Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

evet canım ilk aylar iyi kilo verdim .. ne mutluyum anlatamam eski elbiselerim oluyor. sen nasılsın nasıl gidiyor çalışmalar

tuncss öncelikle üzüldüm gerçekten ümitlerini yüreğinden eksik etme. derler ya bir şey olmuyorsa bir nedeni vardır . Rabbim tüm bebek isteyenlere verir inşallah.. elinden geleni yapıyorsun sonuçta kendini yıpratmaya değmez devamı senin elinde olna bişey değil çünkü..
dediğin gibi biraz gez kafa dağıt iyi gelir.. çok öptüm canım seniii

niye kimse yok bugün yaaaaaaaa

ben okuldaydım canımm nasılsın ecrin?

Bebeğini görebildiniz mi canım ? sonuçlar nasıl?

kaç haftalıkmış?
gördük canım kolları bacakları kıpır kıpırdı,çok sevimli koca kafalı birşey teni çok ince, saydammış, o yüzden beynini bile gösterdi doktor. hep aklımdasınız hamiş olmayan arkadaşlar sizler de yaşayın inşallah.. ama hala insan korkuyor zor bulunca, tam rahata eremedim.doktor kaygılı durumumun farkında.keyfimi kaçıran birşey de oldu. doktora "pko lu olarak gebelikte diyabet riskim var mıdır, ne yapılabilir" dedim,"sen çok kötümsersin,bunları niye düşünüyorsun, sen bu kötümserlikle 40 yaşında depresyona girersin" falan abuk subuk konuştu. soru da soramayacağız yan.i. öyle bir doktor işte. pek sevimli bir kadın değil ama tecrübeliymiş diye gidiyorum. 2,5 hafta sonra baş burun mesafesi bişeyler varmış onlara bakmak için çağırdı.
sen nasılsın canım

Son düzenleme:
kızlar nasılsınız ne var ne yok görüşmeyelii :)
annem sizin bahsettiğiniz o şeker ilacından almış kilo verdirsin die ama hem yarım yarım başlamamış hemde hergün deilde arada aklıma gelince attım dedi.
agır geldi sanırım o şekilde,tam olarak nasıl içmesi lazım kızlar o dedigi gibi yapsa oluyomu?
bde buara saç derisi yüzü kızarıo çok hassaslastı ilaçtan olablrmi acaba?

canım teşekkür ederim.. üzülmüyorum ya artık bünyem bu sonuca alıştı sadece şuan adet olmak istiyorum.. gerginliği yetti bana.. gelsin kırmızılar içim rahatlasın..

canım dur hele yaaw karamsar değilim.. sadece bir süre ara vermek istiyorum.. yoruldum sanırım.. şu yılbaşı bi geçsin hele de.. ayın 1inde halamın okuması olacak, herkes oraya gidecek belki bende giderim ordan da babamlarla adapazarına geçerim.. bakalım eşimle daha paylaşmadım bu durumu o ne diyecek.. sende takma kafana.. eşini hele hiç takma kafana..

canım elimde olmadan içime attığımı düşünüyorum.. yani sürekli güleryüzlü pozitif olmaya çalıştıkça bakıyorum ki birşeyler içimde birikiyor.. Allah'ım hayırlısını versin.. elbet bir zaman kararlamıştır bizim için de.. beklemek sabırlı olmak ve dua etmekten başka elimizden birşey gelmiyor.. hastane olayını zaten bırakmam.. tedaviye ara bile versem kontrollere giderim..

canım ocak ayında eşimi bile istemiyorum yanımda.. yalnız kalmaya çok ihtiyacım var.. çocuk ile alakalı hiçbirşey düşünmek istemiyorum. ben biliyorum eşim yanımda olsa her an bunun konuşması geçecek.. ben yalnız kalmak istiyorum.. doktorumu değiştirmiyorum bu arada.. sadece eşim başka doktora da mı gitsek demeye başladı.. ayrıca da ocak ayında hormon tahlillerimi yaptırmam lazım.. çünki 1 yıl oldu hormonlara baktırmayalı.. araştırma hastanesine gidersem tam takım herşeye bakılır dedim.. sadece bir fikir benimki.. tabii ki adetli olmam lazım ocak ayında onu nasıl denk getiricem bilmiyorum.. çünki akşam sabah adet olurum.. ocak sonuna doğru giderim artık bende ne yapayım.. offff düşünmek istemiyorum.. böyle nötr bir ortama atsınlar beni.. aklımı fikirlerimi herşeyimi orda boşaltayım.. bende artık söylüyorum arkadaş çevreme ama akrabalarıma söylemek istemiyorum.. çünki çok laf söz ediyorlar.. hiç gerek yok bilmesinler.. ateşe son gaz devam zaten.. hadi hakkımızda hayırlısı olsun..

ateşin bomba yaaa acaba enfeksiyon filan mı var bicim? neden bu kadar yüksek ki?

teşekkür ederim canım.. bende seni öpüyorum.. artık düşünmeden zaman geçirmek istiyorum.. bakalım bunu nasıl başaracağım..

canım metformin ve diğer hormon ilaçalrı düzenli kullnaılması gerekir yoksa vücudun dengesi iyice bozulurr.. bazılarında tam başlasa da yan etki olmaz ama yüz kızarıklığı sararma falan yan etkisidir gçiyor zamanla . bol su tüketmesi gerekiyor.

tam içmesi lazım diyorsun ya canım alışma evresinde yani 10 gün falan yarım yarım almayı tavsiye ederim. bende ilk bütün başlamıştım. öldüm öldüm dirildim kısaca bunu diyebilirimm

maşallah minnoşuna.. doktora da bakma sen.. boşver ne derse desin..

Allah yardımcın olur inşallah canım benim...

amin canımcım :)

canım sende biraz iyi yanından bak eğer çok isteseydi eşin ve senin çocuğun olmasaydı insan daha çok üzülüyor eksik hissediyorsun kendini çok kötü bir duygu

bir ben kendimden umutlu değilim sanırım :)) yok be canım regli olucağımı biliyorum iki gündür akıntı bile yok belim çok ağrıyor göğüslerim yürürken bile hissediyorum :) ateşim bir çıkıyor bir iniyor bende anlamadım gitti ama senin ateşin çok ilgniç ya nasıl birşey öyle inşallah yumurta yoktur diye çalışmaları aksatmıyorsundur biliyorsunki doktorun bile yumurtan yok dediği bir kadının hamile olduğunu bile okudum burdan ben
babacım nasıl olsun cnm psikoloğa gidiyor yarın doktoruyla konuşmaya gidiyor annem kemoterapi için gün alıncak bende onu bekliyorum istanbula gidicem o gün yanında olmak istiyorum babamın

gösterecem canım başka doktor bakalım ne diyecek

ya benimde sivilcelerim yok oldu sanki,sırtım dolu idi kayboldular resmenn.yüzüm bile tertemiz bir ik tane kaldı.ayy şu metformin ne güzel şey öyle.

canım benim birden düşüp yükselme olmadı.hadi hayırlısı canımm

yok canım kanama hala yoğunlaşmadı ama ben geçen ay bugün hafif regly olmuştum 28 de tam regly olmuştum.28 inde gelir mutlaka.sorma tatlım ocak ayı bendede tam 1 yıl olacak.sen benden daha şanslısın canım rahim filmin temiz çıkmış,daha bende ne sorun var onu bile bilmiyorlar.bence de ara ver.hatta sen yapmamıştın canım soğan kürü yapsana tatlımmmm.bende soğan yada brokoli yapacammm.

bilmiyorumki canım tuncs gibi sol kasığım ağrıyor hepp.az kanama var ama geliyor yaniii.sinirliyim ve metformine rağmen canım tatlı istiyorr tek ilginç olan şeyyy hiç sivilce çıkmadı metformin sağolsunnn.canım çok değişik ateş tablon var yaaaa

Son düzenleme:

canım geçmiş olsun..ben artık korkmuyorum öyle şeylerden..vajinusmusu atlattıktan sonra..ama boşa da çektirmek istemiyorum ne bileyim..keşke sorunun ne olduğunu hemen öğrenebilsek

ya ben daha önce çok çok önce bu haptan kullanmıştım ama şimdi bilmiyorum dr bana zayıflaman gerekio dedi ama böle bi ilaç varmedi oyüzden bende olur die düşündüm ama neyse dr görüşüp söylücem bakalım sanadfa çok çok geçmişler olsun allah şifa versin

ohh ya şükür canım maşallah bu arada doktorunun genişliğine de hastayım yani o ne öyle senin her ihtimali düşünmen normal elbette... ama belki de çok rahat olması sana huzur veriyordur böyle de düşünmek gerekli... maşallah küçüğüne...
canım ben iyiyim... bu gün doktor randövum var gece nete gelirim yazarım sonuçlarımı....aklım karışık biraz haliyle endişeliyim hamile kalabilecek miyim diye ama inşallah olacak umutsuz değilim... kaç haftalık olmuşsun canım? bu arada öyle kolları bacakları görünüyorsa gelişimi iyi gidiyor demektir maşallah miniğine...

anladım haklısın demek yalnız kalmak istiyorsun haklısın eşin benimki gibi yapsa bu konuda sana üstelemese daha farklı olacaktı her şey ama o da çocuk istediğinden daha da bunalıyorsun çok haklısın canım... bence de git o zaman canım kafanı dinle... ama başka doktor falan bunları düşünme Allah verecek ve olacak miniğin bunun doktorla ilgisi yok zamanlama ile ilgili, eşinin bu konudaki sözlerine bir süre kulak asma diyorum ben...
hormonlarına baktır elbette ama bence hepsi iyi çıkacak canım kaç aydır aynı tedaviler düzeltti bence hepsini... diyorum ya senin kafa dinginliğine ihtiyacın var bunu uzaklaşma ile yapabileceksen arkandayım canım benim... herşey güzel olacak diye düşün ve yeni yıla eşinle gireceksin de mi?
Ateşime gelince ben de anlayamadım gitti bu sabah daha normaldi şükür 37.0 ye inmiş... yakında anlaşılır ne olduğu zaten daha 16. günüm aceleye gerek yok yumurtlama bile olmamıştır daha...

kendinden bu ay için umutlu olmaman iyi aslında çünkü hiç umut edilmeyen zamanda pat geliyor bu minikler....
belirtilere takılma gerçekten....inan hiç belirtisiz ağrısız sızısız hamile kalan çok kişi var... hatta üstüne adet gören öyle çok kadın varki... yani canım Allah verdiğinde bebeğinin nasıl geldiğini anlamayacaksın bile bu sebepten aklını yorma belirtilerle.... biliyorum ki tez zamanda gelecek miniklerimiz.... ay sanki hepimiz birbirimizi bekler gibiyiz... oysaki birimizden gelseydi şu bebek haberi de çok sevinseydik
inşallah babanın morali de iyi olacak canım sizler yanında olacaksınız yeni yıl güzel umutlarla,başarılı bir tedaviyle sağlığına kavuşsun inşallah :))
çalışmalara devam ediyorum... tabi ateşe göre hareket etmem ben... ilişki günlerini de ona göre çok ayarlamıyorum psikolojim etkilenmesin diye akışına bırakıyorum....

canım en kısa zamanda git doktora bence her şeyi en başından anlat o da laporoskopi derse o zaman yaptırırsın hiç soru işaretin de kalmaz canım....

Son düzenleme:

şans yönünden hiçbirimiz birbirimizden farklı değiliz canımcım.. sakın kötü düşünme benim rahmim şöyle böyle diye.. olumsuzluğa yer yok bizde.. bak benim ilk kez adetim gecikti tedavi sürecinde.. normal şartlarda hep yumurtlamadan sonraki 16. günümde gelmişti kırmızılarım. ama bugün 17. günüm ne gelen var ne giden.. deli gibi bir akıntı mevcut her an koşuyorum wc. ama yok hiçbirşey yok.. sanırım bu gergin bekleyiş iyice gecikmesine sebep oluyor.. bir an önce gelse de doktora gitsem kist mist ne var ki diye bi baksa.. ara veriyorum ya ilaçsız bir süreç beni bekleyecek sadece adete yakın duphaston ya da progestanla adet getireceğim ve adet gelmeden de adapazarına gideceğim.. hayırlısı artık.. soğanı çok düşünüyorum ama mideme hiç güvenemiyorum. midemde ileri derecede reflü var.. hatta doktoruma göre gastrit ülser bile olabilir endoskopi yapalım diyor ama ben kaçıyorum sindirim sistemim alt üst durumda benim. bağırsaklarda aynı durumda, kolit diyor kolonoskopi de yapalım muhakkak diyor ama ben kaçıyorum.. birde benim dedem hemoroid ameliyatı sonrası kendini toparlayamamış ve rahmetli olmuş. anneciğim daha 11 yaşındaymış o zamanlar.. küçücük yaşta babasız kalmışlar. bunu da duyunca iyice korkuyorum.. hemoroid ailede yok yok denecek kadar herkeste var.. baba tarafımda aynı durumda ahhh ahh bi pkom yok yani.. bi de bunlarla uğraşıyorum. ama bebek düşünmeye başladığımdan beri midemi çok ihmal ettim. hiç kontrole de gitmedim. sadece rennie şurup ya da hapını kullanıyorum sürekli.. o gebelikte de kullanılabiliyor diye.. onun haricinde hiçbir ilacımı almıyorum. ehh bu durumda soğan yediğimde bile alt üst olan midem sanırım suyunu içsem beni ne hallere sokar diye düşünmekten kendimi alamıyorum.. ayy çok uzun yazdım kusura bakma valla.. öpüyorum

evet işte bak yalnızlık.. buna çok ihtiyacım var.. böyle sessiz sakin bir ormanda yürüyüş yapmak, deli gibi fotoğraf çekmek istiyorum eski günlerimdeki gibi.. Ankaraya geldim geleli fotoğraftan uzak kaldım.. hoş herşeyden uzak kaldım o ayrı.. alışkanlıklarımı özledim sanırım birazda bunun bunalımı var üstümde.. neyse işte.. sonuç itibari ile eşimle konuştum. bugün yarın kırmızılar gelir, doktora gideceğim.. baksın kist mist bişi var mı diye.. sonrasında diyeceğim ara vermek istiyorum. ocak ayında ilaçsız geçirmek istiyorum. tabi ilaçsız adet olmayacağım için 20. günümden itibaren duphaston ya da progestan alırım dedim ve adetin gelmesine yakın da ailemin yanına giderim.. orda araştırma hastanesinde tüm tetkiklerimi yaptırırım.. hemide ekonomik olarak ucuza getirmiş olurum şimdi burda en kötü hormonlara 200 gidecek çünki hepsini isteteceğim bu sefer ben.. ne gerek o kadar masrafa.. bebek olmazsa sonuçta aşılama için paraya ihtiyacımız olacak.. yani eşim başka doktor deyip dursa da ben doktorumu kolay kolay değiştirmem.. çok seviyorum ben doktorumu.. sadece ekonomiye katkı maksatlı araştırma hastanesine gideceğim.. eşime gelince her an bebek bebek ağzından hiç düşmüyor.. bazen çok bunaltıyor beni ama ses edemiyorum. sabah akşam karnımı sever burda mıymış minnoş diye ee bu da ister istemez eksiklik hissettiriyor insanda.. hayırlısı olsun bakalım.. inşallah hormon değerlerim iyi çıkar. ama bende çok ciddi tüylenme olmaya başladı son 2 aydır.. yüzümde hiç kıl tüy yoktu feci belirginleşti ve çenemde bir iki tane vardı şimdilerde 7-8 oldu.. ilaçlara bağlıyorum ben bunu ama işte doktora gidince bunu da söyleyeceğim bakalım ne diyecek.. ben böyle kafamda kurup kurup doktora gidiyorum ama doktorcuğum beni her seferinde kandırıyor, tatlı dili ile tüm fikirlerimi alt üst ediyor.. bakalım bu ay ne yaşayacağım. ben biliyorum böyle anlatıp duruyorum ama aşılamaya tamam diyeceğim.. ocakta bi bakmışsınız ben aşılama masasında yatıyorum
yeni yılda bir arkadaşta toplanıyoruz. 1 yaşında bebeği var ben dışarı çıkamam çocuğumu bırakcak kimsem yok dedi. düzenimiz de bozulmasın herkes bize gelsin dedi. şimdi 2 aile gidiyoruz.. 3. de belki gelecek. yani toplamda 4 aile olacağız.. hepsinin kuzusu var.. bizimde inşallah yeni yılda bebeğimiz gelir.. sen bugün kadın doğuma gidiyorsun anladığım kadarı ile.. hadi inşallah güzel haberlerle gel.. şöyle 15-16mmlik yumoşların olsun öpüyorum canımcım

**ben bugün kuzenimle hastanede olacağım, akşamüstünden önce gelemem.. herkesler kendine iyi baksın..
mutlu haberler getirsin artık biri.. bu arada ateşimi de paylaşayım tam olsun.. sabah sabah pek bi çenem düştü

359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com

merba kızlar tuncs allahım hayırlısını versin bende gulukofen kullanmakistiyorum zayıflamak için ama eşim buna dr vermeden olmaz die kullandırmıyo dr görüşmem gerekecek bu gfidişle

Canım doktora sormadan ilacı kullanma herkezin bünyesi aynı değil.Ama genelde bu ilacı veriyorlar pkolular için.Belki sen hatırlatıp doktoruna söylersen verir.Allah şifa versin

İyi olmana sevindim canım geçmiş olsun gripte zor inşllh çabuk atlatırsın.Evet bebekler hassas oluyor:emir_bebek.Olsun uzaktanda sevmesi güzel canım Allah bizlerede nasip eder inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…