çatladı yoksa çatlamadı o yüzden mi ağrı yaptı
çok soru soruyorum ama çatlatma iğnesini ilk defa kullandığım için tecrübesizim

günaydın kızlar ben dün akşam üstü adet oldum umutlar önümüzdeki aya kaldı :)

canım inşh bidaha ki ay olur üzülme bide tedavi ye başlama kararı almışınız çok güzel allah hayırlı etsin inşh bu mübarek günde birbirimize ismen dua edelim inşh

inşallah canım arkadaşım ismen dualarını bekliyorum inşh kavuşurum çok sağol :)

hep dualarımdasınız canm.

bende çok meraklandım mutlu inşallah güzel haberlerle gelirsin.

aynen özetelemişsin bngl :KK3: sen nasılsın nasıl gidiyor hamileliğin ?

Daha önce de yazmıştım tuncs erkenden farketmişsin yine inşallah bundan sonraki döneminde herşey yolunda gider... :KK3: ah bu doktorlar yok mu ondan bir çok doktora gitmek gerekli.. umutlarımızla oyunuyorlar..çok öpüyorum canım seni ..

yellloww merhaba ,
bu topiğin eskiden bu yana takipçisi olmalısın.. bir şey rica edecektim senden bu topik adına bir liste yaptık sen de katkıda bulıunur muusn pko tedavi süreci ile ilgili bize ve gelecekteki okuyan arkadaşlarımıza örnek teşkil edersin ... son güncel halinin linki http://www.kadinlarkulubu.com/jinek...imlarin-paylasim-alani-2628.html#post22897258 burada

çok şükür iyiyim canmya.sadece yorgunluk ve iştahsızlık var.onun dışında bişeyim yok çok şükür.sen nasılsın evini özlemişmisin?

herşeyin yolunda gitmesine çok sevindim canım sonuna kadar sorunsuz tamamlarsın inşallah :))

progestan daha iyi diye ben onu demiştim eczane de çok karışmış yani neyse... canım tarlusalı içiyorsun de mi? adet oldun mu?

kızlar beni merak etmişsiniz hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim hala daha tam düzelmedim :KK43:(
ama ateşim düştü şükürler olsun....
umarım hepiniz iyisinizdir ne yazıkki her yazılanı okuyacak kadar iyi değilim... azcık kilo verdim. gripten bişey yemek istemiyorum...

gyaman regl olmuşsun galiba canım ateş çizelgenden anladım...hayırlısı olsun sakın sıkılma zaten önümüzdeki ay önemli senin için...

kaçırdığım bişey varsa güzel bir haber mesela :)) yazın lütfen kızlar...
öpüyorum hepinizi....

canm geçmiş olsun.biran önce iyileş inşallah...

Evet canım uzağım anne tarafımın çoğu Adana Mersinde.Mersinin tantunisini çok beğenerek yerdim:21:Şuan diyetteyim tabi yasak:KK20::KK1:Sen Mersinlimisin?Mersinin yeni yerleri çok güzel oldu havasıda yazın çok sıcak ama:18:

evet canm mersinliyim.evet yazı çok sıcak bende dayanamıyorum sıcağına Adana kadar deil ama burda deniz olunca esinti oluyo yinede.

Kızlar merhabalar,
umarım herkesler iyidir.
Umutsuzluk yok moraller tavan yapsın hepimiz istediğimize kavuşcaz inşallah.
bazen eski konulara bakıyorum ben çok güzel moral oluyor tavsiye ederim.
mesela yıl 2009 bebek diye uğaşıp hüsranlı aylar geçienlerin artık takvimleri oğlum 1 yaşında yazıyor ya da vatarları bebekleriyle olan fotolarla dolu.
demekki hepsi bebk sahibi olmuş diyorum ve bizim de olacak bence vakti geldiğinde:KK49:

Neyse ben derdimi yazayım bugün tamı tamına 44. gün ve tık yok hasta olmadım daha geçeceğini biliyordum geçen ay da 40. gün hasta olmuştum ama bu fazla oldu ya
belirti de yok. bi akıntı hafiften olmaya başladı dün. biraz rahim kısmında ağrı ama arada çok hafif okadar. hasta olayım da doktora gideyim tahlillerimi yaptırayım diyordum
acaba paartesiye kadar olmazsam doktoa gen de gitsem mi.
bence bebk yok da acaba rahim duvarı hormon bozukluğu oldu da kalınlaşamadı mı adet olabilmek için
siz napıosunuz böyle olunca

canm önce dr.a git ya da ara neyapayım diye.ben adetim geciktiğinde öyle yapıyodum arıyodum o yönlendiriyodu zaten.söktürücü içmem gerekiyosa söylüyodu kafama göre içmedim ben hiç söktürücü felan.sormakta yarar var canm.inşallah hamilesindir test yaptın mı?

çok mutluyum çünkü eşim dün gece tedavıye başlayalım dedi :)))günaydın kızlar yarın doktora gitmeyi düşünüyorum yumurta takıbı için yarın adetimin 4,günü acaba bugün klomen içemye başlasammı ben ya karar veremedim incir aldım kuru incir sabah aç karınla 3tane yedim yumurtalara iyi geliyormus diyee başka ne yapsam acaba bide evde eşim için arı sütü bal polen kapsülü almıstım onuda içsem mi acaba yumurta geliştirmek için akşam eşim söyledi başlıyalım diyee :=)

canm hadi gözün aydın.bak kendiğinden ikna oldu eşin hadi inşallah hep böyle gider de seni üzmez canm.

hep dualarımdasınız canm.

çok şükür iyiyim canmya.sadece yorgunluk ve iştahsızlık var.onun dışında bişeyim yok çok şükür.sen nasılsın evini özlemişmisin?

canm geçmiş olsun.biran önce iyileş inşallah...

evet canm mersinliyim.evet yazı çok sıcak bende dayanamıyorum sıcağına Adana kadar deil ama burda deniz olunca esinti oluyo yinede.

canm önce dr.a git ya da ara neyapayım diye.ben adetim geciktiğinde öyle yapıyodum arıyodum o yönlendiriyodu zaten.söktürücü içmem gerekiyosa söylüyodu kafama göre içmedim ben hiç söktürücü felan.sormakta yarar var canm.inşallah hamilesindir test yaptın mı?

canm hadi gözün aydın.bak kendiğinden ikna oldu eşin hadi inşallah hep böyle gider de seni üzmez canm.

valla kendiliğinden ikna oldu anneimi ikna etti analamdım gerçi annesinin dinleseydı 2yaşında olurdu bebeğim ama nasıl oldu anlamadım gerçi kaynanamda konustuk gecen hafta ordada istemıyorum dedı sonra nolduysa dunakşm olsun tedavıye balaylım dedı anlamdım yanı hayırlısı artık ama kaynanm eşin çok üzülüyor bak herkes senın cocugun olmuyormu falan diye ima edıyormus falan demiş eşimde bende sorun oldugunu söylesın niye takıyor mılletı demiş ama kararı değişti nasıl oldu anlamadım yanı hayırlısı :)

valla kendiliğinden ikna oldu anneimi ikna etti analamdım gerçi annesinin dinleseydı 2yaşında olurdu bebeğim ama nasıl oldu anlamadım gerçi kaynanamda konustuk gecen hafta ordada istemıyorum dedı sonra nolduysa dunakşm olsun tedavıye balaylım dedı anlamdım yanı hayırlısı artık ama kaynanm eşin çok üzülüyor bak herkes senın cocugun olmuyormu falan diye ima edıyormus falan demiş eşimde bende sorun oldugunu söylesın niye takıyor mılletı demiş ama kararı değişti nasıl oldu anlamadım yanı hayırlısı :)

çoookk sevindim canım senin adına.. erkekler çok zor ikna oluyo maalesef bu konularda bende eşimle sıkıntı yaşamıştım ama çok şükür herşey yoluna giriyo.. sanada tavsiye ediyorum gnc arginmax kullansın eşin mutlaka canım keçi boynuzuda yapailirsen yap :KK66: öpüyorumm

kızlar meraba herkese. Rabbim bu mübarek günde hepimizn gönlüne göre versin inş hayırlısı ile, kandilimiz mübarek olsun. doktora gittim kan testi yapıldı gebelik gözükmüyo dedi, adetin daha geçmemiş dedi. ben bunu anlamadım. ben duphaston ile adet oluyorum 6 aydır. her ay ilaç bitince 3. gün olurdum bu ay 4 gün gecikti, bugün 7. gün hala olmadım dedim. daha gecikme olmamış ,geçen ay 8 inde olmuşsun , bu ayın 8 ine kadar bekle olursun dedi. klomen etkiler mi kızlar adet tarihin?? bilen varsa lütfen cevaplasın. bide şimdi benim için bu ay umut bitti mi??

okudum canım okudum.. varikosel demedi doktor ama doğal yollardan zor dedi.. ayrıca anomaliden dolayı bebeğin sakat olma ihtimali olabilir en mantıklısı tüp bebek dedi..
bir de eski doktorum olduğu için senelerdir tanışıyoruz.. abi kardeş gibiyiz, kuzenimin de fakülteden arkadaşı aynı zamanda burdaki doktorum.. neyse; aşılama ile boşuna zaman kaybedip paranızı boşa harcamayın.. ona para vereceğinize tüp bebek için ayırın o parayı dedi.. daha şans fazla tüp bebekte sonuçta dedi.. falan filan işte.. bakalım ankaraya döndüğümde detaylı bir hastanede hatta belki de tüp bebek merkezinde tekrarlatacağız testi.. varikosel için ise dediğin gibi çok araştırma yaptım, artık amerikada filan ameliyat yasaklanmış.. dediğin gibi komple spermleri kaybetme ihtimali oluyormuş.. arginmax daha önce Ronya arkadaşımız önermişti zaten.. artık ne var ne yoksa alacağız herşeyi. keçiboynuzu filan yediririm eve döner dönmez.. ve ben metformine devam ederim.. Rabbim çok büyük.. bakarsın kendiliğinden oluverir..
benim eşimin sayıda sıkıntı yok.. ama anomali değerleri yüksek hani şu krugere göre bakılan kısımda.. doktor baya bu konuda sinir etti beni, bebeğin sakat olabilir dedi.. bunu zaten duyunca ankaradaki doktoruma nefret duydum bi anda.. gider gitmez yanına gideceğim.. ve bunun hesabını soracağım.. eylülden bu yana tam 4 ay geçti..! ve ben bir de kist ile uğraşmış oldum üstüne üstlük..! madem değerleri bu kadar kötüydü neden o çok iyi eşinin sonuçları diye bilgi verdi bana.. en baştan bilseydik bu durumu ona göre umutlanmazdık, ona göre düşünür, davranır, ilaç almaz boşuna kendime de zarar vermezdim..
ayrıca da sevgili arkadaşlarım bir konuda da burdaki doktorum uyardı beni, klomeni artık 4den fazla kullandırmıyoruz bilgin olsun dedi.. bak 5. de kistin olmuş.. bünye tepki vermiş buna dedi..
klomen çok riskli bir ilaç ve çok dikkatli kullanmak gerek dedi, peynir ekmek gibi her doktor aylarca bu ilaçla deneme yapıyor, ben 2den sonra aşılama öneriyorum hastalarıma dedi.. çok ısrar eden hastam olursa da max 4 kez kullandırıyorum dedi..

işte bendeki gelişmeler böyle.. hepinizi çok seviyorum ve yine her sıkıntıda olduğu gibi sizinle paylaşıyorum sorunumu.. iyi ki varsınız canlarım.. :KK16::KK16:

hayırlısı olsun hakkınızda canım.. bende ilk klomen kullanmamda hamile kaldım çatlatma iğnesini vermedi doktor ve 5.5 cm kistle birlikte hamile kaldım.. bende bi daha asla iğnesiz klomen kullanmam kistim duruyo hala kanamam hala olmadı çünkü.. 3 gün önce bhcg yaptırdım değerim=1450 çıktı çok yavaş düşüyo :KK43:(( eziyet devam ediyo hala :KK43:(

çoookk sevindim canım senin adına.. erkekler çok zor ikna oluyo maalesef bu konularda bende eşimle sıkıntı yaşamıştım ama çok şükür herşey yoluna giriyo.. sanada tavsiye ediyorum gnc arginmax kullansın eşin mutlaka canım keçi boynuzuda yapailirsen yap :KK66: öpüyorumm

daha düne kadar sinir krizi geçiriyordum resmen niye istemiyor falan diye ama akşam kendı yapalım artık dedı ve çok şaşrıdım valla yarın doktora gitcrz bakalım nolcak ama aklıma bişey takıldı bugun klomen içsemmi acab yoksa yarın doktor verse öylemi içsem bide incire başladım bugun incirle klmen olmaz dimi keçi boynuzu ne kürü içiyo ne kendısı yiyo ama argınmaxsı ronya banada dedı ama alamadım ki bu ay aşılama olabılrı belkı doktor ne söyleyecek bakalım

Son düzenleme:
kızlar meraba herkese. Rabbim bu mübarek günde hepimizn gönlüne göre versin inş hayırlısı ile, kandilimiz mübarek olsun. doktora gittim kan testi yapıldı gebelik gözükmüyo dedi, adetin daha geçmemiş dedi. ben bunu anlamadım. ben duphaston ile adet oluyorum 6 aydır. her ay ilaç bitince 3. gün olurdum bu ay 4 gün gecikti, bugün 7. gün hala olmadım dedim. daha gecikme olmamış ,geçen ay 8 inde olmuşsun , bu ayın 8 ine kadar bekle olursun dedi. klomen etkiler mi kızlar adet tarihin?? bilen varsa lütfen cevaplasın. bide şimdi benim için bu ay umut bitti mi??

hakkında hayırlısı olsun arkdaşaım sıkma cnaını düzelir herşey her zmana umut vardır

Kızlar merhabalar,
umarım herkesler iyidir.
Umutsuzluk yok moraller tavan yapsın hepimiz istediğimize kavuşcaz inşallah.
bazen eski konulara bakıyorum ben çok güzel moral oluyor tavsiye ederim.
mesela yıl 2009 bebek diye uğaşıp hüsranlı aylar geçienlerin artık takvimleri oğlum 1 yaşında yazıyor ya da vatarları bebekleriyle olan fotolarla dolu.
demekki hepsi bebk sahibi olmuş diyorum ve bizim de olacak bence vakti geldiğinde:KK49:

Neyse ben derdimi yazayım bugün tamı tamına 44. gün ve tık yok hasta olmadım daha geçeceğini biliyordum geçen ay da 40. gün hasta olmuştum ama bu fazla oldu ya
belirti de yok. bi akıntı hafiften olmaya başladı dün. biraz rahim kısmında ağrı ama arada çok hafif okadar. hasta olayım da doktora gideyim tahlillerimi yaptırayım diyordum
acaba paartesiye kadar olmazsam doktoa gen de gitsem mi.
bence bebk yok da acaba rahim duvarı hormon bozukluğu oldu da kalınlaşamadı mı adet olabilmek için
siz napıosunuz böyle olunca

evet canım umutsuzluğa kapılmayalım Allah ın izniyle olacak inş. bende hastaneden geldim gebelik yok dedi doktor. ama hala adet olamadım:KK43: bende anlamadım nolduğunu. adetlerimizde düzenli olmadığı için anlayamıyoruzki gecikme olup olmadığını. canım ben ce haftasonuda bekle olmazsan pzt git bi görün doktora. kalınlaşma ihtimalini duymuştum bi arkadaşımda. hatta bende d evardır belki şu an, adet olamadığıma göre.

hakkında hayırlısı olsun arkdaşaım sıkma cnaını düzelir herşey her zmana umut vardır

amin canım inş hepimizn muradını versin Rabbim. canım ben klomene 3. gün başlamıştım geçen ay. daha önce kullanmışmıydın hiç?? kullanmadıysan tabiki doktor kontrolünde olması daha sağlıklı ama ben 3. gün başlamıştım.inş tedavin kısa sürede olumlu cevap verir canım moraliniz yüksek tut.

daha düne kadar sinir krizi geçiriyordum resmen niye istemiyor falan diye ama akşam kendı yapalım artık dedı ve çok şaşrıdım valla yarın doktora gitcrz bakalım nolcak ama aklıma bişey takıldı bugun klomen içsemmi acab yoksa yarın doktor verse öylemi içsem bide incire başladım bugun incirle klmen olmaz dimi

eğer daha önce klomen kullandıysan ve yumurtaların sorunsuz büyüdüyse incir kullanma derim.. ama çatlatma iğneni ol mutlaka bak ben hamile kaldığımda 5.5 cm lik kistimde vardı iğne olmadığım için. yumurta kaliteni arttırıcı besinler tüketmeye çalış canım.. ama eşin için hemen ilaca başlaman gerek bi kaç güne ancak etkisini gösterir (gnc arginmax) hemen al derim.. bide doktora gitmeden klomene başlama bence

eğer daha önce klomen kullandıysan ve yumurtaların sorunsuz büyüdüyse incir kullanma derim.. ama çatlatma iğneni ol mutlaka bak ben hamile kaldığımda 5.5 cm lik kistimde vardı iğne olmadığım için. yumurta kaliteni arttırıcı besinler tüketmeye çalış canım.. ama eşin için hemen ilaca başlaman gerek bi kaç güne ancak etkisini gösterir (gnc arginmax) hemen al derim.. bide doktora gitmeden klomene başlama bence

canım bişey sorcam sana, ben geçen ay başladım klomene. ama iğnesiz kullandım doktor hiç bahsetmedi bile iğneden. kist mi yapıyor klomen?? kafam karıştı şimdi benim.

Kızlar bu akşam hepimiz dua ediyoruz birbirimize ona göre. dua etmeyen, çürük elmaaaaa:KK19:
bicim ben de çok ağır grip geçirdim aklıma sen geldin resmen kendimden geçmiştim çok şükür ki atlattım 5.gün.

okudum canım okudum.. varikosel demedi doktor ama doğal yollardan zor dedi.. ayrıca anomaliden dolayı bebeğin sakat olma ihtimali olabilir en mantıklısı tüp bebek dedi..
bir de eski doktorum olduğu için senelerdir tanışıyoruz.. abi kardeş gibiyiz, kuzenimin de fakülteden arkadaşı aynı zamanda burdaki doktorum.. neyse; aşılama ile boşuna zaman kaybedip paranızı boşa harcamayın.. ona para vereceğinize tüp bebek için ayırın o parayı dedi.. daha şans fazla tüp bebekte sonuçta dedi.. falan filan işte.. bakalım ankaraya döndüğümde detaylı bir hastanede hatta belki de tüp bebek merkezinde tekrarlatacağız testi.. varikosel için ise dediğin gibi çok araştırma yaptım, artık amerikada filan ameliyat yasaklanmış.. dediğin gibi komple spermleri kaybetme ihtimali oluyormuş.. arginmax daha önce Ronya arkadaşımız önermişti zaten.. artık ne var ne yoksa alacağız herşeyi. keçiboynuzu filan yediririm eve döner dönmez.. ve ben metformine devam ederim.. Rabbim çok büyük.. bakarsın kendiliğinden oluverir..
benim eşimin sayıda sıkıntı yok.. ama anomali değerleri yüksek hani şu krugere göre bakılan kısımda.. doktor baya bu konuda sinir etti beni, bebeğin sakat olabilir dedi.. bunu zaten duyunca ankaradaki doktoruma nefret duydum bi anda.. gider gitmez yanına gideceğim.. ve bunun hesabını soracağım.. eylülden bu yana tam 4 ay geçti..! ve ben bir de kist ile uğraşmış oldum üstüne üstlük..! madem değerleri bu kadar kötüydü neden o çok iyi eşinin sonuçları diye bilgi verdi bana.. en baştan bilseydik bu durumu ona göre umutlanmazdık, ona göre düşünür, davranır, ilaç almaz boşuna kendime de zarar vermezdim..
ayrıca da sevgili arkadaşlarım bir konuda da burdaki doktorum uyardı beni, klomeni artık 4den fazla kullandırmıyoruz bilgin olsun dedi.. bak 5. de kistin olmuş.. bünye tepki vermiş buna dedi..
klomen çok riskli bir ilaç ve çok dikkatli kullanmak gerek dedi, peynir ekmek gibi her doktor aylarca bu ilaçla deneme yapıyor, ben 2den sonra aşılama öneriyorum hastalarıma dedi.. çok ısrar eden hastam olursa da max 4 kez kullandırıyorum dedi..

işte bendeki gelişmeler böyle.. hepinizi çok seviyorum ve yine her sıkıntıda olduğu gibi sizinle paylaşıyorum sorunumu.. iyi ki varsınız canlarım.. :KK16::KK16:
canım ya demek kistin oluşması bile bir kazanç sağladı bak memlekete gidip bunları öğrenmiş oldun. bebeğin neden hala olmadığına çok üzülüyorduk demek ki olsaymış Allah korusun sakat olacakmış, Allahım inşallah bu kadar sıkıntıdan sonra güzel sonuçlara ulaştıracak sizi, eşin için biraz kötü oldu fazla üstüne gitmeden halletmeye çalış ama ben esas eşinin ailesi ne diyecek merak ediyorum:KK47: doktor konusunda da, her doktor farklı şey soyluyor bu her zaman boyle. benim doktor gribim diye aradım hemen antibiyotik verdi halbuki doktor kardeşim var onla konuştum, acele etme ateşin yoksa, gribe antibiyotik fayda etmez dedi. ben de bir gün bekledim içmedim sonra geçti zaten boşuna içecektim antibiyotiği. zararsız diyor ama ilaç sonuçta.

çok teşekkürler ilgine...rahim duvarı yapışıklığı olan varmı aranızda drum bundanda şüphe edior..ameliyattan sonra bu sorun olabiliormuşş.bu ayda iğne fln denedik olmazsa rahim filmi çekilecek tkrardan..yapışma varmı yokmu die..eğer varsa tkrardan bi operasyon görünüor..bu ameliyatı yapan ve takibini yapmayan drumun kulklarını çınlatıorum hergün..bu sorunu olupta aşan varmı acaba

canım rahimde operasyon olunca bazen olabiliyormuş yapışıklık, kürtaj falan da sebep olabiliyormuş hatta hiçbir sebep olmadan biraz yapışıklığı olanlar da var, benim bildiğim bunun belirtileri ağrılı adet sancısı ve az miktarda adet görme. ama belki belirti vermeyebilir de. benim yengemde de yapışıklık vardı ağrılı adet görüyordu küçük bir operasyonla hallettiler korkma hiç korkulacak birşey değil.

X